Duitse dog puppies !

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel J.J.

honden foto van J.

Steeds als ik kijk naar een nestje van duitse doggen, hebben die kleine puppy's altijd verschillende kleuren.
Dus als je bv een grijstijger fokt met een blauwe dog, kan je dan ook harlekijn pups krijgen of pups die effen zwart zijn? ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Duitse dog puppies !" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel ******

honden foto van ***

Ik weet het niet heb zelf nog nooit een nestje duitse puppy's gezien :-D Liefs Rina & Alexander likje en pootje van Turbo en Diezel :-D

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Ja, dat kan..

Het ligt eraan wat er voor de ouders zit.

Zo heb ik er 1 uit 2 harlekijnen, maar hij is wit met GEEL..

En hij heeft lichtblauwe ogen..

Maar met de grijstijger word liever niet gefokt..

Sinds kort word het gedoogd, maar dan geen grijstijger met BLAUW.

Dat zal dan zwart of herlekijn worden.

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Als 2e ouderdier dan he?

honden page profiel CabasjaCabasjagoedgekeurde fokker

honden foto van Cabasja

Het kan zelfs van meedere generatie terug komen....hoeft niet eens van de 2de gen ;-)

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Dat bedoel ik ook..

VOOR DE OUDERS..

En dat kan meerdere generaties zijn..

Ik heb er 1 die maar 1 keer op de 15 !!! generaties voorkomt..

honden page profiel CabasjaCabasjagoedgekeurde fokker

honden foto van Cabasja

Tijger is een niet erkende kleur...
Ik was laatst op de clubmatch bij mijn vereniging,KC de Kempen.
En daar was een grijstijger in geschreven...ik vond het al erg vreemd,maar dacht dat ik iets gemist had....
Jammer dat de fokker het hun niet verteld had....of dat de mensen niet goed geluisterd hebben O-)

isabelle van daan (Gast)

Sinds kort erkend; zal ff zoeken... :-D

honden page profiel isabelle isabelle

honden foto van isabelle

Moet even denken waar ik dit gelezen heb want ik stuit idd alleen op petities voor erkenning O-) O-) O-)

Laatst nog gelezen... O-) O-) O-)

Kom dr later op terug.. :-D

honden page profiel **

honden foto van *

@ isabelle,

Ik heb de papieren van Diego binnen en daar staat op...Geen erkende kleur. Dus dat is helaas nog niet aan de orde. :'(

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Grijstijger is tegenwoordig erkend.
Mag ook mee gefokt worden en mogen op shows uitkomen.

Degene die ik heb mag nog steeds niet.

De porselijndog..

En kan je nagaan.. er staat harlekijn op de stamboom..

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

Jacko komt van een Zwarte vader en een harlekijn moeder.
Alle broers en zussen waren zwart of harlekijn.
Hij is de enige fawn of geel. Ook hier zit er iets geel in de bloedlijn van de vader wat er nu pas is uitgekomen O-)
Alleen heeft hij geen zwart masker en mag ie dus niet deelnemen aan wedstrijden. Maar hij blijft een prachtige sloeber.
Hieronder tekstje over grijstijger erkenning in Duitsland:

De grijstijger erkent voor de FOKKERIJ en voor de SHOW. !!!
De vergadering van 24/25 oktober in Duitsland van de DDC heeft de aanpassing in de rasstandaard goedgekeurd!! Momenteel valt de grijstijger volgens de rasstandaard nog in de rubriek voor de Fok uitsluitende fout dat zal dan worden gewijzigd en komt de grijstijger in de rubriek fouten! Dat houd in dat de grijstijger gelijk gesteld wordt met o.a. een harlekijn die zwaar gesticheld is of een dog die de P1 mist. Daar wordt mee gefokt en kan men ook mee naar de show.

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Ik heb hier ook een "Foutje" .
Alle nestegnoten waren grijstijger of zwart of harlekijn of nagenoeg wit.
Dit was de enige die de gele vlekken had..

Dus ik heb nu peper en zout hier rondlopen want mijn andere dog is zwart.

honden page profiel MexxMexx

honden foto van Mexx

Ik geloof dat je niet alle kleuren mag kruisen toch bij de DD?

Ze hebben toch 3 kleurgroepen en die mogen niet door elkaar
Geel + gestroomd als groep. Blauw (en zwart uit blauw) als groep en zwart/zwart-wit.

Wat ik heb meegekregen is dat harlekijn X harlekijn niet gewaardeerd wordt omdat de kans op witte pups en dus dove pups met andere mankementen (evt blind etc) groot is.
Mag in NL wel geloof ik in DL niet.

Dit vond ik op de vereniging site:
Iedere uniform gekleurde dog (zwart, blauw, bruin of welke kleur dan ook) kan een drager zijn voor geel (of gestroomd) en veel zwarte en blauwe doggen hebben die factor. Zo iedere uniform kleurige dog kan in principe een gele (of gestroomde) pup geven als hij gekruist wordt met een andere drager van deze factor.

Ieder normale gele (zwart masker) dog kan een drager zijn van blauw, bruin of andere pigment recessieve kleur. Ieder keer als twee gele dragers gepaard worden, worden blauwgele puppen geboren. Maar geel x geel (of geel x gestroomd, gestroomd x gestroomd) kunnen geen uniform gekleurde puppen geven omdat zij het gen missen dat verantwoordelijk is voor de uniforme kleur, daarom is het dus onmogelijk voor die kleur om uniform kleurige nakomelingen te krijgen (blauw, zwart, bruin, etc).

Alle stambomen van de Duitse Dog kunnen recessieve kleuren bevatten, dit houdt in dat geel/gestroomde drager kunnen zijn van blauw, zwart/blauw kunnen drager zijn voor geel en misschien gestroomd en harlekijn/mantel kunnen drager zijn voor meerdere recessieve factoren tegelijkertijd. Het maakt niet uit of dit in de 2de, 10de of 200ste generatie is gebeurd door kleurkruising, de mogelijkheid bestaat dat de recessieve factor nog steeds aanwezig is. Wanneer twee dragers van een recessieve factor elkaar tegenkomen dan is er 25% kans dat de nakomelingen een niet geaccepteerde kleur hebben (een NEK kleur of een erkende kleur die niet tot de variëteit der ouder dieren behoort) en 2/3 van de normaal gekleurde nakomelingen zijn dan drager van de factor.

Elke keer als men een blauwe dog (homozygoot) kruist men een gele dog (homozygoot) zullen de puppen in deze combinatie altijd zwart zijn. Deze pup zal dus een drager zijn voor zowel de blauwe als de gele kleur in een recessieve versie. Kennis over welke kleuren er in de voorouders zitten is dus van belang als een fokker een bepaalde kleur voor ogen heeft in het verwachten nest.

1. Ieder nest dat blauwe, gele en zwarte puppen bevat daarvan is zeker één van de ouders zwart of blauw, er is namelijk een uniform gekleurde ouder nodig om een blauwe of zwarte kleur te kunnen geven. Als één van de ouders zwart is zal de andere blauw of geel kunnen zijn, beide ouders dragen een recessieve factor die niet te zien is bij de ouders. De zwarte ouder is dus drager van blauw en geel. De andere ouder indien blauw draagt geel en indien geel dan draagt die blauw. Als de ouders blauw en geel zijn dan zijn ze beide drager voor de andere kleur. Normaal gesproken hebben de gele zwart pigment met een patroon (zie 1) en de blauwe geeft het gen door voor de uniforme kleur, waardoor hier zwarte puppen worden geboren.
2. Er is hier sprake van twee recessieve factoren. Eén gen is verantwoordelijk voor de blauwe vs. zwarte kleur, één gen is verantwoordelijk voor de uniforme kleur vs. een kleur dat een patroon kan hebben (de gele/gestroomde met masker). Deze twee verschillende genen vererven onafhankelijk van elkaar en zijn daarom verantwoordelijk voor verschillende individuele effecten. Zie het als twee mannen met aparte banen. Eén man is verantwoordelijk dat de hond geschilderd wordt in, of een uniforme kleur of in een patroon zoals de gele dog of gestroomde dog. De andere man is verantwoordelijk voor de uiteindelijke kleur zwart of blauw. De eerste man geeft dus alleen aan waar de kleur van de tweede man moet komen ongeacht de kleur.
3. Elke dog met een blauwe ouder draagt blauw. Elke dog met een gele ouder draagt geel. Elke keer als er blauwe en gele puppen in een nest zitten hebben de ouders blauwe en gele genen (wat voor kleur ze ook zijn uiterlijk).
4. Twee recessieve ouders kunnen nooit een dominante produceren. Dus twee blauwe doggen kunnen nooit een zwarte geven en twee gele doggen kunnen geen uniform gekleurde dog (blauw of zwart) geven omdat ze het benodigde gen daarvoor missen.
5. De “zwarte uit geel (of blauw) mysterie” is een mythe. Het is niet mogelijk om uit twee gele doggen of blauwe doggen een zwarte te krijgen.

Uit onderzoek van Sheila Schmutz PhD, Professor of animal and poultry sience at the University of Saskatchewan, USA kwam naar voren dat bij Duitse Doggen het gen voor masker dominant is en indien aanwezig is zichtbaar bij gele en gestroomde doggen. Maar de dominante factor voor masker kan aanwezig zijn bij zwarte of blauwe doggen en harlekijnen en merle doggen, het is alleen niet zichtbaar vanwege de donkere kleuring of vlekkenpatroon. (Uit Great Dane Update, Purina Pro Club 2003)



Opmerking:

In het Engelstalige stuk staat dat fokkers dienen te weten wat de kleuren zijn in de stambomen van hun honden om verrassingen qua kleuren in een nest te voorkomen. De Amerikaanse Duitse Doggen Club heeft een Breeder Color Code en erkent 6 kleuren namelijk:


- Geel en gestroomd

- Harlekijn, mantel en harlekijn gefokt zwart

- Blauw en blauw gefokt zwart

- Zwart

De Great Dane Club of America is geen voorstander van het vermengen van kleuren en het clubbeleid is dan gericht op de volgende combinaties:
1. Geel en gestroomd kunnen onderling gekruist worden maar mogen geen drager zijn van zwart, harlekijn of blauw.
2. Harlekijn, mantel, en zwart (uit harlekijn) mogen onderling gekruist worden en met zwart uit zwart, zonder dat deze drager zijn voor geel, gestroomd of blauw
3. Blauw en zwart (uit blauw) mogen onderling gekruist worden en met zwart uit zwart, zonder dat deze drager zijn voor geel, gestroomd of harlekijn.
4. Zwart (uit zwart), zwart uit zwart mag gecombineerd worden met zwart, blauw, harlekijn en mantel, deze zwarte mogen dan geen drager zijn van geel, gestroomd, harlekijn, mantel of blauw.

De Club geeft bij de zwarte uit zwart de opmerking dat die alleen gekruist mogen worden met zwart, blauw, harlekijn en mantel. Puppen uit deze combinatie vallen onder categorie 2, categorie 3 en categorie 4.


Wel een interessant stuk :-D

honden page profiel **

honden foto van *

Waarom staat er dan bij mij op de stamboom en op het inschrijvingsformulier van Raad van beheer. Geen erkende kleur??

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

Is inderdaad een interessant stukje Mexx.
En het is inderdaad dat niet zomaar met alles gefokt mag worden.
Onze pup was de enige fout in het nest maar de fokker weet nu ook dat er een fout zit bij de vader dus gaan ze die waarschijnlijk niet meer gebruiken voor de fok.
Ze hebben de geschiedenis nagetrokken tot 30 generaties terug en zat niets geel in, maar blijkbaar heeft er meerdere generaties terug toch een drager tussen gezeten van het geel gen.
Maa mij is dan ook vanaf het begin gezegd dat hij geen shows mag doen en dit was niet de bedoeling dus geen probleem hier. :-D

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

Wilma, mss eens navragen bij de fokker of raad van beheer?!
Maar de grijstijger/merle is nu erkend hoor...

honden page profiel **

honden foto van *

Dat ga ik zeker doen Anne,want ik wil met Diego shows gaan lopen :-D

honden page profiel Esther,Bailey.Bruno en *Bono*Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

honden foto van Esther,Bailey.Bruno en *Bono*

Ik heb dus een pup uit een niet gewenste combinatie..

Harlekijn met harlekijn.

Dit komt omdat de moederhond bij de fokker van mijn hond vandaan kwam.
Zij moest om 1 of andere zwakke reden terug naar de fokker.
Samen met de vaderhond van mijn pup.
Er was gezegd dat ze net loops geweest was.
Dat was dus niet waar, maar toen werd ze direkt gedekt met als resultaat 13 puppen.
Waarvan idd 1 doof, maar bij een goed huisje..

honden page profiel MexxMexx

honden foto van Mexx

Opgelost:
De grijstijger erkent voor de FOKKERIJ en voor de SHOW. !!!
De vergadering van 24/25 oktober in Duitsland van de DDC heeft de aanpassing in de rasstandaard goedgekeurd!!
Momenteel valt de grijstijger volgens de rasstandaard nog in de rubriek voor de Fok uitsluitende fout dat zal dan worden gewijzigd en komt de grijstijger in de rubriek fouten! Dat houd in dat de grijstijger gelijk gesteld wordt met o.a. een harlekijn die zwaar gesticheld is of een dog die de P1 mist. Daar wordt mee gefokt en kan men ook mee naar de show.

http://www.deltadog.nl/merle_info.htm

Het is dus gewoon een fout nu.
Men is er mee bezig om het nu ook uit de foutenlijst te krijgen maar dat zal wel tijd en moeite weer kosten.

Wat blijkbaar een probleem bij harlekijn en grijstijger is is de merle factor die bij beide voorkomt. Die geeft vaak gezondheidsproblemen.


Je kan dus show lopen, maar eigenlijk nooit winnen want je hond heeft al minimaal 1 fout.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Duitse dog puppies !" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: plasje ......;(
^