weg

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel TZNTZN

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "weg" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel TZNTZN

up...

honden page profiel sorayasoraya 3 doggies

honden foto van soraya

Kijk eens naar hoe vaak Pim bepaald dat hij van jou aandacht krijgt.Bij je komt,neus onder je arm duwen.

Hij een spel begint en die hij ook eindigd.

Hoe vaak loopt hij jou achterna door het huis?

Ik vind het controlerend overkomen wat hij doet.
Slaapt hij niet in een bench?
Bedoel niet dat dat verplicht is,maar dan heb jij de controle over de situatie.

honden page profiel Ayla & YunaAyla & Yuna 3 doggies

honden foto van Ayla & Yuna

Ehm, Naar zijn plek sturen?
Of als hij dan de mensen wilt ''bijten'' dat je zegt : NEE! Naar je plek!

honden page profiel TZNTZN

honden page profiel Erika & Faya  ?BRL?Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Erika & Faya  ?BRL?

Wel fijn..iemand die op je let..maar dit wordt zo te lezen een beetje te O-)

Ik denk dat je meer afstand van hem moet nemen
dus niet gelijk begroeten als je binnen komt..
niet ingaan op slijnmacties..pootje op je schoot enz
Niet op de bank..

Volledig negeren als ie achter je aan loopt
en las je bezoek heb ook geen aandacht vor hem en desnoods in een ench of een apate ruime..

gewoon om hem te laten zien dat jij bepaald wanneer er geknuffelt wordt..en dat je, je aandacht ook aan andere moet geven

honden page profiel TZNTZN

dus toch wat meer de roedelregels toepassen....

@ Ayla En Yuna
Dat doe ik nu dus ook (soortgelijk iets dan), alleen dat pakt de oorzaak van z'n gedrag niet aan ;-)

honden page profiel TZNTZN

ik hoop dat het gaat werken O-)

honden page profiel TZNTZN

Trouwens als er bezoek komt, moet hij heel de tijd blijven liggen in een hoekje van de kamer. Is dat goed, of kan ik dat ook beter anders doen?

honden page profiel Ayla & YunaAyla & Yuna 3 doggies

honden foto van Ayla & Yuna

Dat is goed, je kan ook bepalen wanneer hij de bezoek begroep. Dus dan nodig je hem erbij.

honden page profiel Erika & Faya  ?BRL?Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Erika & Faya  ?BRL?

Ik zou hem wel de gelegenheid geven om af en toe even te komen kijken ;-)

Al hij daarna maar zelf zjn rust weer op zoekt en niet steeds aangehaald wil worden ;-)

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Manon, het gedrag escaleert!! Gisteren heb je weer een bevestiging gekregen met het wipstel!! Het zit in het karakter van de hond. Bij de kuvasz is dit precies hetzelfde.Ze verzorgen hun eigen optreden als ze de kans krijgen. Mijn ervaring met mijn eerste kuvasz was precies zo!!
Wat doe je eraan.!!!
Trainen en trainen tot je erbij neervalt, en probeer er toch te lol van in te zien. Als je dit overwint heb je een hond voor het leven!! Ben een duidelijke leider, Hij moet jouw gehoorzamen en tolereer niks meer. Reageer hetzelfde als je hond. Anticipeer op zaken en laat hem geen eigen beslissingen meer nemen. Want als hij moet kiezen gaat hij voor zijn eigen kop. Je kunt dit gedrag nooit vergelijken met het verdedigen zoals een bijv Duitse herder dit doet. Deze honden wachten geen commando af, maar regelen zelf. Doe onderdanigheids- oefeningen maar hou het kort. Laat hem iedere keer merken dat hij jouw nodig heeft en niet andersom. Laat hem iedere keer naar jouw toekomen binnen en buiten. Laat hem werken voor voer. hou dit heel lang vol en laat de touwtjes niet vieren , want het gaat nu om de langste adem.
Ik heb in dezelfde situatie gezeten , vandaar dat onze avonturen ook meestal hetzelfde zijn.
Probeer iedere keer in te schatten , hoe de hond zal reageren, en ben dit voor.
En dan de laatste tip!!
Kijk even na jezelf hoe jij tegenover een bepaald persoon staat waar je op dat moment mee te maken hebt. Vindt je hem of haar sympathiek of zie je hem liever niet. Deze honden lezen hun baas en zullen navenant reageren. Geef hem echt geen vinger breed meer, dat doet hij namelijk ook niet. Ben ieder situatie voor door eerst je hond onder controle te brengen.
Het enige verschil tussen jouw en je hond is , dat hij niks anders aan zijn kop heeft als "effe regelen" en wij hebben ook nog andere besognes!
Ik vond dit gedrag zo boeiend, ook om het te trainen en in goede banen te leiden, zonder de hond tekort te doen dat ik dus voor geen ander karakter meer zou kiezen. Overwin je dit , heb je een vriend voor het leven.Hou moed ook al is het af en toe moeilijk en zeker op deze leeftijd! probeer de lol ervan in te zien.Nooit lijfelijk straffen , negeren en als het goed gaat belonen.Hoe moed , het komt goed!! Je hebt de goede imborst!! Laat je niet klein krijgen.!!! :-D

honden page profiel TZNTZN

nou ja, dat begroeten, dat kan die niet binnen...

Althans niet altijd, als mensen wat onzekerder zijn, worden ze ondersteboven gesprongen... Dus hij moet lekker blijven liggen.

Mensen die hij wel al kent of zeggen niet bang van hem te zijn, mag hij wel even bekijken ja, maar dan moet hij weer terug...

honden page profiel TZNTZN

Doe onderdanigheids- oefeningen maar hou het kort

Heb je een paar voorbeelden annelies?

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Zulke honden kun je rustig 2 dagen niks zeggen, het interresseert hun niet en ze zullen je niet echt missen. Dat wil niet zeggen dat ze aandacht niet leuk vinden,maar ze proberen er een slaatje uit te slaan. Daarvoor zijn ze veel te zelfstandig. Je moet ze bij wijze van spreken, dwingen om aandacht aan jouw te schenken. Zij gaan voor hun eigen kop , negeren helpt niet. Hoe meer je zo'n hond negeert hoe zelfstandiger zijn reacties zullen zijn naar jouw en de rest van de wereld! Door negeren ontglippen deze honden aan je gezag. Ze hebben je namelijk niet echt nodig. Ze overleven ook zonder jouw. Het is moeilijk om zulke rassen echt huishond te laten worden. Je moet de banden aantrekken zoveel als het gaat! Veel trainen veel aandacht maar wel op zo'n manier dat de hond VOOR JOUW wil werken. Dit kost enorm veel energie en tijd.

honden page profiel TZNTZN

hm,
eigenlijk 1 klein probleempje:
ik wil best de voerbak in de kast stoppen, zodat hij alleen eten via mij kan krijgen, maar hij eet vlees... Dus dat zie ik nog niet echt zitten...


Maar voor het goede doel wil, ik hem wel (tijdelijk) orijen brokjes gaan voeren....

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Manon de gewone dingen. Volgen, komen , aan de lange lijn , af, blijven, zoekspelletjes, spoortje leggen en speuren, aan de lijn voor voer, altijd bij je roepen en niet tolereren dat hij jouw commando niet uitvoert al duurt het een half uur, dwing respect af. Regel in huis dat hij gasten niet aanspringt. Hij wil ze niet enthousiast begroeten , maar overdonderen met geweld. Ze gaan met mensen om alsof het schapen zijn, lekker even een kontslag geven. Hier heeft menigeen met de rug tegen het aanrecht gestaan om rechtop te blijven. Leidt hem aan de lijn naar mensen toe en daar kan hij hun op 4 poten staand begroeten. Dan terug naar zijn plaats, en blijven of hij houd zichzelf maar bezig maar niet bij de gasten in de buurt, of hij moet al netjes blijven liggen.
Als je buiten mensen ontmoet eerst de hond laten zitten en dan komt het praatje. Pas op bij vertrek, vaak willen ze nog eens snel knijpen als zo'n persoon te amicaal wordt. Een goedgemeend klapje op de schouder , kan zo'n hond laten ontvlammen.
Hier werd een wegwerker die mijn hond bewonderde, en tevens stond te pochen over zijn afgerichte herder, ontdaan van de mouw in zijn jas. Hij gaf me ten afscheid een schouderklopje, terwijl hij zei: dat schaap van jouw zie ik je niet verdedigen. De woorden waren nog niet koud , toen stond hij al met blote armen. Yoschka scheurde hem de mouwen uit zijn jas! Mijn vrouwtje ... afblijven..
Probeer oefeningen sreeds weer te varieren . Beloningen steeds af te wisselen.
en blijven opvoeden,... dit duurt echt hun hele leven. Je bent nooit echt klaar, laat je de touwtjes vieren, zal de hond ervan profiteren en meestal is dit niet wat je wil!

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Als het zover is gekomen dat de hond niet meer naar je toekomt om jouw te begroeten bij binnenkomst, negeer je hem niet maar roept hem naar je toe. Haal hem uit het dilemma! Deze honden zijn vaak te "trots" om hun gevoelens te uiten, ze wachten wel totdat jij komt. Dit is altijd de grote tweestrijd, hij heeft jouw niet nodig!! Dus komt hij niet!! Roep hem met een stevig commando naar je toe , laat hem zitten en beloon hem! Zeker niet negeren . Door te negeren voedt je zijn zelfstandige werken, en denken!

honden page profiel TZNTZN

aha,
bedankt Annelies,

en ga vanaf morgen flink aan de gang!!!

Bij vragen of dingen waar ik tegenaan loop, zal ik je pb'en...

honden page profiel TZNTZN

's avond als ik tv kijk, gaat hij altijd zo zitten, dat hij precies tussen m'n benen zit, zodat ik hem lekker kan aaien. Mag dit wel of mag het alleen op uitnodiging van miJ????

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Doen Manon, jouw leven blijft avontuurlijk met zo'n knaap!! Vindt je het gek dat er zoveel van dergelijke karakters in asiels belanden. Met deze honden moet je echt werken! Het is geen opvoeden en dan ben je klaar, dan doen ze het voor de rest van hun leven. Dit geldt niet voor zo'n honden.
Hoe je haaks en volhouden!! :-D

honden page profiel TZNTZN

ja, de etensbak net na het afwassen al in de kast gezet, die zal de komende tijd niet meer gebruikt worden O-)

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Lekker blijven aaien , en koester het dat hij jouw nabijheid verkiest. Hij doet dit wel met een reden. De ene is dat ze het heerlijk vinden om gekroeld te worden de ander is , lekker controle houden. met zo'n gedrag moet je schipperen, lekker genieten samen , maar ook als je opstaat zal hij dan moeten blijven,met commando! geen controlerend gedrag , van wat gaat het vrouwtje doen , of halen, of.... bedenk maar zelf!

honden page profiel TZNTZN

aha,
bedankt!!!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "weg" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: nieuw hondenmaatje erbij
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^