Hond onrustig

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Hej iedereen,

Mijn hond, Laschka, is ondertussen 5 jaar. Toen we haar pas hadden, woonden we iets meer op het platteland. We hadden een tuin en ze was vaak buiten. Ook hadden veel buren een hond of andere dieren en Laschka was dus zeer sociaal.

Sinds enkele jaren wonen we in Antwerpen. Natuurlijk was het voor Laschka wat aanpassen maar eigenlijk doet ze dat vrij goed. Toch is ze veel onrustiger. Ze piept de hele tijd en als ze een andere hond ziet, is ze niet te houden.
Toch wil ik haar altijd meenemen. Als ze binnen is, is het echt zo een schatje dus ik wil het steeds een kans geven. Ze heeft helemaal geen terrier-karakter tot ze buiten stap... Dan verandert ze plots.

Ik ging net mijn zusje van school halen met de tram en nam haar mee. Maar zoals altijd was dat dus echt een hel. Ze is geen seconde stil en piept/jammert de hele tijd. Echt blaffen doet ze gelukkig niet.
Ik vind het echt jammer, want als ze binnen is luisterd ze echt goed. En dus eenmaal buiten negeert ze mij volledig.

Kan iemand me raad geven hoe ik dat onrustig gedrag en reageren naar andere honden kan beteren? Want doordat ze nu steeds zo lastig doet als ik haar meeneem, heb ik er steeds minder zin in. :s Ik zou er echt graag aan werken zodat ik haar kan blijven meenemen.

Alvast bedankt,
Margot

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond onrustig" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel nora jazzy en poppynora jazzy en poppy 1 doggies

honden foto van nora jazzy en poppy

hoi margot wat ik doe,ik negeer het gewoon.en voor de rest denk ik dat je even moet googelen of aan de da vragen wat je er aan kan doen.

succes groetjes noor en een pootje van jazzy

honden page profiel marionmarion 3 doggies

honden foto van marion

Hoi Margot.

Je bent van omgeving verandert. Betekent dit, dat ze van het platteland af is gehaald en nu in een klein huis woont? Heeft ze nog wel een tuin? Een grote tuin?

Jack Russels zijn namelijk hele energieke beesjes die ze kwijt moeten. Ze moeten kunnen beweging. Je kunt ze bezig houden met spelletjes, trainingen, kunstjes oefenen, etc. Ik doe dit zelf ook.

Het is herkenbaar want mijn oudste deed dit ook toen hij van een huis met grote tuin verhuisde met mij naar een appartement. Ik laat mijn twee bolletjes soms wel 4 tot 6x per dag uit, en sowiso 3x in de week een lange wandeling of met de fiets erop uit e.d.

Neem je wel kaasjes en worstjes brokjes of koekjes of wat dan ook mee als je uitgaat? altijd iets meenmemen. HEt kan zijn dat je hond niets om lekkers geeft, probeer dan een bal of iets anders waar hij heel gek van is.

Dit is niet alleen voor het terugroepen, waardoor ze immers veel beter gaan luisteren maar ook als je in een situatie verkeert kun je ze gelijk afleiden en ze draaien zich gelijk om naar jou toe.

Groetjes, Marion.

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

We wonen nu in het stad, maar hebben nog steeds een tuin. Ze kan dus steeds buiten, maar dat intresseert haar niet. Het is ook wel een groot verschil met vroeger dus waarschijnlijk vindt ze deze tuin/terras niet leuk aangezien er veel minder groen te zien is.

Ik speel eigenlijk wel veel met haar. Vooral met pluche voorwerpen, dat vindt ze het leukste omdat ze daar lekker in kan bijten. Zeker als ik die dan probeer af te nemen, dan gaat ze er helemaal in op. :p

Ik nam ook eerst koekjes mee als ik buiten ging. Ze keek er niet eens naar om. Daarom nam ik nadien iets mee van eten dat ze normaal nooit krijgt. Ook daar geeft ze geen aandacht aan, thuis zou ze er voor op tafel springen, maar eenmaal buiten loopt het fout. Ze is veel te druk bezig met rondkijken en druk doen.

Ik heb dan geprobeerd eens naar de hondenweide te gaan. Dan moet ze eerst 15 minuten in de auto, is al helemaal zot, en als we aankomen gaat ze zitten. En dan nog wel zo ver mogelijk van alle andere honden weg. Als die zelf naar haar komen speelt ze wel maar zelf neemt ze geen initiatief.

Ik heb al wel gemerkt dat ze veel beter luistert zonder leiband. Als ik die los doe wijkt ze geen meter van me af. Ik kan doen wat ik wil, ze volgt me zonder probleem en ik ben haar enige aandachtspunt. Ook op de hondenwei is dat zo. Als ze aankomt is ze nog hevig maar eenmaal de band los is, blijft ze staan naast mij.
Daarom kan ik haar wel heel gemakkelijk meenemen naar familie of vrienden. Op die momenten blijft ze wel aan me plakken. Daarom dat ik het zo vreemd vind...

Ik heb al gedacht om met haar naar de hondenschool te gaan, zo kan ze wat wennen aan andere honden en lost dat al veel op. Maar dat heb ik tot nu toe niet gedaan omdat het eigenlijk mijn broer zijn hondje is. Maar die geeft haar amper aandacht... :(
Dus zorg ik er met plezier voor. Ik wil alleen haar opvoeding wat bijsleutelen voor zover het nog mogelijk is.

Ik heb nu zelf een hondje gekocht en weet dat ik er binnekort eigenlijk 2 zal hebben om voor te zorgen. :p Misschien kan ik ze samen meenemen naar de hondenschool. :-D

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca + 3 doggies

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Als u mijn Luca nu zou zien, is hij de onschuld zelve.
Totaal niet terrierachtig.
Ligt heerlijk te slapen.
Zo ook die andere houligan van me.
Heerlijk op zijn rug, totaal niet terrierachtig.
Maar het moment dat ze beiden veel indrukken krijgen,
buiten lopen, komt de terrier naar boven.
Dat is en blijft bij een terrier het geval.
Ik denk dat het komt door de verandering van leefomgeving.
Misschien reageert u zelf wel op een manier, dat voor
uw hondje aanleiding is dit te doen.
Een hond voelt feilloos aan, wat het baasje doet.
En dat is geen kritiek, maar ik heb zelf twee jongens
die er ook wat van kunnen.
En onwillekeurig lag het toch aan mijn eigen gedrag.
Romeo bv. beet altijd in de lijn, ik was bang dat
hij ertussen uit piepte, als hij bv. een konijntje
zag of een kat. En inderdaad, het bijten werd steeds
erger en inderdaad de lijn brak en hij ging er tussenuit en rende de straat over.
Romeo voelde dat aan mijn reageren.
Een gedragsdeskundige kan misschien wel met maar een sessie dit gedrag overmaken. O-)

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Ja Machtel, het is inderdaad zo. Ze voelt heel goed aan wat er allemaal aan de hand is.
Ikzelf ben de enige die haar soms los laat lopen. Ik laat haar op de wei en laat ze zonder bandje teruglopen naar de auto. Ook als ik ze meeneem naar vrienden, laat ik haar gewoon los en wijkt ze geen meter van me af. Ik vertrouw haar en weet dat zij mij in het oog houdt, en niet ik die haar moet volgen.

De anderen hier thuis zouden dat nooit doen. Als ik de deur open, roepen ze vaak al: Pas op, Laschka zit daar, ze gaat buiten lopen.
Als ik aan de deur sta doet ze dat niet, bij de andere wel. Dus ergens weet ze dat ik het niet wil en overtreedt ze die regel bij mij niet.
Ik ben ook de enige die haar mee buiten neemt. De andere vinden het een te grote opdracht omdat ze echt lastig doet. Als je ze meeneemt kan je niet op een terrasje gaan zitten of een winkel binnengaan.

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Ja Machtel, het is inderdaad zo. Ze voelt heel goed aan wat er allemaal aan de hand is.
Ikzelf ben de enige die haar soms los laat lopen. Ik laat haar op de wei en laat ze zonder bandje teruglopen naar de auto. Ook als ik ze meeneem naar vrienden, laat ik haar gewoon los en wijkt ze geen meter van me af. Ik vertrouw haar en weet dat zij mij in het oog houdt, en niet ik die haar moet volgen.

De anderen hier thuis zouden dat nooit doen. Als ik de deur open, roepen ze vaak al: Pas op, Laschka zit daar, ze gaat buiten lopen.
Als ik aan de deur sta doet ze dat niet, bij de andere wel. Dus ergens weet ze dat ik het niet wil en overtreedt ze die regel bij mij niet.
Ik ben ook de enige die haar mee buiten neemt. De andere vinden het een te grote opdracht omdat ze echt lastig doet. Als je ze meeneemt kan je niet op een terrasje gaan zitten of een winkel binnengaan.

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

- Computer liep vast, was nog niet klaar. :p

Gaan wandelen gaat wel prima bij iedereen. Dan is ze in beweging en volgt ze als een schatje.

Het hangt dus echt af van hoe we reageren. Mijn mama vindt me niet streng genoeg omdat ik Laschka soms los laat lopen. Ik vind mijn mama dan weer te snel panikeren. :p

Toch weet ik niet wat ik precies fout doe, ze doet lastig van zodra ze even moet stilzitten. Of als we op de tram zitten, dan doet ze echt lastig. Negeren is dan ook moeilijk want alle andere reizigers kijken je boos aan omdat je hondje niet stil is. :s
Misschien is ze bang, misschien vindt ze het gewoon niet leuk,... Ik heb er geen idee van. :(

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Is ze wel gesocialiseerd met stadse geluiden? Anders is het best stressvol die overgang voor zo'n beestje. Ik zou haar toch minder meenemen en langzaam introduceren met de tram e.d. dingen. En misschien eens vaker een natuurgebied in de buurt opzoeken?

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Bedankt Angela,

Ik denk van dat ze gesocialiseerd is want soms doet ze het heel goed en andere keren dan weer niet. We wonen ondertussen ook al 2 jaar in de stad. De stad op zich is niet zo een probleem denk ik. Ze schrikt niet echt van geluiden.
Langs de andere kant is het wel zo dat ze vroeger iedereen en alles kende waar ze woonde. Mensen of dieren van de buurt kende ze al van toen ze pup was. In de stad leven mensen veel meer op zichzelf. Dus hier komt ze steeds andere dingen en mensen tegen. Misschien komt het inderdaad daardoor.

Ik neem ze nu ook niet zo heel vaak mee. Gewoon omdat het niet zo simpel gaat. Maar jij denkt dus dat het beter is om het niet te forceren en blijven proberen?

honden page profiel marionmarion 3 doggies

honden foto van marion

Blijven proberen inderdaad maar ik zou ook een gedragsdeskundige inschakelen.

honden page profiel De Mecheltjes clanDe Mecheltjes clan 3 doggies

honden foto van De Mecheltjes clan

Hoi Margot,


Ik ben het met Angela eens. Forceer het niet, zoek wat meer rustige plekken uit om te wandelen met Laschka en kijk hoe het dan met haar gaat. kijk naar je hondje en wat ze aankan. 2 jaar is al een hele tijd, soms is het nu eenmaal zo dat een hond al die drukte niet goed kan verwerken. Ze krijgt zoveel prikkels binnen dat het voor haar moeilijk is im dat te verwerken. Voor mij verklaart dat haar onrust.


Als jij Laschka tijdens wandelingen of als ze ergens mee naar toe moet waar je dit gedrag verwacht iets laat dragen. Zoals een balletje of haar favo speeltje. Iets dragen kan een hond meer zeker maken. Natuurlijk moet ze dit wel willen. Rustig afleiden met haar favo speeltje zodat haar aandacht afgeleid is van de drukte om haar heen.

Ik lees dat ze als ze thuis is wel op de tafel springt voor een koekje. Geef haar wat minder eten als je weggaat gebruik dan kleine stukjes kaas, worst, gekoote kipfilet, koekjes ruiken niet echt dat is anders met kaas of worst.


Praat op een rustige manier met haar. Als je zelf onrustig wordt van het piepen of van haar onrust dat merkt je hondje dit ookwat het gedrag alleen maar versterkt.

Ik hoop dat je nog hele goede adviezen krijgt.

Groetjes,
Wilma en het is echt een leuk schatje als ik je profielfoto zie

:-)

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Hej Wilma,

Wat jullie zeggen klopt inderdaad. Ik weet dat eigenlijk ook wel maar toepassen is moeilijker. Ze is ook niet echt mijn hondje, maar de gezinshond. Maar eigenlijk komt ze het meeste bij mij zitten. Dat komt wel omdat ik haar het meeste uitlaat en eten geef.

Mijn broer kreeg Laschka kado voor zijn verjaardag 5 jaar geleden. Maar hij was er te jong voor en heeft haar nooit echt al zijn hond gezien. Toch heeft ze haar plaats in ons gezin en luistert ze een beetje naar iedereen. Het voordeel daarvan is dat ze zeer kindvriendelijk is en wel tegen wat drukte kan. We zijn met een hele bende kinderen van verschillende leeftijd. :p
Het nadeel is dat ze niet 1 baasje heeft maar meerdere en dat is niet zo goed. We zijn dus niet consequent in regels en bevelen.
Dus haar eerste opvoeding heeft ze eigenlijk wat gemist. Maar ik zie dat schatje zo graag en zou het leuk vinden om haar toch wat meer mee uit te nemen.

Ik heb ga me ingeschrijven in een hondenschool omdat ik zelf een pupje heb gekocht en die wil ik vanaf de eerste moment goed opvoeden en alles laten wennen. Ik denk dat ik Laschka ga meenemen. Dan krijgt ze wat vaker honden en andere mensen te zien, en went ze er ook aan.

Eigenlijk is het echt zooooo een schatje, maar vanmiddag op de tram had ik er even genoeg van. Daarom dat ik toch ook graag jullie mening had. Kan ik er iets aan doen he! :p

Bedankt!!


honden page profiel De Mecheltjes clanDe Mecheltjes clan 3 doggies

honden foto van De Mecheltjes clan

Van harte gefeliciteerd met je pupje, geniet er maar van. Veel succes op de hondenschool.

Ik kan het begrijpen hoor als je er soms even genoeg van hebt :-)

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Ja blijven proberen, maar niet te vaak en te veel. Gewoon kort en niet elke dag of meerdere keren per dag. Ze is toch rustiger gewend. Hoewel ze dus niet schrikt van de geluiden zoals je schrijft, denk ik dat alle prikkels bij elkaar wel wat teveel zijn.
Dat merk je bij mensen die op het platteland ook wel als ze naar een grote stad gaan, worden ook helemaal gek van al die geluiden en mensen ;-).

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Ja, ze zal er wat tijd voor nodig hebben. De tram opgaan is eigenlijk een grote belevenis. Ik herinner me nog goed toen mijn zusje daar voor de eerste keer mee opging. Ze was zooo verbaasd. :p Dat is voor de hond ook zo, maar daar sta je niet meteen bij stil. :-)

Ik heb nu zelf een hondje gekocht en kijk er echt SUPER hard naar uit! :p Ik weet ook dat ik hem vanaf de eerste momenten ga meenemen en dan leert die dat ook snel kennen. De eerste maanden zijn heel belangrijk en voor de komst van Brutus (mijn pup) ben ik echt goed voorbereid!
Hopelijk komen die 2 goed overeen, dan kunnen ze samen lekker zot doen. :p

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca + 3 doggies

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Met een consequent baasje en natuurlijk de gezinsleden
die dezelfde consequentie moeten betrachten, komt het zeker goed.
Toen mijn jongens knokten, was ik al van te voren
bang dat het ging gebeuren en het gebeurde.
Dat was volgens de gt heel goed te begrijpen, tenminste mijn gedrag, omdat mijn oudste Luca bijna
doodgebeten is door een pitbullachtige en ik de
knokpartijen tussen mijn jacks ook als zodanig zag.
Ik moest zelf ook mijn manier veranderen tav de jongens. Ik liet ze maar vechten en dat was het advies
wat menig jack baasje me gaf, laten vechten.
Dus niet, het ging van kwaad tot erger.
De gt bracht echt uitkomst en gaf exact aan,
wat er gebeurde en hoe dat te voorkomen.
De asiels zitten niet voor niets zo overvol met
jack reutjes van een jaar en ouder.
Niet omdat de jack zo'n vreselijke hond is, maar
omdat de baasjes niet goed met hen omgaan.
En daar reken ik mezelf ook toe.

honden foto van *~Maartje & Mila~* ( v.a. 9-2 geen actief lid meer )

HEb je niet een natuurgebied in de buurt, een bos of een groot veld ofzo. Dat je haar daar eens een paar keer per week heerlijk laat rennen enz. HEeft ze toch weer even die ruimte.

Even weg uit de stad,is misschien wel lekker voor dr.

honden page profiel fortunafortuna 3 doggies

honden foto van fortuna

ik denk dat je hondje in de war raakt,omdat iedereen in het gezin anders op haar reageert,en iets anders verwacht.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Leuk een pupje! Doe daar ook maar rustig mee aan, wel meenemen in de tram, maar kort... Dat moet ook opgebouwd worden, want pups raken ook snel overprikkeld! Veel plezier met je pup!

honden page profiel Margot B.Margot B.

honden foto van Margot B.

Hej Maartje en Mila,

We kunnen natuurlijk een stukje rijden en een plaats opzoeken waar ze gewoon los kan lopen en genieten. Maar ze is meestal al zo druk van in de auto te zitten dat ze er niet van geniet. :p
Vorig jaar waren mijn vriend en ik naar centerparcs getrokken voor een weekje en hadden haar meegenomen. Iedereen hier thuis vond het erg om haar een week te moeten missen, maar ik wou haar echt meenemen omdat er veel bossen waren.
De eerste dag was ze een beetje onwennig omdat ze lang in de auto gezeten had, maar de andere dagen heeft ze er echt van genoten. Ze kon gewoon loslopen, luisterde echt heel goed. Zelfs als er andere honden in zicht waren, deed het haar niets.
Als ze zich goed voelt dan blijft ze inderdaad rustig. Want onze cottage stond de hele dag open en ze dacht er nog niet aan om weg te gaan.
Dus als ik ze vanaf nu voor korte stukjes probeer mee te nemen en niet te veel in 1 keer, zal ze er misschien langzaam aan wennen en niet langer onrustig reageren... :-)

Ja Angela,
Met mijn pupje ga ik hondentraining volgen. Het is mijn pupje en ik zal het enige baasje zijn. Dat is voor hem veel duidelijker. Ik ga vanaf het begin heel consequent zijn, dan leren ze normaal ook sneller en passen zich goed aan.

Bedankt voor de reacties. :p

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond onrustig" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^