kruising Dalmatier - Bull Terriër HELP AUB!

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Alles is zowat gezegd, maar toch moet ik nog even kwijt dat ik zeker een andere DA zou zoeken ! Hoe haalt hij het in godsnaam in zijn hoofd om zoiets te zeggen en waar haalt hij de wijsheid O-) Dit ruikt heel sterk naar vooroordelen tegen een ras en dat kan niet !!

En de hond zat in het asiel, maar er zitten wel meer honden in het asiel om niets. Als je zoals ik vrijwilligster bent in een asiel kom je er wel achter wat voor mensen er rond lopen en dat elk excuus wel goed is om een hond te dumpen, veelal heeft het niets met de hond te maken :'(

In een asiel zitten is een stressvolle situatie voor honden en dan loopt er al eens iets mis met een bijtincident tot gevolg. Zelfs als je er bij stond is het soms moeilijk om uit te maken welke hond begon, dus die dierenarts van jou kan dat zeker niet achteraf ! Ik las een tijd geleden nog een artikel dat aanhaalde dat maar weinig dierenartsten iets afweten van hondengedrag en dat is spijtig genoeg het geval :'(

Laat je dus niets wijsmaken, geef je hond de kans om zich rustig aan te passen, vertroetel haar en bekijk haar nu vooral niet anders omdat die dierenarts het gezegd heeft !!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kruising Dalmatier - Bull Terriër HELP AUB!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Perdita..ik dacht dat zegt me iets :-D En ja, jouw lieve hond was me ook al opgevallen. Ik geloof er geen sikkepit van dat ze agressief is ! Ze is echt prachtig !!

Geweldig dat jullie haar een nieuwe thuis gaven !! Zorg maar goed voor haar, ze verdient het !!

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Vergeet ik nog iets...is het de DA die zegt dat het een X met een Bull Terriër is ? Ik zie namelijk veel meer Dalmaat dan een Bull Terriër...

Yasmine (Gast)

Ja vind ik ook, en de DA kent haar niet want wij zijn van mechelen en onze Perdie komt van Lommel. Nu is die beet die ze gekregen heeft beginnen etteren :( hopelijk werkt die antibiotica snel want haar oogje zit helemaal toe en ze ziet er echt heel zielig uit :( Toch bedankt iedereen voor de tips en steun! En ik ga direct een profielfoto erop zetten want dit is echt een superhandig forum! :-)

Yasmine (Gast)

Het is de DA die dat zegt ja. Maar we hebben ook een goeie vriendin die ook dierenarts is (maar niet meer in praktijk werkt dus daar kunnen we jammer genoeg niet gaan) en die zei ook direct dat ze een X bull is waarschijnlijk maar die vrouw zei ook dat het een hele rustige en lieve hond leek! :-)

honden page profiel Alaska's Finest!Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

honden foto van Alaska's Finest!

Hey, Yasmine
Ja, maar even een profiel aan, dat is leuk voor ons, kunnen we foto's bekijken van je nieuwe sloeber!
En zoals iedereen hier al zegt, wat een dwaze DA!

honden page profiel [Ggy][Ggy]

honden foto van [Ggy]

Met een goede opleiding zal er geen enkel probleem zijn denk ik tog ;-)

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Ziezo profiel aangemaakt ;-)

honden page profiel Alaska's Finest!Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

honden foto van Alaska's Finest!

Joepie! Zal nu dat je ook dat ander item hebt, ivm het etterende oogje...
Het ziet er op de foto een heeeeeeeeeeel leuk hondje uit!
Indien je je echt zorgen maakt over haar gedrag kan je ook altijd een gedragstherapeut inschakelen. Maar dat kost natuurlijk wel meer dan een hondenschool. Ikzelf ben tevreden van "Het Verdrag van Pluto" in Mortsel. Dat is wel een eindje van Mechelen, maar nu ook weer niet onoverkomelijk ver, he. Hun website is www.hetverdragvanpluto.be en ze werken beloningsgericht en niet met de dominantietheorie.

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Ja zal eens gaan kijken op hun site. Heb ook al iets leuks gevonden in Mechelen en we kunnen eens gaan kijken en een proefles meedoen maar dan heeft ze eerst haar inenting tegen kennelhoest nodig! :-)

honden page profiel WendyWendy

honden foto van Wendy

" Heb al een heel leuke hondenschool gevonden in de buurt, maar nu moet ze blijkbaar ingeënt worden tegen kennelhoest jammer dat ik het niet eerder wist wnt kom net van de DA. Ik zal maar eens bellen naar de andere (leukere) DA om te vragen hoe ik kan zien dat ze is ingeënt. Maar ik denk van niet :-) "
Waarschijnlijk is je hond al tegen kennelhoest ingeënt, in de grote cocktail zit ook parainfluenza, das ook kennelhoest.

honden page profiel Alaska's Finest!Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

honden foto van Alaska's Finest!

Ja, heeft ze geen boekje? Daar staan de vaccinaties met hun datum in. Neem aan dat het asiel dit toch ook opvolgt? Kennelhoest zit inderdaad in een vaccin-cocktail, samen met een bende andere ziektes ;-)

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Ja ze heeft nog niet veel inentingen in haar boekje staan en kennelhoest moet blijkbaar jaarlijks herhaal worden voor de hondenschool dus zal is bellen naar de DA

honden page profiel [Ggy][Ggy]

honden foto van [Ggy]

Mijn hond Gugy heeft ook een vaccinatie van kennelhoest maar in zijn boekje staan alleen enkele stikkers van de DA, wss wijst het erop dat hij een vaccinatie heeft gekregen fso..
maar normaal gezien krijgt een hond zoals Christel het zegt een vaccin-cocktail met een bende andere ziektes :-) mijn pup heeft gistere zijn 2de spuitje gekregen en ik vroeg of hij de vaccinatie van kattenziekte ook wou doen, DA zei dat die erbij zat :-D

honden page profiel Alaska's Finest!Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

honden foto van Alaska's Finest!

D'r zijn een aantal inentingen die ze elk jaar herhalen. De DA houdt dit normaal zelf in de gaten en verwittigt je dan als ze haar shot moet krijgen. Best wel een andere DA kiezen dat die pipo met zijn vooroordelen ;-)

Laat het lieve diertje nu maar even haar draai vinden bij jullie thuis, kan ze ook rustig herstellen van die wonde aan haar oog, en kan je op je gemak zoeken naar een goeie DA en hondenschool. Het belangrijkste is nu een band opbouwen met je hond: met haar spelen, haar aanhalen, maar haar ook rust geven, zodat ze zich lekker goed gaat voelen bij jullie, en de school kan wel een paar dagen wachten :-)

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Ja ik ga idd nog even wachten tot ze hier volledig op haar gemak zit en tot dat haar oogje genezen is en ik ga terug bij onze oude vertrouwde DA :-)

honden page profiel Carine BollenCarine Bollen

honden foto van Carine Bollen

bij ons zit kennelhoest niét in het normale vaccinatie-pakket!!!
moeten we apart geven... ;-)

honden foto van Paco, Muis,Vera, Papadopoulos, Odette en Annabelle (Terra+, Dinky+, Saltarin+, Sam+, Zara+)

Kennelhoest moet je bij ons ook apart vragen, wordt niet standaard gegeven.

honden page profiel u-will-b-in-my-heartu-will-b-in-my-heart

honden foto van u-will-b-in-my-heart

Ik heb ooit eens gehoord van een vrouw in mn oude buurt die een dalmatier had dat er vroeger bull terriers in het ras werden gekruisd (bij de oorsprong van het ras als ik dit goed heb) waarschijnlijk doelde jouw paranoide dierenarts hierop. Volgens mij is dit niet helemaal juist hoor, denk zelf eerder dat er witte terriers in zitten(uitgestorven ras) die weer gebruikt zijn om bull terriers uit te fokken.Ik zou gauw een andere dierenarts nemen, dat hij mensen zo schrik aanjaagd, daarbij is het een groot vooroordeel wat hij heeft alsof(áls dr al een paar tussen zitten die zo zijn) hij elke bull terrier zou kennen, de meeste die ik ken zijn buitengewoon zachtaardig van karakter.

honden foto van Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.

als er een bullteriér in zit, maakt dit niets uit.
een bullterieér is ook maar een hond.
een hond word vals gemaakt door mensen, ze worden nooit zo geboren.

wat je wel zou kunnen doen is je nieuwe huisgenoot absolute rust geven.
als die uit een omgeving waarbij hij samenzat met 60 honden heeft die flinke stress gehad.

als je de hond meeneemt naar je huis, zou je voordat je met de hond voor de eerste keer naar binnen gaat, even een kort rondje lopen zodat de hond even kan plassen en/of poepen.
dit verlicht al een hoop stress ...(een nieuwe omgeving ontdekken met een volle blaas is geen pretje)
dus..even laten plassen en laat de hond vooral snuffelen....laat maar gaan (maar wel de veiligheid van de lijn gebruiken)

dan zeker 3 dagen een paar korte wandelingen per dag maken zodat de hond zichtzef kan ontlasten..of in de tuin kan ook als je dat goed vind.
maar ook de eerste 3 dagen eigenlijk niks ondernemen en de hond proberen zijn draai te laten vinden in het gezin.
natuurlijk kan je de hond gewoon aaien of spelletje doen, maar ga nog nergens op bezoek of ergens langs gaan naar bv evenementen.

laat de eerste week ook geen bezoek binnen..die ineens langskomen om die nieuwe leuke hond te zien.
maar als het bv mensen zijn die erg regelmatig binnen komen..is het een ander verhaal.
maar ook geen aaaa...en oeoeoeoe...(babygeluidjes)...laat de hond zelf maar uitzoeken of hij geaait wilt worden of liever alles vanaf een veilige afstand alles wilt bekijken.
leg er geen druk op..laat de hond gewoon hond zijn.
nadat de hond zijn draai gevonden heeft, kan je natuurlijk mensen binnen halen die willen komen kijken.

maar rustig aan allemaal.

met de kat?? het kan zijn dat de hond nog nooit gewend is aan een kat.
maar wat je daaraan kunt doen weet ik niet.
maar als je kat liever de eerste paar dagen ineens boven zit op de 1ste verdieping is dit ook normaal.
na een tijdje zal die vanzelf wel weer naar beneden komen.

maar vraag ook advies aan de stichting dieren zonder dak.
zij plaatsen zo regelmatig nieuwe honden bij gezinnen, dat ze zeker weten hoe je dit het beste kan aanpakken.

maar de grootste ding is sresss voorkomen.
natururlijk is niet alles te voorkomen..maar door de hond veel rust te gunnen in de eerste tijd en niet teveel leuke dingen te ondernemen in de eerste 2 weken.
kan je een hele goede vertrouwingsband met de hond opbouwen.
en zo'n band zorgt er uiteindelijk voor dat je hond in toekomstige situatie's weet dat die op jou kan rekenen.

ik hoop dat je iets aan dit advies heb

honden page profiel Yasmine, Perdie & OrgaYasmine, Perdie & Orga

honden foto van Yasmine, Perdie & Orga

Dit advies is zeker handig, maar nu ben ik er al wel naar een paar plekken mee gegaan tijdens het wandelen. Plekken waar ze normaal gezien wekelijks mee naartoe zal gaan. Ze heeft hier wel goed en rustig op gereageerd maar ik had er inderdaad mss beter nog even mee gewacht. Volgens dieren zonder dak was er helemaal geen probleem met katten maar ik vertrouw het toch nog niet volledig. Ik durf de katten nog niet alleen met Perdie laten. Het is ook wel zo dat ik er heel veel mee ga wandelen en ze heeft op deze 4 dagen nog geen enkele keer buiten geplast maar 2 keer binnen. Ze heeft wel al eens buiten kaka gedaan. En er is ook al bezoek langs geweest, gisteren, en toen was ze ook heel erg rustig en heeft ze gewoon wat op haar dekentje gelegen. We laten haar altijd gewoon zelf naar ons komen. Ze schrikt wel enorm veel van geluiden op straat of binnen, ik denk dat ze bij dieren zonder dak niet echt veel in contact kwam met bepaalde geluiden. Ik merk wel al een verschil met de 1ste dag! Ik hoop echt dat alles zo rustig verder verloopt en dat het elke dag nog een beetje beter gaat! :-)

honden page profiel lutlut

honden foto van lut

Wat een mooie hond, een appart uiterlijk. In familie is ook bulletje en dat is heel lief beest,wel wat plomp bij het spelen maar bij wat grotere kinderen is dit geen probleem. Het is al vaak gezegd maar bij deze honden ligt de opvoeding bij de baasjes niet bij de hond,veel plezier ermee en tof dat jullie hem een thuis geven.

honden page profiel DoberkikiDoberkiki

honden foto van Doberkiki

Als je naar de oogjes kijkt, weet je genoeg!

Wat een bijzondere hond!

veel plezier, en niet teveel zorgen!

honden page profiel Alaska's Finest!Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

honden foto van Alaska's Finest!

Ja, Yasmine, je doet het goed. Gewoon rustig de tijd geven. Ze moet nu eenmaal nog aan veel wennen en kent jullie huis, straat, gewoonten nog niet. Het komt allemaal goed.

honden page profiel KarinKarin

honden foto van Karin

Allereerst snel een andere dierenarts zoeken O-) En verder bij problemen met het gedrag hulp vragen bij een hondenschool ;-)

honden page profiel Naomi & de 'kids' ....Naomi & de 'kids' ....

honden foto van Naomi & de 'kids' ....

aaah goss, wat een skeetie! Je ziet er inderdaad wel bullterrier in, weet niet hóe ik het zie, maar iets aan die kop denk ik "tja, dat zit er wel in"...

Maarehm, trek je niet te veel aan van je dierenarts hoor! Lang niet alle bullterriers zijn agressief! Ook dat is weer zo'n vooroordeel wat je ook hebt over de bulldog, de pitbull, de stafford noem maar op al die rassen.. Terwijl het grootste deel gewoon lief is! Gewoon hond, zoals elke andere..

Dat hij aan een wond kan zien dat zij heeft uitgelokt dat een andere hond haar greep vind ik wel heel knap eigenlijk, die man moet haast wel helderziend zijn, wil hij dat met zekerheid kunnen zeggen.. ;-)

Geniet nou maar gewoon van je nieuwste aanwinst, geef haar lekker de kans om te wennen aan alles.. denk niet aan wat de dierenarts heeft gezegd, maar luister naar wat JIJZELF ziet! Luister naar je gevoel, zegt jouw gevoel dat het goed is, is het ook goed!

Geniet van de reis met je nieuwe hond, geniet van elk iets wat je ontdekt aan haar en speel daarop in.. Als jij je opvoeding met de goede hand doet, komt alles goed! ;-)

honden page profiel ..

honden foto van .

Alles is al gezegd, maar ik weet niet of dit al gezegd is:
Als je de hond alleen laat, laat dan niet de kat erbij.
Dit om eventuele ongelukkig te voorkomen ;-)
Je weet maar nooit! Eerst ff goed laten wennen aan elkaar.
Als ze heeft gehapt naar de kat, kun je er maar beter voorzichtig mee zijn.

Zo zou ik mijn hond ook niet in dezelfde ruimte alleen laten met een kat!
Daar gaat ze geheid achteraan, haha! ;-)

Wees vooral niet bang.
Je hebt een leuke hond uit het asiel gehaald! Echt een vlekkie!

honden foto van Melissa, Dempsey, Taiko, Minos & *Nina*

Eerst en vooral wil ik je al welcome wensen op Hondenpage :-D
En ik wil je ook nog zeggen dat ik als vrijwilligster in een asiel al verschillende Bull Terriërs heb ontmoet, er mee gewandeld en gespeeld.
Maar van agressie heb ik nog niets gemerkt bij die lieve schatten !!!
We hebben overlaatst nog een kruising Stafford X Bull Terriër bij ons gehad.
2 "agressieve" rassen zeggen ze altijd.
Niets van waar hoor !!!
Dat hondje was een echte schat en ik ben er zeker van dat Perdita dat ook is !!!

honden page profiel u-will-b-in-my-heartu-will-b-in-my-heart

honden foto van u-will-b-in-my-heart

Als ik naar de 2 foto's kijk, die trouwens niet veel verschillen :-D , Heeft ze ook wat weg van een beetje stafford, misschien dat ze toen ze bullterrier zeiden eigenlijk staffordshire bull terrier bedoelden?
Iets aan t kopje doen me eraan denken, maar goed vind niet echt dat er veel van in te zien is.

honden page profiel KaatjeKaatje

honden foto van Kaatje

Nou ik vind dat wel gek van die huisarts. Lekker blij zijn met je hond en gewoon genieten hoor. Dat beest verdient een kans en die moet een dierenarts ook gewoon geven. Je kunt aan een wondje niet zien of een hond dit zelf heeft uitgelokt! Belachelijk dat die man zich zo over de hond uitlaat terwijl hij de hond helemaal niet kent.
Een beetje alert zijn kan nooit kwaad, maar verder gewoon lekker genieten van je hond hoor. Een asiel is doorgaans wel voorzichtig met het herplaatsen van honden die met agressie kampen. Dus ik zou gewoon het vertrouwen behouden in de hond en misschien de volgende keer een andere dierenarts consulteren.
Geniet van je hond! xxx

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kruising Dalmatier - Bull Terriër HELP AUB!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 3 123
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^