Hallo allemaal,
ik heb een vraag maar zal de situatie even inleiden. Onze hond loopt los op het erf (wonen in hoekhuis, rijtje van 3 in buitengebied). Hebben het erf afgezet met schrikdraad. Dat ging goed... Nu hebben de buren sinds kort een pup. Leuk zou je denken, nou nee. Die lopen vlak voor het schrikdraad langs om de weg op te gaan. Dat ging dus niet goed, onze hond is een aantal keer over de draad gevlogen, logisch wil spelen, maar niet de bedoeling. Hebben nu de draad ongeveer 9 meter naar achter gelegt en vooraan een draad gehouden om de pup op afstand te houden. Nu ben ik bang dat ie vroeg of laat er toch weer overheen gaat. Nu zit ik er aan te denken om er een draadje bij te doen met zo'n halsband met zendertje, maar heb geen idee hoe die werken, iemand ervaring mee en een tip voor een goed merk? Heb maar 6 meter nodig... Een hek is (nog) geen optie omdat de buren recht van overpad hebben en dus over ons erf naar achter moeten.
Wie heeft er tips en ervaring?
Groetjes Mirjam
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "erf afzetten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
hmmm wat een lastige situatie.
dus als ik het goed begrijp, als jullie hond over het schrikdraad springt dan is ze ook meteen helemaal van het erf af. en dus ook op straat?
want dan kan het erg gevaarlijk zijn.
is pas enkele weken geleden een topic van geweest.
die werken op baterijen en ik dacht maar een paar dagen drie of zo maar weet ik niet zeker, als techneut dacht ik toen nog heeft weinig zin en is voor verbetering vatbaar.
zoek ff in de topic zal ook ff kijken dan reageer ik nog een keer
suc6
Je kunt beter zorgen dat je erf afgezet is met een hek en poort erin.
Ik ben tegen prikkeldraad met stroom erop en zeker tegen een halsband waar je hond een prikkel krijgt als hij tever gaat.
Hij zou op deze manier in blinde paniek weg kunnen lopen. Weet zo'n hond veel wat er met hem gebeurt na zo'n prikkel. Ik begrijp niet dat er deze spullen in de handel zijn.
Groetjes Cia
Hek is geen optie, moeten ook met de auto naar achter komen kunnen en gaan de buren niet blij mee zijn (kunnen niet met elkaar overweg...). Ik heb de hoop dat als hij een keer een tik heeft gekregen van de halsband dat hij de grens beter gaat begrepen. Hij is hier gekomen toen hij 7 maanden was, dus niet als pup gewend.
Ik mag toch wel aan nemen dat het welzijn van je hond voorop staat i.p.v. al dat prikkeldraad en stroom stoten?
Je hebt ook poorten waar je met een auto doorkunt om naar achter te rijden.
Bovendien vind ik dit al een nadenker als je tot een hond overgaat. Pup of volwassen hond maakt in dit geval niet uit.
Groetjes Cia
Hey,
Wij hebben ook een grote poort genomen. Geen ontsnappingen meer en de auto past er makkelijk door!
Dat zie je toch best veel hoor, op boerenerven die het met schrikdraad afzetten.. De hond weet op een gegeven moment dat hij niet van het erf af mag.
Wanneer een poort geen optie is dan is het geen optie..
Ik kan niet lezen in het stukje dat het bij TS over een boerenerf gaat wel dat ze woont in een rijtje van 3 huizen.
Groetjes Cia
Ik weet niet hoe je erf eruit ziet, maar kan je niet een deel van het erf afzetten met een hek voor de hond? Dat je zegmaar het tuingedeelte omheind en dus ook afscheidt van de oprit en het pad dat de buren ook gebruiken. Dan kan je hond de tuin niet uit en loop je ook geen risico dat je over 'm heenrijdt als je met de auto naar binnen rijdt.
ik heb een vriendin die zo een band bij haar hond gebruikt. het werkt wel zei hebben het alleen gebruikt zo dat hij niet van het erf af zou gaan. maar dit was gewoon zo een schok band met af stand bediening. ze hebben hem uit duitsland gehaald. ze hebben het een paar keer gebruikt en toen deed hij het niet meer
@ cia, buitengebied=boerenerf, dit zijn arbeiderswoningen naast boerderijen
@ tjibbe en eva over hem heen rijden doen we niet hoor hij gaat wel aan de kant
een hek is geen optie, apart gedeelte voor de hond ook niet word te klein.
Ik ben van mening dat een paard en een koe ook achter schrikdraad staan en die hebben daar ook niks mee te leiden. Een hond moet dar dus ook kunnen. En als een hond slim is en dat zijn de meeste hebben ze zo'n halsband snel door en hoeven ze er misschien maar 1 keer een schokje van te krijgen. Ik heb niet gevraagd wie er tegen het gebruik is van deze methode, ik vroeg om ervaring van mensen met deze methode.
Alsjeblieft geen band met een afstandsbediening..
Een hond van een kennis - van een kennis - zou ook EVEN de hond vertellen van die kennis dat het dier iets niet mocht..
De hond kreeg op het verkeerde moment een stroomstoot; terwijl hij iets wilde oppakken..
De hond eet nu al ruim 4 dagen niet meer..!!
Drinken moet ook onder dwang..!!!
De moraal van het verhaal..
GA niet zelf lopen klieren met zo'n stroomhalsband..
Deze hond weet nu; als ik iets in de bek neem krijg ik een stroomstoot..!!!
De hond is met de leekerste hapjes niet meer te ver leiden tot eten ..
Het dier is inmiddels kilo's afgevallen..!!
Ze overwegen nu infuus om hem nog de tijd te geven - nogmaals de zoveelste poging - aan te leren dat eten weer fijn en veilig is.
Fijn hé, stroomhalshanden
ik lees je topic, en je vraag erover, maar voor vele eigenaren is dit geen optie .
kan je niet achter het huis, je woon met drie op een rijtje, en je zit op een hoek, een afscheiding maken zodat je hond DAAR blijft, en dan heeft tie helaas niet het hele erf tot zijn beschikking, maar staat je hond niet voorop ?
zelf heb ik ook een hoekhuis, en daar moeten ook mensen door een overpad, heb de schutting naast het overpad geplaatst, zodat niemand last heeft van mijn hond en dat ook mijn hond veilig in de tuin blijft. zou dat niet een optie kunnen zijn ?
ik moet bekennen dat ik zelf ook totaal geen voor stander ben in alles wat met schik draden of zo te maken heeft is wat willemijn zegt geen optie
Wou dat ik je kon helpen Mirjam maar heb geen ervaring met zo een band.
Hebben er even over gedacht ( 1 minuut ofzo) en toen las ik dat sommige banden ook frequenties opvangen van automatische poortenopeners ed en dat de hond ook zo een schok kan krijgen zonder iets mis te hebben gedaan.
Zelf hebben we ook op een stukje stroomdraad (speciaal voor honden en katten)staan voor onze sloebers weg te houden van bepaalde planten en dit helpt echt wel. Ze blijven altijd wel uit de buurt van de draad. Zelfs als we de stroom afzetten zijn het engeltjes
Mss kan je de mensen vragen dat ze niet zo dicht met hun pup langs jullie zijde lopen? Desnoods zeg je maar dat het zware stroomdraad is voor vee en dat je niet wilt dat hun pup een schok krijgt Leugentje om bestwil.
Veel succes
Bij ons is buitengebied buiten de bebouwde kom.
Ik vind het stukje van Ilja te triest voor woorden.
Zelf zou ik hier mijn les uithalen en toch je hond op een veilige plaats achter een hek zetten. Jullie als buren zijn toch ook volwassen mensen en hebben samen een hond. Met elkaar praten kan ook een oplossing brengen.
Groetjes Cia
Wij hebben zo'n "onzichtbare omheining" van Petsafe.
Op onze boerderij is een hek ook niet praktisch.
Ik heb onze hond geleerd om nooit langs deze kant de weg op te gaan of om hier terug te komen. Dus ook niet zonder de halsband. Als wij gingen wandelen, gingen we altijd op een andere plek de weg op. Hij heeft zich 1 keer vergist en daarna altijd afstand gehouden. Mijn man trouwens ook, hij liep met de halsband in de hand de straat op.
Voor ons was dit een perfecte oplossing.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "erf afzetten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?