jalisa betrap ik nogal veel op onze compost hoop waar ze oa met smaak de aardapplel schillen ligt op te eten
ook eet ze vrij veel gras vooral die lange srieten van rond de 20 cm zijn gelieft hier in de wei aan de kant,heb haar net haar portie kvv gegeven net nadat dit op was draade ze haar om om dadelijk wat gras te eten heb toen een spriet of 10 van 15/20 geplukt en ze at deze allemaal op
van kvv heb ik de laaste 2 maand gegeven 750 gram
waarvan elke dag 250gram haaks barf of darf en 500gram kvv van voornammelijk carnivoer,all animal,naturis,tinlo's barf menu en af en toe eens een lupa kvv mix
dit lijkt me toch een volwaardig menu
braken doet ze niet haar stoelgang is normaal vond die op brok wel stabieler.
is dat nu door evt tekorten dat ze dit eet?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "schillen/gras" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Aardappel is familie van de Nachtschade .Er zitten stoffen onder de aardappelschil die voor mens en voor hond rauw zeer schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid!! Dus niet meer toelaten. Door aardappels te koken verdwijnt deze stof!!
Het zou kunnen dat je hond te weinig ballaststoffen krijgt voor zijn vertering en daarom op zoek gaat naar de schillen en gras. Voeg zonodig wat geraspte of gepureerde verse groenten toe of fruit bij het eten. Meestal is het probleem dan opgelost!!
@Annelies, O, ik heb een vriendin die aardappels teelt, ze hebben 2 duitse staanders die soms van de aardappels eten die opgeslagen liggen en ze leven nog steeds, de ene is al 14 jaar oud zelfs.
Ik weet dat veel honden er hartstikke gek op zijn, maar is het niet net als bij mensen dat we wel een ons boekje te buitengaan tegen beter weten in. Het blijft ongezond en kan schade aan organen opleveren!!
dat het schadelijk is hecht ik weinig belang aan ik geef ook varkensvlees dat is ook zeer slecht volgens vele geef het al 5 jaar
als het slecht is zal een hond het wel niet blijven eten denk dat die van nature wel weet wat goed of slecht is heb zelf gezien dat mijn honden in het bos bepaalde bessen enzo niet eten en andere wel
tank doet het ook met gras eten en hij zit ook op kvv.
gaat niet over zijn nek ervan.geen idee waarom hij dat doet misschien vind hij het lekker.
bij ons zijn er in de buurt meerdere honden die het gras snoeien zeg maar,ook die niet spugen .
het is alleen maar als dit echt voorkomt uit een tekort dat ik mijn vooropgesteld nrv menu moet gaan aanpassen en dan gaan de vlees,bot,orgaan verhoudingen veranderd moeten worden
Nee, ik denk niet dat ze tekorten heeft. Ze kan het wel eten voor wat extra ruwe vezel, dat de maag- en darmwanden schoon schraapt. Voor de rest denk ik dat ze het gewoon lekker vindt.
Zoals ik in andere topic al zei denk ik toch dat hij mogelijk behoefte heeft aan vezels voor de vertering.
Als ik zie dat Lily weer meer gras gaat eten pas ik haar voeding hierin wat aan.
Je kunt ook gerust een aardappeltje net rauw af koken en door de voeding prakken, wat extra groenten geven (fijngemaakt).
Het is even 'spelen' en uit proberen. Maar als het goed is zou met wat aanpassing van de voeding het snaaien minder moeten worden.
Maar is mijn eigen ervaring en zoals ik het doe.
Geen wetenschappelijk gegeven.
@Annelies, je hebt gelijk, heb het net gelezen op een giftigedingen site, je bent nooit te oud om te leren!
Ik heb wel een grote duim Plato maar daar kwam mijn reactie Níét uit!!! Ha HA!!! Slimmerik !! Als ik iets nieuws zie zoek ik het ook voor me zelf op hoor!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "schillen/gras" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?