Mijn bulletje is een echte brokkenpiloot...
Om de 2 maanden loopt hij wel eens mank.
Verschillen keren DA bezocht, toen kreeg hij metacam en na 1 dag was het weer over...
Omdat ik niet altijd medicijnen wou geven ging ikmlangs bij orthopedist.
Er werden foto's genomen. Geen elleboogdysplasie, geen elleboogincongruentie, geen losse stukjes bot, gewoon niets te zien!
Orthopedist raadde me aan om voedingssupplementen te geven.
Zo gezegd zo gedaan, we geven glucobest.
En gisterenavond was het weer zover. S morgens ga ik met hem wandelen, niets aan de hand en s avonds kom ik thuis en hij mankt.
Ik begrijp er niets van en word er moedeloos van.
Wat kan dit toch zijn?
Verkeerd gelegen in zijn mand?
Wat denken jullie?
Ik heb hem deze keer geen metacam gegeven omdat ik wil zien hoe hij reageert zonder. Hij lijkt er ook niet veel last van te hebben want hij blijft gek doen!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Weeral pffff" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Erg vervelende dingen als je niet weet wat er mis is en je hondje niet in orde is...
Een klassiek homeopaat kijkt verder en anders dan een dierenarts..
Met klassiek homeopathie kan tot op de mm precies gewerkt worden met natuurlijke gepotentieerde middelen..
Dit alles wordt door de homeopaat per dier per klacht minitieus uitgezocht...
Klass. homeopaten kijken niet naar de klacht maar naar de 'gehele hond', daar waar de aanleiding van de klacht te vinden is...
Als je meer over homeopathie wilt weten, of een betrouwbaar adres...
Dan mag je ten alle tijden een pb sturen voor meer info.
Groet en succes, Ilja
Als het een weke delen-, spier- of pezenkwestie betreft, dan zal je dat op standaard foto's ook niet kunnen zien. Je zou naar de algehele voeding kunnen kijken en ondersteunende medicinale kruiden kunnen geven. Ik ben voorstander van het inzetten van acupunctuur en kruidengeneeskunst. Met acupunctuur bereik je o.a. dat afvalstoffen via de stofwisseling het lichaam verlaten en de spieren en het bloedtransport worden opgeschoond. Ook heeft het een groot pijnstillend effect, waardoor je NSAID's zo lang als mogelijk kunt uitstellen. Daarnaast bereik je ook veel met op de hond afgestemde medicinale kruiden. Een goed acupuncturist/herbalist bekijkt ook de gehele hond en behandelt niet alleen de klacht zelf. Verder heb je ook (complex)middelen als Coxcompositum bij pijn en ontstekingen, waarvan de gebruikerservaringen ook zeer positief zijn en supplementen met Duivelsklauw en groenlipmossel met eenzelfde werking. Als je niet van plan bent om een goed holist in te schakelen, dan zijn er zeker opties t.o.v. zomaar gebruik van Metacam. Je kunt hiervoor contact opnemen met bv. Den Hoek in De Bilt of met NML Health. En verder zal je heel veel geduld moeten hebben, want dit soort blessures heeft heel veel tijd nodig om te herstellen.
Sterkte er mee.
Is ie steeds aan dezelfde poot mank? Geef je hem rust als ie mank is (geweest) en hoe lang dan?
Ik heb met mijn honden de ervaring dat ze soms maar 5 minuten kreupel zijn met een blessure die er wel ruim 6 weken over doet voor er weer aan voorzichtig opbouwen van inspanning gedacht kan worden.
Op dit moment heeft mijn oudste lijnrust vanwege een heupblessure waar hij niet kreupel van is maar ik kan zijn heup niet passief strekken.
Een fysiotherapeut zou je goed advies kunnen geven over hoe je ermee om moet gaan. Meeste honden krijgen onvoldoende rust om te herstellen en raken daardoor steeds weer geblesseerd.
Hallo PB'ers,
Bedankt voor de reacties!
Het is steeds dezelfde poot en we geven hem dan zeker 4 weken rust.
We hebben nu voor de eerste keer niets gegeven en raar maar waar, hij mankt niet meer?!
Kan het echt niet zijn omwille van een slechte bloedsomloop of slecht gelegen zoals bij ons, een stijve nek?
Wij wonen in Belgie en hier zijn maar weinig fysiotherapeuten te vinden.
Groejes
San
Soms kom je er niet uit, wij hebben dit ook gehad.
Van voor tot achter rontgen foto's laten maken en niks kunnen vinden.
Uiteindelijk bij een Osteopaat terecht gekomen en na twee behandelingen van de klachten af.
Onze hond liep altijd of hij op eieren liep.
Hij bleek heel erg vast te zitten in de rug.
Kijk eens op www.icreo.com hier staan een lijst van Osteopaten die ook in Belgie werken.
Of 4 weken is niet lang genoeg qua rust en ook het opbouwen van de inspanning erna is onvoldoende en met de juiste tijd rust en de juiste opbouw komt ie er bovenop. Of het blijft een terugkerend probleem.
Ik heb voor mijn oudste hond moeten besluiten dat hij geen behendigheid meer doet. Na behandeling bij een manueeltherapeut was hij weer klachtvrij, duurde een maand of 5-6, en tijdens de eerst training was ie weer terug bij af.
Erg jammer dat je geen fysiotherapeut kan vinden, terugkerende kreupelheid kan heel goed uit de rug/nek komen en soms is rust alleen niet voldoende.
Of 4 weken is niet lang genoeg qua rust en ook het opbouwen van de inspanning erna is onvoldoende en met de juiste tijd rust en de juiste opbouw komt ie er bovenop. Of het blijft een terugkerend probleem.
Ik heb voor mijn oudste hond moeten besluiten dat hij geen behendigheid meer doet. Na behandeling bij een manueeltherapeut was hij weer klachtvrij, duurde een maand of 5-6, en tijdens de eerst training was ie weer terug bij af.
Erg jammer dat je geen fysiotherapeut kan vinden, terugkerende kreupelheid kan heel goed uit de rug/nek komen en soms is rust alleen niet voldoende.
@ Wendy
Stoppen met agility, willen we nog niet echt aan denken omdat hij nooit mankt erna altijd 2of3 dagen erna.
Hij doet het oh zo graag!
Wat is een manueeltherapeut?
Groetjes
Stitch
hoi,
wat je zou kunnen proberen is zwemmen.... liefst in een speciaal verwarmd binnenbad, maar als je dat niet in de buurt hebt dan is buiten ook beter dan niets...
ik heb zelf vroeger op hoog niveau gesport.... bij een extra intensieve training of hele zware wedstrijd was daarna zwemmen, en de dagen daarna, onderdeel van het programma... deed ik het niet.... dan waren dagen 2 en 3 echt heel erg vreselijk qua spierpijn.... dank zij zwemmen raak je het "zuur" in de spieren sneller kwijt....
't is een ideetje
Hoi Claire en Tess,
Bedankt voor je reactie, maar het is voor mijn hond
die jammer genoeg niet kan zwemmen :-(
hoi stitch, wij hadden vroeger een rottweiler die daar ook last van had, toen heb ik hem de Echte Levertraan gegeven iedere dag 1 paplepeltje, de klachte waren zo over.
dat levertraan kun je kopen bij een da drogist this wel wat prijzig maar naar is goedkoper als dat je naar de dierenarts gaat en daar medicijnen weg haald, je kan het proberen of het ook voor jou hond helpt, als dat niet helpt dan kun je altijd nog naar je da.
mensen hier in de buurt die vragen mij nog welles van wat gebruikte jij ook alweer voor je rottweiler als die last hadden ? Levertraan.
Hey HP'ers,
Vrijdag bij osteopaat geweest in Luik, Dr Di Duca, wss wel bekend voor jullie.
Hij zei me dat het niet zo erg was en dat mijn hondje wat geblokkeerd zit in de schouder. Na een maand sou het over moeten zijn.
Hij kreeg een behandeling en zeel voorgeschreven voor 3 maanden.
Aility zou zeker geen probleem zijn.
Hoop dat hij gelijk heeft!
Groetjes
Stitch
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Weeral pffff" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?