Cursus of niet?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Cursus of niet? Poll

Ja (40)
 
Nee (14)
 
Vroeger gedaan (9)
 

Volg je een cursus met je hond?

Ja
Nee
Vroeger gedaan

honden page profiel Jana & Romi Jana & Romi

honden foto van Jana & Romi

Hey,
ik ben eens benieuwd wie er met zijn hond op cursus gaat en wie niet :-)
ikzelf ga met romi wel naar cursus namelijk gehoorzaamheidstraining en ze doet het super
Bovendien vind ik het zelf ook leuk, en haar gedrag naar andere honden wordt ook steeds beter
Dus mijn vraag:
Ga je op cursus? Zo ja: Welke cursus?
En waarom ga je wel of niet op cursus?
Ik ben benieuwd ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Cursus of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Gabby & Zelda & MuisGabby & Zelda & Muis 3 doggies

honden foto van Gabby & Zelda & Muis

Ik ben niet op cursus gegaan, met Zelda hebben we een prive trainer
thuis gehad. Ik had toen geen vervoer en er is geen cursus in de buurt.
Met Muis zal een cursus niet lukken omdat ze compleet panisch is voor meer dan 1 hond tegelijk, lawaai, mensen e.d.

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Marit

Geen gehoorzaamheids/puppy cursussen met de honden. Waarom niet? Ik kan geen hondenschool in de buurt vinden die aansluit bij zoals ik mijn honden opvoed en train. Dus ik doe het liever zelf.

Wel sportcursussen . Waarom; tja... hobby, verslaving.. Trainen met honden ;-)

honden page profiel Claud & BrunoClaud & Bruno 3 doggies

honden foto van Claud & Bruno

Wij hebben eerst de puppy cursus gedaan en we zijn nu bezig met de A cursus.

De rede dat ik op cursus ga is omdat ik wil dat Bruno goed luistert en zn eigen netjes "gedraagt" naar andere honden en mensen, Ik vind het ook fijn om daarin begeleiding en tips te krijgen als we tegen een "probleem" aanlopen. Ik wil misschien als Bruno oud genoeg is ik iets van sport gaan doen en dan moet je meestal ook eerst alle cursussen doorlopen hebben, heb ik gelezen, dus dat is ook een rede

honden page profiel Claire & Tess & BonnyClaire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Claire & Tess & Bonny

Ik heb met Tess puppy-cursus, juniorencursus en vervolgcursus (allemaal gehoorzaamheid) gedaan, en daarna een cursus gehoorzaamheid in combinatie met agility.....

en waarom? omdat het gewoon super leuk is :-D ... en je leert er toch iedere keer weer wat van :-D

Eind deze maand beginnen we aan een prive-cursus bij een gedragsdeskundige: namelijk een vuurwerkcursus (Tess is namelijk erg geluidsgevoelig.... angstig voor sommige geluiden... dus daar wil ik even een expert bij hebben....)

En als die cursus voorbij is.... dan ga ik weer op zoek naar een nieuwe leuke uitdagen voor ons tweetjes.... wellicht treibbal, of heel misschien echt schapendrijven..... ik ben er nog niet uit O-) Speuren wordt het in ieder geval niet.... Tess gebruikt haar oren en haar ogen.... maar haar neus achternalopen.... dat doet ze niet O-)

honden page profiel Eefje • YunaEefje • Yuna 3 doggies

honden foto van Eefje • Yuna

Ik heb met Yuna de puppycursus en basiscursus gedaan.
Na de vakantie beginnen we aan de sportcursus en vervolgens mogen we dan behendigheid gaan doen.
Ik volg deze 4 cursussen omdat ze nodig zijn om verantwoord op behendigheid te mogen.
Ik vind het heel belangrijk dat honden mee op cursus gaan, voor de socialisatie, band met de baas en gezag tussen baas en hond.

honden page profiel maxlisamaxlisa 3 doggies

honden foto van maxlisa

ik heb een puber cursus gevolgt en de B gedaan. eind van deze maand gaan we speuren. nu even geen cursus, kan niet altijd maar op cursus zijn he?
nou eigenlijk doen we altijd wel cursus maar niet officieel.
volgen, zitten trucjes leren, in het bos wat behendigheid.

honden page profiel Ralph, Bo en DexRalph, Bo en Dex 3 doggies

honden foto van Ralph, Bo en Dex

Ja ik ga wel met ze naar cursus, Bo had een aardig rugzakje vol uit zijn verleden waardoor goede begeleiding en hulp zeer welkom was. Heeft me ook bijzonder geholpen. Met Bo zit ik nu al dik 2 jaar op de hondenschool, zitten nu in een groep waar we elke week wat anders doen (speuren, behendigheid, spelletjes, enz.) erg leuk. De mensen in de groep waar ik nu in zit ken ik al geruime tijd dus is ook altijd super gezellig om heen te gaan! (Joepie mag vanmavond weer!)

Met Chelsy begin ik over 2 weken, ze kent nog bar weinig commando's. Ik wil in elk geval 1 cursus doen met haar zodat de basis commando's aangeleerd zijn. Of ik daarna direct met haar door ga zie ik tzt wel.

honden page profiel Puck en IncaPuck en Inca 3 doggies

honden foto van Puck en Inca

Ja ik ga naar cursus.
Ben vorige week begonnen met puppycursus.
En hierna zullen er nog een aantal volgen.

honden page profiel *Monica**Monica* 3 doggies

honden foto van *Monica*

Vanaf volgende week zaterdag beginnen we eraan met een puppycursus. Ik heb gehoord dat Engelse Bulls nogal koppig kunnen zijn en ik wil dat Martha goed wordt opgevoed. Het is ook het eerste hondje waar ik zelf voor zorg. Bovendien blijft ze zo in contact met andere honden.

honden page profiel Jacqueline en Benji Jacqueline en Benji 3 doggies

honden foto van Jacqueline en Benji

Ik begin over een paar weken met onze eerste cursus.
Basiscursus gehoorzaamheid. Ik ben erg benieuwd, het lijkt me heel leerzaam!

Daarna wil ik wel cursussen blijven volgen, keertje behendigheid in ieder geval! En verder zien we het wel weer!

honden page profiel Esther&Tibbe Esther&Tibbe 3 doggies

honden foto van Esther&Tibbe

Ja we hebben puppycursus gehad en gaan over een paar weken verder met de vervolgcursus.

honden page profiel Jeroen & LolaJeroen & Lola 3 doggies

honden foto van Jeroen & Lola

jep, lolaatje en ik zitten op puppycursus...

waarom? voornamelijk voor haar socialisatie...en de baas/hond band
dat is prio voor mij...

ik vind het heel dubbel overigens, enerzijds vind ik er echt geen fluit aan en doe ik het eigenlijk puur voor lola (maar ik kan goed faken O-) )
anderzijds heeft het ook wel wat denk ik als je echt wat leuker bezig bent, die 1e pupcursus lessen, tja dat zit oefenen en lopen, weinig boodschap aan...lola vond het trouwens ook niks..die was echt van SPELEN SPELEN SPELEN !!!!!
maar ik wil het gemotiveerd doorlopen omdat ik wel denk dat ik gehoorzaamheid wil gaan volgen met de kleine spruit...of misschein de kant van agility op, maar ik denk dat lola dat wle leuk zal vinden, en ik persoonlijk niet zo..gehoorzaamheid is ook praktischer en gebruik je dagelijks...we zien wel :-)

honden page profiel sandra, elmo & denzelsandra, elmo & denzel 3 doggies

honden foto van sandra, elmo & denzel

met denzle zit ik nu op puppycursus, en vanaf half augustus gaan we ook naar ringtraining, na de puppycursus wil ik denk ook nog wel verder, even aankijken hoe het allemaal loopt.

honden page profiel sandra, elmo & denzelsandra, elmo & denzel 3 doggies

honden foto van sandra, elmo & denzel

denzle = denzel zie hier boven ;-)

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ik heb hem op ja gezet, maar volg eigenlijk geen echte cursus.

Ik ga elke week naar de hondenschool, maar doe daar gewoon waar we zin in hebben (heb privelessen). Dus de ene keer gaan we speuren, de andere keer stukje doggy dance, dan weer balans, treibbal, cirkeltraining enz enz....

We bespreken altijd even wat we de volgende les willen doen en dan zorgt de trainer voor een leuke opzet ofzo voor de volgende les. Meestal doen we een paar lessen achter elkaar bijvoorbeeld treibball en dan weer een paar lessen speuren enz enz...

Waarom, omdat ik en de honden het ontzettend leuk vinden om te doen. Daarnaast leert Storm vrij snel en ben ik soms door mijn ideetjes heen, de trainer heeft altijd wel weer leuke ideeen voor thuis ook.

honden page profiel Dominique en de bordersDominique en de bordersgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dominique en de borders

Ja ik volg cursus met de honden.

Met Ivy, Joey en Demy doe ik dogfrisbee (valt ook onder cursus toch?) elke zaterdag neem ik 2 honden mee, meestal joey met 1 van de teven. Dus joey zo'n beetje elke week en de teven om de week.

Met Demy volg ik nu gehoorzaamheid. Ze is een vrij onzeker hondje, dus het is ook meer gericht op gedrag wat uiteindelijk een probleem kan worden als het niet aangepakt word nu.

Met Oakly zal ik vanaf de tweede week dat hij hier is ook gehoorzaamheid gaan doen, eerst natuurlijk gewoon de pupyy gehoorzaamheid.

Wij krijgen bij onze hondenschool prive les, en dat bevalt me eigenlijk wel prima.
Ook met Oakly zie ik dat erg zitten straks, socialiseren op andere honden doen we in het park wel, maar ik ga naar cursus om hem dingen te leren. Zonder andere honden zal hij minder geprikkeld zijn en dus meer op mij gericht en sneller de dingen oppakken denk ik zo..

honden page profiel Marlies met FrøyaMarlies met Frøyagoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Marlies met Frøya

Bij ons zijn er geen hondenscholen, dus we konden en kunnen helaas niet op cursus. Ik had wel graag een puppycursus met Taika willen doen, maar kon dus niet. Wij hebben haar alles met een clicker geleerd, en dat gaat super!
We zijn wel van plan om op cursus te gaan na onze verhuizing, want dan hebben we genoeg hondenscholen en -cursussen waar we uit kunnen kiezen. Ik denk dat het een leuke bezigheid is voor baas & hond.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Ik ben met de beide honden op cursus geweest en vod het altijd leuk om te doen. :-)

honden page profiel Marijke Marijke 3 doggies

honden foto van Marijke

Dwight zit op speurcursus omdat hij het helemaal geweldig vindt,
en ik ook natuurlijk :-)

honden page profiel indy en femkeindy en femke 3 doggies

honden foto van indy en femke

jep, we zijn met 10 weken begonnen op de honden school en we zitten er nog steeds.. indy is nu 2,5

we hebben gedaan:
-puppycursus
-A cursus
-B cursus
-C cursus
-behendigheid 1
-behendigheid 2

via een stichting
-opleiding tot bezoekhond voor een verzorgingstehuis.

honden page profiel DIESELDIESEL 3 doggies

honden foto van DIESEL

Met mijn chihuahua ben ik op cursus gegaan + ik heb nog veel prive trainingen gedaan en nu nog. Ze is 2.
Met mijn stafford hebben we een aantal weken geleden de puppycursus afgerond en we beginnen maandag met de vervolgcursus. Ook prive trainingen gedaan.

Mijn trainster heeft 1x per jaar een leuke aparte training. Hier leren ze gekke trucjes die gewoon leuk zijn maar ook handig. (dingen oppakken, slalommen door je benen voor en achteruit, buigen, schamen (buigen met poten over zijn kom) etc). Vooral het dingen oppakken lijkt me leuk. Die hond van haar pakte bijvoorbeeld muntjes op als zij een kort rokje aan had. Super handig haha! Maar hij pakte ook gewoon zijn voer op en gaf het aan haar. Hij kreeg het daarna wel weer maar het is gewoon leuk. Deze ga ik ook doen!

honden page profiel Simone, Cody en FlynnSimone, Cody en Flynn 3 doggies

honden foto van Simone, Cody en Flynn

Ik heb de welpen, puppy, orientatie en treibbal cursus gevolgd. Nu gaan we beginnen met Flyball en Agility.
Ik zal ook niet stoppen met cursussen volgen, want buiten dat ik gewoon bezig wil blijven met mijn hond vinden we het beide ook nog eens super leuk! Dus zolang wij het beiden volhouden gaan we stug door! Heerlijk.

honden page profiel Marjolein en Noa en kleine LeviMarjolein en Noa en kleine Levi 3 doggies

honden foto van Marjolein en Noa en kleine Levi

wel de puppycurcus gedaan,nu niks meer

honden page profiel Kim en Laika!Kim en Laika! 3 doggies

honden foto van Kim en Laika!

wij hebben eerst de zomer puppy cursus gedaan, toen de 'gewone' puppy cursus, A cursus, B cursus en we beginnen binnenkort met behendigheid :-D

honden page profiel s@nt@s@nt@ 3 doggies

honden foto van s@nt@

Basiscursus en vervolg 1.
Nu even een zomerstop, we richten ons nu op het loslopen en terugkomen, daarna kijken we weer verder. Wel gaan we een frisbee workshop doen.

honden page profiel sofie, Lucky en Zita <3sofie, Lucky en Zita <3 3 doggies

honden foto van sofie, Lucky en Zita <3

Met Lucky:
- Puppycursus
Dan zijn we gestopt om wille van zijn operatie
- Starterscursus
- A klas

Met Zita:
- Starterscursus
- A klas

Ze zitten beide in de A klas, dus nu wisselen ze af, woensdag de ene, zondag de andere.
Toen ze in een andere klas zaten (ander uur van training) ging ik met ze beide 2x in de week.

Binnenkort (normaal oktober) start ik met Zita in de begincursus Agility.

Dus dan is het woensdag en zondag trainen met zita en Lucky voor gehoorzaamheid
en dan is het dinsdag en donderdag trainen met Zita voor de Agility

:-)

Veel mensen verklaren me gek, maar ik hou ervan O-)

honden page profiel Lizy en de doggiesLizy en de doggies 3 doggies

honden foto van Lizy en de doggies

jaaaa......

ik heb met Diesel puppycursus, EG en ABC training gedaan en ook nog wat privelessen. Met Jazz jonge honden, EG, VEG, agility, sport en spel. Met Twister ABC training.

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Elphaba, Glacee, Grant & Bloom

Ik beantwoord de vraag even per hond ;-)...

Ashley

Momenteel niet nee. Ashley heeft wel als pup een soort van combinatie-cursus van puppycursus en SHH gevolgd dus ze heeft wel op cursus gezeten. Ik vond het zeer belangrijk dat ook een chihuahua goed opgevoed wordt bovendien was Ashley zeker niet een makkelijke hond om op te voeden dus heb ik de lessen ook wel echt nodig gehad. Toen de winter aanbrak zijn we echter gestopt omdat de lessen buiten waren en Ashley gewoon niet meer mee te krijgen was. Daarna heb ik een tijd lang niks meer met haar gedaan maar sinds kort doe ik aan dogdance met Ashley hier thuis. We hebben ook al eens een lesje bij de hondenschool gevolg maar gezien Ashley's gezondheidsproblemen op het moment is het nog niet van meer dan een les gekomen. Maar wie weet dat er uiteindelijk nog meer lessen zullen volgen, voor nu zijn we in ieder geval alvast lekker thuis bezig.

Abby

Abby heeft een lesje puppycursus gehad maar vanwege haar vreselijke wagenziekte als pup hebben we de rest zelf gedaan. Gelukkig is ze hier overheen gegroeid en zijn we dus uiteindelijk ringtraining met haar gaan volgen ivm de showplannen die we hadden. Begin dit jaar heb ik heel wat proeflessen met haar gevolg om de juiste sport voor ons te kiezen en uiteindelijk kwam hier behendigheid uit. Helaas is het in dit geval ook maar bij een lesje (en een proefles) gebleven want kort daarna werd Abby ernstig ziek en sindsdien is het helaas niet meer mogelijk met haar een sport te beoefenen. We proberen haar dus nog wel thuis lekker bezig te houden maar de indrukken en spanningen op de hondenschool zijn helaas te veel voor haar gezondheid op het moment, en zeer waarschijnlijk voor de rest van haar leven...

Eevee

Met Eevee de dochter van Abby heb ik in februari de puppycrsus afgerond en vorige week onze gehoorzaamheid basis I klas. Binnenkort starten we met niveau II dus we gaan voorlopig ook nog lekker door, en daarna hoop ik een leuke sport te kunnen gaan uitkiezen met de kleine aangezien ze dan wel een jaar oud zal zijn! Ik heb uiteraard wel ervaring met het opvoeden van honden maar vind sowieso voor de socialisatie maar gewoon ook voor de hond het belangrijk om cursussen te doen zeker bij werkrassen dus vandaar dat ik met Eevee flink bezig ben. En dat zijn we ook zeker van plan vol te blijven houden!

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames 3 doggies

honden foto van Nikita & Dames

Met onze tervuerense dame zijn wij toen niet op cursus geweest... we waren/zijn er ontzettend veel mee bezig, en dus hebben we het allemaal zelf geleerd aan haar.
Ze staat goed onder apel, dus geen probleem.

Met onze toekomstige pup (samenwonen) ga ik wel een cursus volgen, sowieso de puppycursus, daarna zien we weer verder. Misschien nog gehoorzaamheid, wie weet zover is het nog niet.
Dit vooral omdat ons pupje een heel ander ras is dan ik gewend ben (altijd herders gehad, en nu een dogachtige) dus denk ik wel verstandig.

had graag de cursus gevolgd die met de methodes van Turid rugaas werkt, maar helaas zijn die hier niet in de buurt, dus wordt het een kynologenclub.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Cursus of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
Volgende forumvraag: verhuizen
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^