Elke ochtend lopen we met 3 personen ons rondje bos.de roedel bestaat dan uit 7 honden,allemaal reuen,de oudste is 13 de jongste 4 maanden.Nou is er 1 uit de roedel een 2 jarige,die flink loop te stieren,bij de 2 jongste honden in de kont. bijten enzo.Van morgen echter escaleerde het,die 2 jarige pakte een van de oudjes
Zijn baasje heeft hem eraf gehaald,maar schoot los en weer boven op de hond,die gaf zijn eigen over want hij lag op zijn rug.maar hij ging door.er weer af getrokken en aangelijnd.
Nu is mijn vraag :wat zouden jullie doen.
A; aan lijnen en de andere kant uit gaan lopen
B;aan lijnen en gewoon bij de roedel blijven lopen.
C;los laten lopen en kijken wat er dan gaat gebeuren.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Aan vallen." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ligt er aan wat de aanleiding was, hoe er gereageerd word door beide honden, en hoe goed jij de hond onder controlle hebt.
in feite geen aanleiding,het zelfde struik besnuffelen,beide grommen en het was niet mijn hond.dus ik heb niet ingegrepen.
Er is altijd aanleiding voor anders doen ze het niet.
Kan ook spanning zijn die opgebouwd is, of eventuele slechte socialisatie(onbewust kan dit ook)
Daarom, het ligt aan de situatie
Eigenlijk is A het beste,weg halen uit die gespannen situatie.
Maar er gebeurt iets,wat je als mens niet zo gauw ziet.En misschien gaat het erom dat de 2 jarige 'etter'iets meer begeleiding nodig heeft,iets meer duidelijkheid in zijn opvoeding wat nu wel de bedoeling is en wat niet.
Je zou kunnen zeggen dat nu gaan wandelen met een lange lijn goed kan zijn om dingen sneller te stoppen of voorkomen.OOk zal het baasje thuis eens goed moeten oefenen met de naam van het hondje,dan kun je je hond bij je roepen(thuis oefen je met de naam zeggen terwijl de hond kauwt op iets super lekkers zoals een kaasje,zodat hij zijn naam gaat associƫren met iets heel prettigs halen bij de baas)
Wat ik laatst heb geleerd van Nelis Verhoeven is dat je altijd(is beter) met een even aantal honden 'moet'lopen ,omdat je anders altijd blijft houden dat er 1 buiten de groep/boot valt en gaat vervelen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Aan vallen." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?