Nou ik ben idd benieuwd wat er gezegd wordt dan...de reden waarom ze vinden dat hij dominant is. En dan gelijk de definitie van dominantie erbij haha...
wat mensen dominant noemen is vaak iets heel anders..
hier was laatst een leuk topic over
http://www.hondenpage.com/hondenforum/41453/wat-is-dominantie..php
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Advies gevraagd. Dominantie riem bijten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Mag ik wat vragen over dit onderwerp?
Mijn pup doet dit namelijk ook, maar alleen op de oprit en voor het huis. Zodra we onderweg zijn is hij zijn riem vergeten.Ik heb hem dit zelf perongeluk aangeleerd. Toen hij net bij ons was, kwam een buurman waar ik even mee praten. Hij beet toen in de schoenen en broek van de buurman en heb hem toen zijn riem in de bek gestopt, zo van: kauw daar maar eventjes op. Hartstikke stom natuurlijk. Nu pakt meneer altijd eventjes zijn riem in de bek. Soms springt hij ook wel op. Het lijkt echt een spelletje te zijn. Moet ik hem dit ook afleren? Ik heb er niet echt last van.
Gewoon negeren, als het kan riem loslaten en weglopen.
Zorg ervoor dat het geen spel meer is. Dus geen aandacht meer.
dat is meestal de beste manier.
@Anna: mijn hond doet dat met 6 jaar oud nog steeds. 't Kost alleen af en toe een nieuwe riem.
Het belangrijkste is dat hij ophoudt als jij dat zegt, gewoon die keren dat het even hinderlijk is. Bij mij heeft het echter goed uitgepakt, nu ik met Chris fiets pakt hij zijn riem in de bek en trekt me zo voort. Hij zijn energie kwijt, ik mijn evenwicht behouden. Cool toch?
Haha Linda, ik zie het al voor me hihi! Goed plan! Nog even wachten tot Milow wat ouder is, maar het kan nog wel van pas komen dus, vooral met tegenwind
Ik heb hem vanavond trouwens genegeerd vooral omdat hij dan ook opspringt en ik doe zo mijn best om hd te voorkomen....Maar goed, ik Milow de rug toe draaien, en naar de lucht kijken..Hij had het eerst niet echt door en bleef met die riem spelen. Na 1 minuutje ofzo ging hij zitten en liet zijn riem los. Dit heb ik drie keer herhaald en daarna liepen we normaal over de oprit. Ook weleens leuk
Misschien 2 riemen, zodat je de andere riem kunt pakken als hij de ene pakt. Beide aan de halsband doen.
Als de hond in de riem bijt en het baasje is
boos of roept iets, heeft de hond zijn zin.
De aandacht die hij wil krijgt hij dan ook, ook
als het negatieve aandacht is.
Het moment dat hij begint, ga je je ook anders gedragen en daar weet ik alles van.
Je wordt nerveus, begint hem te corrigeren, zo van
laat dat, niet doen, schei uit en dat is nu net
wat hij wil.
Als je met hem wandelt, onder het wandelen de
riem laag houden, dus niet naar boven halen, om
te proberen te voorkomen dat hij gaat bijten, dat
werkt ook averechts.
De riem niet hoog houden, als hij al in de riem
bijt.
Ik heb nu een gewoon leren riempje en daar heeft
Romeo niet meer in gebeten.
Maar ja, ik kreeg wel advies van een gedragsdeskundige, ik deed ook precies wat ik nou
net niet moest doen.
Jongens bedankt voor de tips! Vanochtend hoefde ik hem maar één keer te negeren door weg te draaien en riem los te laten en hij heeft het helemaal niet meer gedaan....Woehoe!
hoi,ik wou nog even terug komen op het bijten in de riem,
las deze topic net pas,sorry!
indy heeft dat altijd extreem gedaan bijten in de riem,
heb nu sinds 2mnd een ketting tussen de halsband en de riem gemaakt(gekocht bij ijzerwarenwinkel),
en als hij wil bijten bijt hij nu in de ketting en dat vindt hij absoluut niét leuk,
na 2dagen was het afgelopen met bijten,
en neem van mij aan,heb alles geprobeerd,dit was voor ond dé oplossing,mss een idee?!
grtz jannette
Je hond kan wel een hele zekere hond zijn en tekenen van dominantie vertonen. Maar niet alle dingen die honden doen is dan meteen dominant.
Jouw hond is duidelijk best wel zeker van zijn zaak, hij durft in ieder geval met je te spelen en de riemn vast te pakken. Had je een hele onzekere hond gehad, dan zou hij dat niet zo snel doen, of het uiterste puntje pakken.
Waar de hond de lijn vastpakt kun je ook nog wel wat uit op maken. Pakt hij het uiteinde of haast in je hand?
Als ik een gedragstest afneem bij een hond, dan spelen we ook altijd even met een flosstouw, een hele grote waar ruimte genoeg is om niet het touw bij mijn hand vast te pakken. Honden die dan toch het touw pakken waar mijn hand aan grenst, of net mijn velletje meepakken, daarvan weet ik dan wel meteen wat voor vlees ik in de kuip heb. Die proberen zich het speeltje toe te eigenen.
Je hebt ook honden die pakken het uiteinde vast en spelen dan leuk mee en honden die het durven vastpakken. En exemplaren die denken: 'ik spelen met jou? Dat doe ik wel als IK zin heb.. nu even niet puh'
Ook leuk
Het verteld dus wat over zijn karaktertje, maar je kan er niet meteen het stempel dominant op drukken.
Dominant is meer een houding/gedtag op een bepaald moment, een relatieverhouding op dat moment tussen de hond en een ander individu. Dat verschillen per moment en per individu.
Groetjes, Margje
mijn pupje neemt ook de riem in de bek!!
ik vind dat wel schattig :P
maar het is dus niet ok?
Harley is zo te zien een flinke hond. Krijgt hij wel genoeg beweging? Het is lastig een grote hond in toom te houden als hij meer energie heeft dan jij ... Een kwartier goed rennen (bijvoorbeeld naast de fiets) doet wonderen!
Dominantieproblemen zijn altijd het gevolg van het gebrek aan leiderschap en onzekerheid van de baas. Een goede roedelleider word je niet door de regeltjes uit een boek na te leven. Je zult zelf een kalme, zelfverzekerde energie moeten hebben om je hond mentaal de baas te zijn. Jouw manier van zijn is cruciaal. Als je al onzeker bent, of angst voelt, erken dat gevoel dan en wens tegelijkertijd dat je kalm en zelfverzekerd wilt zijn. Je zult moeten leren begrijpen wat je hond nodig heeft om hem kalm en meegaand te krijgen. Eis je plek op (anders doet Harley het), corrigeer waar nodig met je stem, je houding of een plotselinge aanraking in de flanken achter de ribben of in de nek.
Kijk in ieder geval vrijdagavond op National Geographic Channel eens naar The Dog Whisperer met Cesar Millan - een echte eye-opener!
Die hond is te jong om naast de fiets te lopen marcel,
En ik persoonlijk zal het heel erg op prijs stellen als je niet steeds reclame wilt maken voor Ceser Millan..
Als je echt goed naar zijn programma kijkt kan je heel erg veel dingen vinden die hij fout doet!
Ja zijn theorie is (meestal) wel goed maar zijn praktijk al helemaal niet.. Daarom worden honden bij hem zo vaak agressief, dit heeft niets met dominantie te maken. Maar met de manier hoe hij er mee omgaat..
ik stuur je nog een pb..
mee eens gerdine.
die cesar milan is helemaal niks. dus maak inderdaad niet zo'n reclame steeds. zitten hier genoeg mensen met véél betere adviezen dan die cesar...
Mijn bassetpup van 12 weken doet dit ook, persoonlijk zie ik het als speelsigheid. Mijn vorige basset deed dit ook als pup, daarna, de volwassen jaren, was een correctie van nee wel genoeg. Bij mij helpt het vieze frolic-brokje heel goed. (goedkoop, hiermee leren wij veel commando's aan.) je kunt deze brokjes namelijk makkelijk kleiner maken en zo krummel ik een spoor, en blijft hun neus op de grond en vergeet ze wel haar riem. begint ze weer te happen ga ik gewoon haar weer afleiden, met brokje of piepschaap. Ik zie dit niet als belonen voor ongewenst gedrag maar gewoon afleiden. Maar hier werkt het prima, ik heb een bassetpup en dit is pas mijn 2e hond in mijn leven, dus praktisch 'leek'
Succes en veel plezier met je prachthond! groetjes Suus en Maatje
mijn pup dat het ook wel eens.
Ik negeer het gewoon en loop mij rondje verder, dan laat hij al snel los.
Toen ik hem voor de eerste paar keren losliet liet ik de riem aan zijn halsbandje zitten zodat ik hem snel kon pakken (zonder honden op een groot veld)
hij pakte ook vaak het handbvat in zijn bek en liep daar dan mee rond.
Bailey is ook best 'dominant', niet extreem maar ik merk het wel.
ook het speeltje net te dicht bij je hand pakken zodat je velletje er soms tussen zit.
Ik negeer het dus en tot nu toe werkt dat heel goed!
Bink, ook 6 maanden, begon ook met het bijten in de riem. (incl. grommen). Wij doen het nu zo, als je ziet dat hij het wil gaan doen al nee zeggen zo kan je het goede gedrag belonen en voorkom je het negatieve gedrag. Bij ons gebeurd het nu bijna nooit meer. Ik hoop dat je er wat aan hebt.
Sosm best fijn dat ze wat slomer zijn met die hitte, haha!
Hopelijk werkt de kaas goed voor je want morgen koelt het af
Grappig toch, hoe ze ene keer en perfecte hond zijn en de andere keer het bloed onder je nagels vandaankunnen halen.
haha, Harley, ik denk dat hij onze tips ook gelezen heeft en het maar opgegeven heeft
Een interessant artikel over dominantie.
Staat bij mijn profiel en is geschreven door
onze gedragsdeskundige Nelis Verhoeven :
Dominantie in de volksmond.
Dominant? Of is hij gewoon aan het uitproberen of probeert hij je gewoon te laten doen wat hij wil?
Bij dat bijten kun je het ebste gewoon stil blijven staan en doen alsof hij lucht is. Als hij normaal doet, los laat,dan ga je weer lopen en besteedt je aandacht aan hem. Goed zo, brave kerel! Gaat hij hangen, weer stil staan. Niets zeggen op zo'n moment, want dan heeft hij je in zijn zak.
Het artikel bij mijn profiel : Dominantie
in de volksmond, is heel interessant om te lezen.
haha leuk he, dan dat bekkie van 'huh? we zijn toch een spelletje aan het doen, loop jij gewoon weg!!'
De eerste keer denken ze dan nog.. 'nou zal wel een vergissing zijn geweest, dom baasje!' Maar na een paar keer zie je ze denken:'nou dan toch niet!'
Goed om te horen dat het zo goed gaat!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Advies gevraagd. Dominantie riem bijten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?