Welk ras/kruising aanschaffen?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Welk ras/kruising aanschaffen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Misschien een gezelschapshondje, zoals een cavaliertje. Ik zou dan wel een rashond via de rasvereniging aanschaffen, omdat ze kwetsbaar zijn wat betreft erfelijke aandoeningen.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Die heb je in (redelijk) effen, maar ook in 2- of 3-kleur...





honden page profiel Marjolein en Noa en kleine LeviMarjolein en Noa en kleine Levi 3 doggies

honden foto van Marjolein en Noa en kleine Levi

labrador!!!! :-) :-D O-)

honden page profiel parravlissparravliss 3 doggies

honden foto van parravliss

bij de asiels zitten ook vaak hele leuke jonge honden!
en vak hebben ze daar ook wel goede info en uitleg.

honden page profiel bcbc 3 doggies

honden foto van bc

van waar ven je ?

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel irisiris 3 doggies

golden retriever!! ze zijn effen van kleur, heel erg lief karakter, zijn niet echte blaffers (die van mij iig niet), kunnen heel goed met katten, niet al te groot, je hoeft er niet uren per dag mee te lopen...
;-)

honden page profiel Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjeWaka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjegoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtje

blacky, als je niet veel geld hebt, moet je extra goed opletten waar je hem vandaan haalt. als je hem uit de broodfok haalt heb je kans dat je constant bij de dierenarts zit, en dat kost je meer geld dan het kopen van een goede pup.....

reken uit wat de hond je per maand gaat kosten, en leg dat vast opzij voor de aanschafprijs van de hond. zo weet je ook vantevoren of je goed uitkomt qua financien. hou evt. ook rekening met trainingen e.d.

honden page profiel bcbc 3 doggies

honden foto van bc

wat is klein want een goldne is wel groot buiten als je hem meet van pup hihi O-) maar ik denk dat een cavalierke leuke honden zijn dus

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Je zou dan toch eerder denken aan een volwassen hond die katten gewend is. Pups zijn nog erg speels en hebben de neiging om achter de katten aan te rennen. Katten zijn over het algemeen erg territoriaal en pikken een 'indringer' niet altijd, zeker niet als hij druk doet. Het scheelt dan als de hond wat rustiger is.

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel irisiris 3 doggies

Ik denk dat dat wel mee valt Angela. Wij hebben ook net een pup, die gaat soms wel eens achter de katten aan, maar als de katten het niet leuk meer vinden krijgt Rambo wel een tikkie op zijn neus van de kat. Rambo houdt dan vanzelf op, toen ik vorige week beneden kwam lag hij samen met de kat in de bench! Met Kyra is het ook altijd goed gegaan. Nu isze de beste maatjes met de katten die, toen we Kyra kregen, nog nooit eerder een hond hadden gezien.

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Nee, in sommige gevallen valt het niet mee hoor Iris...

Ik ben zelf geen MP-fan. Daar worden de gekste pups aangeboden en ook zitten er veel broodfokkers. Pretnestjes komen ook vaak van honden uit de broodfok. Er zitten goede fokkers tussen, maar kijk goed uit...

Mechelse herder is een werkhond en dat wilde je niet. Erg moeilijk op te voeden, zeker als eerste hond. Omdat het een kruising is, weet je nooit wat voor karakter eruit komt, dus de pup kan veel van de mechelse herder hebbenn. En ze worden behoorlijk groot hoor. De vraag is ook of de ouderhonden zijn getest op erfelijke aandoening. Zowel bij de mechelse herder als bij de golden (als er golden doorheen zit) kunnen last krijgen van oogafwijkingen en HD/ED.

600-700 Euro is wel een gemiddelde prijs voor een hond en soms nog wel meer. Je kunt het risico nemen goedkoper een pup te kopen, maar als de hond ziek is, ben je duizenden euro's kwijt aan operaties en medicatie. Als je minder te besteden hebt, zou ik naar het asiel gaan of heeeel seletief zijn in het zoeken naar een pretnestje. Vaak vragen ze veel te veel voor die pups, dus je kunt ook nog testen afdwingen.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Cavalier is niet je type, wat dan wel? Herderachtig, type jachthond, stoer bullentype, langharig, kortharig?

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Het gedrag van de hond is een combinatie van genen (raseigenschappen en eigenschappen van de ouderhonden), vroege ontwikkeling en socialisatie en de verdere opvoeding die de hond krijgt. Een slecht gefokt hondje komt vaak voor in de broodfok, maar ook bij pretnestjes met broodfokhonden. Slechte socialisatie komt voor bij broodfokkers en soms ook bij pretnestjes omdat mensen geen verstand van socialiseren hebben of omdat men de pups in een schuur houdt. Een pup bij een goede fokker fokt zorgvuldig, combineert de juiste ouderhonden zodat goede eigenschappen worden versterkt en minder goede eigenschappen milder worden en socialiseert de honden goed, waardoor je een sociale open pup krijgt, die niet gauw bang is en niet agressief en bijna altijd gezond. Bovendien als je de hond moet herplaatsen, kun je de hond bij de fokker terugbrengen i.p.v. in het asiel moeten stoppen. En mocht de hond toch nog een erfelijke aandoening krijgen, betaalt de fokker mee.

Je kunt best een herder nemen als eerste hond, als je jezelf maar goed inleest en bereid bent om hulp in te schakelen als dingen moeilijk gaan (hondenschool of gedragstherapeut). Als je al ervaring hebt met honden, dan heb je meer kans dat het goed gaat. Herders zijn fijne honden, baasgericht en leergierig... Maar door hun slimmigheid zijn ze wel manipulatief en dat maakt ze moeilijk om op te voeden. Maar als je er voor gaat en tijd/energie genoeg hebt, kun je best voor een herder gaan. Ik zou dan niet voor een mechelaar gaan, maar meer voor een Duitse herder of witte herder. En dan een goede bloedlijn zoeken met een milder temperament (bijvoorbeeld showlijn). Ik heb zelf een border collie als eerste hond. Ook best pittig, omdat hij ook nog eens werklijn-karakter heeft, maar met mijn ervaring van honden thuis en veel inlezen, red ik het wel.

honden page profiel HappyHappy

honden foto van Happy

honden page profiel jaimejaime

honden foto van jaime

ik denk als je niet echt een voorkeur voor ras of iets hebt en je via mp gaat kijken je zowiezo goed moet selecteren waar je hondje vandaan gaat komen (niet alles en iederen is slecht op mp)en je moet gaan voor het hondje waar je ook echt op valt

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Ja bekijk het kritisch... Het is een lief snoetje, maar daar moet je niet alleen op afgaan ;-)

honden page profiel irisiris

nouja dan hebben wij geluk gehad met de hondjes dat het zo goed ging met de katten :-D

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels

honden foto van caro en de teckels

heb zelf vier verschillende teckels en ik herken de black en ten teckel in jou .
ze is heel makkelijk mits ze goed is opgevoed blaft heel weinig het is een kanjer ga er maar eens meer informatie over zoeken heb er zelf ook een.

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Je zei dat je niet met de hond wilt werken, althans dat de hond niet elke x geestelijk vermaakt moet worden zeg maar. Dan lijkt een herder mij geen goede keuze. Onze witte herder moet echt wel uitdaging hebben, hij moet echt zijn koppie kunnen gebruiken anders wordt hij strontvervelend.

Persoonlijk zou ik dan voor een hond uit het asiel gaan, ze hebben ook regelmatig honden van nog maar een paar maandjes oud. En zo heb je je kosten van de aanschaf ook gedekt, een hond uit het asiel kost geloof ik maar tussen de 100,- en 200,- euro.
Ze kunnen je daar ook goed helpen in je keuze en met je meedenken welke hond bij je past.
Ik ben zelf een tijdje geleden in het asiel hier geweest om met een hond te wandelen en toen hadden ze er een heel leuk kruising hondje zitten van 3 maandjes oud, is dus ook 12 weken.
Gewoon geduldig rond blijven kijken en niet overhaast gaan beslissen :-)

honden page profiel renerene

honden foto van rene

Ik denk dat qua hond een Nova Scotia Duck Tolling Retriever ideaal voor je zou zijn. Dit kun je het beste zien als een Golden Retriever, in een iets minder groot formaat, en nog niet kapot gefokt zoals sommige lijnen bij de Golden wel zijn.
Qua karakter zijn ze bijna gelijk aan Goldens.
48 t/m 51 cm hoog (reu).
Rond de 23 kg (reu).

Kijk maar even op de clubsite: http://www.tollertales.nl/

Rene.

honden page profiel bcbc

honden foto van bc

he rene de toller is mijn ras O-)
ik wil er ook zo 1 maarja ik denk dat het iets is en als je nu een hond wilt een toller zijn er 2 nesten in mei die wegmogen in juli dus je kan die zien op tollertales site O-)

honden page profiel bcbc

honden foto van bc

hier foto

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Welk ras/kruising aanschaffen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
Volgende forumvraag: auto ideeen????
De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^