Ik had er eigenlijk nog nooit zo bij stil gestaan, dat sommige mensen denken dat reuen per definitie dominanter zijn dan teven.
ik heb zelf dat gevoel en ervaring helemaal niet, teven en reuen zijn wel anders.
Nu ben ik zelf een "reuen mens", maar heb ook wel teefjes te logeren en om nu te zeggen dat die dan minder dominant zijn (per definitie) als de reuen, en dan bedoel ik niet onderling, maar echt de dominantie zoals ze in het leven staan.
Hoe ervaren jullie dat eigenlijk?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "teef of reu, wie is in aanleg dominanter" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Nou dat vind ik een rare gedachten gang. Er zijn toch ook genoeg teven die reuen de baas zijn!
Wat ik me heb laten vertellen, is dat teven vaak reuen de baas zijn toch, qua dominantie?
Ikzelf zou dan eerder andersom denken. De duitse herderteefjes die ik kende waren toch feller en pittiger dan de reuen vond ik.
Maar goed, ik weet niet of je dat in zn algemeenheid kan zeggen.
Bij mij had de oudste teef het voor het zeggen hoor!!
hier zijn de teven dominanter dan de reuen..
van de 6-ling zijn de 4 zusjes de 2 broertjes echt wel de baas!!
hier hebben we een alfareu en teef maar ze hebben het meest ontzag/angst voor de teef!!
Ze hebben toch ook lang gedacht dat bij de mensen de man altijd de baas was.. ACHTERHAALD!! hahahahaha
Bedoel je dan de Kalme Dominantie(dominant door koelbloedige houding ,en daardoor respect van de andere honden,zonder de hond ook maar aan te raken) of de aanvallende Dominantie(die zeg maar uit de jaren 40 komt en met dominant eigenlijk een aanvallende agressieve hond bedoelt)?
Wat ik zie aan mijn TEEF is dat zij juist heel onbesuist boos kan reageren(onzekerheid)op bepaalde honden.
Maar zij kan ook dominant zijn(de positieve respect vragende manier) door haar kalme houding.
Laatst was er een vrij onbesuisde herder kruising op het strand ,echt een jonge hond!Die zat andere honden al bijna ergerlijk achterna,die waren net zo groot als Mila,dus ik dacht nog,die kan zich zo lekker uitleven met Mila,want die houdt wel van een wilde actie!!Maar ze kwamen bij elkaar in de buurt en geen haar op het hoofd van de jonge hond om op Mila te springen,door haar houding,en zij had op haar beurt geen enkele behoefde om de hond op haar plek te zetten,wat dat had ze al voor elkaar gekregen met haar Dominante houding(respect afdwingende houding)
Groetjes Soraya&Mila
Reu moet zijn rechten proberen te houden in dekken en nageslacht verwekken.
En natuurlijk zijn harem beschermen tegen indringers en gevaar.
Voor de rest heeft hij geen functie.
De teef moet haar status van alfa te verdedigen en zorgen dat haar nageslacht de beste genen mee krijgen .
Een hele belangrijke status in de groep.
En voor haar heeft iedereen ontzag en zo niet dan zwaait er wat.
Zij is eigenlijk de spil van de groep waar alles om draaid.
Hahaha girlpower...
Ik hoor dat teefjes bij border collies over het algemeen ook wat pittiger zijn. Maar het zal gewoon aan het karakter liggen; hebt zowel zachte teefjes en reutjes als dominante teefjes en reutjes.
hahaha Kees,
en of ze weten dat er dan wat zwaait,
als Eden (alfateef) alleen al langs ze heen loopt gaan de koppie's naar benden en zijn ze opgelucht als ze door loopt!
ja hoor , hier is Lady de baas , daarna komt Roxy en helemaal achteraan komt Gentle , die heeft weinig te vertellen bij zijn twee meiden
roxy heeft in het begin echt geprobeert de macht te grijpen maar dat kreeg ze bij onze anders zo zachtaardige Lady niet voor elkaar
Volgens mij ligt het ongeveer gelijk hoor. Bij ons in huis zijn de teven allemaal een heel stuk dominanter maar dat is denk ik per hond verschillend en kun je daar geen echt beeld van schetsen.
Zo is het idd Kees, de reuen hebben niets in te brengen en staan onderaan de roedel. Als er eens een gedekt heeft loopt ie ook zo naar de anderen te patsen. Mjaa dat is na 1 dreun van een van de madamekes ook weer over :'-)
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "teef of reu, wie is in aanleg dominanter" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?