Tja, het gaat mij vooral om de manier waarop. Misschien is het baasje niet geschikt, maar dan nog hoort dat op een correcte manier afgehandeld te worden en niet door misleiding/intimidatie een afstandsverklaring te laten tekenen en dan in te laten slapen. Dan zou het hele traject moeten ingaan van inbeslagname, testen en dan verder kijken. Niet deze kort door de bocht oplossing waarbij het baasje de rechten verliest en de hond mogelijk het leven.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Krantenartikel, hond moet inslapen!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
ik ga wel goeddeels met RVS mee
ik zou deze combinatie absoluut niet in mn straat willen
het is vragen om nog meer incidenten en altijd met onschuldige slachtoffers
of de hond zondodig "gered" moet worden, zou bij mij moeten blijken uit de mening
van mensen die weten wat ze zien en wat ze kunnen doen
als er geen heel veilige plek voor deze hond te vinden is, is er nog maar 1 optie
dat is hard, dat is treurig, het is verdrietig, maar bij mij gaat veiligheid boven alles
Baasje niet geschikt kan wel zijn, maar wie betaalt de rekening ? De hond alweer ! Het stoort me dat men dat maar normaal vind, er wordt niet eens moeite gedaan om een andere oplossing te zoeken Stel me meer en meer vragen waar wij mensen eigenlijk mee bezig zijn ! Wat zijn wij toch perfect..niet dus ! Maar voor de mens zijn er altijd wel excuses en zoekt men oplossingen, maar een dier is niet veel waard ! Ik kan zeggen, in het algemeen, dat ik ze heel dikwijls veel meer waard vind dan veel mensen ! Moest ik even kwijt..want de laatste tijd zit het me heel hoog, het is het één na het ander en in de meeste gevallen ligt de fout bij de mens en zijn het de dieren die de prijs betalen !
Helemaal mee eens! Onlangs ook zo'n verhaal van een leeuw in een Amerikaans reservaat die een verzorgster had doodgebeten. Leeuw is afgemaakt, terwijl volgens mij die verzorgster had moeten weten dat het niet veilig is om bij een leeuw in zijn verblijf te gaan, hoe 'tam' deze ook zou moeten zijn.
Als er iets mis gaat met dieren moeten deze altijd maar afgemaakt worden, moeten we dat dan ook maar met mensen doen die de fout in gaan? Steek je iemand neer, spuitje. Op die manier. Dat werkt toch niet?! Deze hond moet misschien niet meer terug naar zijn oude baasje, maar dat betekent niet dat hij geen recht heeft op een nieuwe kans bij een baasje dat alle tijd in hem gaat steken en hem nog een mooi leven kan geven. Misschien niet in de buurt van andere honden, maar er zijn zoveel honden die niet bij andere honden kunnen!
maar hoeveel mensen zijn bereid om zo'n hond in huis te nemen ?
de verantwoording te dragen, bergen en bergen werk te verzetten?
het veilig te houden?
het aanvaardbaar te houden voor de hond (kwaliteit van leven)?
men wil een kneedbaar pupje, sommigen zeggen zelfs keihard dat ze geen "asielhondje" willen
laatstaan zeer moeilijke herplaatsers van rassen met een enorm potentieel
kan iedereen wel roepen dat het zo zielig is en zo oneerlijk is zo'n hond te laten inslapen
maar wie doet het, deze DJ in huis nemen??
ik denk dat dat maar bitter weinig mensen zijn die dat niet alleen willen, maar ook op een veilige
manier aan zouden kunnen.
en als dat dus niet kan (goed rehabiliteren en herpaatsen -en het blijft een beschadigde hond, gerehabiliteerd of niet) is het dan niet eerlijker het dier te laten inslapen?
ik vind van wel
doet trouwens niets af van het feit dat de eigenaresse recht gedaan dient te worden
is zij echt misleid... zal dat moeten worden recht gezet
maar als ik het zo lees, hoop ik van harte dat zij deze hond niet terug in handen krijgt
En dan nog moeten ze zich aan bepaalde regels houden en niet zomaar inslapen. Daarom hebben we die opslag en testen. Al zijn ze niet ideaal, lokale diensten moeten niet op eigen houtje zonder enige deskundigheid beslissingen gaan nemen.
Nou kom ik even kort door de bocht.Waarom mag ze de andere hond wel houden dan?
Omdat deze (nog) niks heeft gedaan? Wanneer het
haar met de een niet lukt ben ik bang dat de andere hond
nu toch een beetje de taak van de eerste over gaat nemen.
Dus ook daar zal ze hulp bij moeten krijgen. Maar ik blijf er wel
bij dat het walgelijk is dat Linda de hond onder valse voorwendselen
is afgenomen
Van het bijtincident met het kind is nooit aangifte gedaan.
Dat maakt het dan lastig om later nog eens op terug te komen.
Hoe je het ook went of keert, de hond verdiend de kans om in ieder geval bekeken te worden, is hij trainbaar, kan hij als huishond een gelukkig leven leiden?
Zo ja, dan gaan we daar voor. Zo nee, dan kan een spuitje geven altijd nog.
En datzelfde geld wat mij betreft voor de eigenaresse. Is zij trainbaar? Kan ze leren met de hond om te gaan? Wil ze dat?
Zo ja, dan gaan we dat (als het aan mij zou liggen) oefenen en als dat succesvol gaat, kan ze haar hond terug krijgen. Zo nee, dan zal er een ander baasje voor de hond gezocht moeten worden. Dat kan weleens heel lastig zijn, maar niet geschoten is altijd mis.
Tineke@Margje
Nu al die andere verhalen naar buiten zijn gekomen ook zonder aangiftes ben ik wel bang dat het al dan niet onbewust meegerekend wordt
voor mij maakt het niet uit of een incident aangegeven is of niet. het gaat er bij mij om dat het is gebeurd.. en niet 1x maar de hond heeft dus blijkbaar meerdere keren aangevallen als ik de topicstarter lees.
ik zou in ieder geval niet blij zijn als deze hond in combinatie met een onverantwoorde eigenaar bij mij in de straat zou wonen
Dat is ook lastig, en ik kan hier veel meer schrijven, wat ik nu in de wandelgangen heb gehoord, klein dorp, en de meeste mensen kennen haar, zeker de hondenbezitters. Dus er wordt over gepraat.
Maar verder is het niet mijn taak om de rest naar buiten te brengen.
ja daar heb je ook wel weer gelijk in.. het blijft toch lastig.. want van alle kanten komen er allerlei verhalen in de wereld.
Maar wat je zegt mensen maken alles erger en erger. Zelf meegemaakt met onze rottweiler hij was de meest valse hond.
En inderdaad 1 x heeft hij gebeten toen sprong hij van 1 hoog zelfs naar beneden.
Dit deed hij om de buurvrouw te beschermen omdat zij bedreigd werd door een gozer van een jaar of 19
Die was haar tuin ingegaan en wilde dat deze vrouw haar centjes en sieraden af gaf.
Helaas was hij daarna de valse hond en ik deed hem bewust een snuitje om maar wanneer hij
die gozer zag ging hij nog steeds angstaanjagend grommen.
Verder was hij echt een mooie lieve evenwichtige hond maar wel met mensenkennis.
Ik denk juist dat zo'n hond niet geschikt is voor pakwerk. een pakwerk hond moet een sociaal stabiele hond zijn. een hond waar je op kan vertrouwen.
lijkt me niet zo 1,2,3, handig met deze hond op DIT moment.
recht op een nieuwe kans.........
maar dan spreek je wel over de ideale wereld
en daar leven we niet in he
en wat als deze hond terugkomt en jouw kindje grijpt ??
het gaat hier niet specifiek om alleen hond/hond agressie (wat ik een ander verhaal vind)
dit is een zogezegde getraumatiseerde hond (voor zover dat verhaal waar is)
met nu nog meer negatieve ervaringen
sorry, maar bij mij gaat veiligheid van (onschuldige) mensen voor
en nogmaals, maar zeer weinigen kunnen bij zo'n hond de veiligheid waarborgen
en vaak hebben die "weinigen" zelf al zo'n hond of zelfs meerderen
de mensen die roepen dat de hond zoveel "recht" heeft..... wel, daar ligt dan een mooie taak voor.
Helemaal mee eens. Hier bij ons zou de hond prima veilig zitten. Hebben er meerdere vt kaliber die durven te bijten, alleen dan niet vanuit angst, dus schade zal ook als ze bijten vele malen groter zijn dan bij een angstbijter. Die laatste zal nl pitten & zich weer snel uit de voeten maken....die eerste bijt gewoon & blijft bijten....
Maar de plekken waar zo'n hond die wrs ook nog eens niet werkgeschikt is terecht kan zijn schaars
Angstagressie is de moeilijkste vorm van agressie.
Maar ik blijf wel vinden dat er op zijn minst gekeken moet worden naar de hond en de mogelijkheden tot training. Want het zou niet de eerste hond zijn die wel een heel gelukkig leven kan gaan leiden. Niet in angst, maar als vrolijke hond.
Is dat niet mogelijk, dan wordt het een ander verhaal en moet je je verantwoording nemen. Hoe hard ook.
Margje, ik hoorde vanmorgen in de hondenwandelgangen dat het asiel de hond had afgeschreven. Ik heb dat verhaal ontkracht, omdat ik weet dat jij hier mee bezig bent. Maar heb jij nu zelf DJ al gezien? Of wanneer gaat dat gebeuren?
hier ook maar even: http://www.thepetitionsite.com/888/953/788/dj-mag-niet-dood/
Kwam ik net tegen op facebook.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Krantenartikel, hond moet inslapen!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?