Sinds gisteren is er iets "met" de anus (?)van 1 van mijn honden. Een deel van het randje is beetje rood en er komt meer vocht uit dan normaal, ik bedoel meestal is de anus zo goed als droog. Niet dat het nu eruit druppelt of loopt, maar hij laat "aarsstempels" achter waar hij gezeten heeft....( gelukig heeft hij 2 vaste zitplekken...! )
En de anusgeur is te geod ruiken als hij bij me op schoot zit en dat was eerst niet zo.
Heeft iemands hond dit ook weleens gehad en wat was de oorzaak en en wat te doen? .......
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ahum ; ANUS probleem !?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
verstopte anaalkleiren die moeten leeg gemaakt worden .
Maar zal even na kerst even naar de da ermee gaan om het na te laten kijken .
je kan ook zelf de anaalkleiren leeg drukken maar dat is best een heel vies werkje en je moet het ook kunnen.
oh dat heeft boomer ook wel eens..
hij gaat altijd 1x in de zoveel tijd naar de trimsalon en daar knijpen ze ook altijd de anaalklieren uit..
boomer gaat ook altijd 'sleetje rijden' als hij er last van heeft
nee, volgens mij zijn het niet de anaalklieren en deze hond heeft nog nooit last van zijn anaalklieren gehad......sluit niet uit dat het nu wel misschien nodig is, maar zeker weten doe ik het nog niet.
sleetje rijden doet ie ook niet.
Als Bijou haar klieren volzitten gaat zij nooit sleetje rijden of gek doen, zij likt dan regelmatig aan haar anus, er komt een vieze lucht vanaf en zij laat druppeltjes achter.
Dus, ik denk dat jouw hond nu wel last heeft van volle klieren, ff langs een trimsalon of DA en ze zijn weer leeg.
zou wel verschillend zijn per hond
ik denk dat hij zoals caitlin al zegt er nu wel last van heeft.
even een bezoekje ana de DA of trimsalon
Ik vermoed toch dat de hond een anaaklierprobleem heeft...
Tenzij de sluitspier van de anus niet goed werkt en er constant darmvocht uit loopt..
De anaaklier problemen ontstaan 99% door verkeerd voedsel...
Te slappen ontlasting..
De hond hoort te PERSEN bij het maken van een drol..
Op die manier leegt de anaalklier zich ietsjes...
Ga je de anaalklier laten leegdrukken dan zet je het proces van anaaalvocht aanmaken juist nog harder in gang...
Lievr je heil zoeken in andere voeding..
Succes, Ilja
Vaak is sleetje rijden hét signaal dat de klieren vol zitten, en ik bedoelde ermee dat dit niet standaard is aangezien Bijou hier geen last van heeft.
Maar, dat is natuurlijk bij iedere hond verschillend
@ilja heb wel gelijk als je eenmaal begint met uitdrukken komt het probleem steeds terug.
En versvlees geven krijgen ze harde ontlasting van en zo wordt de anaalklier ook leeg gemaakt.
Enb hebben ze deze problemen ook niet.
Vaak hoor je deze problemen als de hond brokken eet.
1 van mijn reuen had dat in de zomer ook, zijn anaalklier was onstoken en had een fisteltje gevormd naar zijn rectum, dus de troep kwam uit zijn anus.
Laten spoelen en onstekingremmer en het was over.
Mijn reu is 4 jaar ruim en had dit nooit eerder gehad, dat zegt dus niks, sleetje rijden deed hij niet.
mijn honden krijgen farmfood brokken. de hond die nu last heeft van zijn anus / anaalklieren heb ik 3 , 5 jaar.
en welk vers vlees geven jullie ze dan?
net even op internet gezocht en zie dat Farmfood ook kvv voer heeft.
iemand ervaring met dit merk vers voer?
Ik geef Carnibest, prachtige harde ontlasting 1x per dag.
Alsnog zitten die van Bijou iedere 3 maanden vol, kan al op de kalender zetten wanneer het weer zo ver is.
Dus, ik denk zeker dat het te maken heeft met voeding en dus met ontlasting, maar zou het niet zien als dé oplossing.
Bij Bijou zou het te maken hebben met de afvalstoffen in haar darmen die niet goed weg kunnen en dus zich ophopen in de anaalklieren, hier krijgt ze binnenkort een homeopatisch middel voor.
de mops met deze klacht heeft altijd stevige drollen, dus geen halfzachte of diarree ook nu met deze klachten.
Door die farmfoodbrokken is zijn ontlasting mooi stevig ,maar het zijn ook weer geen keiharde "klompe" of zo .
van ander voer werd de ontlasting juist zachter .
De hond van mijn ouders had ook zoiets dergelijks. Bleek het een wondje te zijn dat mijn moeder had veroorzaakt waarschijnlijk, door met de borstel te haperen of zo... Dat wondje bleef onopgemerkt tot er zich vuil in nestelde, dan ging het ontsteken, begon te stinken, hij had pijn en jeuk en het was bloederig rood rond de hele anus. Ze zijn naar de DA geweest en hebben zelf en medicatie mee genomen, nu is het al heel wat beter. Was dus ook geen ontstoken anaalklieren maar een banaal wondje dat uit de hand liep... even laten checken zou ik zeggen.
nou, ik was ziek geweest dus kon niet naar dieren- arts, maar wat gebeurde er? Het vocht werd steeds minder en nu komt er niks meer uit het aarsje van mijn mops. Hij ruikt nog wel sterker dan voorheen daar en ik blijf het goed in de gaten ( ha, ha...) houden.
houd jullie op de hoogte....
gisteren alsnog naar DA gweest en idd : anaalklieren zaten goed vol.
probleem nu opgelost, dus
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ahum ; ANUS probleem !?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?