Ik heb ook weer veel echte hondenvrienden zien lopen hoor Even van hun beste kans laten zien in de showring en als ze daarna in de hal niet door willen lopen zet je gewoon een knietje in hun zij...
Of even lekker aan de lijn scheuren...Alsof de honden erom gevraagd hebben om de hele dag in een lawaaiige benauwde hal te zijn...
Vond de hal met stands trouwens wel leuk, heb flink mijn slag geslagen. Gelukkig waren vrijwel alle rasgerichte spulletjes voorzien van afbeeldingen van showtypes, dus heb ik mijn geld alleen aan nuttige dingen voor de honden besteed.
Wel fijn dat er nu eens andere, buitenlandse stands waren. Heb eindelijk de no-nonsense lijnen die ik zocht kunnen vinden, ze hadden zelfs de practische halsbanden die ik altijd uit Zweden haal.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie gaat er in september naar de euro dog show?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
In middels weten we dat het anders zit .Door verstikking om het leven gekomen in een afgesloten auto. 20/30 honden gered uit auto's en de baasjes lekker de show bekijken. Voor ze ver ik weet zijn er 3 honden overleden in een bus waar er 7 in zaten.
Ze moeten zich schamen ,iedereen kent het gevaar van een warme auto.
Ze zullen er mee moeten leven.......
vorige week nog een topic, hond in de auto,hoelang. Geen seconde.
Vorkje en Lyda, nog bedankt voor de tip om zondag te gaan kijken.
helaas ben ik er toch niet geweest, had last van een griepje, balen hoor.
@Lyda, en wat vonden ze van Bliksem?
Groetjes Renate
Even een hele andere vraag. Heeft er iemand van jullie die er geweest is misschien een catalogus?
Daarin staan ook de standhouders en ik ben op zoek naar de naam van het bedrijf met hondenbeeldjes. (Waren wel meer met beeldjes, maar deze hadden echt alleen beeldjes.)
Ik heb er twee kleine beeldjes gekocht, een liggende sam en een zittende, maar hij dacht ook nog een staande te hebben. Maar toen hij zocht bleek hij op te zijn.
Ik vraag me af of hij hem opnieuw krijgt en ik hem ook via internet bestellen kan, maar ik weet de naam van het bedrijf niet. Wie kan me helpen? Was een Nederlands bedrijf.
@teske
het ging wel goed!! hij is wel besta baby van het ras geworden maar hij was wel heel bang voor de keurmeester,,
maar zaterdag hadden we ook de clubmath en daar ging het echt SUPER, hij had nog nooit zo mooi gelopen!! hij was beste baby van het ras en 2e met junior handling dus echt super trots op onze kanjer!!
gr lyda
Gefeliciteerd Lyda, wat leuk om te horen dat Bliksem het zo goed doet.
Jammer dat ik het zelf niet heb kunnen zien.
De griffonnetjes en het brabandertje lijken me geweldig,
maar ik heb er nog nooit één in het echt gezien
Nu maar wachten op een volgende show...
Groetjes Renate
Als ik lees dat de honden zijn opgehaald voor destructie, dan draait mijn maag zich al om. Als je echt van je honden houdt, of hield, laat je ze niet bij 25 graden in de auto en als ze overleden zijn laat je ze niet door de shredder gaan.
Al zou ik half europa door moeten reizen met drie dode honden in mijn auto, dat nooit!
Dan weet ik al een beetje hoe gehecht deze mensen aan hun honden waren. Waarschijnlijk erg gehecht aan bekers en status...
Idd!
Een van onze chins is enkele weken terug gestorven en we stonden toen ook voor de keus wat met haar te doen. Onze honden en katten laten we altijd cremeren en dat as laten we dan of daar uitstrooien of we nemen het mee naar huis. Maar ja voor zo een klein diertje, wat doe je dan hè? Uiteindelijk konden we terecht bij het crematorium waar ze dan gecremeerd zou worden en mee kon gaan met de vuildienst daarna. Nou ja alleen het idee al daar draait mijn maag van om! Dus we hebben besloten om haar toch te laten uitstrooien daar over het terrein, kost wel wat meer maar het is en blijft toch je huisdier je familielid wat is gestorven en die kun je toch niet met het vuil mee laten gaan.
En dit zijn nog honden ook! Niet dat honden persé meer voor iemand hoeven te betekenen dat een chinchilla hoor maar ik bedoel maar... Nee echt onvoorstelbaar !
Ik ken het helemaal hoor, onze konijnen hebben ook allemaal een grafje in de tuin, ook de dood geboren pupjes liggen daar, evenals onze eerste hond. Als ik die mogelijkheid niet had, dan liet ik ze ook cremeren, maar ophalen voor destructie? nooit!
@Nienke: Mijn beide vorige honden zijn naar de destructor gegaan na sectie, ik ben zeer onaangenaam getroffen door jouw opmerking.
Ik heb al veel mensen mogen begeleiden bij het overlijden van hun hond. De laatste medische hulp, de gesprekken, de euthanasie, de tranen, en ook de zorg voor het lichaam van het huisdier. Er zijn daarbij veel mensen geweest die echt erg veel hielden van hun dier, en hebben gekozen voor een destructie en geen crematie of begrafenis. Ik heb daar volledig respect voor. Het is een persoonlijke keus. Het zegt niets over de vraag hoeveel iemand van zijn huisdier heeft gehouden. Dit is een vriendelijke uitnodiging om de veroordelende woorden over de lieve baasjes, die hebben gekozen voor destructie, terug te nemen.
In dit geval ook mijn excuses, hoewel ik er nog steeds heel raar tegenaan kijk. Ik vraag me daarom ook net als Wichita af wat de reden is om het te doen. Ik woon in een kleine gemeenschap, weet precies wat de destructieauto is, die de overleden dieren naar de vaste wal brengt en als ik hem ergens zie staan bij een boerderij of dierenarts, zo met dat kraantje erop, dan word ik daar al een beetje naar van. Ik kan het me zelf gewoon niet voorstellen, maar goed, het is inderdaad een keuze die je zelf maakt. Zelfs vogels die tegen de ruit vliegen hier kan ik niet zomaar in de vuilcontainer gooien.
Wichita en Nienke: jullie reactie verdient mijn respect!
Sommige mensen vinden dat je een dier nog een dienst bewijst door na de dood een bepaald ritueel uit te voeren, zoals begraven of cremeren. Anderen vinden dat na de dood van het dier slechts het stoffelijk overschot rest, en dat het voor hun dier niet meer uitmaakt wat er gebeurt. Aangezien we slechts bij levende dieren kunnen spreken van welzijn, is er wat dat aspect betreft inderdaad geen morele richtlijn om met dode dieren op een bepaalde manier om te gaan. Destructie is een gecontroleerde manier om het lichaam veilig op te ruimen. De resten worden verbrand, wat bij cremeren ook gebeurt. Rituelen zijn geen objectief rationeel beoordeelbare handelingen. Ze hebben te maken met persoonlijke belevingen. Het verdriet is niet minder bij een minder uitgebreid ritueel.
Momenteel is er ook een discussie gaande rondom de verschillende manieren waarop met een menselijk lichaam na de dood wordt omgegaan. Het resomeren is onlangs toegevoegd aan de uitvaarttechnieken. De andere zijn cremeren, begraven, cryomeren en beschikbaar stellen aan de wetenschap. Zulke discussies gaan gepaard met uiteenlopende emoties en meningen, waarbij begrip voor anderen belangrijk is.
Excuses aanvaard, blij mee
Ik vind het een leeg omhulsel, soort van verpakking, dat wat mijn hond was is weg. Ik heb geen behoefte aan een graf of as, dat verzacht voor mij de pijn ook niet.
Ik heb foto's en herinneringen en voor mij is dat genoeg. En ik val na ruim 7 jaar mensen nog steeds lastig met hoe leuk ze wel niet waren.
Wat je zegt Sjoerd kan ik me ook wel voorstellen. Ik ben eigenlijk helemaal niet van de rituelen, geloof ook niet dat een dier doorleeft na de dood of zo. Maar toch tegen zoiets als destructie keek ik anders, gevoelsmatig voel ik me daar anders bij. Maar het klopt wel wat je zegt er zijn genoeg mensen die een dood dier een dood dier vinden en hier verder geen waarde of betekenis meer aan hechten. De ziel is immers verdwenen en dus ook alle gevoelens die daarbij horen.
Dus ik begrijp wel wat je zegt ja, andere kant van er naar kijken...
@teske
bedankt!!
wij zijn ook heel erg blij dat hij het zo goed heeft gedaan!!
nou als je da brabandertjes en griffonetjes in het echt ziet ben je gelijk verkocht, haha,, dat waren wij ook!!
gr lyda
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie gaat er in september naar de euro dog show?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?