hart aorta ver nouwing kan dat verholpen worden

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel jeffreyjeffrey

honden foto van jeffrey

mijn hond heeft een afwijking aan het hart wat kan ik doen ik wil haar niet in laten slapen maar zijn allemaal moerlijke termen wat ze zeggen wie kan me er meer over vertelen

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "hart aorta ver nouwing kan dat verholpen worden " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker

honden foto van Marit

Hoi Jeffrey,

wat erg dat je hondje zo'n hartprobleem heeft.

Een aortastenose is een vernauwing van de uitstroomkant van het hart (van het hart naar de rest van het lichaam).

Het kan aangeboren zijn (dan merk je het als de pup enkele weken oud is), of een hond kan het op latere leeftijd krijgen.

Bij sommige rassen (bijvoorbeeld de Newfoundlander), is het erfelijk.

Afhankelijk van hoe erg de vernauwing is (hoe kleiner de opening van het bloedvat, hoe ernstiger de verschijnselen) wordt de hartspier aangetast. Hij moet steeds harder gaan pompen om het bloed het lichaam in te krijgen (door een smal rietje moet je harder blazen, dan door een regenpijp) en wordt hierdoor steeds dikker.

Vergelijk het met elke andere spier. Hoe meer je een spier gebruikt, hoe dikker hij wordt. Echter, voor de hartspier is dat niet gezond. Het kan leiden tot een infarct.

Sommige dieren met een minder erge vernauwing, kunnen normaal leven. Andere dieren, waarbij de vernauwing erger is, krijgt het lichaam onvoldoende bloed met zuurstof en kunnen flauwvallen of zelfs plotseling sterven (vooral na inspanning, dan vallen ze ineens dood neer).

Er kan gekeken worden hoe erg de afwijking is met een zogenaamde Doppler-echocardiogram. Dit is een echo van het hart, met kleurtjes, zodat je het bloed ziet stromen.

Helaas is er geen effectieve behandeling, is er sprake van een ernstige vernauwing, dan is inslapen vaak de zachtste manier van sterven. Ook voor jou als eigenaar. Anders heb je immers kans dat je hond ineens doodneervalt op straat.

Ik zou zeggen, laat zo'n echo maken en ik hoop dat de vernauwing niet ernstig is!

Succes!

Groetjes Marit

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker

honden foto van Marit

Jeffrey,

ik heb je een berichtje gestuurd.

Die kun je zien aan de rechterkant. Daar komt dan te staan 1 bericht.

Peter (Gast)

Ik had een cocker spaniel met 6 mnd
had hij hartruis bleek aortastenose niets helpt, je kunt alleen beta blokkers gebruiken preventief hielp
jammer genoeg niet na amper 1 jr 2 wkn is hij gestorven zoals hierboven omschreven ineens dood neergevallen op straat vreselijk :'( :'(
gelukkig heeft hij niet geleden, denk dat hij er niks van meegekregen heeft.
deze ziekte is niet te opereren anders had ik het laten verhelpen kosten boeide niet.

Jan (Gast)

Wat raar ook ik had een cocker spaniel uit panningen en mevr. de fokster zetelt in de fokkers commisie dus denk je dat zit wel goed nou niet dus die had ook erfelijke aorta stenose heb zelfs gehoord dat met de ouders gewoon doorgefokt wordt nou lang leve de spanielclub die ervan weet :'(

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "hart aorta ver nouwing kan dat verholpen worden " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^