Hoe nu verder... Ben de wanhoop even nabij.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Beste,

Jullie weten allemaal dat we het al aardig moeilijk hebben gehad in de opvoeding van Amigo. Nu hadden we gisteren G&G A examen en, zijn gezakt. Precies op de punten die we al dachten:Gedrag naar andere honden toe en hierdoor geen aandacht naar de baas! De rest hadden we allemaal goed. Nu gaat het me niet om het examen , maar ook om de praktijk thuis. Binnen is het een tophond , maar buiten...
We krijgen weinig tot GEEN aandacht. (Hebben echt al vanalles geprobeerd: Al het lekkers uit de kast getrokken, speelgoed, leuke vrolijke geluiden , aandacht vragen, corrigeren, met andere honden erbij oefenen etc. En dat doen we nu al echt een jaar intensief!) En daarbij het gedrag van Amigo naar andere honden. Hij wil continue springen, en blijft maar piepen en blaffen. Ook hier werkt bovenstaande niet! Als laaste bijt hij continue. Gisteren weer met onze speelvriendin die ligt heerlijk rustig in de kamer zit Amigo als maar te bijten in de poten, in de oren en op de rug klimmen. Telkens corrigeren we hem maar het blijft nu al zo lang aanhouden (Ook buiten doet hij dit). Heeft iemand nog andere tips dan die we al toegepast hebben? We weten dat het een jonge hond is , maar we steken er zoveel energie in en hij is de enige van zijn leeftijd die zich zo misdraagt! Graag advies.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe nu verder... Ben de wanhoop even nabij." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik vemoed dat snel overprikkeld is.

Neem nou gisteren. Eerst veel prikkels door de speelvriendin en daarna het examen. Het is blijkbaar teveel voor je hond want anders doet hij het wel.

Zou je eens een dagindeling kunnen geven?

En ik zou dit http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_458-.php eens doorlezen.

honden page profiel debby debby

honden foto van debby

ik kan je alleen vertellen wat ze mij hebben geadviseert voor mijn bouvier
hij viel enorm uit naar andere honden ook geen contact mee te krijgen buiten .
dit kreeg ik als tip
als de hond uitvalt blaffen piepen enz pak de hond rustig bij zijn hals band en houd hem tegen je been aan en negeer hem volkomen op het oment dat hij rustig is geef je hem weer lijn en loop je door .

wat betreft het aandacht krijgen ik ben daar nog steeds druk mee bezig door middel van heel veel spelletjes te doen met mijn hond en de kijk oefening aan te leren .

maar dit is erg moeilijk als je hond op alles let behalve op jou.
bij ons komt er na een jaar intensief trainen waar onder iedere week een uur prive les langzaam wat verbetering.
ook hebben wij hulp gezocht o bassis van homeopathie bach bloessem dit heeft bij ons goed gewerkt .

ik hoop dat je hier wat aan hebt en anders misschien een keer een gt raaadplegen.

honden page profiel Lizy en de doggiesLizy en de doggies

honden foto van Lizy en de doggies

Misschien moet je een andere trainingsmethode proberen. Ik weet niet of je Tiel te ver vind maar anders kan ik je mijn instructrice erg aanraden. Ik had bij Diesel ook het probleem van slechte concentratie. Samen met haar ben ik er mee aan het werk gegaan en na 6 prive lessen ben ik inmiddels doorgestroomd naar een groepsles waarin hij prima functioneert omdat hij heeft geleerd dat ik het leukste ben.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Voorheen als we op de cursus kwamen en we overdag weinig gedaan hadden (Wij dachten kan hij s'avonds bij de training zijn energie kwijt)kregen we te horen dat we hem overdag moesten "uitputten" Zo gezegd zo gedaan. Nu maken we sinds 4 weken iedere Dinsdag overdag een lange wandeling of zorgen we voor een speelmoment met onze vaste wandelvriendin. Over het algemeen doen we het zo: Bijv. Op maandag doen we vrij weinig gewoon 3x een wandeling en verder wat gestelijke training (spelletjes) en de rest van de dag slaapt hij of kijkt naar buiten. Op dinsdag maken we dan 3 wandeling waarvan 1 hele lange (Ong. 1 1/2 uur) en als het even kan met andere honden erbij. (Hij word ook echt vervelend als hij zich verveelt!) Dan doen we op Woensdag weer heel weinig , omdat hij dan moe is. (Dus gewoon weer 3 x wandelen en wat spelletjes).
Hoop dat dit duidelijk genoeg is. O-)

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Owja en als toevoeging: Amigo houd niet van eten, heb echt alles (In mijn ogen geprobeerd, verschillende hondensnoepjes (Frolic , brokjes, andere merken etc, kaas , kipfilet , knakworst, fricandel, vis, schapenvet en hij wil het gewoon niet! Ookal doe ik of het heerlijk is en maak het nog zo leuk meneer spuugt het zelfs gewoon weer uit! O-) Terwijl hij het in huis redelijk lekker vind.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Niet gelijk wanhopen hoor ;-)

Gaat wel weer goedkomen. Amigo is nog jong en nog lekker wild zoals ik lees :-)

Die van mij was precies zo :-D

Zoals Esther hierboven ook al schreef denkt ik dat het teveel was het examen en de andere honden.

Wat ik zou aanraden om meer contact met je hond buiten te krijgen (want zoals ik het lees is buiten alles en iedereen interessant behalve jullie), is hem binnen te negeren.

Dus..... binnen in huis krijgt ie geen aandacht, ga je geen spelletjes met hem doen. Laat hem lekker links liggen. En vooral geef hem binnen geen eten meer of hooguit nog maar heel iets.

Echter als je met hem naar buiten gaat neem je zijn eten mee. Hij krijgt wat als je hem roept en hij loopt direkt naar je toe. Of tijdens het "naast" lopen, huplakee een lekker broje erin :-)

Leer hem dat buiten jullie het allerbelangrijkst zijn want.... buiten krijgt ie AANDACHT en buiten krijgt ie ETEN :-D :-D

Binnen negeren is zekers niet makkelijk hoor dat snap ik wel, maar geloof me......... 9 van de 10x helpt deze methode :-D

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ik zou hem niet meer uitputten, want het klinkt inderdaad als overprikkeld.

honden page profiel Thera, Kyra, Tess en LivThera, Kyra, Tess en Liv

honden foto van Thera, Kyra, Tess en Liv

Bindy is ook een hond die graag buiten wil spelen met andere honden en dan gaat blaffen/piepen en trekken en weet ik veel wat nog meer.
Bij Bindy werkt het het beste om haar kort naast me neer te zetten en verder niets te doen. Meestal wordt ze redelijk snel rustig en als de hond weg is, dan wacht ik meestal nog even, maar dan laat ik de lijn wel zo lang mogelijk. Snoepjes werken ook niet bij haar, alleen veel geduld.

O ja, Bindy heeft het alleen aan de lijn. Als ze los loopt geeft ze geen problemen.

Succes!

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Het is dus wel zo dat we het moe maken nog niet zo lang hanteren. Als we dit niet doen is hij zo hyper! Dan crost hij echt door het huis en word helemaal onrustig!

honden page profiel Jannie SchrijverJannie Schrijver

honden foto van Jannie Schrijver

Het lijkt wel of je hond overspannen is. Je kan er ook te veel prikkels instoppen. Een hond lekker veel energie laten opbouwen om er vervolgens geen uitdagingen aan geven kan ook...

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Snoepjes niet aannemen geeft ook iets aan. En dit "Ookal doe ik of het heerlijk is en maak het nog zo leuk meneer spuugt het zelfs gewoon weer uit! Terwijl hij het in huis redelijk lekker vind.

zorgt voor veel spanning bij hem. Sommige honden moeten opgejut worden en sommige juist niet. Bij jou is dit duidelijk een niet want hij is al hyper genoeg.

Ik zou zelf idd ook minder in de bak doen zodat zijn hongerprikkel aanwezig is.

En heb jij hierdoor "Nu maken we sinds 4 weken iedere Dinsdag overdag een lange wandeling of zorgen we voor een speelmoment met onze vaste wandelvriendin." veranderingen gezien op het trainingsveld?

honden page profiel J. & T. van H & DJ. & T. van H & D

honden foto van J. & T. van H & D

Wij zeggen altijd tegen onze cursisten, niets veranderen aan je dagelijkse ritme, dus ook niet op de dag van de training.
Een border moet je ook niet extra beweging geven het eerste jaar, een gewone opvoeding geven zoals bijna elke hond, je houden aan de standaard normale wandel tijden, rust tijden enz.
Wij trainen honden zonder koekjes, lekkers, speeltjes enz. onze ervaring is dat honden dan voor ons gaan werken omdat ze dit graag willen, en niet alleen maar voor het koekje o.i.d. Als wij de honden bepaalde truckjes of dingen willen aanleren die niet echt in de natuur van een hond zitten gebruiken wij wel iets lekkers maar dit is alleen om dat bepaalde gedrag aan te leren.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Het leek 2 maal wel te helpen. ( De ene keer zat hij zelfs naast een loopse teef) , maar ik kan dus nog niet met zekerheid zeggen dat het echt veel helpt. Volgens mij is het enige verschil dat als hij niet moe is al helemaal niet stil zit , en als hij moe is wel stil zit , maar het geblaf en het gedrag naar andere honden toe verder niet echt veranderd.

honden page profiel BakarddyBakarddy

honden foto van Bakarddy

Tja, als het spelen duizenden keren leuker is dan 1 of ander examen wat het baasje wilt halen, dan wordt het lastig.

Hij wilt boven alles spelen, al het andere is niet belangrijk voor hem op dat moment.
Als hij maar kan spelen, daar zou hij een moord voor doen.

Wat zou voor hem de grootste beloning zijn die hij zou kunnen krijgen.??

Spelen met andere hond. ;-)

Klinkt mischien vreemd.
Oefening doen, doet hij het goed, gelijk belonen met je stem, (want dat voer werkt toch niet), en direct een deur open laten gaan, of speel kameraadje tevoorschijn toveren.

2 minuten spelen, en daarna gelijk weer een oefening waarvan je bijna zeker weet dat het goed zal gaan.
Hup honden weer erbij.
Omdat je hond dit echt het aller aller aller leukste vind wat er is, zal hij heel snel een klik krijgen met het gedrag, jou stem, en het spelen.
Veel mensen hebben dat natuurlijk met voer, "hij doet alles voor dat stukje worst".
Bij jou zal het moeten worden." hij doet alles voor het spelen".


Hier doen ze het met 2 Kelpie's, en een border.
Zijn gewoon (nog) niet tot de orde te roepen.
Nog jonge honden die alles leuk vinden , behalve die vreselijke oefeningen in hun ogen.


Bij hun oude school werdt er weer gelijk dominant gegild, harder aanpakken, jij bent de baas...
Maar ze waren even vergeten om iets verder na te denken.


Ik zal niet zeggen dat het zeker lukt.
Maar de kans is groot, en het proberen waard..





honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik denk toch echt dat je “te” veel met hem doet en het hem zekers niet spannend genoeg maakt.

Hoe ik zou trainen (bij een snel overprikkelende hond op deze leeftijd)

’s morgens
Circa 30 minuten wandelen. Tijdens dit wandelen aandachtspelletjes doen. Dit ook maar hooguit 2 minuten. Daarna de hond weer lekker laten snuffelen. Daarna hooguit 5 minuten met de bal met hem spelen (bal of voerzak laten apporteren). Daarna weer naar huis lopen en hooguit nog een paar aandachtspelletjes doen bijv. het “hier” laten komen. Amigo snuffelt, jij roept spontaan… Amigo hiiiieer…. Zodra ie je kant uit loopt brokje/snoepje omhoog gooien of de andere kant opgooien. Houd het speels….:-D

Dan thuis….. niets doen, geen eten en geen spelletjes.

’s Middags
Exact hetzelfde als vanmorgen.

Dan weer thuis…… niets doen, geen eten en geen spelletjes.

’s Avonds
Circa 45 minuten met hem wandelen, rustig wandelen. Laat hem lekker relaxed lopen. Kan ie even los en met andere honden spelen, oké maar hooguit 2 minuten.

Dan weer thuis …… niets doen, geen eten en geen spelletjes.

Later op de avond
Het laatste P&P-rondje. Ook hooguit laten P&P-en en dan weer lekker naar huis.

Leer hem dat JIJ spannend bent. Dat er bij jouw altijd iets kan gebeuren. Er vliegt ineens een brokje in de lucht, je begint ineens te rennen, je stopt abrupt en draait je om. Er vliegt ineens bal o.i.d.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

1 lastig punt. We geven kvv O-) Dus dat word dan maar gewoon wat minder. Wat ik ook zo vervelend vind is dat bijten! straks bijt hij een hond goed en dat wil ik niet op mijn naam hebben! (Het is niet heel agrassief meer van : ik wil de baas zijn!

honden page profiel MissyMissy

honden foto van Missy

Om een hond rustig te krijgen moet de baas kalm zijn.

Ben je zelf nerveus over het trainen? Omdat je verwacht dat het toch wel misgaat misschien? Dan breng je dat vast en zeker over op je hond hoor.

Dus rust inbouwen. Rustige houding, rechtop blijven staan en je schouders laten hangen. Kalm blijven ademen. Commando's op rustige toon geven.
Elke dat even oefenen, maar niet langer dan 5 minuten achter elkaar. Gaat een oefening goed, dan stoppen. Ga altijd voor succes!

Als hij naar een andere hond trekt en springt; rustig omdraaien en de andere kant opgaan. Je rukt niet aan de lijn en zegt ook niets. Zodra de hond naar je opkijkt: BRAAF.

Als je niet met eten kunt belonen dan misschien met een lievelingsspeeltje? Misschien 1-tje met een piep erin?

Suc6 hoor. Niet wanhopen, het komt uiteindelijk bijna altijd goed. ;-)

honden page profiel MissyMissy

honden foto van Missy

Elke dat........ moet natuurlijk elke dag zijn! O-)

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Het zal inderdaad vast waar zijn dat ik gespannenr raak (En voornamelijk) met loslopen. Het is dan ook niet leuk om te horen als men zegt uw hond bijt :'(

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Een hond die bijna of helemaal geen aandacht voor mij als baas heeft, gaat al helemaal niet los.

Eerst aan de lijn contact, ook geen contact meer met andere honden. Leer hem eerst maar deze eens te negeren.

Dit zou ik eerst ook niet gaan trainen met een lange lijn maar met een gewone lijn. Gaat dit goed? Dan een lange lijn. Gaat dit goed? Dan pas weer los.

Hij negeert jou als baas volledig en daar moet je eerst mee aan de slag.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Met normaal wandelen doe ik dit ook al , alleen met verre wandeling op de dijk bijv. heb ik hem vaak los. Ik dacht misschien krijgt hij bij "voldoening" wat meer rust. En niet altijd alleen kijken naar andere honden en er nooit heen mogen. (Want dit hanteerden we eerst altijd.

Gisteren bij de examenuitreiking bleef hij ook continue blaffen en trekken dat we maar naar buiten gingen. Niemand die hem stil kreeg.

honden page profiel ScottScott

honden foto van Scott

Ik heb ook het vermoeden dat het door overprikkeling komt.
Wijzelf hebben zo'n border in huis gehaald die een ongecontroleerd projectiel was bij haar vorige eigenaars en die breng ik nu op het rechte pad door clickertraning.
Hier thuis ging ook alles heel goed en pikte ze de dingen heel snel op,maar op de hondenschool was ze een ramp op 4 poten.
Ik ben dus buiten de groep beginnen trainen en clickeren,zodanig dat ze leerde om aandacht voor mij te hebben als er in de verte andere honden bezig waren.Eenmaal ze dat onder de knie had,zijn we wat dichter beginnen trainen.In die periode trainde ik eigenlijk op niks anders dan op aandacht voor het baasje en dit door enkel echt gekende oefeningen te doen en veel spelen met haar tussen de oefeningen door.Vraag voorlopig geen dingen aan je hond waarvan je weet dat hij toch niet in staat is om ze uit te voeren,en wees zelf heel kalm en geduldig.

5 maand later ben ik pas in de groep beginnen trainen en gisteren was ze in staat om tussen andere honden door te slalommen mét haar aandacht bij mij.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Dat laatste snap ik van hem ook wel.

Veel mensen in een kleinere ruimte, hij was al gestresst d.m.v. het vele wandelen, spelen en het examen.

Van jullie snap ik het helaas niet :'( :'( Ik zou hem in de auto zetten en dan even naar de uitreiking gaan.

Verder is er nu veel werk aan de winkel. Het komt goed maar het vereist veel werk en energie.

Succes!!

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

KVV kun je ook buiten geven hoor ;-) Heb ik ook gedaan met die van mij. Heb zo'n zakje gekocht bij de dierenwinkel wat je aan je broek of riem kunt maken en van boven dicht kunt maken (weet niet hoe zo'n ding heet). Hierin heb ik weer een plastic boterhamzakje gedaan en daar in het KVV :-)

Ik zou dus nogmaals:

Géén eten meer thuis geven,

Zoals Esther ook al schreef, Niet meer los laten. Alleen misschien in een omheind veld waar geen andere honden zijn en daar kun je dan met hem spelen zodat hij ook zijn energie kwijt kan.

Vind het ook heel logisch hoor dat Amigo begon te blaffen bij de uitreiking. Was al stressig genoeg zo'n dag en ik denk dat als hij begint te blaffen jij hem dan waarschijnlijk nog strakker naar je toe gaat trekken. Wat voor hem nog stressiger is.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

@ Esther. Heb het ook voorgesteld , maar wat kreeg ik toen te horen: "Hij moet het toch leren" Uiteindelijk toen mijn vriend met hem naar buiten ging werd hij toch weer binnen geroepen , waarop mijn vriend zei nee het werkt toch niet. maar het is echt niet dat hij in het wilde weg blaft hij wil echt graag naar specifieke honden toe! Ook als er een hond blaft of in de training niet terugkomt bemoeit Amigo zicht direct terwijl de rest nog rustig zit. Het slalommen lukt ons nu maar wel met veel moeite! We hadden voor dit onderdeel dan ook slecht een V. , maar hij deed hetw wel (Ook positief blijven he) O-)

honden page profiel Patricia & de MusketiersPatricia & de Musketiers

honden foto van Patricia & de Musketiers

ik kreeg van skippa ook nooit aandacht buiten. Ben met m voor de cursus gaan fietsen, en vaak (elke dag) naar het losloop veldje, en neem altijd knakworst mee naar cursus en losloop veldje. andere keren gewoon wat lekkers.
en het werkt perfect. hij doet t zo goed dat hij al voorloopt op de rest.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

owja en wat zouden jullie dan adviseren wel verder met cursus of niet?

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik zou zekers doorgaan met de cursus, deze of een andere maakt niet veel uit. Ik vind cursussen namelijk heel goed voor de binding tussen hond en baas.

Vind het wel een beetje een vreemde opmerking van de HS van: 'hij moet het toch leren" en dat je vriend daarna weer binnengeroepen werd. :'(

honden page profiel Remie met sledehondenteam Silver liningsRemie met sledehondenteam Silver linings

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

Ik kan jullie niet zo veel dingen adviseren, behalve dat ik het wel eens was met de tips die de examenvrouwen gegeven hebben (op het papiertje met je cijfers opgeschreven), voorzover ik dat kan herrineren. O-)

Ik heb aan het eind nog even met ze gepraat en ze zeiden dat ik toch meer baas moest zijn en gewoon duidelijk moest zeggen wat ik wou. Dat nu al (jaa xd) twee dagen gedaan. Silver gaat wonderbaarlijk meer op mij letten. Ook knuffel ik hem alleen op momenten dat er rust heerst, verder heeft hij er toch niks aan. O-)

Succes, ik weet zeker dat jullie het in je hebben om van hem iets goeds van te maken! ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe nu verder... Ben de wanhoop even nabij." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^