@ Lisa, ja ik heb zelf een andere ervaring. Ik heb ook een slipketting gebruikt maar zonder dat constante geruk. Bink had af en toe een correctie nodig bij het volgen (positief had geen zin bij hem), hierop deed hij het steeds beter waardoor de slipketting eigenlijk los om zijn nek bleef hangen toen dat goed ging ben ik verder gegaan met de halfcheck en gewone halsband. De slipketting ligt nu ergens achterin de kast. Ik weet niet hoe het in de andere lessen gaat daar, maar in mijn groep zitten eigenlijk makkelijk honden en allemaal zonder slipketting (allen halfcheck).
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "prikband" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Fijn dat je de band een keer om hebt gehad. Ik heb een hond aangeschaft voor een aanvulling van mijn leven en niet om je maatje een pijnprikkel te geven.
Ik heb hier zoveel ervaringen met trekkende honden en dit kan echt over zonder een prikketting.
Heee!
Jaa dat klopt, jullie honden zijn anders als die van mij.
Maar op de cursus (die in Kilder, weet niet of je die kent) hebben ze ons laten zien hoe je hem zo 'diervriendelijk mogelijk' kan gebruiken.
Laat me lachen "diervriendelijk"?? Sorry dat ik zo uit mijn slof schiet maar een hondenschool die dit zegt moet toch echt terug in de schoolbanken.
Jou verwijt ik niets want je gaat naar een hondenschool toe en je verwacht dat ze daar kennis van zaken hebben
Een staffort is een harde hond qua lichaam maar qua geestelijk vermogen kan je hem zo omblazen. Ik heb hier meerdere stafforts op les en weet hoe ze reageren.
@ Bink, Ik vind het gebruiken van een slipketting ook niet eens het ergste, mits die maar GOED gebruikt wordt. En volgens mij krijgen de meeste daar niet echt begeleiding daar in.. Ik ben er maar 1x geweest en toen vond ik het verschrikkelijk! Misschien dat het normaal anders is, maar ik was volledig afgeknapt..
je bent daarom geen slechte baas,hoor !!! je doet het met de beste bedoeling en omdat er anders geen directe oplossing voorhanden is.
ik zou misschien eens oefenen in de tuin of zo, met snoepjes of kaasjes en heel veel lovende woorden als hij het goed doet.
piepspeeltjes zorgen meer voor afleiding denk ik. dat vind ik persoonlijk geen zo goei middel.
slechtte baas ben je niet direct maar ik snap de reactie van het asiel wel.
zij kennen het verhaal verder niet natuurlijk,in dat geval had ze beter kunnen vragen van waarom gebruik je die en dat soort dingen zodat zij een uitleg kreeg van de situatie.
dan had zij waarschijnlijk een heel ander beeld gekregen van julli en misschien zelfs nog andere tips kunnen geven.
hoewel het veel beter had gekund vanuit het asiel in reactie naar jullie welgemeende adoptie poging, had ik jullie ook geen hond meegegeven.
druk zijn, niet kunnen houden, onbeheersbaar, sorry, maar als je de juiste toon treft is heel veel eruit te trainen, soms is het wel zoeken naar de goede methode voor de hond.
maar een pijnprikkel creeeren tot vermijdingsgedrag, lost niks op, maakt de hond hooguit prikkelbaarder.
wat mij altijd verbaasd (en dat is echt zo) is dat zoveel staffords (of kruisingen ervan) zo trekken, is dat iets wat specifiek in het ras zit en zo ja, wat doen mensen met staffies welke niet meer trekken, daar zou je eens contact mee kunnen leggen.
"hij is zo sterk'" tja, dan denk ik: dat is mijn hond ook, ik ben welgeteld 15kg zwaarder als mn hond, maar een prikband zit er niet op, ondanks hij ook wel degelijk hier en daar ontoelaatbaar gedrag toonde, wij hebben hem "hertraind" (hij is een herplaatser) via de roedelmethode en werken daar nog dagelijks aan en mee en gaan ook op herhalingstraining.
ik kreeg trouwens ook meermalen het advies tot prikband of stroomband, echt waar, maar ik word al misselijk als ik die dingen zie
dus hoewel ik het heel jammer vind dat het asiel het niet wat tactischer en mensvriendelijker heeft aangepakt, snap ik het wel.
slechte baas..... lijkt me overdreven, eerlijk gezegd wel onverstandig, een prikband wekt bij mij ook echt enorme afkeer op.
wat positief is en dat vind ik echt super !!
is dat je er over denkt en het nu bespreekbaar maakt zodat er misschien een andere oplossing komt,
echt super hoor, maakt wel gelijk duidelijk dat je geen slechte baas bent.
Hij kan je heus niet omver trekken joh, tenminste de Boerboel van mijn tante lukt het ook niet om mij omver te trekken
Ik loop met een Duitse herder van 52 kg (kg zijn niet eens belangrijk, maar hij is heeel erg sterk) die trekt ALLEEN als hij een kat ziet. Dan word ik boos en dan pak ik hem bij zn halsband en beweeg die wat naar voren en dan looopt hij weer netjes mee! Misschien moet je dat eens proberen? Ik laat hem uit aan een gewone halsband..
En daarbij laat ik tegelijk mijn Dobermann uit (net 7 maanden, maar nu al 30 kg), dus ja 2 flinke reuen met een erg pittig karakter (niet gecastreerd en allebei dominant), en dat geeft wel eens problemen wanneer een andere dominante reu de hoek om komt... Dan laat ik ze allebei zitten wachten totdat de reu voorbij is OF ik loop gewoon de andere kant uit! Mij krijgen ze echt niet gek hoor, en al zeker niet omver, ik ben veel sterker, lichamelijk én geestelijk!
Dus doe die prikband af en ga met hem trainen. VERMIJD andere honden, mensen etc. totdat jij hem onder controle hebt. Je kunt je bijvoorbeeld achter de auto's verstoppen, totdat iemand/iets voorbij is gelopen! Blijf stilstaan wanneer hij trekt, laat hem terugkomen, beloon hem, zeg naast en ga weer verder. Doe dit 2 weken elke uitlaatronde achter elkaar, je ziet resultaat!!
Jouw hond hoeft geen matties te zijn met elke hond of ieder mens, dus je kan ze gewoon vermijden
Ja klopt, heel veel Staffords hebben dat.
Gelukkig weten we nu dat een Staff later steeds erger gaat trekken, dus proberen we het bij de pup zo veel mogelijk te onderdrukken.
Maar dat hertrainen met de roedelmethode, hoe gaat dat precies in zijn werk?
Heeft me wel nieuwschierig gemaakt
En ik wil ook helemaal niet dat mijn hond pijn heeft, maar als je een hond hebt die zo trekt, zie je op een begeven moment geen uitweg meer.
Want ik voed hem samen met mijn vader op en mijn vader heeft dit probleem nog met geen enkele hond gehad (hij heeft vroeger heel veel honden gehad).
Dus toen hebben we bij de club hier in de buurt navraag gedaan en toen kwamen ze hier mee.
Maargoed, even iets anders:
Ik heb net weer eens de gentle leader gepakt, die met het riempje om de neus.
Verbazend genoeg, worsteld hij nu niet meer om er uit te komen, want ik heb het in combinatie met het speeltje in mijn zak gedaan.
Ik ga zo dit even uittesten in de stad, duim voor me dat het goed gaat
Want dan loop ik met de Gentle Leader
Is ook niet echt fijn voor de hond, maar het doet vast minder pijn als de prikband.
Het enige nadeel is, dat mensen het aanzien voor een muilkorf.
Dus mensen zijn nog wel bang voor hem
Dat vind ik wel jammer.
O en trouwens, jouw hond kan op ten duur agressief worden van die prikband..
Honden denken misschien wel zo;
Ik wil naar die hond toe, hoe kom ik daar? AU ik word geprikt! Stomme hond! Nu mag ik je gelijk niet meer.
Dat zou dus ook een effect kunnen zijn.. Zie je vaak bij honden die makkelijk op te fokken zijn. Dan vreten ze het uit op de andere hond (en laten dat zien in hun gedrag).
De andere kant oplopen werkt niet met hem. Hij trekt door. Diablo heeft een sterke wil. Maargoed, nu met de gentle leader net ging het ene heel stuk beter. Ga hem zo uittesten in de stad.
En ik kan me niet verstoppen voor andere honden, dat is hier in de buurt vrijwel onmogelijk of ik moet alleen 's nachts met hem lopen.
En ik vind het belangrijk dat mijn hond met alle honden overweg kan, aangezien het een Pitbull kruising is. Stel: Hij kan niet met een hond overweg, de honden vechten met elkaar. Wie krijgt er de schuld? De Pitbull. Dus ik ga hem niet weg houden bij andere honden, dat vind ik net iets te extreem.
En ik denk dat als ik hem 2 weken weg houd bij honden, dat hij dan door het dolle heen is als ik weer een hond tegen kom.
Ik denk dat het beter is om juist zo veel mogelijk honden en mensen tegen te komen en dan trainen om door te lopen en dat gespring en geblaf en gekwispel naar andere honden te corrigeren.
Mocht dit met de Gentle Leader niet werken, dan schakelen we wel hulp in.
Daar heeft hij tot nu toe nog geen last van.
Ik kan hem (zolang de pup er niet bij is, hij wil de pup beschermen. dus ik laat ze apart uit) met elke hond alleen laten.
Hij is laastst in het bos aangevallen, hij had 2 diepe wonden in zijn kop.
En wat doet meneer? Hij wil gewoon verder spelen met de hond.
Dus van aggressie heeft hij (nog) totaal geen last.
Tja, je hebt advies opgevolgd, maar vraag je wel af hoe goed dat advies was. Ik zou zelf mijn vraagtekens zetten bij een hondenschool die dat soort dingen aanraadt. Een hondenschool zou je moeten kunnen leren hoe je het probleem, het trekken, oplost zonder je hond pijn te moeten doen. Ze zouden je moeten begeleiden in het opvoeden van de hond. En dat dat niet lukt dat is onzin, elke hond is op te voeden als je maar geduld hebt en als de betreffende hondenschool maar genoeg kennis in huis heeft.
Ik moet altijd wel lachen als mensen het hebben over honden die wel zoveel kilo wegen en dat je dan vooruit gesleurd zou worden of ze niet zou kunnen houden. Mijn vier honden samen (3 getrainde sledehonden en een sheltie) wegen iets meer dan ik zelf weeg. Nummer 5 is nu geboren, die komt er straks nog met zo'n 20 kilo bij. Ik ben beslist geen sportschooltype, maar ik kan ze allemaal tegelijk, aan de lijn, uitlaten.
Als ik honden die opgeleid zijn tot trekhond uit kan laten, dan zou je toch ook 1 stafford uit moeten kunnen laten zonder prikband?
En daarbij komt, Diablo is niet makkelijk op te fokken.
Nou ja, qua aggressieviteit ofzo niet.
Wel met enthousiasme, daar kan je hem wel in opfokken.
Maar ik durf mijn hand er voor in het vuur te steken dat je bij hem heel ver, maar dan ook heel ver, voordat je hem zo ver op kan fokken zodat ie aggressief word.
Als je hem weghoudt bij andere honden kan je een gevecht misschien ook voorkomen hè.
En het is niet zo dat alleen de pitbull de schuld krijgt. Want als een Rottweiler vecht met jouw KRUISING pitbull krijgt de Rottweiler vast de schuld omdat die veel meer schade aanricht.. Dus dat excuus moet je niet gebruiken! Daar moet je niet eens over nadenken :S.
Ik krijg heel erg het idee, dat jij niet de baas over hem bent..Correct me if I'm wrong..
Mijn honden hebben een HELE sterke wil, maar als ik ze meetrek (of ze dan nog 10x omkijken ja of nee) ze lopen toch ECHT met mij mee hoor
En bovendien is jouw hond geen echte pitbull, maar een kruising met een stafford.. is toch een verschil. Het is inderdaad verstandig om te werken met de Gentle leader en anders hulp in te schakelen!
Even of topic...er was hier laatst iemand met een chihuahua...Had ze problemen mee, want hij trok zo dat ze last van haar schouder of arm kreeg. Ja, maar het was een hele zware hoor, hij woog wel 4 kilo!
Ha,ha, nou dan wordt het echt tijd voor wat oefeningetjes in de sportschool
Welk gevecht moet ik voorkomen? Ik zeg net dat mijn hond aangevallen is en dan nog niks terug doet.
Maar goed, doet er verder ook niet toe.
Ik ben hem denk ik half de baas, zo gauw hij een andere hond ziet of mensen ziet die hem aan willen halen, dan gaat het mis. Voor de rest doet hij alles wat ik van hem vraag. Hij had laatst even een dipje, toen wou hij niet terug komen als ik hem los liet, maar dat komt denk ik omdat ik toen een tijdje geen koekjes bij me had om mezelf als het leuke middelpunt te houden. Als ik hem nu roep, zit hij binnen 10 sec voor mijn neus. Dus met dat soort dingen ben ik hem wel de baas.
Alleen zoals ik al zei als ik andere honden of mensen die hem aan halen tegen kom, dan niet meer zo nee.
Maar dat komt denk ik ook omdat ik hier totaal geen ervaring mee heb.
Dit is onze eerste Staff/Pit.
En we hadden hiervoor een Rottweiler en een Dobermann, die liepen perfect mee aan de lijn.
Maar ik denk toch dat het wel een beetje in het ras van de Staff zit.
Maar ik probeer het nu met de Gentle en mocht dat niet baten, schakelen we hulp in.
Gelukkig gaat het met de pup al wel goed, nu weten we waar we op moeten letten bij de pup qua trekgedrag, zodat hij goed mee loopt als hij volwassen is en dat we dan niet weer hetzelfde hebben als bij Diablo.
Misschien was die Chi wel heel sterk en had ie superkrachten ?
Haha nee grapje, het kan misschien best vervelend zijn dat dat beestje zo voor in de riem hangt, maar ik denk niet dat je er echt last van je arm van krijgt? Want met een Chi loop je volgens mij niet zo heel ver toch? Die zijn gauw moe op die kleine beentjes? Of is dat niet zo? Heb niet echt verstand van Chi's haha.
Alsof de GL geen fysieke correctie is.
Zoals ik al eerder zei, is dit geen trek aan de lijn probleem. Dit is een beheersings probleem.
Dit ga je met geen enkel hulp middel(tegen trekken) oplossen.
Je hond is inderdaad correcties aan het vermijden, het gedrag verder veranderd niet.
Voorbeeld, de amerikaanse stafford van mijn zwager trekt enorm aan de lijn, heen en terug naar huis.
Moet ik hem nu een hulpmiddel om doen? Nee ik moet eerst kijken waarom hij trekt, reden bij hem, te veel energie en weinig opvoeding.
Wat doe ik dan, een hulp middel? Nee ik laat hem eens lekker rennen en nadenken(spelletjes,training) en tada, hij trekt niet meer.
Kijk eerst naar de oorzaak van het trekken, en werk daar aan, dan verdwijnt het trekken vanzelf!
Hij heeft idd veel energie, maar ik fiets heel veel met hem, en ik ga heel vaak naar het uitlaatveld hier in de buurt en dan spelen we met de bal of stokken of een fietsband. Ook gaan we vaak zwemmen hier in de buurt..
Dus ik denk dat hij zijn energie wel kwijt kan.. Of zou ik nog meer met hem moeten gaan doen..? Of zou het toch iets anders zijn dat hij zo hard trekt..
Ik vind jou geen slechte baas, je hebt van alles geprobeert en niets hielp, dan gebeurt het vaak dat mensen naar dit soort hulpmiddelen grijpen, en dan werkt het ook nog
Maar de hond trekt nu niet meer omdat hij die prikband om heeft zou je een andere halsband gebruiken komt het getrek snel weer terug, je zou moeten leren waarom honden trekken, dit heeft namelijk een doel en een betekenis. Als jou dit uitgelegt word, is het trekken niet meer erg namelijk, en je kan dan ook op de juiste manier gaan reageren op je hond en houd het trekken op(en ik kan er over mee praten heb zelf ook een hond van 60 kg die mij met gemak mee kan trekken als hij dit zou willen )
ik ben zelf heel erg tegen prikbanden e.d.
gentle leader is al beter, maar ben zelf toch meer van het echt trainen.
als je echt omvergetrokken wordt, dan snap ik dat je iets moet gebruiken, maar terwijl je het hulpmiddel gebruikt moet je wel blijven trainen, zodat je dat hulpmiddel zo snel mogelijk weer in de kast kan leggen.
ik zou zelf geen pup meegeven aan iemand die een prikband gebruikt.
maar ga dus terwijl die de gentle leader/prikband om heeft, trainen. met kaas of warme rookworst desnoods, maar leer hem vervangend gedrag aan, bied hem een alternatief. en zorg dat je het op de juiste manier aanleert, veel mensen gaan het trekken aan de riem op de verkeerde manier afleren waardoor het alleen maar erger word. volgens mij stond er in de hondenleven van deze maand iets over het trekken afleren. als je dat precies volgt lukt het vast wel!
En waar kan ik dat te weten komen, waarom honden trekken enzo
Want wil gewoon het beste voor mijn hond..
Als je het zelf niet kunt zien, zou ik een goeie gedragsdeskundige in huis halen.
Wij kunnen dit ook niet beoordelen vanachter een scherm.
En Annemiek:
Het was geen pup, maar een volwassen hond wat we op wouden halen.
Oke, dan is dat misschien ook wel een oplossing.
Iemand ervaring met Norbert Riksman?
Want die man is best duur en niet dat we dadelijk nog niet verder zijn, maar wel een grote smak geld kwijt zijn.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "prikband" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?