Hallo iedereen,
zoals jullie misschien wel weten of net niet heeft Nala vermoedelijk een allergie aan eiwitten.
Maar vroeger kreeg ze af en toe een rauw eitje (tot nu toe maar 2x in haar leven).
Ze krijgt anti allergiebrokken van Hills.
Mijn vraag is nu; ze mag zeker geen rauw eitje meer?
Alvast bedankt
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Allergie eiwitten en rauw ei geven??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Als ze een allergie ervoor heeft, dan zou ik het niet doen, misschien wordt ze er wel hartstikke ziek van ..
@Rivka; ik denk ook dat het vanzelfsprekend is om het niet te geven maar je weet nooit wat ze hier zeggen dus ik vraag even de mening hier.
Van de allergie krijgt ze trouwens jeuk, dus ze krijgt geen aanvallen ofzo, zo ernstig is het niet.
Een allergie voor eiwit kan niet. Het kan wel zijn dat je hond voor een specifiek iets allergisch is, bijvoorbeeld plantaardige eiwitten, of eiwitten van kip of rund. In hypo-allergene brokken zit vaak vis of ei als vervanging van kip of rund. Je zou daar naar kunnen kijken.
Dus in principe is het niet zo dat je hond geen ei mag. Of het goed zal vallen, weet ik niet. Je kunt het proberen; eerst een klein stukje gekookt ei en als dit goed gaat, een klein beetje rauw ei.
Huh, een allergie voor eiwitten kan niet? Waarom zegt mijn dierenarts dat ze dan allergisch is voor eiwitten?
Probeer eens een kleinstukje gekookt ei en kijk of de hond hier op reageert.
Het eiwit van een ei is anders als dierlijk eiwit
Je kan het gewoon proberen, gaat het niet goed? Dan nooit meer geven!
Dieren kunnen overigens ook over hun allergie heen groeien..
Als je RC brokken geeft (wat niet mijn voorkeur zou zijn) dan zitten de dierlijke eiwitten er als goed is wel in, maar ze zijn 'verknipt' waardoor het imuunsysteem ze niet meer als indringers ziet.
Dat zegt je dierenarts om het niet te ingewikkeld te maken voor zijn klanten... En soms omdat hij/zij zelf niet goed begrijpt waar het over gaat als het op voeding aan komt.
@Angela oh ok, dus eigenlijk zou ik wel een ei mogen geven? Dus toch iets bijgeleerd
@Nicky; nee ik geef geen RC brokken, nooit gegeven Nu hills tegen allergie.
Ok
Ik geef Renske brokken en vlees. Rex bleek ook allergisch..
Hij had hele nare klachten. Je kan ook op mijn topic kijken: http://www.hondenpage.com/hondenforum/68098/renske-vlees-in-combinatie-met-renske-brokken.php
Hij had onderandere:
- Zeer rode huid, die soms open barste en dus ging bloeden
- Zeer warme huid
- Ineens zwarte vlekken op zijn huid (komen door te vaak huid irritatie gehad te hebben)
- Ontstoken oren
- Diarree
- Maag/darm problemen
- Futloos
- Andere honden van zich af blaffen
- Anaal klier klachten
En ik vergeet vast nog een hoop..
Hij kreeg Cavom en nu met hypoallergeen voeding (Renske dus) gaat het wel goed. We proberen nu een kluif uit, maar ik denk dat hij daar nu al op reageert (eergister 10 minuten gekluifd). De kluiven zijn van Noby (soort farmfood) en dus van 100% runderhuid.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Allergie eiwitten en rauw ei geven??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?