agressief gedrag buiten???

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel LauraLaura

honden foto van Laura

Hey,
wij hebben sinds een maand een hele lieve Podenco kruising. (Charlie, teef).
Ze is 9maanden oud en hebben haar van andere mensen overgenomen. Die hadden hele leuke excusen enz. De hond was te mager ( ze hord mager te zijn, maar niet zo). Ze luisterd goed, maar heeft nog nooit een bot of ander honden knabbels gehad.
Ze woonden op een bovenverdieping, dus veel buiten geweest zal ze niet zijnn.

Nou goed, we hebben ook nog een kleine boomer kruising (ook teef, 4maanden) en dat gaat goed samen.
Toen ik de eerste keren met haar buiten ging wandelen ging alles vrij goed, behalve dat ze blaft naar andere honden. Ik dacht: zal wel gewoon speelsheid zijn, en corrigeerde haar.
Alleen... het word ALS maar erger. Ik weet niet of het agressiviteit is of wat dan ook, maar ze is niet meer te houden!. Ik kan haar een duw geven, "nee" roepen. een ruk aan de riem geven, negeren en doorlopen (meeslepen). het helpt allemaal niiet?!.
Ik wil haar graag eens los laten in een omheind gebied, maar een honden losloop gbied durf ik dus niet aan! Ze moet toch wel haar energie kwijt kunnen.
Iemand tips? als er nog iets onduidelijk is hoor ik het graag.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "agressief gedrag buiten???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Ik kan haar een duw geven, "nee" roepen. een ruk aan de riem geven, negeren en doorlopen (meeslepen). het helpt allemaal niiet?!.


Verbaasd dat je?

Ik raad je aan om op zoek te gaan naar de oorzaak van dit probleem.

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

Zitten jullie met haar op cursus?

Vertoond ze dit gedrag ook als ze losloopt? Of weet je dat niet? want je durft haar niet los te laten maar vaak is gedrag aan de lijn anders dan het gedrag als ze los lopen.

honden page profiel Floor en Fiefie Floor en Fiefie 3 doggies

honden foto van Floor en Fiefie

mee eens bijou...
ga eens na waarom je hond het doet voordat je meteen gemeen gaat doen naar je hond. hoogstwaarschijnlijk is het angst of onzekerheid en dat los je niet zomaar op, en al helemaal niet door te schreeuwen en te duwen.
zoek het forum en de encyclopedie maar eens door, daar zal al heel veel te vinden zijn hierover. ;-)

honden page profiel LauraLaura

honden foto van Laura

We hebben haar, zoals ik al zei, pas één maand. Het probleem moet dus al bezig zijn geweest vóór wij haar kregen, en aangezien deze mensen niet wilden reageren op de mail dat het goed met Charlie gaat, verwacht ik ook niet dat ze de moeite nemen om te reageren op de vraag of dit ook al bij hun gaande was.
Ik heb haar inderdaad nog niet losgelaten, simpel weg omdat ik haar nog niet goed ken, en ze dit gedrag vertoond...

@Caitlin,
Wat zou jij doen als je hond, dit gedrag vertoond, en je haar niet kan houden en ze de hele buurt bij elkaar blaft? Dan ga je toch op zoek naar iets om haar rustig te houden en te corrigeren?.
Hoe zou jij het dan doen?

Ik wil haar echt een keer laten rennen met andere honden, en ook de voordeel van de twijfel geven, maar wat als het mis gaat? Ik voorkom het liever, en met zekerheid haar los laten, dan dat ik denk van: ach, proobeer het eens nkijk wat er gebbeurd...

honden page profiel LauraLaura

honden foto van Laura

zal ik doen floor

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Ik zou haar absoluut niet los laten als zij dit gedrag heeft.

Dit gedrag komt ergens vandaan, een goed gesocialiseerde hond loopt keurig aan de lijn, blaft niet, kijkt niet om naar ander dingen.

Dus uit je verhaal maak ik op dat Charlie of haar socilisatie heeft gemist, of een nare ervaring heeft opgedaan.

Eerst moet je erachter zien te komen waar haar probleem vandaan komt, het klinkt als angst of onzekerheid.

Sowieso bereik je niets met corrigeren, je maakt haar alleen maar angstiger of nog erger, je bevestigd het en de wandeling word er niet prettiger op.

Als ik Charlie zou hebben dan zou ik heel veel lekkere snoepjes meenemen.
Zodra ik zou zien dat ze wil blaffen, afleiden met een snoepje.

Dit kan je doen door haar te laten zitten, snoepje geven en je loopt weer door.

Het gaat erom dat je haar gaat begeleiden in de wandeling en dat ze een positieve ervaring op moet doen en uiteindelijk zal het kwartje vallen dat een wandeling niet eng is.

Je zou altijd bij een hondenschool kunnen informeren, daar zou je ook kunnen oefenen met andere honden en met een begeleider.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Het klinkt eerder alsof ze angstig en onzeker is i.p.v agressief. Ze heeft al heel wat meegemaakt of juist niet meegemaakt. Een hond als zij en zeker een gevoelig ras als de Podenco heeft steun en veiligheid en inzicht van het baasje nodig.

Ik zou gaan bouwen aan een band met haar, haar altijd rustig, geduldig begeleiden. Doe leuke kleine rustige (zoek)spelletjes met haar. Maak de wandelingetjes nog kort en saai zonder veel afleidingen. Als er een andere hond aankomt, loop voorlopig daar met een grote boog omheen (nog voordat ze zich kan fixeren) leidt ondertussen de hond af met iets leuks of lekkers.
Geef haar heel veel rust om alle nieuwe indrukken te kunnen verwerken. Wat ze nodig heeft is veel geduld en inzicht. Een aanrader is veel te lezen over hondentaal zoals beschreven in Turid Rugaas boek Kalmerende signalen. Aan de hand daarvan kan je zien wat er in je hond omgaat, zodat je op de juiste manier kan reageren.

honden page profiel Floor en Fiefie Floor en Fiefie

honden foto van Floor en Fiefie

je hebt haar een maand...
er is veel werk aan de winkel dus, dat kan je weten als je een herplaatser in huis haalt. duwen, schreeuwen en trekken heeft geen zin...echt niet. dit is iets wat je moet gaan trainen...en met babystapjes zal er vooruitgang in komen.
de hond is onzeker of angstig (denk ik) en in dat geval moet je je hond weer het vertrouwen gaan geven, in jou maar ook in haar omgeving.
ik zou beginnen met wat aandacht oefeningen...
begin eens met als hij aan de lijn loopt iedere keer als de hond je aankijkt te belonen met wat lekkers. echt iedere keer. zo ga je de hond leren dat jij belangrijk bent...dat hij zijn focus op jou moet hebben...als dat gelukt is ga je met een lange lijn kom-hier oefenen...en als dat goed gaat laat je de hond eens los en ga je oefenen, het beste ergens waar hij weinig afleiding heeft...en zo bouw je het steeds meer op op een gegeven moment valt het kwartje wel hoor dat het leuker is om naar jou te komen
en haar voor de rest gewoon even bij andere honden weghouden.

je zal zien zodra de hond helemaal op jou gefocust is dat hij veel minder onzeker is en dus niet zomaar meer zal uitvallen, blaffen of op andere honden afstormen. mij heeft dit heel goed geholpen met fief.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Niks aan toe tevoegen eigenlijk.

Kan/wil/durf je het niet alleen dan kan je hier altijd om hulp vragen. Op verschillende plekken in nederland zitten er geweldige deskundige mensen die hier op het forum zitten. Die je gerust thuis willen helpen.

Groetjes!

honden page profiel LauraLaura

honden foto van Laura

bedankt allemaal dat zijn nuttige adviezen ! ben net weer wezen wandelen en heb haar deze keer wat korter gehouden, want ik herinner me dat toen ik haar een beetje te veel ruimte gaf dit veel meer voorkwam.
Inderdaad, dat doe ik ook wel eens; af en toe ook stoppen dan comando "zit" geven, en dan belonen zodat ze aandacht op mij houdt in plaats van al het interessante om haar heen.
Ik was sowieso van plan om als de sneeuw echt fatsoenlijk weg is om echt te gaan trainen met haar in omheinde omgeving.
Inderdaad met spelletjes en dan elke keer belonen als ze terug komt ( wat ze binnenshuis & tuin al doet).
Het is echt een schat van een hond en die reacties wat ik had waren meer uit onraad dan dat ik "gemeen" tegen haar terug wouw doen.

Sander (Gast)

Ik heb sinds 6 maanden ook een 2de hond (australian shepherd) erbij die precies het zelfde gedrag vertoont!
En hoe ouder hij wordt, hoe erger het wordt! Ik ben een tijd geleden gaan werken aan dit gedrag om het te veranderen, en ik moet zeggen dat het goed werkt. Nog voor dat hij zich focust op een andere hond zorg ik dat zijn aandacht volledig bij mij is!
Door een commando te geven en hem te belonen als hij dit goed uitvoert, en dit continu te herhalen, zul je zien dat hij na verloop van tijd geen tot weinig aandacht besteed aan andere honden.
Hierdoor wordt het blaffen en grommen (in mijn geval) naar andere honden een stuk minder.
Misschien helpt dit in jou geval ook! I hope so..
Succes en de groeten

honden foto van Paco, Muis,Vera, Papadopoulos, Odette en Annabelle (Terra+, Dinky+, Saltarin+, Sam+, Zara+)

Had er hier ook zo eentje. En niet alleen met honden, maar ook met mensen, auto's...alles eigenlijk.

Ik denk dat het eerder komt omdat jouw hond bang en onzeker is.
Met veel geduld en oefenen kan je dat gedrag ombuigen. Gewoon op tijd ingrijpen voor het gedrag zich voordoet. Dus wanneer er een andere hond aankomt en die nog heel ver van jullie verwijderd is, er voor zorgen dat je de aandacht van je hond hebt, met iets lekkers. Wanneer je dit probeert en je bent al te dicht mag je bij wijze van spreken met een stuk roastbeef staan zwaaien, dan lukt het niet meer.

Als je zijn aandacht kan trekken, volgende keer van iets dichterbij proberen en zo steeds doorgaan en je zal zien dat je op den duur de aandacht van de hond kan vangen zonder dat je iets lekkers nodig hebt.

Wij zijn nu al zover dat we door een groep mensen kunnen wandelen en Salta alleen aandacht voor mij heeft.

Wel opletten met los laten lopen wanneer de hond nog zo onzeker is. Ik heb naast Salta zelf ook een podenco mix en die kan NIET los... Aan een trainingslijn gaat het perfect, wanneer hij niet aan de lijn zit en je laat hem los neem je best een picnick mee... meneer snort achter de eerste de beste vogel aan en je ziet hem niet terug voor hij de vogel te pakken heeft. Kan je roepen, weggaan, smeken, staan zwaaien met lekkers... vergeet maar dat hij terugkomt...

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "agressief gedrag buiten???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^