Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Loopt dit nog steeds.??
Heb niet alles gelezen, hiervoor mijn excuus.
Ik denk dat elk ras z'n liefhebber heeft..
Vanmiddag op het strand ook, 2 Engelse setters, en ja hoor, over het duin komen 2 mensen die daar bij passen.
Het gezin met de labrador, de sportieve trimmende mensen met de mechelaar aan hun zijde.
3 Borders voor de mensen uit aan het rennen die te paard een ritje over het strand aan het doen waren..
De iets wat "kunstzinnige" eigenaren in een oud citroen busje met een Ierse wolfshond.
En tja, zoals ik het op de hondenschool nou 2 keer heb meegemaakt.
Meisje met een amstaff. komt trainen...
Ze doet het geweldig, komt naar de voorlichtingsavonden, in geintreseerd in de hond, in z'n gedrag..
Tot vriendlief een keertje mee komt trainen..
En ja hoor....petjepietemientje komt het trainingsveld oplopen met een soort van Rambo blik..
Weet niet wat hij probeert te corrigeren, maar er is iets wat duidelijk uit balans is..
Ik weet beter, ik weet dat zij het geweldig goed doet..
Maar kom ik zo'n mannetje tegen ....met die hond op straat...
Het totaalplaatje klopt direct...hoe vreselijk stom ook....het klopt in mijn hoofd.
Iemand die trots is op z'n hond...niet voor de hond...maar om wat de omstanders er van denken..
En tja...daar hebben jullie hier op hp dan ook weer last van...dit soort stereotypjes...
Vind je het net zo'n onzin als dat een Jackrussel een jachthondje is en dat het niet zo slim is die mee de kippenren in te nemen?
Naar die man die naar jou en je honden schold zou ik zeggen: Weet je wie ze moeten uitroeien? Onopgevoedde exemplaren zoals u zelf. Verbeter de wereld, begin bij uzelf. En dan vriendelijk proberen te lachen.
Overigens werd er vorige week naar Dobby geschopt omdat iemand het een leuk idee vond om midden in het park de meeuwen te voeren en Dobby geïnteresseerd kwam kijken bij die meneer die met dingen aan het gooien was. Want gooien is leuk.
Maar Dobby joeg alleen door zijn aanwezigheid de meeuwen weg, en daarom werd er geschopt. Meeuwen, de ratten van de lucht, alhoewel niet zo erg als duiven, maar toch. Ook echt logisch om die te gaan voeren...
Toch wil ik nog even reageren over de hondagressie in staffies pitbulls en andere "moeilijke" honden.
Toch heb je zelf echt heel veel in de hand.
Het is meer dat hetzelfde geslacht problemen met zich meebrengt.
Dus reu met reu en teef met teef.
Vaak kunnen reuen en teven vrij makkelijk met elkaar. Dus ik vind dat niet echt verschillen met 2 reuen van een ander ras.
Het is echt niet dat ik wil promoten dat ze supersociaal met andere honden zijn.
En wat bij de ene hond normaal is, wordt bij een pit of staff niet geaccepteerd.
Of hoe een andere hond speelt, en er komt een staff bij spelen, kan dit ook verkeerd begrepen worden omdat ze behoorlijk hard en provocerend spelen, dit kan toch in goede banen worden geleidt mits de eigenaar dit soort spelletjes op tijd afkapt.
De meeste staffies hier hebben toch een verleden(ook de mijne) Maar als ik dan kijk naar de honden(pitbulls) die ik van pup af aan heb opgevoed zie ik heel ander gedrag t.o. vreemde honden. En ik zie echt wel met welke hond ze wel kunnen en met welke niet. En ik ontken de ras eigenschappen ook niet, maar met goede begeleiding, training op hondenschool en vooral blijven socialiseren en weg houden bij vechtlustige honden, kan de hondagressie al een heel stuk minder worden. Want als ze echt zo hondagressief zijn kunnen reu en teef ook niet bij elkaar komen.
En ik heb mijn staff gewoon loslopen, hij staat helemaal onder appél ,toch gaat hij niet goed met de meeste honden, maar vliegt er ook niet op af met maar 1 doel voor ogen. Mensen kunnen gewoon met hun honden passeren en hij blijft naast mij, zonder ook maar 1 keer om te kijken.
Ik vind dat mijn honden namelijk net zoveel recht hebben als iedere andere hond om los te lopen, maar daarvoor moeten ze dus wel vreemde honden negeren. En nee ik zoek het ook niet op. Want wanneer het echt druk is met honden blijven ze netjes aan de riem, want er kan altijd iets mis gaan en dat hoeft niet altijd aan mijn honden te liggen.
Heel goed verwoord Angela. En wat het ruw spelen betreft: daar heb jij absoluut een heel goed punt. Rocky hier, veroorzaak ook nog wel eens een 'schrikreactie', omdat zijn manier van spelen meer op kick-boksen lijkt.
Blondy is in zijn spel meer van het 'tikkertje spelen' achter elkaar aan crossen, uitdagen en opspringen. Voor hem zit de aardigheid in het maken van snelheid en lekker dollen. Voor Rocky zit de fun hem echt in het 'tegen de grond werken'. En dat oogt soms wat bruut en veel honden willen dit liever niet.
Hoewel ik Blondy wel aardig zijn gang kan laten gaan, laat ik Rock alleen spelen onder toezicht. Soms krijgt een hond waar hij mee speelt er genoeg van en geeft signalen van: ''stoppen nu'', dan grijp ik in en is het speelkwartiertje afgelopen. Ik wil het dan niet verder op de spits drijven want Rock kan erg op gaan in zijn spel, al heeft hij er geen kwade bedoelingen mee.
Als baas moet je wel eens op de rem trappen voor je hond, hij is ook pas 11 maanden.
Rock zijn beste speelmaatje is een Am-Staff. Een lust voor het oog hoe die twee in elkaar op kunnen gaan. Soms drogen ze elkaar compleet af... maar slechts 1 klein piepje van: ''Auw, dat doet zeer joh'' en onmiddelijk komt er een liefkozend, verontschuldigend likje over de mondhoeken.
Overigens vind ik het wel heel belangrijk dat honden elkaar kennen alvorens je ze zo vrij met elkaar laat spelen. Is het erg druk op het losloopveld,dan ben ik liever gereserveerd dan te overmoedig.
Maar volgens mij denken we eigenlijk allemaal wel hetzelfde!
Nu de rest van N.L en B.E nog, ha,ha!
OOhh ik laat ze zeker alleen met bekende honden spelen.
Ik ga altijd eerst lopen met de honden, met de hond(en) van een ander erbij(die ze nog niet goed kennen). Gaat dit al bijv niet. Dan blijven ze vast en op veilige afstand van elkaar.
Verder denken we indd allemaal hetzelfde. petje af hihi.
Ik heb niet alles gelezen, maar ik moet eerlijk toegeven dat als ik een amstaff, pitbull of bull terrier in de verte zie loop ik ook om, maar dat komt door de buurt waar ik woon.
Ik woon namelijk dicht bij het laak kwartier in den Haag, en daar hebben mensen geen hond om op te voeden, maar omdat ze geen grote auto kunnen betalen, dan maar een grote hond (en voor de goede orde niet alleen pitbulls of amstaffs, ook andere rassen worden hier verziekt). Verder gaan ze er ook vanuit dat die grote hond, ondanks dat die niet opgevoed is dan toch los moet kunnen. Want het is een uitrenweide, dus dat geld voor alle honden, ook diegene die totaal niet luisteren.
En dat dan samen met Dribbel, die zelf niet met andere honden kan en vaak een conflict uitlokt, maakt dat ik confrontatie uit de weg ga in plaats van het telkens op te zoeken.
Maar in het kort ik denk inderdaad dat het vaak de schuld is van de baasjes dat de honden een slechte naam krijgen. En het zal er ook van afhangen in welke buurt je woont wat voor honden je tegenkomt.
wat ik niet zo goed begrijp is mensen die zeggen dat ze hun honden enkel laten spelen met honden die ze kennen. die honden waren in het begin voor je hond toch ook vreemde honden en dan moest je toch ook door het hele kennismakings proces. of zijn bekende honden dan vooral honden van vrienden of familie die julie zelf al kennen maar je hond nog niet?
Voorop gezegd dat ik geen "stoer ras"had, maar een Husky (reu) die uitviel.
Mijn hond kon alleen spelen met bv een Rotweiler (teefje) die haar huis beveiligde. Ik dorst niet echt nabij haar huis te komen, omdat ze enorm aansloeg, maar ze was helemaal gek op m'n hond.
De reden dat ik dit spelen wel aandorst was omdat de Rotweilers eigenaar zei, dat ze enorm vriendelijk was naar reuen.
Dus ik denk kwestie van praten met de eigenaar ?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?