Mijn hond, Tuk, plast soms binnen tijdens het spelen.
Hij is voor de rest helemaal zindelijk. Alleen met wild spelen of als ie zelf met een bal speelt, lijkt het alsof hij per ongeluk plast. Net alsof hij zo druk bezig is met spelen, dat hij vergeet z'n plas op te houden..
Verder doet hij dat ook soms als we boos op hem worden. Als we dan over hem heen buigen, zonder hem aan te raken, trekt ie 1 achterpoot omhoog (hij is een reu) en plast hij een beetje.
We vinden dit erg vervelend en hebben vanalles geprobeerd. Negeren, straffen, naar buiten tillen na het plassen. Soms gaat het weken goed en dan plast ie opeens weer een paar keer achter elkaar tijdens spelen of straffen.
Weten jullie hoe we dit kunnen aanpakken?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Plassen tijdens spelen/straffen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Niemand....?
Hallo,
Toevallig net aan het lezen wat je zegt.
Ik heb het idee dat onze pup dit ook doet.
zo ineens zonder voortekenen.
Laatst tijdens het oefenen van iets, ineens liet ie het lopen (kan nog niet zijn poot optillen..is nu 3 maanden) en ook tijdens het stoeien.
Wat ik tot nu toe heb gedaan het inderdaad 'straffen' maar zo wil ik het niet noemen. Bij zijn nek gepakt (ondersteund bij achterpoten) en buiten neer gezet. Hij gilde en jankte als een gek, maar ik laat het zeker niet toe (vanaf het begin zo aangepakt en zo is hij ook zindelijk geworden). Vind het onderpreken en oppakken geen straf eerlijk gezegd, zolang je goed gedrag beloond.
Hoe het komt? Ik hoop dat iemand anders een beter antwoord heeft.. maar ik herken het wel!
Zijn het mn bij het straffen geen onderdanigheidsplasjes (zou ook kunnen bij opwinding als het allemal te opwindend wordt of als je even over de hond heen staat)?? Hiermee wil de hond aangeven dat hij zich op dat moment heel onzeker voelt, dat moet je absoluut niet bestraffen of onderbreken maar wegdraaien (zeker niet over de hond heen gaan staan) en negeren. En dat een tijd lang.
Absoluut niet straffen!
Je hond plast niet omdat het vergeet het op te houden of uit dominantie of slordigheid, maar uit spanning of onzekerheid.
Op dat moment zijn er te veel prikkels en die worden mede door jou veroorzaakt: jij speelt met je hond en bouwt dus mede de spanning op.
Het is juist belangrijk dat je hond zelfvertrouwen krijgt. Straf je hem/haar, dan bereik je het tegenovergestelde: je hond wordt nog onzekerder.
Ga dus iets minder ver in het spel en wordt er toch geplast, negeer dit dan.
Deemoedsplasjes, opgewonden en dan de controle over de blaas even kwijt zijn.
Ga met je hond werken aan zijn zelfvertrouwen. Maak het zelfstandiger, zekerder.
Ga speur/zoekspelletjes doen. Laat het hem zélf doen, ga niet te snel en teveel helpen.
Straffen heeft geen zin, zal het alleen maar verergeren dit gedrag.
Bindy is 6 maanden en had het laatst ook. Nu gaan we tussendoor dus gewoon een plasje doen
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Plassen tijdens spelen/straffen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?