nagelbijten

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel fortunafortuna

honden foto van fortuna

fortuna bijt steeds aan de nagels van haar achterpoot.haar nagels waren heel lang toen ik haar kocht.ze zijn wel wat afgesleten,en de da kon ze niet knippen,omdat ze dan meteen in het leven zou knippen.
moet ik toelaten dat tuna aan haar nagels knabbelt,of kan ik er beter iets van zeggen?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "nagelbijten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Kimeta Kimeta 3 doggies

honden foto van Kimeta

denk dat je beter er wat van kan zeggen, zodat het geen gewoonte gaat worden.

honden page profiel Claudia, Andor en DeamonClaudia, Andor en Deamon 3 doggies

honden foto van Claudia, Andor en Deamon

Heb er geen ervaring mee, maar wat hierboven is gezegt kan ik me eigelijk wel in vinden.
Zou niet fijn zijn als het een gewoonte word en ze dr poootje door zelfdwang stuk gaat bijten.

Heb je ook het idee dat het jeukt? of dat niet?

honden page profiel MeenteMeente 3 doggies

honden foto van Meente

Als ze alleen d'r nagels bijt, zou ik dat gewoon toelaten. Raja 'knipt' ook zijn eigen nagels. Heb ik geen problemen mee, hij zal wel voelen als het pijn doet, toch?

Als ze echt aan haar pootje zit, zou ik het wel even nakijken. Het liefst niet op het moment dat ze er zelf aan zit, maar als ze er zelf niet mee bezig is. Als je niks kan vinden, dan kun je haar proberen af te leiden als je weer ziet dat ze eraan zit.

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+ 3 doggies

honden foto van Kim, Roef, Casper+

zolang ze aan haar nagels bijt en het niet neurotisch wordt moet je het gewoon toelaten. D ehond knipt zelf zijn nagels. Casper doet dit ook bij zijn klauwtjes aan de voorpoot. Hij houdt deze zelf goed kort.

Laat je hond verder veel op verharde ondergronden lopen zodat de nagels wat slijten.

honden page profiel fortunafortuna

honden foto van fortuna

het begon met likken aan die poot.we zijn bij de da geweest,en haar nagels en haren zijn rood verkleurd,maar de huid van de poot is niet geïrriteerd.ze heeft geen jeuk.ze likte alleen als ze op haar kussen lag,en verder nooit.nu is daar het nagelbijten bij gekomen.
over het algemeen lopen we op harde ondergrond,en fietsen ook samen.ze heeft hele rare lange tenen,en haar nagels raken amper de grond,waardoor het niet genoeg afslijt.maar het leven zit heel dichtbij,dus knippen kan niet.

honden page profiel Claudia, Andor en DeamonClaudia, Andor en Deamon 3 doggies

honden foto van Claudia, Andor en Deamon

Dat rode is geloof ik gewoon verkleuring, (witte hond toch?) mijn staffie heeft dat namelijk ook.
Hij knabbelt wel eens aan zn pootjes, dat is geen probleem natuurlijk, elke hond doet dat wel. Ik zou alleen in de gaten houden dat het geen dwang-knabbelen word.

honden page profiel Willemijn   -     Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn   -     Bams  en Ogin   ¥ .

iedere keer een stukje knippen, het leven trekt zich steeds verder terug, zodat ze na zoveel maanden kortere nagels heeft.

en ja ik zou het verbieden, nagel bijters zijn mensen trijters, dat is toch het gezegde ? en het wordt zo,n vervelende gewoonte, je moet het cirkeltje doorbreken, want daar zit ze in.

en als je zelf niet durft te knippen, misschien een bevriend iemand die zijn hand daar niet voor omdraait, steeds wat verder, net zolang tot tie korte nagels heeft, door het knippen van de nagel, trekt het leven zich terug.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Ik zou de nagels kort houden.Ik laat het bij de trimsalon doen.Maar erg is het niet wat ze doet.

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van C

Als de nagels niet geknipt kunnen worden omdat er dan gelijk in het leven word geknipt, dan heeft zij niet te lange nagels.

De nagels van Bijou's voorpoten slijten nooit, en die worden regelmatig geknipt, dan gaat er echt een stukje af.

Nagelbijten kan geen kwaad, zolang het niet obsessief gaat worden.

honden page profiel Dionne & EnzoDionne & Enzo 3 doggies

honden foto van Dionne & Enzo

Enzo bijt soms ook op zn nageltjes niet obsesief maar komt wel eens voor gaat zowat de hele poot het bekkie in, meestal als ik zeg enzo niet doen is het ook meteen weer klaar.. je zegt dat de da niet wou knippen omdat z4 dan snel in het leven knipt dan zijn de nageltjes ook niet te lang... heb die van enzo nooit geknipt slijt vanzelf....

honden page profiel YvonneYvonne 3 doggies

honden foto van Yvonne

Chica doet het ook, aan één kant maar nl. het voorpootje (dat nageltje wat niet op de grond komt).
De andere poot hou ik kort. De rest van de nageltjes slijten goed af door het wandelen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "nagelbijten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Vuurwerk.
^