Weet er iemand wat ik kan doen bij mijn pup van 11 weken oud, hij heeft vaak last van diarree en de ontlasting is nooit echt zoals het moet zijn. Soms loopt het er zo uit echt zielig !
Hij had 2 weken geleden last van een ontsteking op de maag volgens de DA. 2 spuitjes gekregen
een antibioticakuur van zes dagen en zelfs ander voeding Hills speciaal voor honden met darmklachten.
Als bescherming moest ik nog Imodium geven en diarsanyl.
Groot was mijn vreugde toen ik dus wel degelijk verbetering kon waarnemen, tot afgelopen 2 dagen zag ik dus weer opnieuw de ontlasting dunner worden, zijn oortje aan de rechtse kant is ook helemaal gaan hangen, hij drinkt gelukkig wel voldoende en eet ook gewoon. Zelfs spelen doet hij gewoon!
Ik wilde rijst koken en dit onder de brokken doen, maar nu blijkt dit helemaal niet goed te zijn. Gewoon een sneetje wit brood raad men mij aan. Maar voor een pup lijkt me dit echt niet kunnen omdat hij nog volop moet ontwikkelen. Ik gaf hem vanaf dat ik hem had Eukanuba puppy voeding. zo heb ik in het begin bij het ander beetje bij beetje gemengd zodat zijn maag eraan kon wennen ging allemaal prima tot 2 dagen geleden.
Als hij ligt op zijn knus dekentje ga ik even bij hem zitten en wrijf over zijn buikje en daar geniet hij duidelijk van. Alle tips zijn welkom!
Groetjes
Kurt ,Zion en Britney
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ziekjes" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Waarom probeer je niet gewoon vlees te geven wat honden behoren te eten?
Misschien kan dat je probleem al oplossen.
Daarnaast kan je inderdaad gekookte rijst met gekookte kip geven en wit brood om de diarree te stoppen.
Maar een pup van 11 weken waar diearree uit loopt klinkt echt niet goed,
ik zou echt terug gaan naar de DA want het kan zeer gevaarlijk zijn als je te laat bent.
ja zou ik ook doen.
naar de DA ik geef bij diaree gekookte rijst en kipfile.
dat doe ik bij een beetje brokken en daar beetje kookvocht over van de rijst.
Zou ook met de pup terug gaan naar de DA Diarree kan levensgevaarlijk zijn voor een puppie . Ze drogen erg snel uit.
Weet natuurlijk niet of je je pup bij een goede fokker hebt gekocht, maar het kan iets zijn wat in het nest al aanwezig was!
Zou ook ontlasting laten onderzoeken, want er is kans dat je puppie Giardia heeft en dan moet er gericht behandeld worden. Giardia is ook besmettelijk voor mensen , dus probeer zo hygiënisch mogelijk te zijn. Lees even de link:http://www.dierenkliniekwilhelminapark.nl/dierinfo/hond/giardia.html
Verder zou ik de hond , als je brokken wil blijven voeren , overzetten op een graanvrije brok. De meeste honden verdragen granen erg slecht , en dit is vaak de oorzaak van dunne ontlasting. De DA's hebben vaak bijster weinig verstand van voeding, en verkopen meestal datgene, waar ze hun praktijk mee kunnen verrijken.
Even een link over brokken , Hier kun je uitzoeken welke brokken graanvrij zijn!
Sterkte ermee en hopelijk wordt de hond snel weer gezond!
http://brokkenvergelijken.wordpress.com/
Ging wat fout, dit is de linK:http://brokkenvergelijken.wordpress.com/
Naar de dierenarts ga ik ook vanavond, voel me al schuldig genoeg.
Heb hem rijst gegeven met kip en wat vocht van kookvocht erover en hopelijk doet het zijn maagje wat goed.
Gelukkig blijft hij wel goed drinken, speels is hij ook nog.
@ annelies : bedankt voor de tips, tja een dierenarts verkoopt zijn voeding uiteraard maar ik wil gewoon dat mijn hondje beter worden zal en vertrouw op de dierenarts. De ontlasting en bloed was onderzocht in lab en enkel onsteking hebben ze gevonden en de rest was prima. Hygiene pas ik altijd toe, was elke keer drinkbak en voederbak uit met dettol en spoel goed af, ook leefomgeving dweil ik 2 keer per dag met dettol.
Heb de site van de brokken al even opgezocht en ga na mijn werk even verder de site uitspitten.
Alvast bedankt iedereen voor de tips
Niet vervelend bedoelt maar misschien gebruik je gewoon teveel dettol.
Misschien heeft ie wel een paar keer van de vloergelikt terwijl er net gedweilt was.
En dat oor gaat wel weer staan nadat ie zn tanden gewisselt heeft
Hallo je kan beter dessertrijst geven gewone droge rijst zoals lassie verteert haast niet.
Geef je pup ongeveer4 x per dag een beetje eten niet ineens teveel.
Geen brood geven! Een hardgekookt ei stopt ook.
Ik zou proberen om je hond straks op vers te zetten bij de da hebbenze ook blikjes vlees van Hills die zijn beter als de brokken.
Je hoeft qua voeding echt niet op je DA te rekenen.
Dan kan je net zo goed rekenen op het advies van een verkooper.
Het gaat om de handel, niet om het welzijn van jou hond.
Mijn pup had in die tijd last van spoelwormen, dat neemt gewone wormenkuur niet mee!
Maar zat ook beetje bloed bij de diarree...
Maar als je bij de DA bent geweest had hij dat wel moeten zien neem ik aan!
En vers vlees kan je misschien proberen!
Kijk hier eens op http://www.lotgering.nl/Vlees.aspx
Succes!
Wij hebben met Bowie ook heel veel diaree problemen gehad.
De ontlasting is nagekeken en hij had spoelworm en een darminefctie.
Hij hij kreeg ook rijst met kip en koolvis.Maar ik zou weer even terug gaan naar de dierenarts.
Ik zou even aan de fokker vragen of de ouders ook gevoelig waren?
Veel witjes hebben een gevoelig maagdarmstelsel. Ze kunnen ook allergisch zijn voor bepaalde voedingsmiddelen. Brood zou ik dus nooit geven.
Misschien dat een paar dagen pens (bv een kvv met pens) en dan opbouwen naar kvv (zonder graan) kan helpen.
@ bianca : Hij kan onmogelijk dettol gelikt hebben want ik zorg ervoor dat alles heel droog is en ik gebruik zoals de aangegeven dosis. In ieder geval weet ikd at je het niet slecht bedoeld hebt .
@Annemieke: er zit geen bloed bij de diarree maar wel een goeie tip dat ik in de toekomst mss moet letten op die spoelwormen, doorspoelen met die handel . Ben blij met mensen die gouden tips kunnen geven hier veel beter dan dierenarts.
@mexx: tja de fokker ga ik echt niet vragen want heb genoeg gezien daar, het sprak al boekdelen toen ik mijn schattie ging halen daar, maar ga me hier niet verder over uit laten.
Ga zeker jullie tips opvolgen en hopen dat mijne schat beter worden zal, want kan er amper van slapen gewoon omdat ik er zo mee inzit ! Zijn massage krijgt hij wel uiteraard, en straks even naar de DA.
Hou jullie op de hoogte
Greetz
Kurt, Zion en Britney
hmm zo te horen komt de hond van een hele slechte fokker.
Waarschijnlijk komt de diaree dan ook daar vandaan.
Idd terug naar de DA, rijst geven met rijstenwater.
Oortjes die gaan hangen is niks raar, na het wisselen komt dat wel weer in orde geen zorgen.
Hoi hondenvrienden
Even het goed nieuws melden dat mijn grote schat Zion weer veel beter is gelukkig .
Ik ben dus naar de DA geweest en daar zei men mij weer over te gaan op hills dus verkoop voor verrijking voor zijn praktijk was er weer bij. Ik heb rijst gekookt en het water samen met een beetje brokjes vermengd en het effect was er zeker, de dag nadien was de diarree voorbij en de stoelgang was zoals het hoort te zijn . hij is ook nu al weer wat gegroeid, een echte knapperd aan het worden
en zo lief !!! Allemaal hartstikke bedankt voor jullie hulp en gouden tips, natuurlijk blijf ik men schatten verwennen want ze zijn het echt waard!
Een dikke poot van ons allen
Kurt,Zion en Britney
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ziekjes" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?