Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Jannie Jannie

honden foto van Jannie

Dank je wel !!!
Nou dan heb ik er ook overheen gelezen :-)

Heb wel een tip gezien die zei : als je dicht bij huis bent (nee natuurlijk, ben aan het wandelen) dan water halen en over de hond heen gooien.

Maar, IK laat m'n hond niet alleen als hij gillend tussen de tandjes van andere hond hangt (vraag : wie wel ??)

Mezelf ertussen gooien, is iets wat ik instinktelijk zou doen, maar denk dat het niet slim is. Een hond die over de rooie is, kan makkelijk z'n woede ook op een mens gaan uiten. (au au au)
Zie enkele voorbeelden hiervan op dit forum, waarbij de eigenaar een paar maanden zoet was, met een beet in haar arm. Toen ze haar hond wilde redden.

Mijn vraag is juist in DIT draadje vol hondenkenners van (laat ik lief zijn) STERKE honden : wat kan ik doen ???

Natuurlijk proberen jullie te voorkomen, maar wat te doen als het ondanks dat FOUT gaat ?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel DorrieDorrie 3 doggies

honden foto van Dorrie

@ Linneke ,

Die fout maak ik zeker niet meer ;-)
En als ik in België had gewoond (bij jou in de buurt)wist ik je opzeker te vinden...Gewoon vragen he waar woont die met die bloeddorstige honden O-) O-) *met een vette knipoog*

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

http://www.minderhondenbeten.nl/wcs/mhb/nl/4441/uw-eigen-hond.html

Alleen dat "afwijkend gedrag" zegt me zo weinig. Lijkt me dat er al snel sprake zal zijn van willekeur ?

(stukje uit dat verhaal : )
Aan de hand van dit risico-assessment zal een uitspraak worden gedaan of de hond een gevaar vormt. Indien de hond een gevaar vormt zal hij geëuthanaseerd worden. Dit betekent dat er geen onderscheid wordt gemaakt tussen honden die bij een bijtincident zijn betrokken of honden die afwijkend gedrag vertonen. Het ministerie heeft bepaald dat de veiligheid van de burger voorop staat. Indien de hond positief uit het risico-assessment komt, zal de hond worden teruggegeven aan de eigenaar.

honden page profiel BullekeBulleke 3 doggies

honden foto van Bulleke

" Ik heb ook moeite met deze discussie. Zoals ik ff terug al vertelde dat wij 2 bull terriers in huis hebben en ook deze honden zijn gebruikt voor gevechten. Wij hebben ondertussen 20 jaar bt's, en onze eerste was een herplaatser uit 1984 die dus daadwerkelijk gebruikt was voor gevechten, haar kregen we op 10 jarige leeftijd. Hartstikke lieve hond voor de mens, maar onmogelijk op straat. Ik ben zeker voor fokkers, die mede letten op het karakter van de hond. En natuurlijk mogen ze wel wat fel zijn, maar als alles en iedereen aangevallen wordt als ze daar de kans toe krijgen, daar moet je niet mee willen fokken. "

Lees net mijn stukje terug en het lijkt net of ik zeg dat de twee bull terriers die ik nu heb, zijn gebruikt voor hondengevechten, maar ik bedoel natuurlijk het ras dat er in het verleden voor gebruikt werd . Alleen onze eerste bt is helaas slachtoffer geworden van een stel mafkezen.

honden page profiel linnekelinneke 3 doggies

honden foto van linneke

" @ Linneke ,

Die fout maak ik zeker niet meer ;-)
En als ik in België had gewoond (bij jou in de buurt)wist ik je opzeker te vinden...Gewoon vragen he waar woont die met die bloeddorstige honden O-)  O-) *met een vette knipoog* "
ik ben ni moeilijk te vinden dus als je ooit deze kant op komt ;-)

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Mick

honden page profiel Claudia & LaykaClaudia & Layka 3 doggies

honden foto van Claudia & Layka

"
Na de RAD zijn er nieuwe regels ingevoerd, zoals de MAG test. Tijdens die test word een hond getest op zaken die trainbaar zijn. Een voorbeeld die ik al eerder aanhaalde, de hond word benadert door een pop aan een stok en mag die niet “aanvallen”, daarbij scoren de honden meer punten als ze afstand van de pop nemen als dat ze aan de pop gaan snuffelen.  Je kunt die pop gewoon online bestellen of soms zelfs meekrijgen als je de juiste mensen kent die die testen afnemen. Sorry maar ik vind dit een lachertje. Hoe kun je een hond nu beoordelen aan de hand van zoiets?  "
Ik heb niet je hele tekst gelezen hoor hihi tot dit stuk eigenlijk omdat ik daar iets over wilde zeggen, ik heb dus een keer een filmpje gezien van die "test" met zon pop nou ik heb echt gehuild van verdriet, omdat ik zag dat de hond helemaal opgefokt werd door hij telkens werd geraakt door die pop en niet zachtjes ook. verschrikkelijk.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond 3 doggies

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Wow Mick hele nette post! Meen ik echt, goed verwoord..erg duidelijk..en helemaal niet lomp of aanvallend ;-):-D
Ik ben het op veel punten zeker met je eens!
Ik heb van Corina een pb bericht gehad, daarin noemt ze zelf ook dat ze ook vind dat een stafford een gevecht niet uit de weg gaat, maar niet met een hond wil fokken die alles en iedereen aanvliegt..

Ik denk dat jullie ideeen dichter bij elkaar liggen dan dat jullie denken wat dat betreft :-)

Maar heel goed verwoord in ieder geval!

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

Het Topic ging juist niet over Staffords. Namelijk :

" Op HP worden staffords, flinke bullen en andere stoere (voormalig vecht)honden vaak opgehemeld als zeer lief en sociaal.

Maar ik kom de laatste tijd steeds vaker exemplaren tegen waarbij de baas angstvallig omloopt, of roept dat zijn/haar hond niet zo goed met andere honden kan.

"


IK snap dat het ontzettend moeilijk voor mensen is, om verder te kijken dan een specifiek ras (yep de Stafford) maar zouden jullie het willen proberen ?

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Mick

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

Dank je wel Mick. Je helpt me enorm !!
Nee ik was niet echt bang, (nog steeds niet) voor m'n eigen hachie ;-) maar hier op HP zijn wel verhalen waarbij de eigenaar ook fiks is gebeten.

Dat wil ik liever voorkomen. Het is dus niet zo, dat als ik flink kabaal maak, de "aanvallende" hond zich tegen mij gaat richten ?
(ff afgezien van uitzonderingen)

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

Nog een vraag:
Dat "los" commando, geldt voor elke stoere hond (kan het wellicht gewoon proberen :-) , of reageert hond alleen op commando van z'n baas ?

Youtube filmpjes van Breakstick heb ik bekeken, heb aardige indruk hoe dat werkt.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond 3 doggies

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Dat zelf kabaal maken doe ik ook, als er een loslopende hond op ons af komt probeer ik die zo weg te jagen en probeer ik Lady zo te laten weten dat ik dit probeer op te lossen..en niet zij.
Schreeuwen en kabaal maken is overigens wel helemaal uit de boze als honden eenmaal aan het vechten zijn. Dan kunnen ze dat opvatten als aanmoediging.

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Mick

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

"
Schreeuwen en kabaal maken is overigens wel helemaal uit de boze als honden eenmaal aan het vechten zijn. Dan kunnen ze dat opvatten als aanmoediging. "


Zo leer ik er steeds wat bij :-)
DANK !!!

honden page profiel MBXMBX 3 doggies

honden foto van MBX

" Nog een vraag:
Dat "los" commando, geldt voor elke stoere hond (kan het wellicht gewoon proberen :-) , of reageert hond alleen op commando van z'n baas ?

Youtube filmpjes van Breakstick heb ik bekeken, heb aardige indruk hoe dat werkt. "
Verschilt denk ik per hond. Die van mij luisterd na iedereen die zit of af zegt. Weet alleen niet hoe dat met lossen zit want heb het gelukkig nog nooit mee hoeven maken. En ik ben nog in training met lossen van speeltjes want z'n vastberaden heid is soms nog iets sterker als z'n wil om te luisteren haha

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

Ik kan me namelijk voorstellen dat bv een politiehond niet moet loslaten als de "boef" los zegt :-)




honden page profiel DorrieDorrie 3 doggies

honden foto van Dorrie

" Dank je wel Mick. Je helpt me enorm !!
Nee ik was niet echt bang, (nog steeds niet) voor m'n eigen hachie ;-) maar hier op HP zijn wel verhalen waarbij de eigenaar ook fiks is gebeten.

Dat wil ik liever voorkomen. Het is dus niet zo, dat als ik flink kabaal maak, de "aanvallende" hond zich tegen mij gaat richten ?
(ff afgezien van uitzonderingen)

"


Het is niet dat de aanvallende hond tegen je keert, het is vaak dat mensen paniekerig met de handen in de bekken gaan wroeten.
Dat is juist het geen dat de "vechthonden" absoluut niet mochten, zelfs werden afgemaakt hierom.
Met bovenstaande ben ik het eens hoe de honden los te krijgen. En probeer rustig te blijven..Veel mensen denken aan schoppen, slaan weet ik t wat...doe dit nooit wanneer je hond je lief is. De mijne kreeg het aan de stok met een idioot die zijn Kangal niet onder controle had,laat zijn hond gewoon los met touw en al, ik heb echt alles geprobeerd om die hond bij de mijne weg te houden...tja. Ik wordt nog steeds nijdig als ik er aan denk..deze @#$% schopte mijn hond zo hard dat zijn Kangal zijn kaak bijna los hing.
Ik hoop dat niemand ooit zoiets hoeft mee te maken. Dit is een andere kant van mijn hond. (maar die niet meer zo heftig is)Ik wil hier wel bij zeggen dat dit absoluut niet mijn fout of de fout van mijn hond was. Sommige mensen houden ervan om staffies te plagen uitdagen..nu loopt hij wijselijk om. Dit is trouwens ook zo'n "stoere niet lieve hond" de Kangal

honden page profiel RVSRVS 3 doggies

honden foto van RVS

" Ik heb niet je hele tekst gelezen hoor hihi tot dit stuk eigenlijk omdat ik daar iets over wilde zeggen, ik heb dus een keer een filmpje gezien van die "test" met zon pop nou ik heb echt gehuild van verdriet, omdat ik zag dat de hond helemaal opgefokt werd door hij telkens werd geraakt door die pop en niet zachtjes ook. verschrikkelijk. "


Lees het even helemaal door.

honden page profiel MBXMBX 3 doggies

honden foto van MBX

" Ik kan me namelijk voorstellen dat bv een politiehond niet moet loslaten  als de "boef" los zegt :-)




"
Haha ja das wel een goeie idd, nog nooit bij stil gestaan O-)

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

"

,... het is vaak dat mensen paniekerig met de handen in de bekken gaan wroeten..... "


Ik zou ook zo paniekerig kunnen reageren als ik niet zou weten wat ik doen moest.

Vandaar mijn vragen.
Ik denk dat er best veel mensen hier op HP zitten met exact dezelfde vragen.

De meeste topics gaan over hond-mens agressie. Maar veel over hond-hond agressie wordt er niet geschreven.





honden page profiel MBXMBX 3 doggies

honden foto van MBX

Miss een info topic maken. Hoe om te gaan met hond hond agressie.

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

beschrijving van dit Topic

"
Ik was door HP altijd open en onbezorgd richting deze rassen en types, mits deze relaxed door het park liepen. Nu na twee incidenten waarbij een keer een halsband finaal in twee stukken is gescheurd en herhaalde gesprekken met baasjes die aangeven dat hún hond niet zo lekker met andere honden gaat begin ik toch te twijfelen.
"


Persoonlijk vond ik DIT topic wel zo geschikt :-)

en ik ben ook stukje wijzer geworden :-)

honden page profiel MBXMBX 3 doggies

honden foto van MBX

Fijn dat je wat wijzer bent geworden. Nam iedereen die moeite maar om ons en ons ras te begrijpen.

honden page profiel Jannie Jannie 3 doggies

honden foto van Jannie

sorry, dubbel

honden page profiel Chre & Djago & Anisa & ElvisChre & Djago & Anisa & Elvis 3 doggies

honden foto van Chre & Djago & Anisa & Elvis

Zat al op je betoog te wachten Mick. Dat heb je echt goed verwoord en het is niets minder dan de waarheid.

Hoop echt dat mensen zich in het ras verdiepen alvorens ze besluiten om er 1 in huis te halen. De RAD komt iedere dag beetje bij beetje dichterbij, daar staan wij liefhebbers echt niet op te wachten.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond 3 doggies

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

" Zat al op je betoog te wachten Mick. Dat heb je echt goed verwoord en het is niets minder dan de waarheid.

Hoop echt dat mensen zich in het ras verdiepen alvorens ze besluiten om er 1 in huis te halen. De RAD komt iedere dag beetje bij beetje dichterbij, daar staan wij liefhebbers echt niet op te wachten. "
pff..ik krijg er nu al buikpijn van.. ik weet zeker dat mijn hond niet door zo'n test heen zou komen na eerst weken eenzaam te zijn opgesloten.. Maar weet jij  of iemand anders toevallig of er al een datum bekend is wanneer deze nieuwe plannen van dhr. Schilder zullen worden doorgevoerd? En of dit al definitief is of niet? En of dit alleen in NL zal gebeuren in eerste instantie?

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Mick

honden page profiel S&F.S&F. 3 doggies

honden foto van S&F.

Er staat nergens dat ze worden doorgevoerd toch? Enkel dat het een idee is om het maar zo te zeggen.

honden page profiel SuzanSuzan 3 doggies

honden foto van Suzan

In 2010 is er een docu uitgezonden over de invoering van deze test.
Ik heb er met zeer gemengde gevoelens en gefronsde wenkbrouwen naar gekeken.

Ik hoef jullie w.s niet uit te leggen wat zo'n test ongeveer inhoud maar toen er op het laatst nog bij vermeld werd dat er altijd honden zullen zijn die voor zo'n test onterecht slagen, maar ook honden die onterecht zullen ''zakken'', dan krijg ik toch wel een beetje buikpijn aangezien ''zakken'' bruut gezegd de doodstraf kan betekenen.

Ik ben geen G.T of deskundige, maar ik vond de test op veel vlakken hetzelfde als een kleuter een ritje door een spookhuis laten maken.
Ook doordat bij veel 'heftige' testonderdelen zoals harde knallen, of een vreemde die de hond langdurig recht aanstaarde, allemaal in afwezigheid van de baas moest gebeuren. De honden zaten vast aan een touw, konden niet weg, keken in het rond waar hun baasje was en raakte in paniek. Wegblaffen en nekharen was dan dus 'gezakt'!

Ook kwamen er steeds plastic Herdershonden op een rails voorbij gekart. De meeste honden schrokken zich naar!

Nee, wat ik ervan gezien heb, vond ik uitermate kneuterig. Als dat moet beslissen over het lot van een hond!......

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 19 van 33 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 1920 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Volgende forumvraag: hond in handbagage
^