mijn hond heeft de vervelende eigenschap dat hij zeer stinkende scheten laat. Ander voer zegt iedereen, maar dat heb ik al geprobeerd, hij krijgt nu Farmfood en het helpt niet. Hij stinkt ook vreselijk onder zijn staart. Overigens is hij prima gezond, en vertoont ook geen 'sleetje rijden' of veel likken of krabben. Geen koorts of een mogelijke ontsteking. alles ziet er prima uit. Kan het toch met zijn anaalklieren te maken hebben? Wie heeft hier ervaring mee. Anders ga ik er mee naar de DA
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Anaalklieren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
hey kun je voelen of ze vol zitten???
zoja even naar de da en kijken wat er aan gedaan kan worden. Als ze vol zitten kunnen ze leeg gemaakt worden door de da. Dit kan in sommige trimsalons ook. Ik heb het met indy gehad dat ze veel sleetje deed rijden. toen kreeg ze royal canin. dit was dus voor haar niet het juiste voer. nu heeft ze vers. en dat gaat goed.
dus effe voelen trek desnoods even een handschoentje aan. Je voelt dan op 2 en 11 uur volgens mij bobeltjes zitten.
Oeps lees niet goed, zie ik net.. hij doet niet aan sleetje rijden zeg je.. tja, toch maar ff met een DA overleggen, als je het niet vertrouwd.
Het is geen specialiteit van mij (grapje) , maar ik weet door ondervinding, dat de anaalklieren zo vol kunnen zitten, dat er zelfs een ontsteking zou kunnen volgen, als ze niet geleegd worden.
Ook weet ik nu, dat er ook inwendige anaalklieren zitten, die bij de da pas geleegd worden, als je
er speciaal naar vraagt, dus buiten de anaalklieren
die je kunt zien zitten, de inwendige laten legen
of laten checken.
Gelukkig hoef ik dat niet zo vaak te laten doen,
maar het kan veel ongemak veroorzaken.
Je kunt je maatje ook laten opereren, maar dat vind
ik toch te ingrijpend om te doen.
Machtel ik dacht dat het om dezelfde anaalklieren ging, maar dat je deze zowel uitwendig als inwendig kan ledigen. Maar dat inwendig velen malen pijnlijkere zou zijn, maar dat je er dan wel langer vanaf zou zijn. Maar dat is mij toen door de DA verteld, wellicht verkeerd begrepen, dat kan uiteraard ook
Mijn Romeo de jongste was ook aan het sleetje rijden.
Aangezien hij ontwormd is op zijn tijd, zijn anaalklieren geleegd waren, ben ik bij de da langsgegaan en deze voelde dat de binnenste anaalklieren (vooral de linker) overvol waren(was).
Toen was ook het sleetje rijden over.
Ik wist niet eens dat er inwendige anaalklieren waren.
Kun je nagaan.
Zo kwam ik er ook achter, dat mijn jongste een
zwevend balletje had, toen hij van pup naar puber ging. Bij Luca zat alles meteen op de plaats, bij Romeo zat het ene balletje goed, maar het andere zat er wel en dan weer niet.
Is goedgekomen trouwens, te meer omdat bij de fokster
mijn boy toch gewoon twee balletjes had.
Zo zie je maar weer, ik leer nog elke dag.
Kimeta, als ik de link van Spooky, Rodi... heb bekeken en gelezen denk ik toch dat jij gelijk hebt en dat er inderdaad maar 1 paar anaalklieren zijn die je zowel inwendig als uitwendig kan ledigen.
Dank je voor je tip Kelly, heb het ff gelezen en wilde het ook ff hierheen kopieren, maar dat lukt helaas niet, is een beveiligd document
Zijn er dus toch maar twee kliertjes!
dank allemaal voor jullie reacties. Ik ben gisteravond bij de DA geweest en zijn anaalklieren zaten inderdaad flink vol en zijn geleegd. volgens de DA is er een verband tussen harde ontlasting en anaalklieren, omdat door het persen de klieren vaak vanzelf geleegd worden. Het ligt niet aan zijn voeding, maar hij heeft eigenlijk altijd zachte ontlasting. Zal dus eens gaan proberen met wit brood of af en toe een banaan door zijn eten. Fijne jaarwisseling allemaal!
groetjes van Dingo en Charlotte
Wit brood? Dat is niet zo goed voor een hond. Misschien eens wat vlees met bot (rauw) geven, daar krijgt de hond harde ontlasting van.
Mijn hond heeft ontstoken anaal klieren gehad, wat heeft gelijd tot anaalklier kanker.
Heeft nu een heel groot gezwel bij ze anus zitten.
Het gelukkig een goed aardig gezwel. Maar hy heeft er wel heel veel last van, kan niet goed poepen als jeuk/pijn. heel erg verveelend om te zien.
Ben toen naar een speciale DA gegaan in Amsterdam.
Het bezoekje heeft me toen 1200 euro gekost. Maar is wel uitgekomen dat het een goed aardig gezwel was.
een chemishe castratie was toen de oplossing en heeft hem veel ermee geholpen.
angela, de hond krijgt wekelijks een portie rauw vlees met wat brood. Geen vlees van de supermarkt maar afvalvlees van bioligisch gehouden runderen. Geen botten, maar is het zo dat de ontlasting hiervan harder wordt? dan ga ik het eens proberen. Heeft nog iemand anders een tip voor hardere ontlasting?
groet,
hey hey, het kan wel aan het voer liggen hoor te zachte ontlasting. Indy kreeg royal canin brokken en had altijd te zachte ontlasting. Geen diaree hoor maar gewoon te zacht. Toen ik ben overgestapt werd de ontlasting veel beter en nu hoeven we niet meer de anaalklieren laten leeg drukken. dus het kan wel degelijk aan het voer liggen.
maar waarom vond je arts dat het niet aan het voer lag? dat kan hij toch niet weten? elke hond reageert toch anders op bepaald voer en wat voor de ene goed is is voor de andere weer niet helemaal super.
dus dat vind ik een beetje raar dat je da dat kan zeggen. Ik zou eerst even verder zoeken en wat info verzamelen en dan kijken wat de beste optie is.
@ Charlotte, van vers vlees (waar een bepaald percentage bot of gemalen bot in zit) krijgt de hond zeker harde ontlasting. Zo kan hij door het drukken dan ook zijn anaalklieren legen. Het bot moet je langzaam opbouwen hoor. Eerst kippennekken of van die hele kleine kippenkluifjes. Dit zijn zachtere botten. Als dit goed gaat, kan de hond beginnen aan kippenpoot, karkas en andere botten. Ik ben met Bodhi begonnen met KVV, waar gemalen bot in zit... Toen kippennekken en kipkluifjes... Nu krijgt hij ook poten/vleugels en karkas van kip en eend. De hond krijgt 15-20% aan bot in de voeding.
Stel je vragen hier in de categorie Voeding of kijk eens op het forum van Natuurlijke Rauwvoeding (NRV):
http://www.voernatuurlijk.nl/forum/index.php
Vraag aan Denise:
Beste Denise,
Mijn hond is een 11 jaar oud vrouwtje en sinds 5 jaar moeten wij haar anaalklieren 2/3x per jaar laten uitknijpen.
Dit keer is het hardnekkig ook na het uitknijpen, spier rond de anus ziet rood/geirriteerd uit en ze heeft problemen met haar ontlasting(persen)
Heeft al 3x nu een anti-biotica kuur gehad, ziet er iets beter uit maar nog steeds niet goed.
Rechts naast haar anus zit een bultje. DA zegt dat het waarschijnlijk een stukje hard poep is. Ze is 2x inwendig onderzocht en piepte toen, de 3e keer gaf ze geen kick van pijn en liet ze alles toe.
Ze vertoont geen ziekteverschijnsels, rijdt geen sleetje meer na het uitknijpen maar irritatie/persen en bultje blijven zitten. Ben nu overgestapt op biologisch rauwvlees, volgens mij gaat dat wel iets beter.
Weet jij toevallig of er erge symptomen opduiken bij kwaadaardige tumor rond anus?
Dank alvast,
Minoes
Minoes, ik vond dit op het internet;
Symptomen anaalkliertumoren;
- één of meerdere massa’s in haarloosgebied rondom de anus variërend in grootte en ulceratiegebied
- likken, bijten ter hoogte van de anus, de staartbasis
- sleetje rijden, asymmetrische zit
- bloed bij de ontlasting of bloed ‘stempelen’
- diarree of constipatie al dan niet pijnlijk
- pijnlijke ontlasting, persen
- zwelling, roodheid
Weet niet of het er bij jouw hond ook zo uitziet;
Belangrijk om erbij te zetten; in 80% gaat het om goedaardige tumoren.
De tumor komt 12x meer voor bij de reu dan bij de teef.
Als de tumor wel bij een teef zit gaat het meestal om een gesteriliseerde teef van middelbare leeftijd.
Hoi,
Anaalklier problemen worden 9 van de tien keer veroorzaakt door verkeerde voeding..
Met homeopathie en de juiste voeding behoren anaalklier problemen zo tot het verleden..
Groet, Ilja
ChihuahuaLove,
Allereerst dank voor het zoeken naar een evt. oorzaak. Ben het plaatje ook tegengekomen. Van de bijgeschreven symptomen heeft mij hond als enige overeenkomst persen/pijn bij ontlasting of weinig ontlasting
Het bultje op het plaatje zit op ong. dezelfde hoogte als bij mijn hondje, alleen op het plaatje ziet het er heftig ontsteking uit. Bij mijn hond voel je het licht en ziet haar anusspier er rood ontstoken uit.
Ze verliest ook geen bloed. Zit er aan te denken om haar Pro Biotica te gaan geven, mede daar ze nu ook al 3x anti biotica kuur heeft gehad.
Heeft iemand ervaring met Pro Biotica?
Dank voor jullie reacties.
Mijn schat(cocker spaniel) had ook een tumor aan de anaalklier die groeide snel hij begon bloed te stempelen en zijn drolletjes werden steeds platter.Hij was 13,5 jaar had ik hem nou moeten laten opereren? De dierenarts zei dat het geen nut meer had .Ik ben vreselijke verdrietig en weet nou niet of ik er goed aan heb gedaan om te luisteren naar de DA, hij was nog lekker vrolijk en speelde veel en at als een tijger was verder gewoon helemaal oke . Wat vinden jullie had ik de operatie moeten laten doen ?Een verdrietig baasje.
Mijn Luca had ook veel last van zijn anaalklieren.
De dierenarts adviseerde ook het operatief weg laten
halen van de anaalklieren.
Door granenvrij voer is het overgegaan.
Tot aan zijn recente dood heeft mijn ventje geen last
meer van zijn anaalklieren gehad.
En heb ik hem de operatie bespaard.
Een operatie aan de anaalklieren kan de hond incontinent maken.
De dierenarts adviseerde een operatie, terwijl hij
alleen maar had hoeven adviseren, granen en glutenvrij
voer te geven. Dat deed hij dus niet.
Een operatie is heel ingrijpend voor de hond.
Je hebt hem de operatie bespaard.
Dat moet je maar voor ogen houden.
Anoniem ik zou zeker géén operatie kiezen...
Ik zou op de eerste plaats ander voer gaan kiezen..
En contact zoeken met een klass. homeopaat voor dieren...
Deze mensen hebben die anaalklier zo weer in orde..
Als je meer wilt weten mag je mij een pb sturen..
Groet, Ilja
het ka inderdaad de anaalklieren zijn dat die verstopt zitten, heb ik met ilisha gehad, ben dan naar de da gereden en die heeft het eruit kunnen nijpen, maar ilisha beet wel op haar staart omdat het jeukte vandaar dat ik wist dat het met de anaalklieren te maken had, want ze had haar staart al opengebeten dat het bloedde
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Anaalklieren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?