Hoi allemaal,
Hierbij een filmpje van één van onze vrijwilligsters aan het werk met één van onze hondjes, ik wilde deze toch even plaatsen om te laten zien wat voor toffe honden er wel zitten in een asiel.
Hieruit blijkt toch wel dat de stempel "probleemhond" die ze soms krijgen, niet terecht is (probleembazen dat wel ja...).
Vond het gewoon een leuk filmpje om zien :
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gewoon even laten zien dat een asielhond geen probleemhond is..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Geweldig filmpje.. hiermee haal je meteen een hoop vooroordelen uit de wereld..!
Jullie zijn geweldige mensen.
De honden natuurlijk ook.
Ik ben verleden week de voeding die ik nog had staan van Baloe gaan wegdragen bij Veyweide. Wou er ook een kijkje nemen, gewoon eens kijken.... maar het ging nog niet.
denk dat meeste honden er zitten omdat de baasjes geen zin meer hebben in uitlaten enzo...ipv dat het een probleem hond zou zijn...vaak word er een reden van afstand genoemd door baasjes die het brengen die niet blijken te kloppen om op die manier maar van beestje af te zijn!
ind meestal is baasjes dus het probleem geval ipv de hond he!
Hoi maria-rose
Geweldig filmpje hoor
Natuurlijk weet ik als geen ander dat dat niet waar is dat asiel honden allemaal probleem honden zijn
Ik vind het hel goed dat je dat hier even laat zien
liefs joke
Mooi filmpje!! en denk ook dat het niet zozeer het gedrag van de hond is maar meer van het baasje waardoor een hond in het asiel beland. Uiteindelijk komt ook veel "probleemgedrag" bij honden voort uit de opvoeding/begeleiding (of juist ontbreken ervan) en denken mensen niet genoeg na al vorens een hond aan te schaffen.
Hopelijk hoeft Tarkan niet lang te wachten op een nieuw thuis.
Groetjes Elvira
Hallo Marie-Rose,
Goed item!!! Zoals je weet heb ik ook alleen maar asiel- en noodopvangdieren (zowel honden als poezen) en stimuleer het kijken bij het asiel ook bij iedereen die erover denkt een huisdier te nemen.
Wij hebben dan inderdaad wat probleemhonden opgevangen (eigen keus!!) maar in plaats van "probleemhond" denk ik altijd maar dat ze 'bijzonder' zijn ...
Geweldig filmpje!
En natuurlijk zit een hond niet alleen maar in het asiel omdat het een probleemgeval zou zijn. Vaak zijn het ook persoonlijke omstandigheden (bijv. overlijden of scheiding) van het gezin...
Mooie topic hoor!
En zo is het maar net Marja; bijzonder klinkt heel wat vriendelijker/beter dan probleemhond, het is maar net
hoe je er tegenaan kijkt.
Groetjes. Anita.
Geweldig!!
Supper Marie-Rose, hoe jullie zich inzetten voor deze honden! Hopelijk vinden ze allemaal vlug een warm huisje!
Tja, ik moet wel zeggen, soms kan een hond een klein iets hebben wat in jouw situatie wel een probleem is. Zoals angst voor vuurwerk. Hier met allemaal restaurants waar regelmatig vuurwerk word afgestoken voor feestjes, en vlakbij worden grote professionele vuurwerken afgestoken... is dat toch een probleem. Het is ook de reden dat we een 4 jaar oude Golden uit het asiel niet genomen hebben.
Normaal gesproken zou ik een hond met alleen angst voor vuurwerk geen probleemhond noemen, maar hier zou het wel een hond met een probleem worden.
Tarkan doet het beter dan Dobby, da's wel lachen.
wat een heerlijk filmpje
hopen dat ie snel een nieuw baasje krijgt
gr liesbeth
Och gossie !
Het is inderdaad vaak verkeerd bestempeld met probleemhond.
Kijk dan wat een snoesje !
Wat een prachthond zeg! Stoere naam ook, hij zal wel gauw een nieuwe baas vinden. Hij doet het keurig!
Goed van je om dit onder de aandacht te brengen.
Groeten Ellen.
@ Wilma. Inderdaad dan is het vooral voor de hond een probleem.
Mijn vorige was panisch voor vuurwerk en dagen nadien zat hij dan nog te daveren van de schrik. Maar bij ons gebeurde het gelukkig maar een drietal keer per jaar. En soms wordt de angst door de vorige eigenaars ook wel overdreven, ze moeten toch iets zeggen hé.
Tarkan doet het inderdaad heel goed, hij is heel gehecht aan Sandra. Hoop dat er voor hem een baasje komt die net zoveel met hem bezig is als zij !
Tarkan kwam in het asiel terecht omdat zijn bazinnetje het baasje liet zitten en haar hond bij hem achterliet. Hij had ook nog een hond van zichzelf en alhoewel die twee al heel lang gelukkig samenleefde, bracht hij Tarkan toch naar het asiel, een beetje wraak zeker....
Liefs,
Marie-Rose
Ook nog iets wat op de site van ons asiel ook staat over Tarkan :
Een voorbeeldje van hoe gehoorzaam Tarkan is:
Een van onze vrijwilligsters is veel met hem bezig en hij is dol op haar. Zij had 4 koekjes voor zijn neus in zijn hok gelegd, gezegd dat hij er niet mocht aankomen en was uit zijn hok gestapt. Dan is ze heel het asiel rondgestapt, als test, en toen ze terugkwam zat Tarkan nog braaf te wachten tot hij ze mocht pakken.
Is dat niet flink ?? Zo van die dingen vindt hij allemaal heel leuk !!
Moet zeggen...bij Tibo zouden die koekjes er niet maar gelegen hebben
Mooi filmpje. Hoop dat Tarkan gauw een goed baasje krijgt
Inderdaad onrechtvaardig dat een asielhond soms als probleemhond wordt gezien, terwijl het probleem eerder bij de baasjes lag.
Dus eigenlijk geen probleemhond maar probleembaas
Heel mooi fimpje,mooi om te zien,pracht hond
namens alles asielhonden top dat het er op staat
Bruco was er zeer blij mee mag en bruco
goed filmpje.
zo komen de asiel honden meschien beter in een beter
dacht licht te staan.
en ik moet toch eerlijk zeggen dat die hond het toch veel beter doet dan mijn hond.
die is behoorlijk eigenwijs.
hij weet heel goed wat hij moet doen als ik hem iets vraag,maar doet altijd precies expres het tegenover gestelde.
als hij bij mij om schoot ligt en hij wil eraf gaan,
dus eigenlijk wil hij in de mand gaan liggen.
dan zeg ik ook altijd.
ga maar in je mand liggen.
dan komt hij weer terug op mijn schoot liggen.
wil hij eigenlijk bij mij op schoot,en zeg ik kom maar bij vrouwtje liggen,nee hoor dan gaat meneer snel in de mand liggen.
dus wil ik dat hij wat voor mij doet moet ik precies het tegenovergestelde van hem vragen.
Prachtig weer om te zien hoor!
Brave Hendrik zeg!
Is het hondje al geplaatst...of wacht hij nog op een baasje...
Je bent een kanjer dat weet je, en ik heb weer genoten van dit filmpje hoor..
Liefs Lein
Hoi Marie
Goed dat je het even laat zien, het is een heel leuk filmpje om naar te kijken. Probleem honden waar onstaan die door niet door hun eigen over het algemeen ligt het toch wel aan de baas.
maar ieder hond of dier verdiend een goed huisje. hoop ook zeker dat deze een leuk plaatsje krijgt.
maar gelukkig hebben de honden die daar zitten jullie en worden ze goed verzorgt en krijgen ze liefde van jullie.
Liefs natascha en een knuffel voor al de kanjers die daar bij jullie zitten, ( wel allemaal uitdelen he)
@ Lein, neen, Tarkan wacht nog steeds op een baasje ! Zit er ook alweer een tijdje...
@ Natascha, ik zal de knuffels met veel plezier uitdelen hoor !
En inderdaad, je gunt ze altijd het beste huisje van de wereld, alleen lukt dat niet altijd
Zo kwam ik gisterenmiddag per ongeluk op een advertentie terecht die op z'on tweedehandssite stond. Er werd één van onze asielhondjes (een tricolor Border) die vorig jaar ongeveer gelijktijdig met Tibo werd geadopteerd, te koop aangeboden. Dus ze zijn hem eerst komen ophalen bij ons en verkopen hem amper een paar maanden later gewoon door en het asiel heeft er dan het raden naar natuurlijk ! Deze advertentie was ook al oud en je kon er niet meer op reageren, ga het wel melden aan het asiel.
Arme hond, wie weet waar is hij nu ondertussen
Wat een leuke film! Lekker dat jullie die ruimte hebben daar! En wat een lieverd! Die zou je toch mee naar huis willen nemen he?
Mag ik vragen welk asiel dat is?
Mag je zeker vragen Maartje. Dit is een asiel in België bij Antwerpen, genaamd "Het Blauwe Kruis".
En de ruimte is niet van het asiel zelf, we gaan dan even een eindje wandelen en dan komen we op z'on weide terecht, daar spelen we altijd met de hondjes.
Liefs,
Marie-Rose
Wat een leuke hond zeg, en alle hulde aan jullie vrijwilligers, geweldig dat jullie zo begaan zijn met het lot van de honden.
Ook ik ondervind dat een asielhond helemaal geen probleemhond hoeft te zijn. Het enige wat ze nodig hebben is veel liefde en inlevingsvermogen, zonder dat zou Lola wel een probleemhond geworden zijn denk ik.
Zo is het helemaal Dobry, een beetje geduld en liefde en het komt allemaal in orde ! Maar je merkt bij ons ook dat er veel mensen zijn die denken dat een hond "af" moet zijn. Ze willen dat hij onmiddellijk alles weet en alles kent. Dat kan natuurlijk niet, het is iedere keer weer aanpassen. Bij het vorige baasje of in zijn vorig leven ging het zus of zo en nu moet het weer helemaal anders !
Dan nemen ze soms een hond uit het asiel in huis en na een week staan ze er terug, want ja...hij kan niet wennen hoor
wat leuk
ik vind het zoo naar dat erjaarlijks zo veel dieren in asiels belanden
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gewoon even laten zien dat een asielhond geen probleemhond is..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?