met andere honden laten spelen?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MeisjesMeisjes

honden foto van Meisjes

wij zijn gisteren naar kasterlee geweest. nu komen we daar vaker, omdat daar zo mooi is en een hondeweide is,
vaak zien we niet zo veel honden die met onze honden mogen spelen,als we daar zijn.
gisteren was het toch geweldig, veel honden en ze hebben 1,5 uur gespeeld met verschillende honden en wat waren ze moe naderhand en lekker vies geworden. ze hebben zich helemaal uit geleefd!

veel mensen durven hun honden niet met andere honden te laten spelen, ze ontwijken andere honden,als ze een andere hond aan zien komen,lopen ze om, of tillen hun hond op! terwijl de honden allemaal willen ruiken, snuffelen en spelen.
baas is angstig en maken hun honden ook angstig en hondagresief (hond agresief tegen andere honden)
waarom doe mensen zo, waarom mogen hun hond niet met andere honden omgaan? het is een hond,laat het dan een hond zijn.
ik vind zo zielig voor een hond die niet met zn soortgenootjes om mag gaan en ik kom ze erg veel tegen bij ons! de hond leerd niet met andere honden omgaan en is niet sociaal naar andere honden om gebrek van hun baasjes! of zie ik dat nu verkeerd!

Louise Luna en Djeijla

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "met andere honden laten spelen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Jill & LinkJill & Link

honden foto van Jill & Link

Nee dat zie je niet verkeerd, het gelukkigste zie ik Link als hij lekker mag ravotten met vriendjes.
Heb nog een goed voorbeeld, Link heeft een tijdje niet met zijn beste vriendje Koos mogen spelen vanwege zijn operatie, gisteren ochtend sta ik met mijn slaap hoofd buiten achter ons huis, zien we Koos en zijn baasje, Link is weer helemaal de oude dus hop spelen maar, ze hadden elkaar zo gemist, achter elkaar aan rennen als zotten, worstelen.
Opeens zien we bloed op Koos zn kop, wij: huh waar komt dat vandaan, heeft Koos, Link even geholpen met wisselen, hoektandje eruit :-)

Link was zo voldaan na die speelpartij heerlijk om te zien !!

Groetjes

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames

honden foto van Nikita & Dames

Ik vind inderdaad dat je gelijk hebt..

Hier idem dito, Ik laat onze hond altijd los lopen... maar soms kan ze erg gemeen zijn... als ik dan een andere hond tegenkom.. lijn ik haar wel even aan.. even kijken of het klikt... maar hier pakken ook de meeste mensen hun hondje op... of lopen ermee om ons heen... die van mij mag altijd ruiken even kwispelen enz enz. maar er zegt er bijv nooit een van goh laat hem maar los, laat ik de mijne ook los en dan kunnen ze spelen... :'(

Ik heb daar inderdaad ook een hekel aan O-)

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

Je hebt wel gelijk maar er is vaak een reden voor het gedrag van mensen.

Sommige mensen hebben negatieve ervaringen met andere honden doordat ze zijn gebeten of weet ik veel wat.

En in sommige gevallen is de hond in kwestie niet sociaal en kan dus beter bij andere honden wegblijven.

Ik zou zeggen oordeel niet te vlug, soms hebben mensen echt wel een goede reden.

honden page profiel AnjaAnja

honden foto van Anja

Daarom heb ik meerdere honden, nu hebben ze altijd een speelkameraad

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames

honden foto van Nikita & Dames

@ Sammy & Flex

dat is inderdaad ook weer zo... kwam er gister ook een tegen... en die was gebeten pas...

Maar in feite... snap wel dat je er dan wat huiverig voor bent.. maar niet elke hond is hetzelfde en zal bijten..

Ik moet met de mijne sowieso opletten... ze is niet geholpen... O-)

honden page profiel DorrieDorrie

honden foto van Dorrie

Leuk is dat he als ze zo met andere honden kunnen spelen.
Helaas durf ik het niet meer aan sinds een jaar.
Toen is mijn hond zodanig gepakt dat hij niet meer
met andere honden kan.Daar baal ik echt zo erg van joh.
Ze moeten lekker hond kunnen zijn.
Maar met mijn andere honden gaat dit wel en ik geniet daar van hihi net als jou.
En wat je zegt je hebt helemaal gelijk vind ik.
je ziet dat niet verkeerd hoor.

nog veel speel plezier voor je hondjes :-D

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

@Nikita,

nee zeker niet hoor, er zijn ook veel leuke honden.

Maar mijn hond is ook vaak gebeten, dat ik zelf zo ben betekent niet dat ik het me niet kan voorstellen.

Ik ben van mening dat je na elke aanvaring weer lekker moet gaan socialiseren.

Al moet ik ook eerlijk toegeven dat ik sommige mensen+hond nu uit de weg loop. (En dan denken ze automatisch dat mijn hond vals is haha!)

honden page profiel Gerina, Timo en ZendéGerina, Timo en Zendé

honden foto van Gerina, Timo en Zendé

Daarom ook heb ik er nog een pup bijgekocht. Hebben ze altijd een speelkameraadje. Ik vind het enger om een klein hondje los te laten dan een grote. Een grote heeft toch minder te vrezen, maar als een kleintje gepakt wordt door een grote hond...........
En ik zeg heus niet dat het altijd aan de grote hond ligt. De mijne is een keer gepakt door een grote en als hij nu een grote hond ziet, begint hij bij voorbaat al te blaffen. Wat dus kan uitlopen op een hap van die andere hond. Dus, om alles voor te blijven, loopt Timo nooit los. Ik heb wel een flexlijn, dus op een veldje heeft hij wel meer bewegingsruimte. Maar ik neem het zekere voor het onzekere. Ik zou me geen raad weten als hij doodgebeten zou worden.

honden page profiel Myrthe & YeboMyrthe & Yebo

honden foto van Myrthe & Yebo

Hai,
Mijn hond mocht wegens een blessure twee maanden lang niet rennen..en dus niet los, want meneertje wil alleen maar rennen. Dan had ik hem aangelijnd aan een lange flexlijn als we in het bos waren. Er waren veel mensen die kritiek leverden...zonder zich eerst af te vragen of er een reden voor was.
Yebo is aangelijnd niet altijd even aardig, zeker tegen andere reuen. Op het moment dat ie aangelijnd is ontwijk ik dan ook liever andere honden, ik wil het gewoon niet opzoeken. Da's beter dan dat ie onaardig is en ik in moet grijpen.
Dat vond ik dan weer moeilijk om uit te leggen, als anderen hun mening al klaar hadden..
Gelukkig mag ie nu weer, rustigaan...los. Gisteren heeft ie in het Vondelpark weer heerlijk kunnen spelen.
Maar soms is er dus wel een reden dat een hond niet los mag/kan.
In de tijd dat Yebo niet los mocht heb ik op allerlei andere manier er voor gezorgd dat ie plezier had: Nina Ottosson puzzels vind ie geweldig.

honden page profiel Maria & FerroMaria & Ferro

honden foto van Maria & Ferro

Mijn kleine hond valt soms aan, of het nu een klein hondje is of een grote dog dat maakt hem niks.
Wij hebben hier in de buurt een hele groffe duitsedog lopen en onze hond liep los in de tuin hij ziet die dog , bedenkt zich niks springt over het hek van 60 cm (hond is kruising welsh corgy x teckel en zon 35 cm hoog) en grijpt zo die dog naar de strot, dus nee die laat ik niet met andere honden spelen. Mn mechelse herder pup laat ik ook niet met andere honden spelen op straat. Er komen hier wel vrienden met honden en dan kunnen ze naar hartelust spelen maar op straat tijdens wandelen wil ik het niet hebben.

honden page profiel Carla, Charlie & DouweCarla, Charlie & Douwe

honden foto van Carla, Charlie & Douwe

Ik loop met Charlie het liefst in het losloopgebied van de soester duinen. Mensen hebben hier over het algemeen altijd hun hond los en in de 5 jaar dat ik Charlie heb is het altijd goedgegaan op een snauwincidentje na. Toen m'n vorige hond ouder werd en last van z'n gewrichten kreeg mocht hij geen onverwachtse bewegingen meer maken en dus niet meer met andere honden spelen. Ik ging dan ook niet meer naar het losloopgebied maar naar een rustiger bos waar de honden aangelijnd moesten. Ik vind dat je met de keuze van de uitlaatplek rekening moet houden met je hond. Mag/kan hij om wat voor reden niet los ga er dan ook niet mee naar een losloopgebied. Niet leuk voor jouw hond als alle andere honden los zijn maar ook niet voor de andere honden die dan niet bij jouw hond in de buurt mogen komen.

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames

honden foto van Nikita & Dames

Zo zie je inderdaad maar weer dat veel mensen te snel oordelen... iedereen heeft zo zijn eigen ding waarom een hond niet los mag..

Kan me inderdaad er iets bij voorstellen als je hond een keer gepakt is dat je hem niet meer 123 met een andere hond laat spelen... zo zou ik ook zijn... gelukkig nog nooit gebeurd!

Ik zou er graag ook 2 hebben... voor kameraadschap.. maar helaas lukt dat financieel gezien niet bij ons.
Hier aan deze kant is de hondenbelasting ook nog eens erg duur.. plus dat je altijd rekening moet houden met eventuele dierenartskosten..

honden page profiel Danielle en JuultjeDanielle en Juultje

honden foto van Danielle en Juultje

Ik laat mijn hond ook niet met elke hond spelen. Mijn hond vertrouwd weer niet elke hond, er zijn bepaalde honden waar ze altijd naar blaft of niet mag. Daar blijf ik wel uit de buurt. Maar meestal als ik een andere hond tegen kom tijdens de grote uitlaat ronde, dus in de polder, laat ik haar wel altijd spelen. Meestal zijn die honden vaak goed opgevoed en redelijk sociaal. Je merkt dat die honden de juiste opvoeding hebt gehad! want mijn hond kan soms zó aanstellen, echt ontzettend bang doen tegen een hond en van zich afbijten terwijl die hond alleen maar goeie bedoelingen heeft. Na een paar keer spelen heeft ze wel door dat die hond alleen maar wilt spelen, dus dat komt wel goed.

Alleen tijdens de normale uitlaatronde, door het dorp, laat ik haar niet zo snel snuffelen aan honden. Sommige honden vallen snel uit, zijn niet zo vriendelijk etc. Dan merk je weer dat die honden een niet zo goeie opvoeding hebben gehad oid. Deze hondjes komen ook niet verder dan de vijvertjes, waar de meeste worden uitgelaten.

honden page profiel patriciapatricia

honden foto van patricia

Je ziet het niet verkeerd maar er zijn hier wel vele kanttekeningen bij te maken.

Jammer dat er mensen zijn die hun honden op afstand niet goed onder apel kunnen hebben. Daar bedoel ik mee dat zij hun honden niet goed corrigeren.

Ik heb een bordercollie en is op afstand zeer goed te corrigeren en kijk altijd de kat uit de boom als er een andere hond naderd. Zonodig ga ik mijn hond corrigeren en terug roepen als er iets gebeurd.

Daarnaast heb ik 2 Chihuahua's die werkelijk door 7 honden zijn aangevallen en geen 1 baasje greep in!!
Met als resultaat 2 angstige hondjes!!! :'(

Ik vind dit erg jammer. Deze angst krijg je er niet zomaar uit.
Een baasje hoort ten aller tijde in te grijpen als er iets gebeurd.

Dus ik moet mijn hondjes wel oppakken als er honden aankomen. Het doet mij ontzettend veel verdriet :((

honden page profiel Danielle en JuultjeDanielle en Juultje

honden foto van Danielle en Juultje

Mij lukt het echt niet om mijn hond terug te krijgen als er een hond aan komt. Dan is het hopen dat het goed gaat :p meestal gaat het ook goed hoor. Het is 1 keer gebeurd dat mijn hond naar een rottweiler liep die aan de riem zat, ik was te laat en ik had helemaal niet door dat er een hond liep! Die hond was niet blij met mijn hond, dus die beet van zich af en Juul kwam gelukkig vrij snel weer naar mij toe. Alleen jammer dat ik nu op kamers woon, dus ik kan niet verder trainen met haar om eerst naar mij te luisteren en dan pas naar een andere hond. Anders had ik dat wel verholpen ja. Heb nu gelukkig al af kunnen leren dat ze niet meer achter katten aan mag rennen. Dus naar honden toe lopen moet ook wel lukken..

Maar het is inderdaad dat mensen ook het gewoon laten gebeuren. Ze hebben dan zo'n instelling van; laat ze maar zelf uitzoeken. Maar als mijn hond vervelend doet bij een andere hond, dan corrigeer ik haar zeker! Want ik wil niet dat ze zo reageert. Maarja, andere mensen zien dat dan weer niet zo en staan dan vervolgens naar mij te lachen.

Vervelend dat je chi's zo vaak zijn aangevallen, geen wonder dat ze bang zijn en angstig :( Je kan er niet veel aan doen als mensen zelf niets aan doen bij hun eigen hond. Altijd zo jammer...

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames

honden foto van Nikita & Dames

@ Danielle,

Dit wilt echt niet zeggen dat ze verkeerd opgevoed zijn hoor!

Hier kunnen zoveel redenen voor zijn!

Je beschrijft ook net dat de honden in de stad altijd agressief zijn en die in de polder niet.. plaats maakt niet uit... elke hond is anders!
Dus oordeel niet te snel ;-)

honden page profiel MeisjesMeisjes

honden foto van Meisjes

Luna is ook aangevallen door andere hond. zomaar ineens uit niers...die hond liep los.terwijl men wist dat hun hond andere honden aanvalt en kapot bijt! dan laat je zo hond niet los en met andere honden spelen..dat begrijp ik,.maar was voor mij geen reden om luna niet met andere honden te laten spelen...ik heb dr nooit tegen gehouden...en na die aanval.speelde ze gelijk met andere even later! niet elke is het zelfde en baasjes ook niet...als luna of djeijla weer word gebeten door anderen, hou ik ze zeker niet apart van andere honden,

honden page profiel Danielle en JuultjeDanielle en Juultje

honden foto van Danielle en Juultje

Ik denk dat mijn berichtje een beetje verkeerd overkomt. Ik bedoelde meer de JR die ik wel eens tegen kom die als een gek te keer gaan... Maar aan die zie je dat ze te veel energie hebben en dit niet kwijt kunnen, te kort worden uitgelaten. Of van die langharige kleine hondjes waar veel te voorzichtig mee wordt gedaan. Want ik ken ook genoeg honden die ik helemaal niet tegen kom in de polder, maar toch vriendelijk zijn (soms niet, maar dan weet je dat omdat die hond niet zo sociaal is naar honden). Je merkt wel wat verschil daar tussen. Sws ook omdat je in een dorp dezelfde honden vaker tegen komt, dus je ziet ze elke week wel een keer.

Overigens heb ik niets over de stad gezegd, alleen over het dorp waar mijn ouders wonen en de polder waar ik regelmatig loop. Ook niet dat de honden in de polder vriendelijk zijn in het dorp alleen maar agressief.

honden page profiel debby debby

honden foto van debby

mensen zouden wat meer rekening moeten houden met andere .

mijn 2 oudste honden zijn niet sociaal tegen andere honden ik kom met hun dus nooit in het los loopgebied maar hun willen ook wel eens lekker het bos in .

Dus ik ga netjes in het gewone bos waar aanlijn plicht geld en toch kom je dan mensen tegen die hun honden los laten lopen en ze naar mij toe laten komen terwijl ik ver van te voren al roep/vraag of dat ze ze willen aanlijnen .

het ennige wat je vaak te horen krijgt is je moet je honden opvoeden.

dan denk ik altijd maar ach sommige mensen zijn zo dom dat ze niet beter weten.

honden page profiel Nikita & Dames Nikita & Dames

honden foto van Nikita & Dames

Haha oke sorry, dat heb ik dan weer verkeerd begrepen ;-)

Ja met stad bedoelde ik trouwens ook dorp... haha tis maar hoe je het wilt noemen ;-)

En ja goed van JR is inderdaad bekend dat ze ontzettend wild ed kunnen zijn.. maar ik dacht ALLE honden in dat dorp die je tegenkwam haha :-D

honden page profiel Danielle en JuultjeDanielle en Juultje

honden foto van Danielle en Juultje

Nee helemaal niet! Ik las mijn bericht terug en ik zag dat het toch inderdaad zo over kwam ja, oepsie :')

honden page profiel Simone & MaxSimone & Max

honden foto van Simone & Max

ik zie Max het liefst spelen met allerlei honden. Het probleem met Max is nu sinds hij in een gevecht is terechtgekomen, hij niet meer zo sociaal is met andere reuen. Als ik bekende reuen zien, mag hij los en spelen. Maar er zijn er ook een aantal die hij niet moet dus hou ik hem aangelijnd.

honden page profiel Myrthe & YeboMyrthe & Yebo

honden foto van Myrthe & Yebo

En zo zien we maar weer: hondjes komen niet allemaal uit hetzelfde vormpje!
En dat maakt ze ook zo leuk: allemaal een ander verhaal, allemaal een andere gebruiksaanwijzing!

Veel plezier met de jouwe, of ie nou los mag of niet!

honden page profiel Myrthe & YeboMyrthe & Yebo

honden foto van Myrthe & Yebo

En zo zien we maar weer: hondjes komen niet allemaal uit hetzelfde vormpje!
En dat maakt ze ook zo leuk: allemaal een ander verhaal, allemaal een andere gebruiksaanwijzing!

Veel plezier met de jouwe, of ie nou los mag of niet!

honden foto van Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtje

Robi is ook een keer gegrepen door een duitse herder. nu ben ik wel wat voorzichtiger met herders, want er lopen hier ook een paar niet lieve rond, maar als de hond lief is, loop ik als het even kan een stukje mee met de baasjes, zodat robi juist kan leren dat niet alle herders eng zijn..........

met alle andere honden doe ik gewoon normaal, dat er 1 gekke hond tussenloopt betekent niet dat ze allemaal aanvallen......

honden foto van Kitty  & Danny •*¨*•.¸¸ Sadira, Ilisha, Dizzy, Heavy, Faith, Feenix, Kai, Balto, Simba & Nina ¸¸.•*¨*•

ik wil eerlijk gezegd ook niet dat mijn of andere honden komen spelen met mùijn honden gwn uit een heel simpel reden, ze gaan elkaar snuffelen dit gaat goed tot op een bepaald moment 1 van de honden dompinantie gaat vertonen wat de andere hond niet wilt accepteren en dan is het al begonnen en door die reden wil ik eht ook liever vermijden en ik denk dat er mensen zijn die dit ook in gedacht hebben. je bent nog steeds met honden bezig niet met spelende kinderen.

honden page profiel Irene Emma. Irene Emma.

honden foto van Irene Emma.

Als honden elkaar goed kennen gaat het altijd goed, bij ons tenminsten.Vraagt een vreemde baas of ze mogen spelen vind ik dat niet goed, in iedergeval niet langs de uitlaat route. Zouden we elkaar op het Meiveld tegen komen waar ze los mogen, is het de vraag accepteren ze elkaar en dat is even aftasten. En na al die jaren weet je of het goed gaat ja of nee.
En als Raïsa niet wil houd het op en zoekt ze een andere hond.

honden page profiel maureenmaureen

honden foto van maureen

Ik bepaal wel wanneer Elmo speelt met andere honden. Meestal spreek ik af met vrienden en hun honden. Hij is ook niet altijd 'vriendelijk' naar andere reuen, en ik heb geen zin in gezeik. Als we dan in het bos zijn, lijn ik hem aan. En dan boeit het mij bar weinig wat een ander daar van vind.

honden foto van **The more I know about people, the more I love dogs**

Ik laat Baco ook niet bij alle honden... Als ik zie dat de hond goed reageert als we dichterbij komen vraag ik eerst nog een keer of ie bijt (Je weet maar nooit) Als't niet is mag hij er wel aan snuffelen en even wat spelen:-D (Gaat ie helemaal tekeer haha) Maar als ik merk dat n hond wat anders reageert (Blaffen, trekken gelijk gek aan de lijn... Dan ga ik sowieso verder, zeker als't n grote hond is die die persoon amper rustig bij zich kan krijgen :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "met andere honden laten spelen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 3 12 3
Volgende forumvraag: poepen op bed
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^