Keuze

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel JariJari

Hallo iedereen,
Ik ben Jari, 21 jaar net afgestudeerd en ga nu op zoek naar werk.
Ik zou graag een hond nemen die best wat waaks omdat mijn ouders een huis hebben gekocht voor mij met redelijke grote tuin. Welk ras zouden jullie mij aanraden? Ik heb het niet echt voor herdershonden.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Keuze " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep

honden foto van Romy en Joep

Wat ben je van plan nog meer met de hond te gaan doen, en hoe lang blijft hij alleen thuis?

honden page profiel JariJari

Ik ga kijken om veel thuis te zijn maar ik heb ook een meisje die werkt op maandag en anders werkt ze thuis, de maandag gaat de hond normaal dan naar mijn ouders, maar mijn vriendin haar verlof begint binnen een weekje en dan heeft ze dus 3 weken verlof. En ik zou gewoon lekker zoals de bordeauxdog thuis zitten maar wel ook gaan wandelen.

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

Eerste hond of eerder honden gehad?

Waar denk je aan als je denkt aan een waakse hond?

Ben je bereid cursussen enzovoorts te volgen? Wil je nog aan een bepaalde sport doen met de hond?

honden page profiel JariJari

Cursussen zal ik volgen en ja graag een waakse hond, heb vroeger wel eens een duitse herder gehad maar ik heb het daar echt niet voor.. Meer type bulldog of bordeauxdog

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

Maar die zijn lang niet allemaal waaks.

Zijn er nog meer gewenste eigenschappen behalve waaks zijn? Neem aan dat je niet alleen daarom een hond neemt, garantie heb je natuurlijk nooit wat betreft het waaks zijn.

honden page profiel JariJari

ja zeker, een leuk gezelschap.
En natuurlijk om veel leuke momenten mee te beleven,
veel spelen wandelen enzoverder

honden page profiel Witte DraakWitte Draakgoedgekeurde fokker

honden foto van Witte Draak

Ik zou het vooral zoeken in rasgroep 2, pinschers, schnauzers en molossers. Maak voor jezelf een lijst met welke eigenschappen je in een hond zoekt. Koop of leen een encyclopedie en zoek uit welke rassen je het meeste aanspreken op basis van deze lijst. Op basis van alleen 'waaks' (en wat iemand onder 'waaks' verstaat verschilt van persoon tot persoon, dus wat Sammy al zei; waar denk jij aan bij een waakse hond?) kun je heel wat rassen noemen. Wees dus een beetje specifieker, bijvoorbeeld wel of niet een hond die neigt tot kwijlen, een hond die veel vachtverzorging nodig heeft, veel of juist weinig beweging, etcetera.

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

Maar alle honden zijn een leuk gezelschap en beleef je leuke momenten mee, snap je wat ik bedoel?

De groep waar je in geinteresseerd bent zijn bijna allemaal werkhonden en de meeste hebben een behoorlijk karakter.

Ze zijn zeer zelfstandig dus of ze altijd luisteren? Echt niet.. Ze zijn vaker geneigd naar agressie tegen soortgenoten. Als je niet optijd begint met leren ontwrichten ze je schouder en zo kan ik nog wel doorgaan haha.

In het asiel zitten heel veel van dit soort honden, de Amerikaanse Bulldog is oververtegenwoordigd. Dat is simpelweg omdat mensen het onderschatten.

Ga lekker lezen over allerlei rassen en de karakterbeschrijving daarvan. Wordt niet overmoedig en denk dit doe ik zo maar wees realistisch. Ook jij kan een moeilijke hond treffen.

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep

honden foto van Romy en Joep

Het opvoeden van een hond is inderdaad niet makkelijk. Misschien kan je ook eens op www.dierenasiels.com kijken. En daarbij denk ik dat drie weken de tijd om de pup te laten wennen te weinig is. Je moet het alleen zijn langzaam opbouwen. En waar wil je nu zo snel eem pup vandaan halen als je hem volgende week wil hebben? Dit kan eigenlijk niet tenzij je een herplaatser neemt. Maar een herplaatser heeft ook veel tijd en aandacht nodig.

honden page profiel JariJari

Iedereen bedankt voor de reactie's maar mijn vriendin heeft het meer voor een Berner sennen.
Ook dit vind ik mooie honden, de keuze lijkt moeilijk.

honden foto van Inge, Rottweiler Nika & m'n Canadeesje(s)

Even heel fair, een Berner Sennenhond moet je niet als waakhond in gaan zetten.
Ze kunnen wel waaks zijn, maar zijn zeker niet geschikt om standaard 'huis en haard te bewaken'.

honden page profiel Merlin,Safira,Nikita en CeylanMerlin,Safira,Nikita en Ceylan

honden foto van Merlin,Safira,Nikita en Ceylan

Hoi Jari,

Heb dit even voor je opgezocht :-)

De Berner Sennen,een vriendelijke waakhond.

De Berner Sennenhond is vriendelijk en overwegend rustig en heeft een evenwichtige en zekere uitstraling. Zelden vertoont een Berner Sennenhond nerveus of prikkelbaar gedrag, want dat zijn karakter trekjes die gewoon weg niet bij hem passen. Gezien hun vroegere taak als waakhond zijn veel honden nu nog steeds waaks en beschermend, maar vooral onder de teven vinden we ook honden die het met iedereen goed kunnen vinden. De Berner Sennenhond is niet het type waakhond dat druk en opgewonden blaffend achter het tuinhek iedere toevallige passant de stuipen op het lijf jaagt. In principe zijn zij vriendelijk tegen mens en dier, maar zij zullen er desondanks zijn als de nood aan de man is. Nieuwsgierig en waakzaam besnuffelen zij iedere bezoeker en blijven hem in de gaten houden. Gedraagt de bezoeker zich in de ogen van de hond normaal en reageren ook de baas en de rest van het gezin goed op deze persoon, dan bejegent de Berner Sennenhond hem eveneens vriendelijk. Tijdens de afwezigheid van de huisgenoten echter neemt deze hond zijn taak als waakhond doorgaans wel uiterst serieus.





honden page profiel JariJari

Dank u ,

honden page profiel JariJari

Een vraagje kan een rotweiller als eerste hond? Dit vind ze dan wel een leuk waakras ..

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Wij hebben een Labrador gehad en die was ook best waaks.

honden page profiel JariJari

Labradors zijn mooie en leuke honden, maar niks voor mij.
Ik heb het meer voor dogachtigen en molossers enzo..

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Wat dacht je van een Bullmastiff?

Ik raad het je wel af om een Dobermann te nemen, die zijn heel erg leuk voor mensen die weten wat ze doen en veel ervaring hebben, maar zoals bij meerdere rassen, lopen de risico's hoog op bij een verkeerde opvoeding! De Dober staat hoog in de lijst met het bijten van de eigenaar en kunnen ook zwaar neurotisch worden.

honden page profiel JariJari

Is een bullmastiff dan geschikt als eerste hond?

honden page profiel chrischrisgoedgekeurde fokker

honden foto van chris

Een combinatie van wat jullie beide willen zou richting Tibetaanse mastiff kunnen gaan.

Het gaat niet echt om je ervaring, maar meer om de moeite die je bereid bent te doen om je te informeren (oa bij mensen met ervaring op bezoek gaan) en je in te lezen in een ras. Immers het lang hebben van honden wil niet zeggen dat je geschikt bent (ik ken mensen die het al heel lang niet goed doen, en beginners die het uitstekend doen).

honden page profiel chrischrisgoedgekeurde fokker

honden foto van chris

Jij gaat werken?, je ouders hebben een grote tuin?

Woon je thuis? willen je ouders wel een hond?
Wat gebeurt met de hond als jij uit huis gaat?
Wat gebeurt met de hond indien je fulltime werk krijgt? ben je bereid voor je hond uitsluitend partime te werken enz?

honden page profiel JariJari

Ik ga werken, maar de hond mag mee naar het werk als ik alleen ga wonen komt de hond zowiezo mee met mij, en ik ga partime werken om zoveel mogelijk met de hond te kunnen doen.

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Kijk even hier op HP in de encyclopedie, daar staat een rasbeschrijving over de Bullmastiff ;-)

honden page profiel MirandaMiranda

honden foto van Miranda

Een rottweiler?

honden page profiel Ginnie en alle dierenGinnie en alle dieren

honden foto van Ginnie en alle dieren

Hoezo geen duitse herder? Die waken heel goed hoor :-D
De mechelse is ook een goede maar aangezien je herders wat minder vindt..

Een Dobermann is ook een hele goede.
Rottweiler ook.

Deze zie je voornamelijk lopen op een terrein. Kom je meestal niet (zonder schade) langs, wanneer je ze niet kent en wanneer de baas er dus niet is om het te begeleiden.

Dit zijn wel allemaal honden die lekker uitproberen en proberen om een rang hoger te komen.
De Dobermann is daar een goed voorbeeld van. Je kunt alleen aan deze rassen beginnen wanneer je consequent bent en stevig in je schoenen staat.

Ook hoef je geen waaksheid aan te wakkeren bij deze rassen, dat gebeurt meestal vanzelf.

Verder zijn deze rassen wel heel lief en beschermend voor de baas. Die van mij knuffelen het liefst de hele dag met me. Ze zijn ook in voor een dol spelletje of een ruw stoeipartijtje.

Een boerboel is misschien ook leuk, maar daar moet je ook weer heel stevig voor in je schoenen staan en hem/haar gewoon streng opvoeden.
Het kan wel allemaal, maar je moet je eerst goed inlezen over de rassen die je aanspreken en ga dan eens kijken bij shows? of fokkers? en maak dan de keuze. Wees altijd duidelijk tegen je hond en wees ook lief , goed socialiseren, dan moet het wel lukken! Een cursus kan misschien ook geen kwaad!

succes.

honden page profiel PriscillaPriscilla

honden foto van Priscilla

" Ik ga kijken om veel thuis te zijn maar ik heb ook een meisje die werkt op maandag en anders werkt ze thuis, de maandag gaat de hond normaal dan naar mijn ouders, maar mijn vriendin haar verlof begint binnen een weekje en dan heeft ze dus 3 weken verlof. En ik zou gewoon lekker zoals de bordeauxdog thuis zitten maar wel ook gaan wandelen. "


De keuze zul je echt zelf moeten maken.
Maar ik denk dat je eerst goed in moet verdiepen wat je de hond kan bieden en wat je van plan bent. Dan ben je al een stuk verder.

Ik hoop niet dat je binnen een week hond hond probeerd te kopen? Het is niet iets waar je licht over moet denken. Sowieso als je voor een pup gaat zal dit maanden in beslag nemen. Een hond uit het asiel gaat natuurlijk wat sneller, maar vergis je niet in de tijd die je er in moet stoppen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Keuze " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Verkouden, kinderneusspray??.
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^