Module A - Ethologie

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel jaimejaime 3 doggies

honden foto van jaime

wens je heel veel plezier, ik had hem ook graag willen doen volgnd jaar maar helaas is de prijs van de cursus me momenteel even te hoog gegrepen

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Module A - Ethologie" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Maar als je het beroepsmatig doet, hoef je die BTW niet te betalen? Vul je dat toch in.

honden page profiel Mariska & ZenaMariska & Zena 3 doggies

honden foto van Mariska & Zena

Hoi Gerdine,

Ja dat is ook de bedoeling... Ooit. Ik heb nu te veel aan mijn hoofd om het goed te doen. Mijn reuma werkt niet bepaald mee en binnenkort moet ik van werk veranderen en dat brengt ook weer veel spanning met zich mee dus voorlopig nog niet. Ik ben natuurlijk wel veel met Zena bezig en wat ik geleerd heb pas ik op haar toe dus je blijft er toch een beetje in bezig.

Als het over een tijdje wat rustiger is hier wil ik het zeker weer oppakken, ik zat helemaal op mijn plek op die opleiding.

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Ja precies, maar ik had het toen nog niet door, dus had hobby-matig aangevinkt. Kwam er net pas achter wat daarvan het verschil was. O-)

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Wolven zijn echt geweldig! Vind het wel leuk dat zoveel mensen deze opleiding willen doen. veel collega's :-D

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Hahaha.. lijkt me heel boeiend deze opleiding.. heb er al vaker naar gekeken, maar de prijs weerhield me steeds en nog wel een beetje.. maar dacht, ga het nu toch eens doen.. nu het nog kan O-)

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Ja de prijs houd veel tegen zo ook mij :-D
Zodra ik geld heb ga ik het ook doen. Ik wil naar de martin gaus academie en naar barneveld. barneveld is veel goedkoper en spreekt mij meer aan.
Dus KI halen bij martin gaus en de rest bij barneveld. Maar ja woon bij rotterdam dus de reis kost aardig wat.

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Ja snap je punt. Ik woon gelukkig aardig in de buurt van barneveld.
En zo is elke module zo duur.. best wel balen eigenlijk, wat echt ik zou ze zo allemaal willen halen, maarja dan moet ik toch echt wel tussendoor ff sparen. O-)

honden page profiel mischa, esha & fitziemischa, esha & fitzie 3 doggies

honden foto van mischa, esha & fitzie

Nog even een punt om mogelijk mee te nemen in de keuze.
Kyn. Gedragstherapeut is nog geen rijks erkend beroep. Hier zijn "ze" echter wel mee bezig. Op dit moment worden alleen de opleidingen van Dogvision en Martin Gaus als erkend door de beroepsvereniging van gedragstherapeuten (ALPHA). Om die reden lijkt het mij slim om een opleiding te doen die in ieder geval door ALPHA erkend wordt. Mocht GT in de toekomst als beroep erkend worden, dan zit je in ieder geval met je opleiding goed.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

En wat als je het nou niet eens bent met ALPHA? Zoals ik al eerder zei Barneveld is de beste school voor dierverzorging in nl, als je solliciteerd en ze zien dat je van barneveld komt heb je al een streepje voor.. Dus ik vind dat ook gewoon een goede opleiding. Ondanks het niet erkend is door Alpha.. Maar dat is ieder zijn eigen mening.

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Nou.. jij VINDT Barneveld de beste school voor dierverzorging. En voor vele dieren zal dit misschien zo zijn, maar voor de opleiding Kynologisch gedragstherapeut zijn ze om diverse redenen niet erkend door Alpha en dat heeft niet alleen te maken met het niet willen gebruiken van een Halti.
Bijvoorbeeld het niveau is niet hoog genoeg. Het is MBO-niveau en gedragstherapie bij Martin Gaus en Dogvision is HBO-niveau. Het verschil merkt je aan dat je bij MG en DV naast praktijk ook veel theorie in de vorm van onderzoek krijgt, ook leer je zelf onderzoek te doen, om vast te stellen wat er nu objectief aan de hand is. Iets wat bij Barneveld veel minder het geval is.

Alpha is niet voor niets de beroepsvereniging, ook de Raad van Beheer werkt met ze samen. Vanuit de overheid worden zaken als het erkennen van het beroep 'gedragstherapeut' overlegt met Alpha. Nog een belangrijk iets: Martin Gaus heeft veel overleg met Alpha. MG is in hondenland toonaangevend. Niet dat ik het altijd met hem eens ben hoor.. maar heeft wegen gelegd naar de politiek, naar de overheid en speelt een grote rol in belangrijke zaken rond honden. Neem de afschaffing van het gevaarlijke hondenbeleid. De rechter ziet MG als ultieme deskundige, de overheid heeft naar hem geluistert wat betreft de afschaffing van de wet.
Als gedragstherapeut ligt het beroep en de juiste uitoefening daarvan je na aan het hart. Alpha, MG, Dogvision, Raad van Beheer, zijn belangrijke instrumenten om belangrijke zaken aan te passen. Daar wil je dan als GT bij horen.

Als je dus niet Alpha erkend GT bent, kan een leek niet bepalen of jij wel de juiste opleiding gevolgd hebt.
Voor jezelf als GT is het daarom belangrijk om wel erkend te zijn.
Nu wil ik er meteen bij zeggen dat er GT´s zijn met een Alpha erkenning, die ik nog geen braaf maltezertje zou toevertrouwen en mensen zonder enige Alpha erkenning waarbij is geregeld om raad vraag. Dus het zegt niet alles.
Maar voor een leek en voor het beroep is het belangrijk dat Alpha er is.

Groetjes, Margje

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Dank je voor je uitleg Margje..

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Hey margje ik zeg niet dat ze voor barneveld moet kiezen omdat alpha slecht is of zo.. Ik ben het niet overal mee eens en dat zeg ik.
Verder heb ik martin gaus 2 keer ontmoet en vind het de grootste...*piep* die er rond loopt.
Als mensen door alpha erkent willen worden moeten ze dit vooral zelf weten maar mijn prioriteit zou het niet zijn..

En ik ben niet de enige die barneveld beter vind.. Elke sollicitatie voor stage of banen krijg ik de vraag kom je bij barneveld vandaan.. en zodra je een nee geeft dan zie je de teleurstelling. Dus ik ben niet de enige..
Maar dit is dierverzorgings scholen.. niet de aparte cursussen..

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Ik vind deze discussie wel interessant.. zelf kende ik ook enkel alleen maar barneveld om heel eerlijk te zijn.
Wanneer ik verder zou gaan, ga ik dat ook bij hen doen.
Of iemand met je in zee gaat of niet, daarbij spelen toch ook vaak andere factoren een rol, zoals bv het vertrouwen etc. Dus dat komt denk ik wel goed, mocht ik er echt verder in willen gaan.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Ja zeker, je moet de school kiezen waar je je goed bij voelt.. heb je barneveld nog gebeld?

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Neen niet gedaan, dan ga je toch een wellis niettes verhaal krijgen. Ik zal de btw toch moeten gaan betalen vrees ik.
Maar goed.. volgende keer nog beter opletten O-)

Ik heb zojuist de bevestigingsbrief ontvangen en ga in maart volgend jaar van start. Heb er echt wel zin in :-D

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Nou in ieders geval een nette service.. ik had januari ingevuld als startdatum.. en later realiseerde ik me dat het wellicht beter was geweest om het een paar maandjes uit te stellen naar maart.. Ik had ze gemaild.. maar kreeg geen reactie van ze terug. Dus dacht, nou jammer, eigenlijk ook mijn eigen schuld.
Maar nu kreeg ik dus gisteren de brief van ze thuisgestuurd, stond wel maart in ipv januari.
Helemaal super van ze!

honden page profiel  . . 3 doggies

honden foto van  .

Ik heb zelf 4 jaar in Barneveld gestudeerd voor Dierverzorging, heerlijke opleiding!
Baal er nog steeds van dat ik niet door ben gegaan voor Dierenarts....ach..wie weet ooit in de Toekomst..
Succes met de keuze maken..

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Hey,

Met dierverzorging vinden heel veel bedrijven en cursisten Barnelveld helemaal top.
Met gedragstherapie is het gewoon net een ander verhaal.
Is een hele andere richting.

Groetjes, Margje

honden page profiel Kimeta Kimeta

honden foto van Kimeta

Thanks voor alle info.. helemaal super van jullie :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Module A - Ethologie" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 2 12
Volgende forumvraag: Rode peper
^