die Schilder spoort niet! ik kan al helemaal niet begrijpen dat hier ook maar 1 iemand aan meewerkt. pure dierenmishandeling is het en dat dik gefinancierd door de nederlandse belastingbetalers.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Er zullen vast en zeker mensen in de regering zitten (of familie ervan die honden hebben) die deze flauwekul zullen tegengaan. Het slaat gewoon nergens op en je hoeft geen dierenvriend te zijn om van de gruwelijkheid van zijn aanpak te moeten kotsen.
ok ... duidelijk .. zal me dan eens moeten verdiepen hoe het hier in Belgie is ....
Voorlopig in kranten nog niks van zoiets vernomen .... maar met die belgen weet je het nooit
Het heeft niets met voorstellen te maken. Denk dat iedereen gewoon zijn verantwoording moet nemen. Op de eerste plaats is dat gewoon "hou je hond aan de lijn". Pak de mensen aan die schijt hebben aan de regels en niet de mensen die het goed voor hebben met hun viervoeters.
Overigens, google eens op Save Lennox. Dit was een kruising labrador waar op een dag ineens werd aangeklopt om de hond in beslag te nemen wegens een melding. Ze hadden de verkeerde hond/adres voor ogen, maar hij werd gewoon in beslag genomen.
Er zijn foto's geweest waarin Lennox in zeer slechte conditie te zien is geweest. De raad van Belfast heeft na zeer lange tijd besloten dat Lennox ingeslapen werd. De familie werd hier achteraf op de hoogte van gebracht. Mysterieus genoeg was de halsband van Lennox kwijtgeraakt. En ze zouden as krijgen, maar dit is op een zeer lompe manier gegaan. De vraag is gerezen of Lennox niet door verwaarlozing om het leven is gekomen.
Het "vonnis" kwam omdat een gemeente "expert" de hond vals vond. Ondanks dat een medewerker van het asiel/opvang gewoon gezellig met Lennox kon doen en nooit agressief benadert is. Victoria Stillwell heeft zich samen met geloof ik Cesar Milan ingezet om het beestje een nieuw thuis te geven in de Verenigde Staten, zodat hij in ieder geval kon blijven leven. Maar zoals gezegd, ineens was Lennox ingeslapen. Of... toch lang daarvoor gestorven door verwaarlozing.
Misschien eens een idee om dit geval onder de aandacht te brengen mocht het voorstel in de besluitvorming komen. We willen dit soort toestanden niet.
Niet heel recent,namelijk 2008, maar even een statistische indruk; waar gaat het eigenlijk over.
Om inzicht te krijgen in het totale aantal bijtincidenten in Nederland heeft de commissie de ASG gevraagd om een publieksonderzoek te laten uitvoeren door TNS NIPO.
Uit dit onderzoek kan worden afgeleid dat jaarlijks ongeveer 150.000 Nederlanders door een hond worden gebeten. Het merendeel (66%) van deze bijtincidenten is niet ernstig en vereist geen medische
behandeling. Ongeveer een derde van de slachtoffers (ca 50.000) laat zich behandelen door een huisarts of bezoekt een afdeling spoedeisende hulp
http://www.raadvanbeheer.nl/uploads/media/20080609_DL_2008_1351_bijlage_Hondenbeten_in_perspectief.pdf
Dit is alleen Hond-mens.
Stoere hond valt Fifi aan, zit hier niet bij, dat aantal is vele malen hoger.
Er zullen dus ook mensen zijn, met zo'n bijt ervaring die de voorstellen van Matthijs Schilder toejuigen.
ik snap ook nog steeds niet waarom er niks tegen br**dfokkers gedaan wordt. waarom komt er geen wet dat je maar met 1 ras mag fokken ... dan ben je er nog niet maar het is een begin
Goed verwoord!
Ik herinner me nog nieuwsbeelden uit begin '90 van een groep woedende baasjes die diverse asiels binnendrongen en medewerkers bij de keel grepen, op zoek naar hun 'zo maar' afgepakte hond!
Het hielp ze natuurlijk niks, en hun daad maakte het er niet beter op maar, maar het was zo onrechtvaardig, deze baasjes waren wanhopig!
Hun honden zijn inderdaad nooit meer terug gezien, in het niets verdwenen.
Onwijs goed dat jouw vrouw de party voor de dieren heeft geschreven.
Ze zijn dan wel klein, maar niet onzichtbaar.
Zou het misschien handig zijn om als deze wet er komt om je hond preventief te muilkorven? Ik bedoel, ze kunnen misschien weinig als jij altijd een muilkorf omdoet en je ze uitdaagt je regelmatig te komen controleren.
ik woon in een heel mooi natuurgebied waar ik heerlijk met mijn honden kan wandelen. En ik heb een golden en nu dan een husky en je zou zeggen .... gewoon normaal ras en waarvan men zegt of denkt ... die doen niks ... maar een hond in paniek /angst / bedreigd voelen ... kunnen gekke dingen doen dus ... aan de lijn als ik andere zie naderen.
Weet niet precies hoe de wet in belgie is ga me daar morgen toch eens in verdiepen
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kom steeds vaker stoere honden tegen die toch niet zo aardig zijn." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?