hoe oud

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Anoniem (Gast)

Wanneer kan je een reutje laten helpen? Welke leeftijd bedoel ik dan..

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "hoe oud" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel JudeJude

honden foto van Jude

Waarom wil je je reu laten helpen?

Ik zou, persoonlijk, wachten tot na de puberteit. Dan heeft ie alle kans om zich zo optimaal mogelijk te ontwikkelen. Zo rond de 2/2,5 jaar.

Anoniem (Gast)

Ik krijg over 5 weken een rottweiler reutje en weet nog niet of ik hem wel ga laten helpen.. Maar wil graag alle info hebben

honden page profiel JudeJude

honden foto van Jude

Ik zou niet bij voorraad gaan bepalen of je hem wel of niet gaat laten helpen. Zelf ben ik een voorstander van niet helpen. Waarom snijden in een gezond hondenlichaam?

Wanneer je hond 'moeilijk' gedrag laat zien, roepen veel mensen om dan maar te castreren... Onder het mom van: daar wordt ie rustiger van...

Ik zou je in die situatie het advies geven om veel te trainen, het ongewenste gedrag eruit te trainen in plaats van hakkietjakkiewegmetzakkie... Lukt dit niet? Dan kan je altijd een chemische castratie overwegen... Er wordt dan een chip geplaatst bij de hond, deze werkt ongeveer 6 maanden en kan je zien hoe je hond zich gedraagt als hij daadwerkelijk gecastreerd is.

Goed dat je hier info komt opvragen!!!

honden page profiel B met D&A†B met D&A†

honden foto van B met D&A†

Hoe oud is die Rottweiler dan? Herplaatser of pup?

Ik zou hem zo wie zo eerst de tijd gunnen om te wennen aan de nieuwe situatie.
Zolang er geen problemen zijn (medisch) zou ik hem niet laten helpen.

Qua het gedrag moet je er ook zeker niet vanuit gaan dat een castratie helpt.
Het kan ook het tegenovergestelde worden van de gewenste verandering.
Bij gedragsproblemen waar je zelf niet uitkomt kan je altijd een goede gedragstherapeut inschakelen die je adviseert en begeleid.

Aan een castratie zitten natuurlijk ook wel nadelen.
Lees dit artikel even door dan ben je helemaal op de hoogte :-)
http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_35-castratie.php

En wat Jude al zei.
Als het om een jonge hond of pup gaat zeker wachten tot deze is uitgegroeid en uitgepuberd.
Dus zeker wachten tot een jaar of 2.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Wij hebben de reu met ruim een jaar laten helpen.

honden page profiel SuzanSuzan

honden foto van Suzan

Ik sprak onlangs nog iemand die haar hond (6 maanden oud) ging laten 'helpen' zoals dat ook wel genoemd word.
Wat mij verbaasd is dat het met name door sommige hondenscholen, heel vaak hondenuitlaatdiensten, en zelfs dierenartsen dit jonge castreren en steriliseren erg gepromoot word.

Ik ben helemaal niet perse 'tegen' een dergelijke ingreep zo lang deze keuze gemaakt word wanneer de hond fysiek en mentaal 'rijp' is.

Ik heb overigens een chip laten zetten.
Niks meteen snijden in dat zakje, waarom?
Ik raad zo'n chip/implantaat echt aan als je nog twijfelt, het is lang werkzaam maar niet definitief. Zo'n chip is 1 minuut werk.

Ik weet dat over deze methode de meningen nog erg verdeeld zijn maar ik sta daar toch 10x meer achter dan het hele zaakje weghalen terwijl ze nog kleine pubertjes zijn!

honden page profiel Just The Max   Just The Max

honden foto van Just The Max

Wij hebben onze max (nog) niet laten helpen... we ondervonden geen problemen dus laten we hem gewoon zijn zoals hij nu is.... ik zou eerst proberen zonder castratie en later moest het echt nodig zijn wel eventueel casteren.... O-)

honden page profiel Just The Max   Just The Max

honden foto van Just The Max

En zeker lang genoeeg wachten, want ik ken iemand die haar hond op jonnge leeftijd heeft gestireliseerd waardoor die hond nu last heeft van incontinentie (of hoe je het ook schrijft) met als gevolg dat dat arme beest nu alle dagen buiten in haar hokje zit... ;-)

honden page profiel kaykay

honden foto van kay

Mijn ventje is nu 2.5 jaar oud.
En hij heeft zeker hormoongerelateerde problemen gehad.
Maar ipv castratie ben ik gewoon gaan trainen en de problemen zijn nu toch wel zo goed als weg, soms steken ze even de kop op, maar verder.

Loop elke week meerdere keren samen met een intacte reu en Andor, maar nooit problemen meer, was in het begin wel anders, maar kwestie van trainen, trainen en nog eens trainen. Werkt voor mij beter dan Castreren, zitten in mijn optiek meer nadelen dan voordelen aan.

honden page profiel SuzanSuzan

honden foto van Suzan

En ik ken genoeg reuen die beneden de 7 maanden gecastreerd zijn en sinsdien alleen nog maar tekeer gaan en willen uitvallen tegen andere honden (vooral reuen)
Volgens mij komt dit omdat ze nooit ''man'' zijn geworden en nu, letterlijk en figuurlijk, hun ballen missen. Je kunt er zulke onzekere en nerveuze reuen door krijgen.

honden page profiel GingerGinger

honden foto van Ginger

Ik vind castratie niet nodig.

Al onze reuen zijn intact en ja, onze teef wordt wel binnenkort geholpen omdat het niet anders kan.

Zou je hond niet zomaar laten helpen.. zijn altijd risco's aan verbonden

honden page profiel SanneSanne

honden foto van Sanne

In ieder geval wachten tot ie volwassen is.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "hoe oud" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^