patrijshond

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Tom (Gast)

goedenmiddag,

Ik ben op zoek naar een patrijshond zuiver of niet zuiver maakt niet zoveel uit, wij vinden het een hele lieve hond en willen ons gezien uitbreiden met deze hond, ik zie alleen dat hij niet in overvloed wordt aangeboden heeft iemand een idee waar ze te vinden zijn? de fokkers die ze fokken weet ik wel maar worden ze bv ook ergens gekruist?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "patrijshond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Thera & BartjeThera & Bartje

honden foto van Thera & Bartje

Hallo Tom,

Na alles wat ik hier gelezen heb over broodfokkers lijkt het mij het meest verstandige om bij een goede fokker te gaan.

Via www.raadvanbeheer.nl is er vast wel een goede, betrouwbare fokker te vinden.

Groetjes Thera

honden page profiel kirsten&Bambikirsten&Bambi

honden foto van kirsten&Bambi

Maak anders ook ff een account aan dan kunnen we je meer tips geven O-)

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Hoe kan je weten of een hond een 'lieve hond' is als je niet weet wat voor hond het is? Bij een kruising weet je namelijk nooit welk karakter er overheerst. Als je het karakter van een patrijshond leuk vindt, zou ik voor een raszuivere gaan.
Kruisingen worden zelden aangeboden, dan moet je goed en lang zoeken voor een betrouwbaar adres. Want ik neem niet aan dat je een broodfok-hond wilt.
Bij de rasvereniging kun je in aanmerking komen voor pupbemiddeling. Ook kun je via Google zelf zoeken naar een goede fokker die volgens de regels fokt van de rasvereniging. In ieder geval belangrijk: beide ouderhonden zijn vrij van erfelijke aandoeningen die specifiek voor het ras gelden, de pups groeien op in de woonkamer bij moederhond. De fokker fokt maar met 1 hooguit 2 rassen. Er zijn maar een beperkt aantal nestjes per jaar. En tussen twee nestjes bij dezelfde teef moet minimaal 1.5/2 jaar zitten. Een teefje mag maar een beperkt aantal nestjes in haar leven krijgen (meestal maximaal 2 of 3).

http://www.drentschepatrijshond.org/

mirjam (Gast)

Hallo

Weet je toch wel dat dit een jachthond is??
Het zijn inderdaad hele lieve betrouwbare honden, maar als ik je verhaaltje zo lees heb je je er niet echt in verdiept, een jachthond moet je heel consequent mee omgaan, zeker het eerste jaar (en ik vind altijd maar goed) moet je er heel veel tijd en energie in steken, dat krijg je er dan later weer driedubbel voor terug, En ga zeker naar een betrouwbare fokker, want je wilt toch zeker geen hondje uit de broodfok, kan nu wel denken dat is stukke goedkoper, maar het leed en verdriet wat je kan hebben nee dat wil je echt niet, en graag geef ik je ook als tip om eerst eens bij een fokker langs te gaan en goed te kijken wat voor hond het eigenlijk is, hebben wij ook gedaan voordat onze beagle kwam, een beagle staat er natuurlijk ook om bekend erg eigenwijs te zijn, maar dit is voornamelijk puur het jachtinstinct, hier moet je je eigen echt in verdiepen hoor, dat is echt heel belangrijk.
groetjes en veel succes

honden page profiel Liesbeth/SkinnyLiesbeth/Skinny

honden foto van Liesbeth/Skinny

ben het helemaal met mirjam eens.

ben opgegroeid met drenste patrijs honden,ga voor een raszuivere,weet dat je in jachthonden veel tijd en energie moet steken

maar je hebt een gouden hond :-D




gr liesbeth

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Een Drente patrijs een lieve hond..??

Tuurlijkdat kan..!!
Maar het kunnen ook 'draken' van honden zijn..
Dat is afhankelijk van vele factoren hoe vrindelijk of minder vriendelijk een hond is..

Een jachthond is niet per defintie liever of vriendelijker dan een pitbull en of een Mechelaar.. O-)

Ik ken drie Drentse patrijsen die de buurvrouw een hap het been genomen hebben omdat ze - zoals wel vaker - het terrein op kwam lopen..

Een voorbij wandelende hond een achterpoot zowat uitgerukt hebben..
Mijn reu aangevallen hebben..

Nee, een Drente Patrijs kan net zoals iedere andere willekeurige hond; een minder vriendelijke hond zijn..

Lieve groet, Ilja

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "patrijshond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^