Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Sinds de RAD is afgeschaft is er geen landelijke wetgeving meer voor agressieve dieren. Het wordt aan de gemeenten overgelaten. En die zijn niet allemaal even adequaat, om het mild uit te drukken.
En dan is het makkelijk om Schilder als zondebok aan te wijzen, want die is gevraagd om een test te ontwikkelen. Maar wat zou er wel moeten gebeuren dan?
Verplicht op cursus? Welke cursus dan?
Of het belgische plan, een examen kynologie? In zwitserland is dat al verplicht, ik kan je vertellen dat ik daar ook tenenkrommende dingen met locals heb meegemaakt.
Toch maar een test? Of een niet gestandariseerde beoordeling?
Een van de doelen is (zover ik begrepen heb) ervoor te zorgen dat "gezakte" dieren niet meer eindeloos in een hok komen te zitten. En dat lijkt me zuur voor de eigenaar, maar niet slecht voor de hond.
wat een idioot, die Schilder, maar hij zal zeker mede standers hebben
maar eerlijk:
ik moet het allemaal nog zien
wie gaat deze wet controleren en uitvoeren?
hondjes bij eigenaren weghalen en waar naar toe brengen?
de politie heeft wel wat anders te doen
hoewel verzet tegen dit misbaksel van een idee volkomen terecht is
moet ik echt zien wat hier van als wetvoorstel/aanname echt doorkomt
en wie het moet gaan handhaven
bizar idee het wel, je vraagt je af of de man ooit een hond van dichtbij heeft gezien
Ah, okay, dan blijft wat mij betreft mijn reactie passend.
Zo'n 20 jaar geleden had ik een oudere dame als buurvrouw met een Yorkje. Zo een met strikjes op de kop.
Ze stond altijd achter het tuinhekje vreselijk te keffen naar voorbijkomende honden.
Ook tijdens het wandelen stoof ze aan haar 30 meter lange flexlijn op alle andere honden af, die op hun beurt niet zo blij reageerde op dit ongemanierde dametje. Maar omdat ze goed aan de riem zaten, gebeurde er nooit iets!
Maar goed, volgens de buuf was haar madametje Mathilda, een ware Engel en haar oepsiepoepsie, hutsiefrutsie, honetjeponetje deed nooit iets fout natuurlijk. Alle andere honden noemden zij ''mormels''
Op een dag stond Madam Mathilda achter het 40 cm hoge tuinhekje voor de ''duizendste keer'' naar Rottweiler Kim, die uitgelaten werd, te tieren en tekeer te gaan!
Geloof me, dit ging al jaren zo en meestal negeerde Kim haar, ze was een zeer lieve, vriendelijke hond. Naar zowel mensen als andere honden. Ze had Mathilda al geregeld in haar gezicht gehad maar ze was altijd rustig gebleven.
Maar nu knapte er iets bij Kim. Ze rukte zich los, haar bazin hield haar niet meer. Kim stoof op Mathilda af, greep haar vast en brak onmiddelijk haar nek. Mathilda was opslag dood.
Kim werd diezelfde dag nog in beslag genomen, ze heeft het einde van de week niet gehaald. Ze moest ingeslapen worden.
Zien jullie de kortzichtigheid en onrechtvaardigheid in dit verhaal?
Destijds was het toch geheel onverwachts en haalde ze in 90% van alle gevallen alleen honden weg die hun uiterlijk niet mee hadden. Nu zal het een stuk moeilijker worden voor ze aangezien mensen er nu op voorbereid zijn en weten welke stappen er ondernomen zullen moeten worden om het tegen te gaan.
de 2 dogo argentino's van een vriend zijn onder de RAD in beslag genomen, omdat het pitbulls zouden zijn. gelukkig kreeg hij ze terug toen hij de stambomen liet zien, maar toen werden we hier wel even wakker geschud. ik had toen een amerikaanse bulldog, en ook die kon in beslag genomen worden. nou, dan ga je echt niet meer lekker wandelen,hoor.ook toen ik in het asiel werkte heb ik verschrikkelijke dingen gezien. de meeste lieve pitjes boekten wij gewoon als stafford, en dan mochten ze herplaatst worden.
alleen nero, een geregistreerd pitje van een junk, kwam telkens weer in het asiel. op het laatst kwam hij zelf naar ons toe gelopen als hij honger had. hij was dan weer broodmager, en we konden geen zak doen. we mochten hem niet herplaatsen, maar bij die junk zat hij ook niet goed.
nero was heel lief, alleen niet met honden. uiteindelijk is hij in beslag genomen, mocht niet meer uitgelaten worden, en zijn hok werd afgezet met gaas. ik zag hem wegkwijnen. op dat moment had ik een sleutel van het asiel, en ik probeerde contact te krijgen met het pitbull-bevrijdingsfront. ik wilde nero jatten, en veilig onderbrengen, maar ik kreeg niemand te pakken.
de beheerster was het er ook niet mee eens, maar was met handen en voeten gebonden.
nadat nero weken zo in een hok heeft gezeten, heb ik haar gesmeekt om de knoop door te hakken, en mij met nero naar de da te laten gaan, om hem in te laten slapen. dat zou toch gebeuren, en waarom wachten, dat beest werd gek in zijn hok, zonder aandacht. ja, ik zat uren in zijn hok, maar hij mocht er niet uit. die middag kreeg ik toestemming, en nero is op mijn schoot ingeslapen. het is zo'n 18 jaar geleden, maar ik zit nu weer te janken over de onrechtvaardigheid van het verhaal. een scheet van een hond, die door zo'n wet dood moest.
wat een verhaal karin...
wat een verdriet de RAD toch heeft gebracht bij een hoop mensen...echt trietst
Mick, Zou volgens jou de dierenarts hier ook een taak in kunnen/moeten hebben ?
Bv de eigenaren van "stoere honden" ook een stukje voorlichting mee te geven ?
tja dierenartsen...
ik had eens een vervanger, kende mijn hond niet eens! (het ras bedoel ik dan..) dan zou ik toch niet echt informatie over een SBT van hem aannemen...
Toc wil ik hier nog even op reageren. Er is nu wel degelijk een regel die bepaald of een hond gevaarlijk is of niet.
Deze mogen ook in beslag worden genomen. En is voor alle soorten/rassen geldt.
Ook mogen mensen gewoon een melding maken over jouw hond, en de Hondenbrigade komt bij jouw thuis. Ik heb het afgelopen zomer zelf meegemaakt....er was een sharpei verscheurd door een loslopende hond zonder baas hond hier in de buurt...alle beschuldigende vingertjes wezen naar mij.
En de hondenbrigade kwam bij mij thuis...voor 3 "gevaarlijke" honden.
Je schrikt je dood hoe deze hondenbrigade erbij loopt. Echt ik moest even een kwartier bijkomen .
Heb heel lang met ze zitten praten, honden kwamen erbij ze hebben de honden bekeken, geobserveerd...mijn "monsters" hadden geen blaam, er werd ook gezegd dat sommige mensen eenmaal zo zijn. En dat zij wel moeten komen om eerst te observeren, en gewoon even in huis komen om te kijken hoe de honden reageren ,hoe ze met elkaar omgaan, hoe de baas en honden op elkaar reageren. Ik kreeg niets anders dan complimenten over het gedrag van die 3. Ook heb ik eerlijk verteld hoe mijn ene hond is t.o. andere honden. Ook hier wordt niets aan gedaan , tenzij IK degene ben die fout zit (dus hond los laat lopen, de hond opjut e.d.)
En de hond dus daadwerkelijk iemand bijt. in geval van loslopen. Ook al heb ik dus een "risico" hond, heeft iemand anders zijn hond loslopen en ik mijn hond aangelijnd, ben ik NIETfout. Dat is mij duidelijk verteld. Ook telt het mee of de hond al eerder bijtincidenten heeft veroorzaakt.Mijn honden zijn dus niet gevaarlijk bevonden. Hiervan is ook melding gemaakt (bij dierenpolitie, hondenbrigade en gewone politie) Dus een hond wordt echt niet zomaar meegenomen.
Persoonlijk denk ik niet dat die regeling van die Schilder er door heen gaat komen. Misschien dat ze wel strenger gaan worden, maar zijn plan is zwaar bezopen,ik denk niet dat veel mensen hier mee akkoord zullen gaan. Want zelfs een goed getrainde/opgeleide hond met alle benodigde papieren van goed gedrag etc. zullen voor deze testen zakken. en dat is niet reeel
maar ook lang niet alle mensen komen bij een dierenarts
en misschien juist de groep die je zou willen bereiken dus niet
laatstaan dat ze een goede relatie hebben met hun da en uberhaupt iets willen leren of aannemen
en daar zit ook de kern van het probleem: onverantwoordeijke honden eigenaars
en die bereik je dus niet, want als dat wel zo was, waren ze niet onverantwoordelijk meer
maar die wetgeving...... er zal best een aanscherping komen, maar dat het zover gaat als wat hier voor nu omschreven wordt........ ik zie het niet gebeuren.
en inderdaad: handhaving van het aanlijn gebod, wat overal in nederland bestaat, zou al heel veel verschil maken, en het zou ook verschil maken als mensen zich er gewoon uit zichzelf aan hielden, want waarom zou er "gehandhaaft" moeten worden, mensen zouden ook gewoon uit zichzelf zich aan de wet kunnen houden en zich fatsoenlijk gedragen
Er zit ook een chip-plicht aan te komen. Komend jaar (2013) alleen nog voor alle puppies.
Je zou in elk geval met een chip-registratie ook een voorlichtingsfolder mee kunnen sturen.
Ik zoek ook alleen maar naar een oplossing, om die 150.000 bijt-incidenten (hond-mens) terug te dringen......
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?