hoi,
mijn chihuahua'tje is (buitenshuis) erg bang,
nu is ze erg bang voor andere honden.
als er een hond te dichtbij komt krimpt ze in elkaar
met er staart tussen haar benen, begingt te piepen
(niet blaffen maar piepen) en dan springt ze tegen me
been op zo van; "pak me op!".
behalve juist op andere honden aflopen,
alleen het positieve gedrag belonen, en er een corrigeren trekje aan de riem geven als ze tegen me op wil springen nog. en vooral niet optillen nog meer tips?
want heb niet het idee dat het verbetert zeg maar..
alvast bedankt!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "bang voor andere honden, iemand tips?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Hoe oud is ze?
Heeft zij wel een goede socialisatie gehad?
Corrigeren zou ik niet doen, angst is heel naar voor een hond daar kan zij weinig aan doen.
Vooral positief blijven en belonen, zoals je doet.
Je kan honden uit de buurt die lief en rustig zijn gebruiken, zodat je kan oefenen met haar en de omgang met andere honden.
Of naar een hondenschool gaan, ze moet vooral op een rustige en positieve manier leren dat honden nniet eng zijn.
heb je iemand met een lieve hond ? samen gaan wandelen, komt ze er overheen als ze ziet dat dat goed gaat.
ik heb dat al een geprobeerd met de honden van mijn moeder, maar die vonden mijn hondje zo onintressant dat ze op eigen houtje verder gingen zoeken naar "leuke" speelkameraatje. en de honden die ik verder ken zijn te druk of vals..
en ik heb haar op bijna 1jarige leeftijd gekregen van mijn schoonzus, en tot die tijd is ze eigenlijk gewoon niet opgevoed.
ze is nu 1,5.
en heb wel een soort van privé hondentrainer maar het wil allemaal niet echt vlotten..
Zou een hondenschool niet goed zijn daar leer je ook heel veel.En de hond leert dan misschien beter met honden om te gaan.
Hondenschool inderdaad of eventueel een gedragstherapeut.
Ze is niet opgevoed, dat is jammer. Socialisatie zal ze dan ook niet gehad hebben, weet je waar je schoonzus haar vandaan heeft gehaald?
ja bij een niet officiele fokker (broodfokker wil ik niet zeggen, want dat weet ik niet) waarvan dit nest een foutje was.. ze had wel broertjes en zusjes en er liep nog een andere hond in huis.
maar zo'n hondencursus is niks nu, want ze wil en doet en luistert gewoon niet als er andere honden in de buurt zijn. op het moment dat dát goed gaat wil
ik op een hondenschool met haar.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "bang voor andere honden, iemand tips?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?