Hallo,
Mijn Amerikaanse Buldog van 14 maanden heeft sinds enkele maanden last van zijn oog.
Het is telkens ontstoken, ben vandaag weer voor de zoveelste keer bij de dierenarts geweest.
Heb zalf die ik in zijn ogen moet spuiten 3 keer daags helpt niet veel maar wel wat. Het is een vitamine A zalf en antibiotica. Verleden keer zei de dierenarts dat ik moest wachten tot dat zijn kop volgroeid was en dit nog wel een jaar kon duren. Vandaag zei hij dat ik er toch maar over moest denken om hem te laten opereren, omdat het onderste ooglid iets naar binnen krult en daarom irritatie van het oog veroorzaakt.
Mijn vraag is wie heeft er ervaring mee, en moet ik niet toch wachten totdat zijn kop volgroeid is?
Groetjes Anne
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ogen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Jeetje vervelend :( Ik zou naar een oogspecialist gaan of is jouw dierenarts een specialist?
Hier vind je een lijst: http://www.raadvanbeheer.nl/fokkerij-gezondheid-gedrag-en-welzijn/gezondheidsonderzoeken/dierenartsen-oogonderzoek/?type=98
Die kan aangeven of het verstandig is om (entropion?) nu te opereren of om nog even te wachten. Sterkte!
Dat is niet zo fijn, ik zou toch even wachten met opereren tot alles volgroeid is.
Als het entropion is, is dat ook vaak het advies van een dierenarts.
Het kan best zijn dat ze op volwassen leeftijd er geen hinder meer van heeft.
En dan hoeft er meestal geen operatie meer plaats te vinden.
De vitamine A zalf is ter bescherming van het oog (bol).
Het kan natuurlijk wel zijn dat het zo ernstig is, dat de dierenarts toch bang is dat het oog beschadigt wordt, ja en dan gaan ze wel op jongere leeftijd operen.
Mijn Da wil de mening van de specialist, dus ik ga dat ook zeker doen.
En het kan dus ook zo zijn dat hij er ook niets aan doet zo werd me verteld, maar omdat hij er eerst zo stellig over was dat we toch wel een klein jaartje moesten wachten, omdat hij er ook nog overheen kon groeien. En hij nu toch verder wil kijken. Wilde ik hier kijken of er meer mensen zijn met deze ervaring.
je kan met zo iets niet wachten, de haren krullen naar binnen en beschadigen het oog, de operatie is vaak heel goed, als het oog beschadigd door dat er constant haartjes tegen aan liggen, is dat onherstelbaar, naar een oogspecialist en goede informatie vragen.
1 van mijn honden is als pup met 8 weken al geopereerd aan entropion. Het ooglid is prachtig meegegroeid en er is niets van te zien. Dus wachten in die zin is al een tijdje achterhaald. Jij hebt een AB schrijf je. Je zou eens kunnen informeren bij dierenkliniek Sleeuwijk: http://www.dierenkliniek-sleeuwijk.nl/
Zij zijn gespecialiseerd in Bulldograssen en o.a. entropion.
Inderdaad gewoon een oodspecialist van het lijstje van de RvB nemen dan zit je zeker goed!
Maud heeft dit lijstje al hier staan
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ogen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?