Hoi allen, Mijn hond Sammy (32kg, Argentijnse Dog, 5 jaar oud) heeft een giftige plant gegeten (spathiphyllum). In de 10 maanden dat ik hem heb heeft hij nooit een plant aangeraakt, wat hem bezielde om opeens die plant te grazen te nemen, ik heb geen idee. Dit was drie dagen geleden. Gisterenochtend lag overal braaksel (op minstens 5 plekken) en heb ik hem naar de dierenarts gebracht. Het braken was inmiddels opgehouden en er kwam niets meer uit. Hij was erg uitgedroogd en is daar de rest van de dag gebleven, infuus en een relatief licht anti-braakmiddel. Vannacht was hij weer thuis maar geen verbetering; duf, sloom, niet eten, niet drinken. Vanochtend terug naar dierenarts; klachten kon hij moeilijk verklaren. Plant is weliswaar giftig maar zo'n heftige reactie was toch wat apart. Er is geen sprake van opstopping. Bloedtest gedaan en alle waarden zag er goed uit; lever, nier, geen uitdroging. Hij heeft nu een sterker anti-braak/misselijkheidsmiddel en ik moet hem met een pipet vocht toedienen. Wetende dat hij vanochtend geen uitdrogingsverschijnselen meer had voel ik me de komende 24 uur wel aan de veilige kant. Nu heb ik 4 pipetten van 20ml weten toe te dienen in 2 uur, maar daarna is het me niet meer gelukt. Elke keer verzet hij zich heviger en zelfs als ik hem volledig klem zet wil hij niet. Ik wacht nu even een tijdje in de hoop dat hij daarna wel weer wil slikken. Hij verspilt een hoop krachten om zich ertegen te verzetten dat ik het idee kreeg dat het hem meer kwaad dan goed deed. Herkent iemand dit en heeft iemand tips? In het ergste geval, hoe lang kan een hond van die omvang zonder extra vocht voordat ik echt aan de noodbel moet trekken? Ook qua eten wil er momenteel niks in; nat of droog voer, gebakken kipfilet of rijst, niets. Het gebrek aan vocht maak ik me het meest zorgen om. Mocht iemand wat tips hebben of me gerust kunnen stellen met een vergelijkbare ervaring, het zou zeer welkom zijn! Groeten, Niels
Oh schrikken! Ik denk dat hij het meeste van de plant weer uitgebraakt had?
Misschien moet hij helemaal bijkomen van al het overgeven?
Wanneer heb je die pipetten water gegeven? Vandaag? Dan zou ik het nu gewoon even laten
Als hij niet meer overgeeft (en geen diarree) en weinig beweegt dan is het redelijk oke denk ik, dan heeft hij ook minder water nodig
Niet wachten als er geen verbetering is. Terug naar de DA bellen en hem daar desnoods aan de infuus en onder toezicht laten.
Eens met Eliane, geen risico nemen met deze plant.
Inderdaad extra vocht juist nodig voor de nieren.
Ik zou je dierenarts bellen.
Sorry, heel naar, je hond weer terug aan het infuus, ik weet er alles van, veel beterschap
Je hond krijgt veel te weinig vocht binnen op dit moment.
Als je wilt controleren of hij aan het uitdrogen is, kun je zijn bovenlip optillen en met je vinger voelen of de binnenkant nat-vochtig is. Voelt het slijmvlies droog en plakkerig, dan is je hond aan het uitdrogen.
Je moet sowieso meteen even de spoedarts bellen voor advies!
Controleer dan eerst de slijmvliezen zoals hierboven is beschreven en neem eventueel zijn temperatuur op. De dierenarts kan heel veel met deze informatie.
Heel veel beterschap!
Direct na het nuttigen van de plant, had er gebraakt moeten worden bij een da, niet 2 dagen later..
Nu is het kwaad al geschiet.
Ik zou een andere da met spoed consulteren.
Sterkte.
Misschien wil hij wel wat drinken uit de tuinslang, of uit een sportbeker met zo'n tuitje.
Vaak vinden ze dit ook wel leuk, het is het proberen waard.
beterschap met Sammy, ik hoop dat hij snel opknapt.
sorry, maar waarom 3 dagen wachten vooraleer bij de DA te gaan...
vooral als je meteen zag dat hij van en giftige plant had gegeten...
Ik weet dat mijn opmerking nu niets meer opbrengt, maar moest dit toch even kwijt.
Ik zou nu spoedig naar een DA gaan om hem aan het infuus te laten hangen.
Hopelijk komt hij erdoor.
Dat is sneu zeg. Wel goed dat je er blijkbaar bent achtergekomen dat je hond déze plant heeft opgegeten.
Maar goed, hij moet meer vocht, veel meer.
En met zelf innemen of pipet lukt het niet meer begrijp ik.
Dan zou ik toch retour da gaan. Er is nl ook de mogelijkheid om vocht onder de huid te spuiten, dat kan de da doen zodat je hond nog geen infuus hoeft en niet hoeft te blijven. Dan kan hij direct weer met je mee en is de voorraad vocht weer voor 1 dag of zo aangevuld.
Maar misschien is een infuus toch nodig, dat gif moet uitgespoeld.....
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?