
Kelly was mijn eerste eigen hond en ik heb een aantal coditioneringsfouten bij haar gemaakt.
We hebben een goede band en ze luistert (meestal) heel goed.
Een van de conditioneringfouten die ik heb gemaakt is dat zij eigenlijk altijd los loopt. Dit kan ze ook goed omdat ze redelijk goed op mij let ik vrijwel altijd haar snel onder appèl heb.
Kelly heeft wel de gewoonte om vrijwel altijd achter mij te willen lopen, behalve als ze op een veld, bos vrij aan het onderzoeken is.
Als ik samen met iemand loop , loopt ze er wel altijd tussen ons in, maar als ik alleen met haar (en Jip) loop , volgt ze achter.
Omdat ik over enige geopereerd ga worden en anderen mijn honden een tijdje moeten gaan uitlaten ben ik zo'n twee weken geleden begonnen met haar weer aan de lijn te laten lopen, omdat ze dat straks ook zal moeten met anderen.
Het is een rampenplan, ze sjokt eindeloos achter mij aan, waardoor mijn arm achterwaarts gestrekt is (is nog eens wat anders dan trekken
)
Poepen en plassen weigert ze aan de lijn, doet ze pas als ik haar (na bv 20 min) los laat.
Ze loopt erbij alsof ik haar meesleur, en ze loopt er niet ontspannen bij. Eerder als een geslagen hond.
Ik vraag me af waarom ze zo achter me loopt en peins me suf of ik haar negatief gecorrigeerd heb bij naast lopen, zodat ze hier nu een negatieve associatie bij heeft. Idem met aan de lijn lopen. Ik weet het niet.
Hoe maak ik het aan de lijn lopen weer leuk?
Ik roep haar naast me, ze komt graag naar me toe, en geef wat lekkers, ze eet het op en blijft vervolgens weer hetzelfde achter hangen.
Ze is nu 9 dus veel gedrag is er al behoorlijk ingesleten.
Heeft iemand nog goede tips/adviezen die zou kunnen gaan proberen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "advies gevraagd" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Daantje ging ook achter me lopen, dat deed ze toen ik haar 'overtraint' had, ze was te moe, zij ging mij kalmeren.
Dit deed Daantje zowel los als aan de riem.
Ook Daantje liep altijd los, tot ze niet meer goed aan de riem kon meelopen.. 
Maar Kelly loopt wel vaker achter dus?
Misschien met het voertje in de hand (naast je knie, voor de neus van Kelly) een paar stappen doen en dan pas belonen?
Eerst 2 stappen, dan 3, dan...
Langzaam je hand omhoog. 1 stap en dan belonen.
2 stappen met je hand omhoog en weer belonen.
Ben jij nu de enige persoon die Kelly uitlaat?
Je zou eens kunnen kijken of Kelly bij iemand anders wel soepeler meeloopt aan de lijn.
Groetjes Marit
3 doggies 
Nog iets wat ik me bedenk, Kelly is ook een klein hondje?
Wat voor riem heb je?
Daantje heeft een hekel aan dat 'haspel' (?) dat metalen ding, dat was erg zwaar en slingerde zwaar aan haar nek.
Dus had ik een lichtere riem gezocht.

Ze loopt inderdaad zowel los als aan de lijn vrijwel altijd achter me. Dat deed ze al toen ik haar uit het asiel haalde. Ten liep ze zelf met de voorpoten tegen mijn rug aan, alsof ze me aan het duwen was.
Behalve dus als ik samen met iemand loop, dan loopt ze het liefste tussen mij en die persoon in.
Oh daantje dus ook, haha jaja en dan weer aan de lijn moeten lopen valt ook niet mee.
Jou tip ga ik zeker proberen. Nu ik dit lees bedenk ik me ineens dat als ik de bal
in mijn jaszak heb ze wel naast me loopt, haha. Superidee!
Ik wil inderdaad ook nog gaan oefenen dat anderen met haar lopen. Misschien is het inderdaad zo dat het persoonsgebonden is. Je hoort het nog.
Bedankt

Kelly is bc formaat, zo'n 21 kl., maar ze heeft idd een zware, haspel (musketon haak volgens mij bedoel je).
3 doggies 
Haha de bal..!
Daar moet ik ook nog aan wennen, Daan is totaal niet op de bal gericht, komt niet direct in me op.. 
En inderdaad, musketon haak! Kon er niet opkomen.
Succes met oefenen!
Gaat vast goedkomen!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "advies gevraagd" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?