Vind ik zo weinig!

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel TjakiiTjakii

honden foto van Tjakii

Ik hoor meestal mensen zeggen smorgens smiddags savonds uitlaten voor hun behoeften dan toch wel savonds 30 minuten extra wandelen IK vind dat behoorlijk weinig kwenii
mischien loop ik teveel???

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vind ik zo weinig!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Weet ik niet.. hoe oud is je hond?

Het ligt er wat mij betreft ook aan wat je verder nog met je hond doet.
Alleen wandelen is vaak toch niet genoeg. Maar ook vooral denkspelletjes, zoals zoeken of verschillende dingetjes apporteren enzovoorts.
Qua vermoeidheid staat 3 kwartier wandelen gelijk aan 1 kwartier speuren!

Groetjes!

Margje

honden page profiel Joy & LunaJoy & Luna 3 doggies

honden foto van Joy & Luna

Ik laat mijn honden ook 3 x per dag uit. Ben in totaal minimaal 2 uur aan het lopen.
S avonds vaak wel net voor slapen gaan alleen voor de behoefte maar die reken in dan niet bij die 3x.

Het zal er ook aanliggen hoeveel beweging je hond nodig heeft

honden page profiel TjakiiTjakii

honden foto van Tjakii

mn hond husky is 1 j 2 maand oud ik wandel smorgens 40 min dan smidaags naar het wei 1 of 2 u dan om 17 u een wandeling van een uur dan savonds uitlaten voor behoeften nu we wachten voor een mechelaar

honden page profiel Sharon & NikitaSharon & Nikita 3 doggies

honden foto van Sharon & Nikita

Ik denk dat het voor iedere hond verschillend is.

Meestal ga ik 4 of 5 x per dag met Nikita wandelen.
2x ong. 45 min, en de rest een korter rondje van zo'n 15/20 min.

Verder doen we in huis ook regelmatig denk- en zoekspelletjes.

Maar ik ken ook mensen die maar 2x per dag met hun hond gaan lopen.
Die doen verder in huis ook veel zoek- en denkspelletjes, en de honden daar gaan regelmatig in de tuin.

Volgens mij is het gewoon per hond verschillend.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Wij lopen 4 keer per dag met de honden. :-)

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

GHonden zijn "loopdieren" en een normale hond zou toch minimaal 2 uur per dag moeten kunnen lopen om zijn bespiering op peil te houden. Ook kleine honden hebben dit nodig. Bekijk je de kleine terriers en tekkels die van oorsprong jachthonden zijn. Als ze nog voor hun jager zouden moeten werken zouden ze de hele dag in touw zijn. Zelfs Déru met bijna 14 jaar oud loopt gemiddeld nog dik 2 uur per dag! Een ommetje van een kwartier een paar keer per dag is echt niet genoeg.
Ben er van overtuigd dat als honden zich dagelijks uit kunnen leven in de natuur , waar ze eigenlijk thuis horen , dat er heel wat minder opvoedingsproblemen waren. Honden die moe en voldaan zijn , hebben namelijk geen zin in de boel te slopen of nog wat blaffend en piepend door het huis te lopen . Zij zijn voldaan na een wandeling en rusten op hun lauweren. :-D

honden page profiel TjakiiTjakii

honden foto van Tjakii

Het verschilt idd van het ras meestal hebben de kleinere rassen minder beweging nodig dan grotere En voor dat ik mijn pupje (mechelaar) had gereserveerd had ik geemaild naar fokkers uit werklijnen van mechelaar omdat ik hoorde dat die heel veel beweging nodgig hadden een ik kreeg als antwoord ; smorgens smiddags savonds en snachts behoefte en NIKS anders meer en dat vind ik gewoon niet normaal

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre** 3 doggies

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Met deze koude ben ik hooguit een halfuurje weg met Sterre...

En 's avonds ga ik vaak zelfs niet weg...
Alleen een plas in de tuin...

Ik doe veel 'denk'spelletjes, 'speur'spelletjes, zowel buiten als binnen..
Apporteren in allerlei variaties en algemeen appél oefeningen...
En ernaast helpt Sterre mij met allerlei hand en spandiensten...

Maar ze ligt ook uuuuuuuuuren heelijk te tukken op haar bedje of op de bank..

's Zomers kan ik uren weg zijn, lopen we we zo 10 tot 25 kilometer weg...

honden page profiel TjakiiTjakii

honden foto van Tjakii

En magi k het vragen hoe jullie het aanleren voor om te speuren want ik zou dat graag ook doen met mijn nieuwe pup binnenkort.

honden page profiel Annika • Balou † • KyraAnnika • Balou † • Kyra 3 doggies

honden foto van Annika • Balou † • Kyra

Kyra gaat ook maar 3x per dag uit hoor. Soms 4x.
Het is gewoon nog te stressvol voor haar i.v.m. andere honden. We zoeken wel plekjes op waar weinig andere honden komen, maar je komt toch altijd wel wat mensen met honden tegen.
Daarnaast hebben we wel een tuin waar ze flink kan spelen en zijn we binnen ook met allerlei spelletjes bezig! Maar zoals Ilja al zegt: tukken kan ze ook als de beste! ;-)

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Biko komt ook de ene dag een paar uur buiten en de andere dag een half uur in totaal. Dan zijn we meer binnen bezig.
Ik loop geen uren in de regen en al helemaal niet in de sneeuw, want dat is voor Biko zijn poten ook heel slecht. (en lange vacht, gaat het helemaal in klonten)
Kan prima hoor. Het gaat erom wat je daarnaast nog doet.

Dat iedere hond minstens twee per dag moet lopen, nee, daar geloof ik niet in. Sommige rassen zouden dat niet eens volhouden (engelse bull bijvoorbeeld).

Speuren begin je heel simpel met een speeltje bijvoorbeeld. Je legt hem even vast of een ander houdt hem in zijn halsbandje vast, of je stopt hem even op de gang. Dan verstop je nog heel makkelijk het speeltje, dus hij steekt nog half onder de bank uit bijvoorbeeld. Dat ga je steeds moeilijker maken. Op andere plekken, hoger, achter dingen enzovoorts.

Buiten kan je een spoortje maken met brokjes. In eerste instantie op iedere halve stap een brokje, tot aan de 'jackpot' een handje brokjes of iets heel lekkers.
Gaat dat goed, dan leg je per hele stap een brokje, om de stap, enzovoorts.
Daarna stop je het lekkers aan het einde in een doosje. Pas als je hond dan gaat zitten of blaffen (wat je zelf wil) bij het doosje gaat het open en krijgt hij wat erin zit.
De spoortjes maak je steeds langer en steeds moeilijker, met meer bochten enzovoorts. Je loopt zelf eerst het spoor dus uit.
Lekker verhaal: wij verliezen ongeveer 10.000 huidschilvers per minuut. De hond ruikt dat dus en volgt eigenlijk ons spoor. Die huidschilvers verwaaien een beetje en daarom speurt een hond meestal niet met zijn neus recht aan de grond, maar een halve meter ongeveer daarboven. Soms gaan ze dus door het verwaaien even fout, maar daar komen ze vaak zelf op terug. Belangrijk is dat je ze totaal niet stuurt. Zij hebben de ontzettend goede neus en wij 'mensen' zijn eigenlijk alleen maar afleiding.

Succes!

honden page profiel ........goedgekeurde fokker 3 doggies

Het verschilt hier per dag enorm. Er moet door de week gewerkt worden, al zitten ze zelden alleen omdat ik kantoor aan huis heb.

In het weekend maken op beide dagen een wandeling van minstens een uur. Door de weeks moeten ze het met minder doen.

Er wordt nu wat korter gelopen omdat ik hoogzwanger ben, maar na de bevalling gaat er wel wat voor ze veranderen.

Naast de vier uitlaatrondjes:
Zaterdag: wandeling van een uur
Zondag: wandeling van een uur
Maandag: alleen korte uitjes.
Dinsdag: wandeling van een uur
Woensdag: wandeling van een uur
Donderdag en vrijdag: apporteren op het gras

Wandelen we een uur, dan zijn mijn speertjes continue achter elkaar aan het rondscheuren. De meeste honden die ik in het bos tegenkom, lopen gezapig rond... of lopen op een drafje mee. Met deze twee jonge terriërtjes is het dus wel een ander verhaal ;-)

honden page profiel PietsjePietsje 3 doggies

honden foto van Pietsje

Tsja dat zie je ook al doordat onze hond een steen of tak die voor de eerste maal opgepakt en weggegooid is, feilloos terug vindt, al liggen ze tussen de andere takken of stenen.
Ik gooi liever met een bal, maar als ik haar echt wil laten speuren dan is stenen gooien op het spoor toch wel haar lievelingsspelletje.
Je ziet haar dan echt rennen, de inslag ruiken, stoppen, zigzaggend rennen tot ze weer wat bekends ruikt, ik vind het iedere keer weer zo knap dat ze dan weer met de juiste stok, steen oid terug komt!

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

kijk wat de behoeftes zijn voor je hond, als het wandelingetjes van vijf minuten zijn dan kan je wel vijf keer per dag gaan, savonds dan ook nog een keer, maar als je met je hond heerlijk aan de wandel gaat, dan kan je gerust toekomen aan twee keer per dag. zie het al als ik anderhalf uur loop en dat vijf keer per dag zou doen, zou ik nergens meer aan toe komen. :-D

honden page profiel PietsjePietsje 3 doggies

honden foto van Pietsje

bovenstaand verhaaltje sloeg natuurlijk op het speuren.
Meike gaat 3* per dag mee naar school ondertussen lopen we door een park of zoeken er een op en gaat dan apporteren.
Mijn man loopt om vijf uur nog een keer een groot stuk over het spoor en s'avonds doen we nog een korte wandeling.
al met al is Meike denk ik wel 4 uren uit, voor zo'n kleine hond niet slecht denk ik.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vind ik zo weinig!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: wormen en ontwormen
^