HondenPage baasje Milou
Wat schreven de vrienden van Milou op het forum
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Aanvallen en bijten
Nu ik erover nadenk vind ik 4 uitlaat momenten per dag vrij weinig voor een hond van 19 weken. Absoluut geen verwijt aan jou hoor. Maar ik ging op die leeftijd zo'n 6x per dag met ze uit. En dat hoeft echt niet 20 minuten te zijn, hoor. Ik woon aan een pleintje. Een rondje plein kost ongeveer 7 a 8 minuten. Maar dan was mijn hondje weer "voldaan". Plasje gedaan en lekker gesnuffeld, helemaal prima.
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Aanvallen en bijten
Ik heb geen ervaring met het specifieke gedrag dat jij beschrijft. Wel heb ik een Kooiker, mijn vorige hondje was ook een Kooiker. Mijn ervaring met het ras is dat het hele gevoelige hondjes zijn. Ze voelen stemming, sfeer e.d. feilloos aan en zijn vrij snel overprikkeld. Ze gedijen het beste in een rustige omgeving, bij mensen die ze kennen en zonder onverwachte gebeurtenissen.
Wat jij beschrijft komt op mij over of jouw hond ook overprikkeld is. Kun je hen uit de situatie halen door bijvoorbeeld een speeltje te laten apporteren of een kluifje aan te bieden? Heb je een tuin en mag de hond daar komen? Dan kun je hem misschien even naar buiten sturen als hij zo bijterig is, voor een afkoelingsperiode
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Mijn lieve Aila
Ik wenk jullie veel succes, hopelijk slaat de behandeling aan en kan Aila nog een hele poos mee <3
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Kees'vriendjes!
Mooi, emotioneel en zo waar!!!
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Kees'vriendjes!
" "I didn’t believe it at first, but it’s true—having a dog makes a difference," I said, watching the light catch on the old leash hanging by the door.
At first, it’s just a dog, you tell yourself. Just another thing to care for in a world that already demands too much. But then they work their way in. Little by little, they show you parts of yourself you didn’t even know existed. The softer parts. The patient parts. The parts that needed someone to just sit beside them without asking for a single thing in return.
Wat een mooi en emotioneel stukje, en zo waar!!!
You notice it most on the days when life feels too heavy. They’re there, waiting, looking at you like you’re still worth something even when you’re not so sure yourself. They remind you how to keep going, not with words or grand gestures, but just by being there—steady, present, and unshaken by whatever storm you’re caught in.
And that’s the difference. They don’t fix you, but they remind you that maybe you don’t need fixing. That maybe love, in its simplest form, is all you needed to feel human again. And it’s a kind of love you don’t forget. The kind that stays with you long after they’re gone.
R.M. Drake
"Kees
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Kees'vriendjes!
dubbel
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Diki 7 jaar
Van harte gefeliciteerd lieve Diki en Ineke! 7 jaar alweer, wat vliegt de tijd! Hopelijk kunnen jullie nog heeel lang van elkaar genieten. maak er een mooie dag van <3
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Zijn beagles nerveuze honden? "
Fredje
De onze beslist niet,en die ik van vroeger ken ook niet,
Het zijn wel honden die een groot jacht instinct hebben en niet alle beagles zullen los kunnen ,buiten veel beweging dan slapen ze in huis, maar dat is met veel honden.
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Er wordt zeker wel mee gewandeld vooral door stagaires. Ik spreek uit ervaring op dit gebied door een stage in utrecht bij de proefdieren. "
chay & dolci
Proefdierenlab zitten door heel nederland ,tegenwoordig gaat er het wel anders aan toe en is er meer controle op ,maar er zijn er zeker nog die nooit buiten komen,vandaar dat ze aan van alles moeten wennen .
De beagles komen voornamelijk van grote kwekerijen uit het buitenland en de labradors ook.
Uiteraard zijn er ook lab die ze zelf fokken,in utrecht gebeurd dat wel.
Maar ik dwaal af ,ben benieuwd wat ts gaat doen.
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Chihuahua overleden tijdens sterilisatie
Wat verschrikkelijk, je ergste nachtmerrie! :'( :'( Heel veel sterkte voor jou <3 <3
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Ze zijn leuk!!!! "
Ineke2
Ze zijn van vriend ,maar ach je woont er mee samen he
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Haha.. mooier dan de versie in het Louvre. Ik vind Beagles ook erg leuk. Op de site staan ook echt veel leukerds maar ik weet niet of ik daar aan moet beginnen met een jong kind nu. Al is mijn zoontje goed met dieren, laat ze ook met rust komt ook deels door desinteresse denk ik. Ik denk dat een pup nog een stuk meer kneedbaar is dan een volwassen hond. "
Fredje
Met kinderen zijn Mona en Lisa best leuk vooral als er wat lekkers tegenover staat ,
Heleen schreef in
Mijn lieve Aila
Wat een prachtige liefdevolle foto's .
Heel veel genieten van de tijd dat ze er nog is ,
Sterkte .
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Mijn lieve Aila
Wat een verdrietig bericht... Fijn dat ze zich nog goed voelt en dat jullie samen nog kunnen genieten
Je hebt PB
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Heftig Heleen, wist ik niet, wel vd kooien, niet van de stembanden. Ik denk dag ze anders alles bij elkaar joelden, want dat kunnen beagles goed. Destijds waren beagles proefdiern, werden er voor gefokt. Maar verkijk je niet op het lieve zachte uiterlijk, qua gedrag zijn het stevige honden. Ik heb er heel wat gezien op de hondentraining. Die kwamen via gedragstherapeute bij ons. Vanwege probleemgedrag....misschien ben ik negatief. Maar als er al voor gewaarschuwd wordt... Fredje, mijn vriendin had veel ervaring met honden, maar het lukte niet er een huishond van te maken. Overigens was dat een schnauzer. Is al lang geleden. "
Ineke2
Ja precies dat was voor het joelen
Ze kunnen zeer vocaal zijn ,we hebben er ook twee
de donkere is Mona ,de witte is Lisa
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Weet jij waarom ze zoveel beagles als proefdier gebruiken? Want ik heb net zitten lezen op hun website, waar trouwens best veel op staat maar dat is me niet duidelijk. Aan ts; het bericht over te adopteren beagles is wel al uit 2022 zag ik. En er staat geen recent bericht op. "
Fredje
Beagles zijn als proefdier erg makkelijk ,vroeger zaten ze hun leven lang in kleine kooien,apart van elkaar en werden hun stembanden doorgebrand zodat ze niet meer blaffen maar een schorrig geluid gaven .Dat was wel een jaar of 40 geleden ,dat is wel verandert in de loop der jaren gelukkig.
Heleen schreef in
Ervaring met ex-proefdier hondje via shhh en kinderen?
" Hoi allen! Wij overwegen om via shhh een ex-lab beagle te adopteren. Momenteel hebben wij al een hond van 6 jaar en een kat van 8 jaar (beiden niet vanuit het asiel). Ook hebben we twee kinderen van 3 en 7 maanden. Ik ben benieuwd of iemand ervaring heeft met het adopteren van zo’n hondje met jonge kinderen in huis? Hoe was dit? Uiteraard gaan we goed in gesprek met shhh maar ik ben ook benieuwd naar jullie ervaringen. Bij voorbaat veel dank! "
Jennifer
Op hun site staat,
Niet gewend aan verkeer ,aan kinderen en aan katten ,ook raden ze af ze te plaatsen bij te jonge kinderen die ze als bedreigend kunnen ervaren.
Als je tijd en zin hebt om een volwassen hond zindelijk te maken ,te laten wennen aan kinderen katten en verkeer kan je er een dankbare hond bij hebben ,mits je de kinderen ook leer om de honden met rust te laten ,Ook moet je er feeling voor hebben om te regelen dat de honden onderling ook goed overweg kunnen met elkaar.
Het voordeel is dat ze niet direct uit het lab komen maar via een gastgezin,maar zoals hierboven al gezegd is ,een hond toont na tijden pas het ware karakter .
Succes met de beslissing.
Heleen schreef in
Chihuahua overleden tijdens sterilisatie
Heel veel sterkte ,
Heleen schreef in
Gebit onder narcose zwakke hond
" Nou... misschien sta ik hier alleen in. Maar het duurt toch wel even voordat een gebit zo slecht wordt dat het voor grote problemen gaat zorgen. En een hond heeft zijn/haar gebit nou eenmaal veel minder lang nodig gezien ze niet zo oud worden als mensen. Jouw hond is al op leeftijd met 13 jaar. Als er nu niets groots aan de hand is aan het gebit, zou ik -als het mijn hond was- eens heel goed nadenken voordat ik dat risico zou gaan nemen met een narcose. Zeker gezien de rest van de gezondheid van deze hond, 1kg afvallen op 5,5kg is wel heel erg veel. Mensen doen vaak makkelijk over narcose maar het is een reëel risico. Bij dierenartsen heb je geen anesthesist zoals in het ziekenhuis. Er is ook een kans dat dat de reden is dat hij nu niet graag veel kauwt, omdat het gewoon teveel energie kost, gezien de leverontsteking. Je hond is afgelopen tijd erg ziek geweest en is afgetakeld. Misschien ziet zijn gebit er niet uit, zit het vol bruine tandsteen. Dat wil niet direct zeggen dat er een grote kans is dat dit je hond nu parten gaat spelen, ik denk dat de rest van zijn aandoeningen en algemene gezondheid dat eerst gaat doen. Geur is een goede indicator, als het echt stinkt dan weet je dat het foute boel is. Meeste honden ruiken niet fris natuurlijk maar bij een flinke ontsteking en rotte tanden is dat toch anders. Ik zou het even aankijken en zorgen dat de hond eerst flink aansterkt. "
Fredje
Je hebt helemaal gelijk,
Ook gasnarcose is een belasting en een roesje is mooi gezegd maar er wordt hetzelfde ingespoten alleen wat minder,en met leverklachten,hartruis en op leeftijd zou ik er niet aan denken dit te wagen,temeer omdat je ook niet zeker weet of de slechte eetlust van het gebit komt of omdat de lever niet goed werkt.In deze heeft de dierenarts groot gelijk .
Er zijn wel pijnstillers die samen met pred mogen maar ook dat is een belasting voor nieren en lever.
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Kees'vriendjes!
d(^_^)b :-D
Karin, Lucky*, Duke* en Buddy schreef in
Maagzuur te weinig?
Fijn dat het nu goed gaat. Ik zou inderdaad voorlopig niks veranderen aan wat hij krijgt :-D
Heleen schreef in
Was inslapen de juiste keuze?
" Dank je. Ik heb ook een mod melding gemaakt. Het is weer zo,n topic dat ontaardt in oordelen en veroordelen, helaas. "
Ineke2
Welnee joh ,het zijn gewoon meningen van honden liefhebbers onderling,dan vind ik zo,n melding weer overdreven.
Heleen schreef in
Was inslapen de juiste keuze?
Maar Kees en Ineke, Goos schrijft zelf
hond heeft 10 jaar in huis geleefd
daarna permanent in garage
langer dan 1 jaar bloed in ontlasting
ontsnapt soms vecht en komt gewond terug
bijt naar kinderen
na sprong uit raam pijnlijke heupen
dokter had hond grote angst voor ,eigenaar moest op hem liggen voor behandeling
poept in garage,
Dan vind ik het niet zo gek dat er reacties wat uitgebreider komen als ja je hebt goed gehandeld of nee de hond had verder moeten leven,
Maar verder is het allemaal achteraf gepraat want de hond is niet meer onder ons,en eigenaar voelt zich ietwat schuldig maar heeft er na een dag vrede mee ,dus prima toch.
Ook is het normaal dat men een mening geeft op een forum.en dat hoeft niet altijd ieders mening te zijn.
Heleen schreef in
Was inslapen de juiste keuze?
" Bedankt voor de lieve reacties. Zo ver als Talitha zou ik niet gaan. De hond heeft het niet fijn en financieel is het ook wel heel duur zo. Na 1 dag heb ik me er wel overheen gezet. Maar het blijft natuurlijk altijd een beetje verdrietig omdat je 13 jaar met hem bent opgetrokken. De reden waarom ik denk dat hij een tumor had: extreem dik met weinig eten. De laatste keer dat hij naar een kennel ging knapte er iets van binnen. Na een uur in de kennel lag er een grote plas bloed, daarvoor had hij het niet. "
Goos
Dat is ook wat mensen willen horen ,lieve reacties,maar ook die reacties zijn aannames,
Wat ik mij afvraag is dan of de mensen van de kennel niet gelijk een arts er bij gehaald hebben als een loge in een grote plas bloed ligt,
Maar een hond drie jaar apart houden en zeker een actief soort daar snapt zo,n beest niet veel van ,
Ook de behandeling bij de dierenarts om bovenop hem te moeten liggen om in bedwang te houden ,lijkt me niet lekker geweest voor zijn pijnlijke heupen, het was geen tijger he?
In deze ben ik het volledig eens met Anouk ,een goed en duidelijk stuk tikte ze deze keer.
Uw hond is uit zijn lijden en kent gelukkig geen pijn eenzaamheid en angsten meer .
Heleen schreef in
Verstopte anaalklieren
Hoe vaker je ze leegt hoe meer ellende ,eigenlijk is het na het legen goed om ze te spoelen met synsac en na het spoelen ze te vullen met ab ,Bij veel honden is het leed dan over en bij een aantal moet de behandeling na drie weken herhaald worden
En zorgen dat de ontlasting harder wordt ,zachte ontlasting en diarree dan worden de zakjes vaak niet geleegd .
Heleen schreef in
Lymfoom kanker
" Wist de fokker al dat de hond ziek was voordat ze er mee gingen fokken? Zo ja, dan was ik zeker voor een andere fokker gegaan. Is dit erfelijk? Dan zou ik de keuze maken om voor een andere fokker te gaan. "
UkkePuck
Ja deze vorm is helaas vaak erfelijk of ze ontwikkelen een andere vorm van kanker.
Heleen schreef in
Beven en hijgen na sterilisatie
" Bedankt voor je reactie. Ik heb haar net weer medicatie gegeven, en ze was aardig aan het beven. Lijkt mij dat de medicatie na een tijd wel uitwerkt, of heb ik het mis? Ik ben benieuwd of het trillen zo minder wordt nu ze net weer medicatie heeft gekregen. Ze krijgt Kesium en Carprofen Carprodyl. Liv heeft vaker operaties gehad en ook dmv opiaten narcose, maar zoals ze nu reageert heeft ze nog niet eerder gedaan. Vandaar dat ik me zo’n zorgen maak. "
Gin
Het kan zijn dat ze niet goed reactie geeft op de carprofen ,dat werkt meer op pijnlijke gewrichten,
Je zou een pijnstilling moeten hebben die op de weke delen werkt ,ik geef in deze gevallen tolfedine ,overleg eens met je arts .
Ze zou na een dag of twee duidelijk verbeterd moeten zijn .
Heleen schreef in
Beven en hijgen na sterilisatie
dubbel
Heleen schreef in
Beven en hijgen na sterilisatie
Heeft ze pijnstilling gehad? Dat is erg belangrijk nl ,het rillen kan van de pijn komen.
De temp. is normaal hoor ,dat mag van 37.5 tot 39 zijn .
Niet teveel laten lopen buiten ,ff poepen piesen en weer naar binnen .
Beterschap
Heleen schreef in
Twijfels over dierenarts
" Dat snap ik, wat een kromme situatie zo. Bij onze dierenarts wordt er juist soort van verwacht dat je helpt bij alles. Zoals de hond op de tafel begeleiden, vasthouden, rustig maken etc. Misschien helpt het ook dat ik altijd grotere honden bij heb (vorige was ook groot). Al heb ik nog nooit gezien dat iemand niet mee mocht met een dier, echt nooit. Bij grotere honden is het daarbij wat moeilijker om ze eventueel te dwingen bepaalde dingen te doen. Zoals recht staan of op de tafel blijven. Dus waarom zou je als dierenarts moeilijk doen, de eigenaar is toch al mee om de hond te brengen die kan niet zelf autorijden? Wat traumatisch voor een hond zeg. Ik ben ook ooit bij een kleine operatie geweest toen ze een biopt moesten nemen. Gewoon gevraagd, was geen probleem. Wat jij beschrijft klinkt als fabriekswerk, wat erg eigenlijk. Edit: wij komen zelfs wel eens bij een speciale dierenarts voor onze schildpad (Jaa ook die heeft soms wat en ze is al oud ca. 25 jaar). En ook daar hetzelfde verhaal, gewoon mee naar binnen. Nou trekt die schildpad daar niets van aan, maar een eigenaar moet toch weten wat er gebeurt? Je komt dat niet omdat je niets om dat dier geeft? Misschien dat je er tijdens Covid mee weg kwam maar nu? "
Fredje
Zo zou het overal moeten zijn .