Ben me nog steeds aan het voorbereiden op de komst van een hond over een tijdje.
Was van plan 4 dagen brok/3 vlees, maar waarom niet gewoon alleen vlees
Nu zag ik bij onze groothandel dat je gewoon Haaksbarf kan kopen en die komt hier wel goed uit de test geloof ik?
Maar nu zit ik dus met de vraag ik moet dan 10 kg kopen (5 smaken van elk 2 rollen) en je moet afwisselen 4 diersoorten in 3 weken. dus moet zeker 4 rollen open maken.
Hou ik dat allemaal zo lang goed? En hoe lang kan je het dicht bewaren?
Of heeft iemand nog tips hierover.
Duurt nog wel even, maar ben liever goed voorbereid
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Haaksbarf" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
En las dat veel afwisselen in KVV, maar met zo'n grote hoeveelheid is dat niet te doen denk ik
Je moet zelfs alle 5 de rollen overmaken.
Je moet namelijk 4 diersoorten exc vis voeren. En 2 van de 10 rollen is zalm...
Maar gewoon even uit de vriezer halen. Een uurtje ofzo, dan is de buitenkant net iets zachter. Dan ga je het met een heel erg scherp mes snijden in de gewenste hoeveelheden. DIt in boterhamzakjes voorzien met een sticker van de smaak weer in de vriezer. En dan kun je elke keer weer een ander smaakje uit de vriezer halen
Hoi Karin,
Haaksbarf is inderdaad één van de betere merken, dat voeren wij ook.
Ik dacht wel dat Haaksbarf niet compleet was! Dat betekent dus dat je dit merk moet combineren met nog een ander merk om je hond te voorzien van complete voeding.
Je kan gewoon de avond op voorhand een rol uit de vriezer halen en die in de koelkast laten ontdooien, zo doen wij het.
Ingevroren blijven ze wel een jaar goed, eens ontdooid kan je ze beter binnen de 2 dagen consumeren.
En las dat veel afwisselen in KVV, maar met zo'n grote hoeveelheid is dat niet te doen denk ik
Dat is goed te doen, maar niet met een heel klein hondje Of weinig vriesruimte...
Haaksbarf is wel compleet. Maar niet compleet in de zin van... Nou ja, je moet in ieder geval minimaal 4 diersoorten voeren in de 3 weken (exc. vis) en dan is het hartstikke compleet!
Haha inderdaad, Haaksbarf is één van de weinige merken die zich exact aan de barfpercentages houdt! (En die daarbij geen rotzooi toevoegd..)
Haaksbarf is één van de duurdere KVV merken.
Daar ben ik het dan wel helemaal mee eens
En dat is dan ook de reden dat ik het niet voer
Maar als er wat meer geld over was voor Pim zijn eten, at hij niet alleen alaska, tinlo en Darf, maar ook wel een keertje Hb denk ik
Hm, Sammy,
ik wil je niet tegenspreken hoor,
maar wat dacht je van: alaska, darf, shaweca, bandit, ropadog enz.
Wie zou nou toch beter moeten weten he?????
Bandit --> Rijst (en over duur gesproken )
En zo kan ik nog even doorgaan haha. Alleen Alaska en All Animal mag ik wel
Ja ik weet niet wat het normaal kost, maar ik zie zowel de inkoop als verkoopprijs en ik vind het nog wel meevallen... Hondje wordt op volwassen gewicht niet meer als 12 kg denk ik zo, dus niet zo erg groot.
@ Manon je hebt helemaal gelijk , vis wordt er niet bij gerekend natuurlijk. En dan inderdaad weer invriezen in zakjes of tupperware dozen ofzo :P
Maar hoe lang kan je max zoiets bewaren aangesneden of gewoon dicht?
Ik denk als je gewoon 5 kg opsnijdt, dat dat gerust kan hoor
hm, ik mis hier trouwens IEMAND
kiekeboe, zo ik ben weer weg
Bedoel eigenlijk gewoon in de vriezer...dat is toch wel een paar maanden.. haal dan gewoon elke avond een plak of wat ik dan nodig heb eruit om te ontdooien...dus rest blijft in de vriezer
lijkt duur, maar uireindelijk bespaar je op de dierenarts.
anders lekker helemaal aan de barf.
carnivoer is ook erg goed. zoals al gezegd:
een uurtje uit de vriezer, in porties verdelen en weer in vriezen. kan je zeker wel 2 maanden nog bewaren hoor. je kan ook kleinere verpakkingen kopen als je dat makkelijker vind.
De reden dat ik die koop is omdat het goed is, maar ook omdat ik er makkelijk aan kan komen en tegen inkoopsprijs. De rest van de merken hebben ze niet daar en ook geen kleinere verpakkingen.. Alleen een variatiedoos van 10 kg, maar misschien komt dat nog want zag op de site dat ze ook kleinere variatie dozen gingen doen
Ja hoor, in de vriezer wel een paar maanden te bewaren. Mits het koud genoeg is, zo'n koelkastvriezertje van -5 graden is dan niet zo geschikt. Als je vriezer groot genoeg is, kun je dus best wat inkopen. Ik zaag het vlees altijd in bevroren toestand, dat scheelt weer ontdooien en zakjes en dergelijke.
Hebben ze ook geen Shaweca? Is namelijk van dezelfde fabrikant. Haaksbarf is in principe beter, maar wel duurder, je zou dan kunnen afwisselen. Maar goed, als de prijs geen probleem is, is het zo ook prima natuurlijk!
nou ja, ik moet zeggen dat als je alleen shaweca geeft, en dus als botbron alleen maar kippenbot, dat ik dat dan een beetje karig vind...
Karin , je zult er rekening mee moeten houden als je het van te voren in porties verdeeld dat je hond ook groeit in die maanden en dan gewoon qua gewicht meer nodig heeft. Hou dat wel in de gaten want het gaat vaak snel!
Dat is wel een goed idee.
Hebben ze bij die groothandel niet de 500gram worsten dan?
Ik denk namelijk dat je lamme armen hebt na het zagen anders haha.
Ik verdeel het altijd worst per worst.
Dus als je hondje die week iedere dag slechts 100g nodig heeft, dan verdeel je de worst in 5.
Als de week/een paar weken nadien 120g moet geven dan verdeel je de worst voor die week gewoon op die manier weer.
Hero groeit ook snel en elke week moet ik toch wel een beetje meer geven, daarom doe ik het op deze manier .
Bedankt voor alle reacties in ieder geval
ik moet zeggen dat als je het even buiten de diepvries legt dat het snijden zo gebeurd is.
Haaksbarf is volgens mij duurder omdat er groente in zit en dan zit je tegenwoordig in een hoger btw tarief.
daarom gaf ik de pup tinlo barf menu.
dat is maar 6% btw en haaksbarf 19% geloof ik
klopt haaksbarf is 19 % BTW
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Haaksbarf" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?