Hallo allen,
Wij zijn van plan op korte termijn een pup aan te schaffen. Ik zal in het kort onze situatie en wensen schetsen. Graag lees ik jullie mening, tips en opmerkingen.
Al geruime tijd denken wij erover een hond aan te schaffen. Wij gaan volgend jaar naar een groot huis op het platteland verhuizen en een hond zou daar heel goed passen. Momenteel wonen wij nog in de stad in een niet heel groot huis, wel groot genoeg voor een hond, maar slechts een hele kleine tuin. Echter ben ik momenteel veel thuis, dit zal in de toekomst veranderen. uiteraard houd ik voldoende tijd om met de hond te wandelen en te spelen maar een pup kost m.i. toch veel meer tijd. Dus ik heb nu meer tijd een hond op te voeden, of ik die tijd volgend jaar nog heb valt nog te bezien.
Ik ben opgegroeid met honden (newfounlanders/ bloedhond/ herder), mijn man heeft in het verleden met zijn ex wel een hond gehad maar vind het lastig om consequent te zijn (eveals de ex) wat resulteerde in een ongehoorzame hond. Die hij uiteindelijk weg heeft gedaan. Ik weet dat ik wel erg consequent ben. Wij zijn ook van plan samen een gehoorzaamheidscursus te volgen. Te meer omdat dit mijn eerste eigen hond wordt.
Nu denken we erover een witte herder of mogelijk een Finse lappenhond aan te schaffen, omdat wij denken dat dit karakter het best bij ons past.
Een heel verhaal en nu ook nog een paar vragen.
Wat vinden jullie, moeten we wachten met de aanschaf van een hond tot wij op het platteland wonen?
Of is het toch verstandiger om het nu te doen, nu erg veel tijd thuis kan zijn?
Wat zijn jullie ervaringen met de witte herder/ finse lappenhond, graag hoor ik verhalen van mensen die de karaters van de honden kunnen vergelijken.
Ik lees graag jullie reacties.
Hartelijke groet,
Monique
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond aanschaffen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik zou denk ik als je nu meer tijd hebt nu een hond aanschaffen, dan kun je hem er langzaam aan wennen dat hij/zij langer alleen is. Steeds iets langer wegblijven doen wij ook met Noor die is nu 16 weken.
Voor jou is t toch ff anders Noor heeft Sterre ook nog dus daarom is t belangrijk dat je de tijd ervoor neemt hem zindelijk te maken op te voeden en leren alleen zijn.
Ik kan je over die rassen helaas geen oordeel geven maar veel mensen van hier waarschijnlijk wel.
succes met je keuze
Dees
Ik heb 2 duitse herders, dus ik kan je alleen zeggen wat ik van hun karakters vind, en dat is: eerlijk, trouw, liefdevol, vooral statig en ontzettend intelligent.
Als ik zo'n beslissing zou moeten nemen, dan zou ik wachten tot je verhuist bent, anders is de verandering misschien net iets teveel.
Groetjes,
Rilana
Ik zou ook nu voor ene hond gaan, nu je de tijd hebt.
Het ras.. Tja ik heb een witje, maar eigenlijk is het meer een ODH/DH in een witjes omhulsel :-p
Het ligt erg aan wat je de hond gaat bieden.
Een tuin geven witjes bv niets om als de baas er niet bij is.
Meer rassen hoor, maar witjes zijn bv erg roedelgericht, ze zijn het liefst de hele dag bij je.
Een meer zelfstandige hond zou bv een tuin meer gebruiken uit zichzelf.
Wat gaan jullie met de hond ondernemen?
Welke cursussen, sporten?
Hoeveel wandelingen en wat voor soort wandelingen?
Mag de hond los buiten?
Wil je een reu of teef?
Willen jullie een hond die echt wil werken en erg gehoorzaam is, of gewoon braaf luisteren en geen extra werk?
Hebben jullie al ene show bezocht en met de 2 rassen kennis gemaakt daar?
Of fokkers van de rassen?
Waarom willen jullie deze 2 rassen?
Dees , Rilana en Mexx alvast ontzettend bedankt voor jullie reacties. Super!
Mexx, lekker veel vragen stel je
Zal een poging doen antwoord te geven.
Waarom deze rassen, ik ben opgegroeid met een duitse herder, vind het fantastische beesten, vind alleen de witte herder mooier. Maar voor beide geldt dat het karakter ons heel erg aanspreek, heel erg trouwe, loyale beesten, waar mits wij er genoeg tijd voor hebben mee kunnen gaan trainen (werken), maar ze zijn ook beide zeer geschikt als huishond. Het zijn honden die lekker veel beweging nodig hebben, wij houden veel van wandelen doen dat nu ook dagelijks maar met een hond is het toch leuker . En last but not least ze zijn van nature kindvriendelijk en wij zijn toch op termijn wel van plan ook een kindje te krijgen.
We hebben nog geen fokkers bezocht, gaan dit zeker wel doen, ben er toevallig net mee bezig.
Ik wil absoluut een reu, geen gedoe met loopsheid.
Zoals ik net al schreef maken wij nu al dagelijks lange wandelingen, zowel in onze stad als in de vrije natuur. Daar waar mogelijk wil ik dan ook dat de hond zoveel mogelijk los kan lopen.
In eerste instantie wil ik beginnen met een puppycursus, maar ik wil me ook zeker verder verdiepen in (denk) wereld van de hond. Ik wil me dan ook gaan orienteren op vervolg training, zeker gezien de socialisatie van de hond maar ook omdat het mij heerlijk lijkt om met de hond te gaan werken. Maar hier moet ik me nog verder in verdiepen.
Wat een ontzettend mooie foto van jouw hond overigens.
Mocht je verder nog tips hebben lees ik ze graag.
als je nog de tyd hebt kun je mischien best een pup nemen ;dan kun aan elkaar wennen en vroeg beginnen met hem op te leiden . je kan mischien ook eens zien in een asiel daar kan mischien een zitten . ik ken wel iemand met finse lappenhond wel zachtaardige speelse honden die ook gehoorzaam zyn ;maar voor de echte (onderdanige)gehoorzaamheid mischien toch een (witte)herder . de keuze is aan u ;en u goed informeren zou ik zegge.
Als je nu meer tijd hebt, dan zou ik eerder op korte termijn voor een hond gaan dan het uitstellen totdat jullie anders wonen.
Je hebt leuke rassen uitgekozen wat je voorkeur is! Echt veel weet ik niet van deze rassen af.
Ik weet niet waar jullie wonen, maar binnenkort is in Groningen een hondenshow en paasmaandag in Leeuwarden. In Leeuarden zijn alle rassen op één dag dus de mogelijkheid om heel veel rassen eens in het echt te zien.
Daarnaast heeft ieder ras een rasvereniging. Bij de rasverenigingen kun je de informatie over het betreffende ras het beste vinden.
Bedankt voor alle reacties, heel behulpzaam.
Groningen Lwd is niet echt bij ons om de hoek, wonen in Den Haag.
We zijn gisteren met een witte herder fokker langsgeweest (mijn man had toch een duidelijke voorkeur voor dit ras), we hebben ons goed laten informeren over het karakter. even met de honden gespeeld. Het was een hele eye-opener.
Nu alles even goed op een rijtje zetten en laat de pup maar komen
op 20 en 21 maart is er een show in hazerswoude.dat ligt dichtbij den haag. misschien kan je daar gaan kijken.
Een witte herder heeft wel een consequente aanpak nodig. Hopelijk kunnen jullie van tevoren goed doorspreken hoe jullie de pup gaan opvoeden. Veel plezier met het zoeken naar een pupje!
geldt dat niet voor alle pups dan?
Ja hoor. Iedere pup heeft consequentie nodig. Iedere volwassen hond ook. Ik zou duidelijke regels opstellen over wat de hond wel en niet mag. Hier in huis zijn er ook een paar niet zo consequent (mijn moeder en ik zijn de enige consequente personen thuis zo ongeveer ) en we hebben nog nooit zoveel meningsverschillen gehad! En altijd om de hond. Dus: van tevoren goed de regels afspreken! En jullie beide daaraan houden
.
Haha, gelukkig weet ik dat mijn man niet altijd even consequent is. En nog gelukkiger weet hij dat zelf ook. Ik heb inmiddels een aantal hondeneigenaren uit onze omgeving laten vertellen wat de consequenties van een niet zo consequente opvoeding zijn. Inmiddels is hij ook van mening dat een goed (dus consequent) opgevoede hond veel prettiger is. Nu maar hopen dat hij zich daar straks ook altijd aan houdt.
Ik vrees echter dat daar nog wel eens een meningsverschil over zal zijn.
(hoe vaak kun je het woord consequent gebruiken in een tekst )
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond aanschaffen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?