Hoi,
Ik ben sinds kort over op de KVV. Ook geef ik af en toe wat kleine barf dingetjes erbij.
Ik heb al wat verschillende merken geprobeerd, en eigenlijk gaat het erg goed. Meestal 1x per dag ('s ochtends) en kleine stevige poep, heel soms 2x per dag.
Maar helaas heeft ze ook bijna elke dag in de middag een klein beetje ontlasting die slap zacht en slijmerig is. Qua hoeveelheid zal het amper op een kleine eetlepel passen, maar het is toch bijna iedere dag een vies klein kwakje.
De 1e (3)dagen ofzo had ze hier geen last van, maar nu dus wel.
Het lijkt soms net of ze gewoon "niets"
verdraagt daar achterin. Ze doet ook echt moeite om het eruit te krijgen.
Is dit iets waar ik me zorgen over moet maken, of gaat dit nog over zodra ze wat langer op kvv zit?
En zijn er mensen die dit ook hebben?
Graag advies of ervaringen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vies vraagje.... gaat dit over" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik geef nu van Lupa. Ze heeft ook wel eens rodi, smuldier en kivo gehad (altijd een dag of 2 of meer dezelfde), maar eigenlijk was het bij allemaal hetzelfde. Soms krijgt ze een stukje eendenrug, kippennek of kwartel. (dat laatste heeft ze nog niet gehad ) Dat is echt maar af en toe omdat ze dat leuk en lekker vind om iets van t bot af te trekken. Dit haal ik ook bij lupa.
Owja, dat vieze kwakje is meestal ook nog vóór dat ze een snack krijgt zoals gedroogde pens, buffelhuid of een oor oid. Dit krijgt ze 's middags vaak.
Zal ik doen, hoewel ze dus alleen een vies poepje heeft vóórdat ze de snacks heeft gekregen. Niet na de snack.
Is je hond verder levendig en actief ? Hoe is de kleur van het slijmerige kwakkie ontlasting ? Het kan natuurlijk ook zo zijn dat je hond aan het ontgiften is . En dat doet elke hond op geheel eigen wijze .
Twee van mijn honden hadden ook enige tijd een wat slijmerige laag over de ontlasting heen .Maar dat is na verloop van tijd weer vanzelf verdwenen . Ook stonk de ontlasting soms heel erg . En mijn jongste bulldog heeft in de overgangsperiode van kvv naar barf weer een ontgiftingsperiode doorgemaakt . Ze had eenmaal op kvv minder last van ontgifting , een paar dagen wat duf en meer slapen , geheel uit de vacht , en de slijmerige ontlasting . Maar toen ik haar volledig overzette op barf heeft ze wekenlang gestonken als een otter , een vreselijke vieze lichaamsgeur
Hoelang geef je kvv / barf.
Wellicht heeft het ontgiften te makenb
Of geef je teveel.
Als ik hier sommige wat meer geef, dan hebben ze ook af en toe een slijmerige derol/pasta.
maar ik hou het op ontgiften
Jay had dit ook..
Meestal in de middag slijmerige ontlasting!
Bij ons kwam het door de schapenvet..
Nu geven we dat 1 of 2 keer per week en is het slijmerige zo goed als weg.
Gebruik je dat ook?
Liefs van ons
welke verhoudingen bot, orgaan, vlees en groente bevat je KVV? En wat zit erin?
@ Amber Noa Milo Tessa,
Ze is gewoon vrolijk, levendig, speels zoals altijd. Happy de peppy zeg maar.
Eerder zat er idd af en toe ook een slijmerig laagje over de ontlasting en af en toe stinkt het idd heel erg. Ze is echter niet duf of slaperig geweest tijdens de overstap.
@ Elly van Heeringen,
Ik geef nu ongeveer ruim 3 weken KVV. Ze was toen 6mnd dus ik geef ruim 4% lichaamsgewicht. Ze was van de 5e naar 6e maand op brok niks aangekomen dus dat leek me niet goed. Ze moet zeg maar 190 gram en ze krijgt 200, om weer een beetje aan te komen ook. Over een week of misschien 2, als ze 7 maanden is ga ik waarschijnlijk naar 3% dat ongeveer 150-160 gram is. Dus wellicht kan het ook komen doordat het wat royaal is, al lijkt me toch dat een levendig hondje van die leeftijd dat ook wel nodig heeft.
@ rich&joy&jay,
Ze krijgt af en toe een 1/4 blokje schapenvet, maar als ze die niet krijgt heeft ze het ook.
@ Sandra, lady dana en eddie
Ze heeft verschillende merken gehad, dus geen vaste samenstelling. Ze had het bij alle merken.
ALs ik het zo lees, lijkt het idd om ontgifting te gaan. Dit zou dus een paar weken moeten duren?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vies vraagje.... gaat dit over" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?