Onze hond Ravel heeft angst aanvallen, het gebeurt zo maar in eens dat hij begint te janken en hij maakt zich dan zo klein mogelijk.
Is er iemand die hier ervaring mee heeft en mij kan zeggen wat te doen ik weet het niet meer.
5 jaar geleden heeft hij het ook gehad dat was een paar dagen na Nieuwjaar daarna nooit meer tot vorie week.
Heb van de dierenarts valium gekregen en van A.vogel Hyperiforce (Sint Janskruid) maar ik zie tot op heden nog geen verbetering.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "angst aanvallen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Hoi Ilse,
Jammer dat je hondje van die aanvallen heeft...
Kan je het relateren aan wat er met je hondje is gebeurd, bijvoorbeeld; geënt, ontwormd, verandering van voer...
Misschien een optie om een klassiek homeopaat er naar te laten kijken ?
Dit zijn dus geen middelen die je kant er klaar in de winkel koopt..
Maar een klass. h. werkt met diep werkende middelen en niet alleen op de klacht maar kijkt naar het gehele dier...
Als je meer wilt weten stuur me dan een pb met je mail of log even in zodat ik je eventueel een pb terug kan sturen...
Lieve groet, Ilja
Hoi Ilja
Nee er was niks bijzonders aan de hand het gebeurde gewoon s'nachts terwijl hij lag te slapen in zijn mand,daar gaat hij nu ook al een hele week niet meer in liggen daar is hij bang voor.
Als mijn man met ze uit gaat (we hebben er twee dwergschnauzers Shamal en Ravel) dan is niks aan de hand totdat hij weer binnen komt.
groetjes Ilse
Hoi Mischa
Onze hond is 11 jaar.
Groetjes Ilse
Hi Ilse,
Vooropgesteld: ik heb hier geen ervaring mee.
Ik vroeg je specifiek naar de leeftijd van je hond omdat het bij ouder wordende honden vaker voorkomt dat er gemoeds, cognitieve of emotionele stoornissen optreden. In het geval van jouw hond dus een emotionele stoornis. Ik heb hier vorig jaar het een en ander over geleerd tijdens mijn opleiding. Helaas tot nu toe puur op theoretische basis. Ik heb mijn reader er even bij gepakt en daar staat het volgende over in:
De therapie is gericht op een medicatie die erop gericht is de aftakeling van de hersenen te verminderen in combinatie met gedragstherapie. Wat betreft de medicatie: deze is afhankelijk van de soort en de mate van de klachten. Er wordt overigens specifiek aangegeven dat ouder wordende honden met angstproblemen veel baat hebben bij een tricyclisch antidepressivum. Maar ook dat in veel gevallen selegiline kan helpen.
Verder is het belangrijk dat je je hond geestelijk blijft stimuleren.
"De ouder wordende hond" is een fenomeen waar pas sinds kort aandacht voor is. Veel gedragstherapeuten, en ook dierenartsen weten nog maar weinig af van de mogelijkheden die er zijn om met deze problematiek om te gaan.
Wat ik dus zou doen, als ik jou was, zou ik met dit verhaal naar een DA gaan die hier wel meer over weet en in op zoek gaan naar een gedragstherapeut voor wie hetzelfde geldt.
Probeer het eens via de beroepsvereniging voor gedragstherapeuten (alpha). Dan weet je zeker dat deze persoon een gedegen opleiding heeft gehad.
Succes, Mischa
Hoi Mischa
Bedankt voor je tip.
Ik heb hier in Limburg een gedragstherapeut gevonden met een opleding bij Alpha ik heb net een e-mail aan haar verzonden en wacht op antwoord.
groetjes Ilse
Was er hier op het forum niet nog iemand met een oudere hond die ineens niet meer alleen durfde te slapen? Ik geloof een New Foundlander dat het ras was.
Hoi Mischa
Therapuet is geweest naar alle waarschijnlijkheid zit er toch ook iets in zijn nek (we gaan daarvoor nog naar een orthopeed) misschien is de pijn wel weg maar omdat het een zeer gevoelige hond is zit er nog iets van tussen zijn oren.
Voor alle zekerheid willen we dat nog laten nakijken.
De kamer waar hij het heeft gekregen associeert hij met die pijn en daarom gaat hij daar nu niet meer in
we moeten die nu weer leuk voor hem maken met spelen en evt. met een Honk.
Het is allemaal te proberen natuurlijk want wij willen weer graag onze vrolijke Ravel terug.
Verder hebben we toch wel veel geleerd van de therapeute, ze is ook nog samen met mijn man en de honden naar hun vaste uitlaat plek geweest (aan de Maas want die is bij ons aan de overkant) en daar gedroeg hij zich heel normaal.
Laat je nog wel iets weten hoe het verder gaat.
Groetjes Ilse
Hoi Mischa ik bedoelde Kong i.p.v. honk (stom)
Gr.Ilse
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "angst aanvallen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?