Hallo allemaal!
Er zit me al een hele tijd iets dwars en ik ben me nu een slechte baas er door gaan voelen en ik vraag me af of dat wel terecht is..
Wij hebben sinds kort een pupje, maar dat was eigenlijk helemaal niet onze bedoeling.. Wij wouden namelijk een hond uit het asiel maar dat is niks geworden wegens een bepaalde reden en daar zit ik dus mee..:
Wij gingen dus bij een asielhond kijken (na wat telefoontjes en wat over en weer gemail), samen met Diablo (onze eigen hond), want we wouden er zeker van zijn dat het zou klikken tussen de 2. Mijn vader en ik stappen binnen bij het asiel met onze Diablo en we worden gelijk met boze blikken aangekeken. Wij trokken ons daar in eerst instantie niks van aan en zijn naar de balie gelopen, om te vertellen wie wij waren en dat wij dus naar de Stafford kwamen kijken. Ze bieden ons een zitplaats aan en Diablo krijgt wat te drinken. Dan komt er een jong meisje aangelopen (ik denk een stagehulp) en die begeleidde ons naar een groot buitenhok waar de andere hond al kwispelend zat af te wachten. De 2 konden echt geweldig met elkaar! Toen kwam er een ouder iemand aangelopen en dat bleek dus de eigenlijke begeleider te zijn van de Stafford. Die kwam boos naar ons toegelopen! Of wij wel goed bij ons hoofd waren? Diablo droeg namelijk een prikband.. (Die heeft hij overigens niet zonder reden: Hij is super enthousiast en wil ook echt naar iedereen toe, je kan je voorstellen dat als ik dan bijv. in de stad met hem loop alle kanten op vlieg. Nou ja, toen hebben we de hondenschool gebeld en alles gebrobeerd, maar niks hielp. Diablo werd ouder en dus ook sterker. Toen hebben ze ons een prikband aangeraden, ik was er eerst fel op tegen, maar mijn vader vond dat we het op zijn minst konden proberen. En sinds de prikband, heb ik buiten een geweldige hond!) Maargoed. Die vrouw vond dus dat wij Diablo er mee mishandelden en dat Diablo daardoor erg vals en onberekenbaar zou zijn. Dat had zei al wel gezien bij binnenkomst? Ik ben toen uitgevallen tegen die vrouw, want als er 1 hond totaal niet vals is, dan is het onze Diablo wel! Ik durf hem bij een baby nog alleen te laten (niet dat ik dat zou doen, maar bij wijze van). Toen zijn wij daar dus weggestuurd en na afloop voel ik me toch wel een beetje. Ja hoe moet ik dat uitleggen, een slechte baas..
Of nou ja een slechte baas? Ik heb een dubbelgevoel.. Aan de ene kant heb ik zo iets van: Ja het is nog veel zieliger als hij mij straks mee trekt en dat we dan onder een auto of iets belanden en dat we hem dan in moeten laten slapen en aan de andere kant heb ik toch het idee (door wat die vrouw heeft gezegd) dat ik mijn hond mishandel met de prikband..
Nou wou ik graag jullie mening.. Ben ik een slechte baas? Of doe ik er goed aan om hem een prikband om te doen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "prikband" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
ik zou je niet per direct een slechte baas noemen, maar ik snap de reactie van de medewerkster wel..
Ik zou het niet fijn vinden mocht ik niet meer voor mijn hond kunnen zorgen dat iemand anders met een prikband ( die vaak voor de sier wordt gedragen of omdat ze de hond niet de baas kunnen ) mee te geven.. vind dat toch niet zo'n tof idee.
Daarbij komt, dat ik geloof dat er meerdere manieren zijn om jouw hond te laten luisteren en normaal mee te laten lopen, in plaats van de prikband.
Maar het is lastiger omdat je niet alleen woont maar bij je vader, dus ik denk niet dat je daar volledig zeggenschap over hebt, en dus ook afhankelijk bent van zijn mening.
Ik vind dat je niet echt een slechte baas
maar er zijn beter middelen dan een prikkeband vind het gewoon zielig !
Ik vind je geen slechte baas, maar wel wil ik zeggen dat een prikband een hulp middel is, dus geen vaste oplossing.
Jij zou het natuurlijk ook erg fijn vinden als jij straks met een mooie halsband of tuig rond kan lopen.
Ik zou er dus mee gaan trainen. je kan de prikband dan als hulp middel gebruiken.
Ik ben wel tegen hulpmiddelen verder, maar een slechte baas, nee dat vind ik je niet.
Wij weten dat er andere manieren zijn, maar niks hielp.
We hebben dit namelijk in overleg met de hondenschool hier in de buurt gedaan.
Zo heb je bijv. die band om de neus, de gentle-lead geloof ik, daar trekt ie gewoon door heen..
En zo hebben we nog veel meer dingen uitgeprobeerd en dit was eigenlijk onze laatste hulp.
Wij dragen hem dan ook absoluut niet voor de sier, want als het niet had gehoeven, had hij het ding ook niet omgehad.
Ik kan me helemaal voorstellen dat ze 'hun' hond niet aan iemand meegeven die een prikband gebruikt.
Mijn nichtje heeft een Amrican Bull, zon 55 kilo en zij weegt ong hetzelfde. En die hond wil ook met alles en iedereen spelen en overal heen. Maar die draagt een gewona halsband.. Een kwestie van veel trainen en naar de hondenschool.
Jij komt op het asiel over als iemand die OF graag zijn hond pijn wil doen OF naar de makkelijkste oplossing grijpt ipv te willen trainen.
Als je het vanuit hen bekijkt kan je je misschien voorstellen dat je geen hond meekrijgt.
Ik vind niet dat je gelijk een slechte baas bent, hoor.
Echter vind ik een prikband wel echt verschrikkelijk, moet ik toegeven.
Maar ja, je zegt dat je "alles" al gedaan hebt.. Ik zou gewoon door blijven gaan met meerdere GT's, tot het opgelost is en niet naar hulpmiddelen grijpen. Als het niet lukt met de ene GT, contact opnemen met een andere ec.
Ik vind het raar dat die vrouw zou uitviel naar je, maar ik begrijp ook wel dat als je een hond wilt adopteren uit het asiel, ze niet willen dat je daarbij ook een prikband gaat gebruiken.
En die kans zit er dan miss. ook in, tenminste, ik snap wel dat die mensen dat denken..
Ja, we hebben zelfs de puppycursus opnieuw moeten doen met hem.
Daarna hebben we ook nog, het blijven staan als hij trekt geprobeerd, de andere kant op lopen..
Echt niks hielp.
Hij is gewoon super enthousiast en wil naar alles en iedereen toe.
Als ik bijv. met een gewone riem in de stad loop met hem, dan zijn mensen ook echt bang voor hem, omdat hij dan zo naar ze toe komt.. Het ras zit hem met dit gedrag dus ook totaal niet mee.
waarom ga je niet naar een hondenschool die gespecialiseerd is in dit soort rassen? En daar bvb gehoorzaamheid gaan doen? Ik weet zeker dat het binnen een half jaar volledig afgeleerd is, op een diervriendelijke en rustige manier.
Ik denk dat je hond beheersing moet leren, dit is wat anders dan niet trekken aan de lijn.
Maar trekken is wel een uiting hiervan.
Als je het verkeerde "probleem" aanpakt, dan werkt het niet.
Waar woon je? misschien een goeie GT of iets, in jou buurt die we kennen..
Bij de cursus hier in de buurt, zeiden ze dat dit een oplossing was als dit ook niet hielp.
Ik loop overigens niet echt veel meer met de prikband.
Alleen als hij op drukke plekken komt, want hier in de buurt gaat het al heel goed, dan kan ik hem gewoon af laten.
Wij wonen in de Achterhoek en wij zoeken dus alleen nog echt hulp voor druk bezochte plekken, want hier in de buurt doet hij het nu echt super, ook zonder de prikband.
Je bent echt geen slechte baas hoor!!
Ik loop met onze oudere mechelaar ook met een prikband op drukke plekken. Hij is te onbesuisd en druk voor een gewone dan.
Op plekken waar hij zich moet gedragen met lopen heb ik dus een prikband om, op andere plekken niet. Ik merk dat zijn gedrag aan een normale halsband beter wordt, dus gebruik ik de prikband alweer minder.
Ik voel me zelf ook echt geen slechte baas hierdoor. Ik zou me slechter voelen met een trekkende hond die overal op af gaat waarbij er dus dehele tijd aan de halsband wordt getrokken.
Bink luisterd ook voor geen meter als ik alleen maar koekjes heb, frikandel wat ik heb ontdooit in de magnetron wil ook wel eens helpen, maar bij te veel prikkels helpt een klein piepspeeltje beter. Succes, hopelijk heb je er wat aan.
Ik vind je geen slechte baas.. Zoals iedereen hier al zegt.. Je hebt de beste bedoelingen, dat lees ik wel.. Nou alleen nog op een andere manier er mee aan de slag..
@ Bink, hoe kom jij er bij dat die in Schiedam goed is? Ik ben daar een x geweest en heb ook mee gedaan met een vriendin haar hond.. Vond het afschuwelijk ben nog net niet jankend t veld afgegaan.. Alle honden een slipketting om en maar rukken aan dat ding.. lopen en rukken lopen en trekken echt walgelijk.. En toen ik zei dat ik niet met mijn honden wilden komen omdat ik het TE belachelijk voor woorden vond dat ze de honden met zoveel pijn moesten corrigeren, was ik degene die gek was.. Een vriendin van mij traint er nog steeds met haar 2 staffords, zij is van mening dat de positieve opvoeding haar honden had verpest en dat de harde manier t beste werkt, wat de trainer heel erg met haar eens was.. Sorry hoor maar ik zou deze hondenschool nooit aanraden en vraag me dan ook af of jij een andere ervaring hebt?
Als je in de Achterhoek woont weet ik een hele goede hondenschool voor je..
Kleine groepje met héél veel info. over hoe en waarom..
Zie www.maroef.nl Zij werkt met kleine groepjes en met veel info. Ik weet niet of Ilja deze bedoeld.
Zelf vind ik de prikband geen hulpmiddel. Hebben jullie Kim en Hoffie77 deze band zelf wel eens om de arm gehad?
Hoi Kim,
Aangezien ik jouw dikkop ken hoeft een prikband niet per defenitie verkeerd te zijn
Als je er maar mee weet om te gaan
Hoe vaak heb ik wel geen commentaar gekregen als ik met 1 van de honden bezig was
Ik heb dan wel andere honden als die van jouw...
De hond zat daar, omdat het baasje een zwerver was en dus niet de mogelijkheid had om voor de hond te kunnen zorgen.
Ik heb de prikband zelf al wel is om me nek heen gehad ja, dat is ook de reden waarom ik er zo tegen was.
Maar het is ook niet zo dat die band strak zit, als hij niet trekt dan zit er nog een cm. tussen de hals en de ketting, want zoals ik al zei. Het is niet om de hond te mishandelen of constant pijn te geven, het is alleen een hulpmiddel wat ons is aangeraden.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "prikband" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?