wel of geen hond ?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

hallo

Ik weet niet wat ik moet doen.
Ik vind het erg stil in huis sinds Spyro er niet meer is.
Ik kijk regelmatig op de website van de dierenasiel in de buurt van arnhem en ede.
Ik zou best een hond uit het asiel willen halen maar als ik dat doe ga ik me misschien schuldig voelen omdat ik zo kort na Spyro alweer een hond heb.
Wat kan ik het beste doen ?
Ik heb het soms nog erg moeilijk met het verlies van Spyro en als er dan een andere hond komt weet ik niet of ik die hond wel in mijn hart kan sluiten.

Heeft iemand advies

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wel of geen hond ?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .

nimmer zal je je overleden hond vergeten, en als je je daar schuldig over gaat voelen om een andere hond te nemen, ben je er niet aan toe.

een nieuwe hond is nimmer een vergelijking met je verloren hond.
en als je geen andere hond zou nemen, en je krijgt je overleden hond er mee terug, dan zou je ook niet aan een andere hond denken.

zo moet je het niet voelen, schuldig voelen. een nieuwe hond is er weer voor je, je aandacht is ergens anders op gericht. nogmaals als je je schuldig voelt, ben je niet toe aan een nieuwe hond.

en wat je zegt, je weet niet of je de nieuwe hond in je hart kan sluiten, nou geloof me nou maar, dat gebeurt echt hoor. de nieuwe hond weet niets van de andere hond af. en dan ligt het aan jou hoe je je band er mee maakt.

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Dit is echt een afweging die je maakt bij jezelf. Vergeet niet dat een hart héél groot kan zijn.
Zelf heb ik dit voor 2 maandjes terug meegemaakt.
Mijn kuvasz Déru kwam op 23 augustus te overlijden.Ik trof haar s, morgens dood aan in de woonkamer. Ze was 14 1/2 jaar oud geworden. Een zalige dood volgens de dierenarts , maar ik had het er verschrikkelijk moeilijk mee. Ik, en mijn man konden de stilte om ons heen niet verdragen, verschrikkellijk!
Toch haalden we op 10 september een nieuwe pup in huis, Ixy , een puli!
Déru was niet vergeten en dit zal ook nooit gebeuren.... ze was een maatje voor het leven voor ons. Ook toen Ixy er al was heb ik toch nog menige traan gelaten om Déru, en nog heb ik er moeite mee om echt over haar te praten zonder te moeten huilen.
Maar Ixy maakt veel goed. We kunnen weer wandelen met een doel, ze is een zonnetje in huis en we moeten dagelijks lachen om haar capriolen, gewoon een blije jonge hond , waar we er voor moeten zijn, en met veel plezier!

Dit kun je bij jezelf overwegen, zonder dat je je schuldig hoeft te voelen. Diep in je hart weet je dat je voor Spyro alle mogelijke gedaan hebt en dat hij gelukkig is geweest bij jouw ,net zoals ik dit voel over Déru.... meer heb ik niet kunnen doen!

Hoop dat ik je hiermee een beetje kan helpen om voor jouw een beslissing te nemen.... sterkte!
Blijdschap en verdriet gaan hier letterlijk samen...... het kan!

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

bedankt voor het advies.
Ik ga van de week bij het asiel langs om te kijken of er een hond zit die bij me past.
Ik wil geen pup omdat ik niet de tijd heb om weer helemaal opnieuw te beginnen.

Ik woon weer bij mijn ouders omdat ik toen ruzie had om Spyro en hun vinden het goed dat ik een hond uit het asiel haal maar die hond moet wel samen kunnen zijn met hun hond die ook uit het asiel komt.
Hoe moet ik dit aanpakken ?

honden page profiel Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .

goed zo rewana :-D ga eerst eens kijken alleen, zo dat je niet beinvloed wordt door anderen, kijk of er een hond zit waar je een klik bij hebt. is dat zo ? dan vraag je of je de hond even mee mag nemen voor een wandeling, bevalt tie ?

ga naar huis en denk erover na, en dan vraag je aan je ouders of hun hond mee mag, ga dan met de hond die je uitverkoren hebt, samen eens mooi wandelen, bekijk of die twee ook met elkaar een klik hebben, is dat zo, dan komt het goed.

en besluit niet te snel, een herplaatser heeft altijd een rugzakje om, daar zal je heel veel geduld mee moeten hebben, maar weet bijna zeker dat jij dat wel hebt. heel veel succes. rewana. :-D

honden page profiel KwispeltjeKwispeltje 3 doggies

Ik heb vroeger ook een hond verloren en het ergste voor mij was toen de leegte in huis.
Je hoorde die trippelende pootjes niet meer, je kon die dagelijkse 'hondentaken' niet meer vervullen, alles leek leeg te zijn.

Toen ik na een tijdje een nieuwe hond nam, hielp dat hondje mij bij de verwerking van mijn hond die was overleden. Het nieuwe hondje vulde de ''leegte'' op.

Ik ben er zeker van dat je een nieuwe hond in je hart zal kunnen sluiten,
hopelijk vind je een hond die goed bij je past.

Ik wens je veel succes met het adopteren van een nieuw hondje! :-)

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Als je daar aan toe bent moet je het gewoon doen.

Je hoeft je echt niet schuldig te voelen hier over.

Spyro zal nooit worden vergeten.

honden page profiel Ellen met Noah en Flinn!Ellen met Noah en Flinn! 3 doggies

honden foto van Ellen met Noah en Flinn!

Ik weet hoe moeilijk het is een hondje te verliezen..
En ookal neem je een nieuw hondje, je oude hondje zal altijd in je hart blijven ;-)
Maar je nieuwe hondje komt daar natuurlijk ook! :-)

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

ik ga aankomende week naar het asiel om te kijken of er iets tussen zit voor mij.
Ik vind het erg moeilijk omdat ik Spyro pas heb laten inslapen.
Ik heb Spyro altijd bij me omdat ik van mijn verjaardagsgeld een tattoo heb laten zetten van zijn koppie.

Ik heb het nog steeds erg moeilijk met de keus die ik heb gemaakt.
Elke keer als ik in slaap val zie ik het moment waarop hij de laatste spuit krijgt en mij recht in de ogen aankijkt.
Dit beeld krijg ik maar niet weg.
Mensen uit mijn omgeving snappen niet waarom ik elke dag aan Spyro denk en dat ik dan moet huilen.
Ik mis mijn knuffelmaatje ontzettend vooral als ik op bed lig of in het bos loop.

Ik hoop dat een nieuwe hond mij kan helpen met het verwerken van het verlies van mijn maatje.

Ik vind het ook erg raar en pijnlijk als mensen zeggen dat ik te veel tijd en geld in een probleemhond heb gestoken.
Vooral mensen waarvan ik dacht dat dat mijn vrienden waren zeggen dit.
Ik snap niet waarom mensen dit zeggen een hond is geen wegwerp artikel.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Mijn hond is al bijna vier jaar geleden overleden en nog steeds mis ik haar en gaat er geen dag voorbij dat ik niet even aan haar denk, het gevoel krijgt een plaatsje, maar het missen gaat niet over, dat blijft denk ik altijd bestaan.

honden page profiel MissyMissy 3 doggies

honden foto van Missy

Je hield van Spiro. Die zit nog in je hart. Maar het hart heeft vele kamers en raakt nooit vol als het om liefde gaat......... ;-)

Een andere hond, daar krijg je weer een andere band mee, het is een geheel nieuwe liefde.

Veel succes met je speurtocht naar een nieuw maatje!

honden page profiel pienpien 3 doggies

honden foto van pien

Je moet doen wat je gevoel je ingeeft.
Ik heb mijn hond 26 september in moeten laten slapen, hij had lymfklierkanker.
Er gaat geen dag voorbij dat ik niet even aan hem denk en een traantje om hem laat.
Ik ervaar ook dat het gemis niet over gaat, je moet het een plaats kunnen geven.
Ik denk zelfs met regelmaat nog terug aan mijn rode spanieltje, dit hondje heb ik ruim 15 jaar geleden in moeten laten slapen, en ook hier kan ik nog wel eens een traantje om laten.

Mijn mening over mensen die dat niet snappen of begrijpen is heel simpel,
dat is hun probleem!!
Ik ben niemand verantwoording schuldig voor MIJN leven.
En mijn dieren zijn een deel van mijn leven.

Ik wens je veel sterkte met je verlies en je keuze.

honden page profiel Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn -           Bams  en Ogin   ¥ .

Rewana, verdriet om je honden is er en zal er altijd blijven, de pijn verdwijnt, heus.
ik heb ook vele honden MOETEN laten inslapen, en altijd rijst daar de vraag, waarom nou toch.

Rewana daar staan we allemaal voor op een gegeven moment, wil je dat niet meer dan moet je niet meer aan een hond beginnen, maar....je krijgt zoveel terug, je kan zoveel aan een dier geven, liefde geven en ontvangen, dat alles maakt het waard Rewana.

en als anderen tegen je zeggen, dat je te veel tijd en geld aan een hond hebt besteed, omdat dat nodig was, laten kletsen, die weten niet wat het is een hond houden, en van een hond houden.
wat je ook zegt, het is geen wegwerp artikel, het is een levend iets, wat je steunt in fijne tijden en in moeilijke tijden.

rewana, probeer het een goed plekje te geven, de herinnering blijft, en heus straks kijk je toch echt terug met een grote blijde lach, dat jij Spyro zo,n fijn en goed leven gegeven heeft, en dat jij er altijd voor hem was.

ga mooi naar het asiel en kijk eens rond, wie weet wie je tegen komt daar, en die je dan ook zeker weten in je hart gaat sluiten. succes rewana.

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga 3 doggies

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Hej! Mijn hondje is iets meer dan een maand geleden overleden. Ik vond het zo verschrikkelijk en twijfelde ook heel hard of ik wel een ander hondje wou nemen. Ik was ook bang dat ik me schuldig zou voelen. Maar ik ben dan beginnen kijken op het internet op sites van asielen en zo heb ik Perdie gevonden. Perdie zal mijn vorig hondje nooit kunnen vervangen, maar dat hoeft ook niet! Ik ben erg blij dat ik het gedaan heb. Ik zou zeggen ga eens kijken naar het asiel en misschien vind je wel een hondje waar je een klik mee hebt, en dat hondje zal Spyro nooit vervangen, maar ik denk wel dat het kan helpen om het verlies te verwerken. Het blijft natuurlijk een persoonlijke keuze eh! Veel succes ermee!! :-)

honden page profiel Tim † Yoran RixtTim † Yoran Rixt 3 doggies

honden foto van Tim † Yoran Rixt

wij hebben 7 jaar geleden onze golden retriever Tim verloren, en nog steeds kan ik momenten hebben dat ik daar heel emotioneel om wordt, het heeft een plaatsje gekregen, we hebben nu 2 herplaatsers, ze zullen nooit de plaats kunnen innemen van Tim maar we proberen ook deze honden een goed huisje te geven. dat lukt volgens mij wel aardig aangezien ze heerlijk liggen te knorren. je zult Spyro nooit vervangen maar geeft een andere hond een goed huisje. Spyro blijft altijd in je hart. heel veel succes, en natuurlijk sterkte.

honden page profiel CheChe 3 doggies

honden foto van Che

Inderdaad, je zal je goeie vriend nooit vergeten. Ik heb er zelf 9 maanden over gedaan om een nieuwe vriend te nemen. En ik weet zeker dat ik net zoveel van hem ga houden als van de eerste (dit is mijn tweede) Maar luister vooral naar jezelf wat je wilt, het zou jammer zijn als hij/zij weer terug moet naar het asiel. Zelf wilde ik ook een hond uit het asiel maar het is toch een pup geworden. Als ik in het asiel rond liep wilde ik alle dieren wel mee nemen. Maar IK kan het je wel aan bevelen om een nieuwe vriend te nemen, het is weer gezellig in huis en elke ochtend word je begroet en hij is er altijd voor je. Maar nogmaals luister vooral naar jezelf.

Succes en sterkte met het verlies van Spyro (ik zelf wist niet dat het zo zwaar zou zijn met een huisdier)

honden page profiel animal loveranimal lover 3 doggies

honden foto van animal lover

je kan een nieuw hondje nemen :-D want dan denk je misschien minder aan je overleden hond ;-) maar je moet zelf weten dat je klaar bent voor een nieuwe hond of niet



sterkte met het overlijden van spyro

groetjes

honden page profiel Odielah & friendsOdielah & friends 3 doggies

honden foto van Odielah & friends

Mijn ervaring is dat een nieuw huisdier je vorige huisdier nooit vervangt, dus daar
zou ik me niet schuldig over voelen...
Doe wat je hart je ingeeft, ik zou ook niet tegen de stilte kunnen en weet zeker dat
ik heel erg snel weer een hond zou nemen bij het wegvallen van mijn honden, niemand
kan ooit Elah, odie of Jentho vervangen, maar in mijn hart is plaats zat voor een
nieuw gezinslid als de tijd daarvoor is...

Ik zou het doen..
Sterkte!

honden page profiel B met D&A†B met D&A† 3 doggies

honden foto van B met D&A†

Ik snap waarom je je schuldig voelt.
Je wilt geen vervanger maar gewoon een nieuwe vriend.

Je hebt alles voor Spyro gedaan.
Hij had geen beter baasje kunnen krijgen.
Hij zal altijd in je hart en je in gedachte blijven.

En nee het is niet verkeerd om nu al een nieuwe hond te nemen.
De een is er alleen sneller aan toe als de ander.

En gaan kijken bij het asiel is helemaal niks mis mee hoor.
Misschien kom je wel gelijk een hondje tegen waarvan je denkt ja! dat is hem.
Dat kan misschien ook nog wel een paar maanden duren.

Had je zelf al iets in gedachte qua ras ofzo?

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

"

Had je zelf al iets in gedachte qua ras ofzo? "



nee niet echt een ras.
Ik wil geen pup omdat ik te weinig tijd heb om die helemaal op te voeden en mijn moeder zit daar nu ook niet op te wachten.
Ik ben aan het kijken voor een hond van ongeveer 2 tot 6 jaar oud.
Ik wil geen kleine hond maar een beetje dezelfde grootte als Spyro of iets groter.

honden page profiel Floor en Fiefie Floor en Fiefie 3 doggies

honden foto van Floor en Fiefie

je gevoel volgen. een nieuwe hond een superkans op een mooi leven te geven wil niet zeggen dat je je lieve spyro vergeet :-) alsje er klaar voor bent moet je het gewoon doen en je absoluut niet schuldig voelen :-)

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

ik heb goed nieuws !!!!!
Ik heb vandaag na vele dagen wandelen met verschillende honden een keus gemaakt.
Ik heb een nieuwe hond en die kan ik woensdag ophalen uit het asiel.
Het is al wel een oudere hond namelijk 8 maar nog vol energie.
Zijn naam is Balou en zit sinds een week in het asiel.
Balou is een kruising border collie keeshond.
Er is afstand gedaan omdat de vorige eigenaar naar een verzorgingstehuis ging.

Ik kon hem eigenlijk vandaag al meenemen maar ik heb aanstaande maandag en dinsdag mijn laatste avonddiensten.

Ik kan niet wachten totdat het woensdag is.
Zodra ik foto's heb zal ik ze erop zetten want ook dit is een leuke en mooie hond.


honden page profiel pienpien 3 doggies

honden foto van pien

Wat een leuk nieuws!!! :-D
Ik vind het geweldig dat je voor een wat oudere asielhond bent gegaan.
Kan niet wachten om foto's te zien!

honden page profiel B met D&A†B met D&A† 3 doggies

honden foto van B met D&A†

Leuk joh!

Ik had al stiekem gekeken maar op internet staat geen foto O-)
Ben wel heel benieuwd!

Hopelijk mag je nog lang genieten van hem!

honden page profiel T*A*R*A*,  *M*A*C*†  en  K*Y*L*I*E*†T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† 3 doggies

honden foto van T*A*R*A*,  *M*A*C*†  en  K*Y*L*I*E*†

Wat fijn voor je dat je een hondje "op een hondje viel" rewana! En wat vind ik het heerlijk om te horen dat ook een hondje van 8 nog zo'n mooie kans krijgt!

Ik wens jullie allebei ongelooflijk veel moois en goeds en leuks toe en hoop dat je hondje nog vele jaren gezond en gelukkig mag zijn!




Je doet het ene hondje nooit tekort door een ander te nemen !

Succes samen! :-D

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

ik kan haast niet meer wachten tot woensdag maar ik heb maandag en dinsdag mijn laatste late dienst en ii vond het niet eerlijk voor balou om dan gelijk al 2 lange dagen alleen te zitten bij mijn ouders.
Ook had ik dan mijn gedachte bij balou gehad in plaats van op stage.

Ik vind het ook heerlijk om een oudere hond een nieuwe kans te geven.
De mensen in het asiel vertelden dat balou pas sinds 3 december in het asiel zit en dan aanstaande woensdag al een nieuw huisje heeft.
Een mooier kerstcadeau kan ik niet wensen.
Ik kan een hoop dingen van spyro gebruiken zoals speeltjes,kussen,mand,voer en waterbak, leren riem en noem maar op.
Een aantal dingen van spyro leg ik veilig weg want dat zijn herrinneringen aan spyro.

honden page profiel LizLiz 3 doggies

Hey, Rewana wat een goed nieuws! Dat worden vast leuke kerstdagen voor jou en Balou.
Zo leuk om te horen dat je een hond van 8 jaar een goed huisje wil geven, hij kan vast nog jaren mee.
Ik ben erg benieuwd naar de foto's, dus plaats ze zo snel mogelijk he, kunnen wij die knapperd ook bewonderen.
Nou, veel plezier gewenst, ik blijf het volgen. :-D :-D

honden page profiel T*A*R*A*,  *M*A*C*†  en  K*Y*L*I*E*†T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† 3 doggies

honden foto van T*A*R*A*,  *M*A*C*†  en  K*Y*L*I*E*†

Flink van je om te wachten tot woensdag :-) Waar dagen anders vliegen zullen ze nu wel kruipen zeker ?

Dat je een opvolgertje neemt is het bewijs dat Spyro een grote lege plek in je leven achter liet. Maar een plaats in je hart en in je herinneringen nam Spyro wel in. Van daaruit zal hij je wel beïnvloeden :-) In gedachen een knuffel voor Spyro.

honden page profiel rewanarewana

honden foto van rewana

:-D :-D :-D :-D :-D

het is bijna woensdag
kan bijna niet meer wachten

Ik heb nog wel een vraagje
Ik wil balou op kvv zetten kan dat gelijk of moet ik dat opbouwen ????

honden page profiel B met D&A†B met D&A† 3 doggies

honden foto van B met D&A†

Voor zo ver ik weet kan je gewoon gelijk overstappen hoor :-D
Zal ie vast lekker vinden!

Nog ff volhouden en dan mag je je nieuwe vriendje verwelkomen!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wel of geen hond ?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 3 12 3
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^