Onze Golden Retriever Milan doet geen vlieg kwaad, maar bij sommige honden gromt ze even bij de begroeting. Wat betekent dit?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waarom doet ze zo?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
wat voor lichaamstaal heeft hij/zij hierbij.
want lichaamstaal heeft hier ook veel bij te maken.
en hoe oud is hij/zij is ze nog jong of wat ouders al.
we hebben wat meer info nodig als we je hierin willen kunnen adviseren
Ze heeft dan de haren omhoog staan, gromt/blaft een keer en gaat dan spelen of loopt weg. Maar we hebben er twee. Is dit ter bescherming van de ander?
zou kunnen,
als de haren overeind staan heeft dit meestal te maken dat hij iets spannends of leuk vind. waar zit de staart tussen de benen of op gewone hoogte, kwispelt hij of niet.
er zijn zoveel dingen waar je op moet letten, heel vaak kan je aan de houding van de hond zien of het op een speelse manier is of niet..
Mijn honden hebben voortdurend de haren overeind staan als ze met andere honden zijn aan het spelen en daar is het echt speelsigheid, ook gromt en blaft de jongste hond wel eens, maar er zit dan geen kwaad in, maar je moet echt op de houding van de hond letten
hebben wij mensen dat ook niet ? wij vinden ook niet iedereen leuk , en als je een ontmoeting wilt voorkomen, kijken we toch ook gauw een andere kant op. of lopen hard door, met een blik , van doei.
en een hond hoef toch ook niet iedereen maar aardig te vinden ? kan zijn dag niet zijn, die hond heeft misschien een kleine aanleiding gegeven. of hij ruikt niet lekker ? hoeven wij niet te ruiken.
en misschien voelen ze jouw stemming aan ? kan toch ook, dat jij een beetje hebt, van o, als dat maar goed gaat. een hond heeft een gevoelige sensor, veel beter dan die van ons. en als jouw hond direct lekker gaat spelen, okee, lekker niets aan de hand, vind het wel leuk van je dat je die lichaamstaal van je hond opmerkt, je bent er goed mee bezig. zoveel mensen hebben dat niet hoor. die zien niets, jij wel.
willemijn
Ik kom wel vaker een mevrouw met hond tegen. Ze zei dat die van haar dat nu ook doet. Ze wil nu proberen om hem weg te houden van de andere honden. Lijkt me niet de ideale oplossing. Ik weet van alle twee de honden dat ze geen vlieg kwaad doen.
nou haren overeind kan ook van speelsigheid zijn hoor,
ik heb 2 labjes en ze zijn de beste vriendjes, maar als ze gaan spelen samen hebben ze altijd beide de haren overeind in de nek staan, ik vind het dan altijd leuk om te zien lijkt wel alsof het hyena's zijn haha..
dus lichaamstaal kan snel verkeerd opgevat worden haren overeind in de nek is niet altijd verkeerd
groetjes mandy missy en molly
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waarom doet ze zo?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?