Beste,
wij hebben een aussie van 5j, deze kan met elk dier in huis overweg, katten, vogels, de reptielen..
Bijna 4maand geleden is mijn broer gestorven, hij liet een hond achter die heel lief en aanhankelijk is, en voorheen goed met honden overweg kon. Deze hond is naar ons gekomen.
Ze zitten nu een 3 tal maanden samen bij ons thuis. Ze hebben 1x gevochten en wij dachten dat het de Stafford/labrador was die de aussie aanviel, afgelopen weekend hebben ze weer 3x in een gehangen, blijkt nu dat het duidelijk is dat de aussie als eerste bijt. ( dit is te zien op camera beelden)
de eerste x was het door eten (het was allemaal nieuw voor ons en dat hebben we afgeleerd.)
Afgelopen weekend, was er NIKS aan de hand. De Stafford stond rustig in de keuken te kijken naar wat het baasje deed, plots komt de aussie erbij staan, voor we het zagen, beet hij de Stafford in het gezicht, dit werd natuurlijk een gevecht, enkele uren later, doen wij de deur toe van de badkamer, de aussie valt de Stafford aan, die rustig achteruit ging om weg te gaan. Ook niks aan de hand..
De dag nadien, WEER hetzelfde, er is niks aan de hand er ligt nergens eten, geen speelgoed. Wat kunnen we doen? We letten op alles, als we een hond aaien aaien we de andere ook, als er 1 in de zetel zit mag de andere ook.. we worden een beetje gek, weten niet wat we wel nog kunnen doen. We houden met alles rekening ze hebben allebei hun eigen ruimte om tot rust te komen, een mand/bench..
de Stafford gromt nu heel fel op de aussie, wat ook wel normaal is…
alvast bedankt.
Hoe heb je het echt afgeleerd en hoe? Houd je aan de regels van oudste thuis eerst geven voordat je deelt? Het is echt een dosis aanleren dat er voldoende is voor iedereen. Als je om gezondheiddsredenen niet een bak kunt delen? Dan apart voeren en snacken.
Blijkaar vind je oudste nu, dat het geen respect getoond wordt als nieuwkomer en verloren vertrouwen in jouw dat je het niet regelt, dat ze niet tekort komen.
Hoe bedoel je afgeleerd?
de aussie en de Stafford krijgen apart eten in aparte ruimte, de aussie eerste nadien gaan we naar de nadere ruimte met de Stafford.
het gaat niet om ruzie over eten. Er is ruzie over niks, geen aanleidingen voor afgelopen 3 gevechten. De Stafford stond gewoon ergens en de aussie viel aan. De Stafford werd niet geknuffeld ze kreeg geen eten terwijl die aussie moest kijken ofs, er was helemaal niks..
Twee reuen bij elkaar?
Soms hoeft er geen letterlijke aanleiding te zijn (zoals eten, speelgoed, slaapplek,...) maar gaat het om karakters of energie die niet bij elkaar passen. In dat geval kan je de honden enkel onder supervisie bij elkaar laten, waarbij jij dus de stabiliserende factor bent en beiden begeleidt. Dat vraagt veel inzicht in beide individuen, want als mens missen we al snel de subtiele signalen. Ook geur en uitstraling kunnen heel bepalend zijn voor een hond en voor ons moeilijk op te pikken.
Hoe gaat het op een wandeling? Zijn de incidenten alleen binnenshuis?
Je staff moet weer langzaam wennen dat niet iedereen van het slechtse hout is gemaakt. Zou beginnen proberen ze samen te voeren, jij jouw bak en die zijn. Jij gaat dan controle uitvoeren(ertussen staan) hetzij spel, vreten een mokkel(teef) maar das voor latere zorg
Die van jou eet eerst en dan pas krijgt die van je broer. Ja ik weet het is heel zielig...... maar hij is nog geen family, daarvoor moet je band opbouwen met iedereen in dat huishouden en respect verdienen, die je nu blijkbaar nog niet hebt met één van de twee.
Is heus geen dominantie theorie maar meer laten zien dat er voldoende is voor iedereen en er geen gevechten hoeven te zijn. EN altijd? begin klein, vandaar apart voeren advies maar opgegeven moment? Moet je toch twee bakken kunnen neerzetten zonder gedoe.
Wat misschien ook handig is voor je nieuwkomer is het "watch me"commando. Gewoon samen trainen op een wandeling zonder de tweede erbij. Gaat als volgt maar kan ook gerust buiten en ook met staffy https://www.youtube.com/watch?v=2zeZrOPzO-c Nu moet ik wel zeggen dat er bij staffie iets meer geduld nodig is maar gaat jou lukken.
Aussie valt 4x zonder aanwijsbare reden aan. Best bijzonder dat een gecorrigeerde hond daarna nog 3x de kans krijgt om weer aan te vallen. Hier kan ik met mijn verstand niet bij. Als mijn hond enige vijandigheid naar iets of iemand vertoont corrigeer ik hem zo dat hij dit de 2e keer wel uit zijn hoofd laat. Lukt dit niet, is de begeleider/ eigenaar hier niet toe in staat dan zal de staff- kruising het huis moeten verlaten
Blijf apart de honden voeren, niet bij elkaar wat hier als advies wordt gegeven, waarom het uit proberen…hier twee teven gehad allebei voor mij geen baknijd en toch voerde ik hun voeding apart, zorg dat ze in alle rust kunnen eten. Heel belangrijk.
Het is een teefje en reu. De ruzies zijn idd enkel binnenshuis en ook alleen als wij aanwezig zijn. Door de dag geen ruzie te zien op de camera.
Het is natuurlijk makkelijk praten als je niet in de situatie zit. De Stafford is bij ons, omdat mijn broer zelfmoord heeft gepleegd. We hebben een goede thuis gezocht en ze is 3x terug gekomen. De ene had een huisgenoot die er bang van had, de andere zijn wolfhond had de Stafford aangevallen, en de 3de woonde bij zijn moeder die geen hond wou. Ze is terug gekomen en we willen er het beste van maken maar deze reactie, bedankt! Beter het proberen dan het beestje in een asiel stoppen, en zou niet weten waarom ik zo snel zou beslissen om 1 van de 2 weg te doen. Ik wil dat het werkt vandaar mijn topic.
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?