Heeft iemand ooit van kalfspoten gehoord? Van bij de slager dan, kalfjes hebben duidelijk poten...
Ik heb dicht bij mijn huis een kilo slager ontdekt die ook veel multi-culti producten heeft. Echt goedkoop ook, zeker de aanbiedingen. 2 kilo drumsticks voor 4 euro enzo. 3 kilo kippenpoten 6 euro. Maar ze hebben ook kalfspoten (en pens!!!). Kalf is een jong dier, dus ik neem aan dat het bot nog niet zo hard is.
Zou een kalfspootje een goed bot met vlees zijn voor een hond? Ik heb wel gezien dat kalfspoten ook te krijgen zijn als zo'n gedroogd bot, maar ik ga er van uit dat dit gewoon vers is.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kalfspoten?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik heb mijn vorige hond ooit een gerookte kalfspoot gegeven. Ze at het hele ding in 1 keer op en kon vervolgens niet meer poepen. Ze ging steeds maar zitten en proberen te poepen en op een gegeven moment zelfs janken. Toen ik naar haar poepert keek zag ik dat het helemaal wit en hard was en onder tussen begon ze echt te gillen. Ik geprobeerd om het er uit te duwen maar dat ging niet. Toen heb ik mijn vinger in mijn mond gestopt en toen in haar kont gesttot en het er zo uit gehaald. Ja ik weet het .....een vies verhaal maar als je hond het uit gilt n de pijn ( EN ZE WAS EEN BIKKEL) dan wil je wel.
Ik heb dus geen goede ervaring met gerooktekalfspoten. Ben benieuwd hoe het zit met verse.
het is rijk aan calcium, en bot veroorzaakt kanonskogels, geef een bot, en haal het na een half uurtje weg. dan valt het nog mee.
gevogelte is iets anders. is wat zachter van bot, verteerd beter dan die kalfs en runder botten. dat is meestal toch hard bot.
wat je ook kan kopen, is een kalkoendij, daar zit veel vlees aan, en het bot is weinig, toch lekker om te kauwen, maar veroorzaakt geen enkele verstopping. heb bamse wel eens een giga runderbot gegeven, daar zit weinig vlees aan, en de buren hadden de kanonskogels. oppassen ermee.
Kalfsbot kun je zeker geven, maar het is geen beginnersbot. Als je hond niet volledig op vers zit, zou ik het niet geven. Beginnen met kippenneken of de kleinste kipkluifjes (zijn eigenlijk pootjes/vleugeltjes van een kuiken).
Hier gaat een groot deel van het runder bot ook vaak op. in fases,
wel witte drollen, maar verder geen probleem,
NOrmaal krijgt ze vers of of FarmFood.
Dobby eet al sinds September voor 80% procent kvv. Sinds een week krijgt hij helemaal geen brokken meer. Hij at ze niet meer en de zak was op.
Hij eet al wel drumsticks enzo.
Kalfspoten kan wel, lam en kalf mag wel. Het is wel hard, maar je moet even kijken of hij het aankan. Qua hardheid.
Als er gewoon goed vlees aan zit is het meestal geen probleem.
Goed de ontlasting in de gaten houden en evt de keer erop orgaan bijgeven als het erg wit wordt.
Da's een idee, ik kan ook wat hartjes meenemen, of Smuldier hart geven voor de zekerheid die avond dat hij het pootje gekregen heeft.
Bedenk bij te veel bot dat de hond ook verstopt kan raken..
als de ontlasting een pijp krijt is, is voor een keertje niet erg
Maar het kan de hond ook verstoppen..
Denk dus wel na over de verhoudingen en verstopping..
Groet, Ilja
Aah als hij al vers is gewend, kun je het uitproberen. Ga ongeveer uit van 15-20% bot en 15-20% orgaanvlees van de totale voeding. Je kunt dit per dag berekenen, maar ook per week.
Ik heb ze gehaald, ze zijn in schijven gezaagd zodat het net mergpijpjes zijn. Alleen dan die helemáál opgegeten kunnen worden. Dat heeft hij dus ook gedaan, klonk niet verkeerd. Kippenbot klinkt heel anders als hij het kraakt.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kalfspoten?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?