Mijn pup Sam wordt helemaal gek als ik ga stofzuigen. Ik doe hem in zijn bench, waarin hij als een bezetene gaat blaffen. Het komt voornamelijk door de op en neer gaande beweging. Want bij het dweilen doet hij hetzelfde.
Hem in een andere kamer zetten is lastig, we hebben een "open" huis.
Laat ik hem los dan valt hij de stofzuiger of dweil aan.
Iemand suggesties hoe ik dit aan moet pakken??
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Blaffen stofzuiger" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Snoepjes of lekkere dingen geven als hij even rustig doet bij de stofzuiger? Zo laat je hem zien wat je wilt. Ik zou dan beginnen dat hij uit staat, rustig bij de stofzuiger zitten en dan iets lekkers, dan als dat goed gaat de stang bewegen en dat belonen als het goed gaat enzovoorts.
En zo als ik het las dacht ik toch echt even dat je een probleem had met een blaffende stofzuiger.
Hoi,
Toch raad ik je aan de pup ergens anders te zetten..
Ik neem aan dat je wel een hal bij de voordeur hebt, een bijkeuken, een slaapkamer...
De prikkels van het geluid van de motor van de stofzuiger, de prikkel van het heen en weer gaan van de dweil en de stofzuiger is nu dermate aanwezig dat je dit er voorlopig niet meer - zo maar - uitkrijgt..
Dat moet je aan werken..
Je pup heeft het ooit iets laten zien dat het interessant was die stofzuiger en de dweil..
Toen had je er gelijk werk van moeten maken..
Nu weet de hond al wat er gebeurd als de stofzuiger gepakt wordt of de emmer met water gevuld..
Ik raad je aan de bench toch in een andere ruimte te zetten..
En te zorgen dat de pup aan het slapen is /moe is, eer je aan de schoonmaakwerkzaamheden gaat..
Het gedrag is er nu al..
Nu een hoop werk om het er weer uit te krijgen..
Anders wachten tot de hond groot is want het is wel typisch puppygedrag..
Groetjes, Ilja
hahaha, das wat anders. Gisteren ging ik stofzuigen, maar mijn hond die ging gewoon pal voor m'n stofzuiger liggen en gelijk slapen. Ik probeerde hem nog weg te duwen met stofzuigerslang, maar dat interesseert hem niks dat kabaal en gepor. Pas toen ik zei dat hij weg moest even ging hij aan de kant.
Nou moet ik bij zeggen, normaal gaat hij ergens liggen en kijkt hij rustig toe, maar gisteren was hij ontiegelijk moe van zaterdag. Hij heeft gisteren denk 19 uur geslapen en geluierd en hij is bijna 1 jaar dus niet echt pup meer.
Helaas zal je werk van moeten maken om jouw hond niet fel op stofzuigen en dweilen te laten reageren zie Ilja's tip
Dit heb ik een keer gedaan bij een pup bij het asiel die bang was voor stofzuigers.
Zorg ervoor dat je een ladig voertjes bij de hand heb die je pup lekker vind.
Het is de op- en neergaande beweging?
Dan kan het makkelijk worden.
Leg een voertje op de grond.
Pak alleen de zuigvoet en stang van de stofzuiger.
En ga nu het voertje bewegen ..naar voor ... naar achter...maak er een leuk spel van.
Doe dit meerdere maalen rustig achter elkaar.
Nu gaat je pup die bewegingen koppelen aan de voet van de stofzuiger.
En dat is LEUK>>>>SPELEN>
Doe dit eens een paar dagen achter elkaar.
Het is niet in een keer opgelost.
Maar je pup zal er telkens steeds minder fel op reageren.
Sam heeft eigenlijk vanaf dag 1 de stofzuiger aangevallen... Dus ik neem aan dat ie een slechte ervaring heeft gehad bij de fokker of misschien zelfs helemaal geen.
Heb aan meerdere mensen gevraagd wat ik hiermee moest doen... Iedereen zegt in andere kamer zetten..
Ook als ik zelf in de slaapkamer ga stofzuigen en de hond zit in de woonkamer, dan blaft hij. Hard.
Heb ook de stofzuiger aangezet midden in de kamer... Dan gaat t wel... Het is echt de schuif beweging...
Alvast bedankt voor jullie tips, ga het proberen..
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Blaffen stofzuiger" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?